Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

CAFE Μανουλες Ιουλιου 2012


rioula

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εγώ την νιώθω και χωρίς να την πιάσω,το καταλαβαίνω,πολλές φορές με πιάνει κ κάτι σαν ταχυκαρδία ταυτόχρονα

μα ακριβως το ιδιο νιωθω κ εγω!καλε μπας κ εισαι εγω κ δεν το ξερουμε:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:!!!

Ναταλακι εσυ εισαι τυχερη,δεν εχεις καμμια κ να σου πω καλυτερα!βρε ας μην εχω καμμια κ ας δυσκολευτω στην γεννα,ειναι ενοχλητικες ακομα κ οταν λιγες οι ρουφιανες:mad::-x:-x:-x!!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

μα ακριβως το ιδιο νιωθω κ εγω!καλε μπας κ εισαι εγω κ δεν το ξερουμε:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:!!!

Ναταλακι εσυ εισαι τυχερη,δεν εχεις καμμια κ να σου πω καλυτερα!βρε ας μην εχω καμμια κ ας δυσκολευτω στην γεννα,ειναι ενοχλητικες ακομα κ οταν λιγες οι ρουφιανες:mad::-x:-x:-x!!!!

καταλαβαινόμαστε πάντως!:P


[sIGPIC][/sIGPIC]21bd07b216.png

Link to comment
Share on other sites

α ξεχασα βγηκαν κ οι εξετασεις μου ολες μια χαρα,κ ειδικα η γενικη ουρων που με αγχωνε(μικροβ κτλ) ολα καλα!ουφ ετσι μαλλον θα γλιτωσω να ξανακανω κολπικη εξεταση,φανταζομαι τωρα μια στο τελος για την γεννα..

λοιπν σας αφηνω παω να γινω ομορφη να δω τον πασακο μου!αχ λετε να το πιασαμε το κιλακι οεοοοοο,πριν 4βδομαδες ειμασταν 680γρ.φιλακια κοιλουμπιτσες!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

α ξεχασα βγηκαν κ οι εξετασεις μου ολες μια χαρα,κ ειδικα η γενικη ουρων που με αγχωνε(μικροβ κτλ) ολα καλα!ουφ ετσι μαλλον θα γλιτωσω να ξανακανω κολπικη εξεταση,φανταζομαι τωρα μια στο τελος για την γεννα..

λοιπν σας αφηνω παω να γινω ομορφη να δω τον πασακο μου!αχ λετε να το πιασαμε το κιλακι οεοοοοο,πριν 4βδομαδες ειμασταν 680γρ.φιλακια κοιλουμπιτσες!

σίγουρα θα είστε 1 κιλό,άντε με το καλό!


[sIGPIC][/sIGPIC]21bd07b216.png

Link to comment
Share on other sites

α ξεχασα βγηκαν κ οι εξετασεις μου ολες μια χαρα,κ ειδικα η γενικη ουρων που με αγχωνε(μικροβ κτλ) ολα καλα!ουφ ετσι μαλλον θα γλιτωσω να ξανακανω κολπικη εξεταση,φανταζομαι τωρα μια στο τελος για την γεννα..

λοιπν σας αφηνω παω να γινω ομορφη να δω τον πασακο μου!αχ λετε να το πιασαμε το κιλακι οεοοοοο,πριν 4βδομαδες ειμασταν 680γρ.φιλακια κοιλουμπιτσες!

Γινε ομορφη να σε δει ο αντρακος σου και μετα περιμενουμε νεα!! Ευχομαι να το εχετε το κιλακι στην τσεπη :D:D:D


M4kKp3.pngNYIfp2.png

CqnVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!

Επιστροφή στα πάτρια εδάφη...περάσαμε χτες γυρνώντας και από τους παππούδες μου, μας φορτώσανε με πράγματα χόρτα, αυγά, πίτα, ψωμί...αν δε με είχε κουράσει και τόσο το ταξίδι καλά θα ήταν!

Χτες το βράδυ εν τω μεταξύ είχα ραντεβού και με το γιατρό μου. Μετά από μιάμιση ώρα αναμονή όπου κόντεψα να κοιμηθώ στον καναπέ -έκανε και μια ζέστη εκεί μέσαααα, μπαίνουμε στο ιατρείο, με κοιτάει καλά-καλά και σηκώνει το φρύδι ειρωνικά:"Δεν τρως τίποτα εσύ;" με ρωτάει.

:shock:"Γιατρέ μου, πώς είναι η όρασή σας τώρα τελευταία;" ρωτάω. "Δε βλέπετε τη μούρη σαν λουκουμά;"

"Χμ, καλά..." μουρμουράει.

Πάμε στον υπέρηχο, ξαπλώνω, νιώθει την κοιλιά μου, με πασαλείβει και αρχίζει η εξέταση. Κοιτάει από εδώ, μετράει από εκεί, μας εξηγεί ταυτόχρονα (καρδιά τέλεια, εγκέφαλος τέλειος -έχει το παιδί και από πού να πάρει!:tongue:, σπονδυλική στήλη σούπερ) κάποια στιγμή σμίγει τα φρύδια και κοιτάει πιο προσεκτικά.

Παγώνω εγώ. Ανταλλάσσω ένα βλέμμα ανησυχίας με τον άντρα μου.

"Πω,πω μια κοπελάρα!" αναφωνεί ξαφνικά και χαμογελάει.

Τον κοιτάζω με απορία γιατί το λέει λες και μου αποκαλύπτει το φύλο του παιδιού το οποίο γνωρίζουμε ήδη.

"Είναι γυναικάρα," λέει. "761 γραμμάρια...πάνω από το μέσο όρο!"

:shock:"Τι μου λέτε τώρα, γιατρέ μου;" γαβγίζω εγώ κατευθείαν. "Δε θα γίνει το παιδί μοντέλο σαν τη μαμά του; Με δουλεύετε;"

Γελάει και κουνάει το πράγμα που κάνει τον υπέρηχο. "Είσαι τρελή," μου λέει τίγκα στην ψυχραιμία. "Δεν είναι χοντρή η κόρη σου. Πανύψηλη είναι!" διευκρινίζει.

:rolleyes:

Ο άντρας μου να το παίζει Νικηφόρος από το 50-50 και να λέει συνέχεια στην οθόνη "παιδί μου, παιδί μου!", εγώ να απορώ πού θα φτάσει η κοιλιά μου με ένα παιδί-λουκάνικο και ο γιατρός να γρυλίζει γιατί η μικρή έφερνε σβούρες και δεν έβλεπε την τύφλα του από ένα σημείο και πέρα.

Στο τέλος, διατάζει να κάνω αυστηρή διατροφή και να πάω να κάνω την καμπύλη ζαχάρου τη Μ. Πέμπτη! Έφτασε και η σειρά μου.:mad:

Γενικά μια υπέροχη μέρα!:D

Πώς είστε εσείς;;;


No one will ever know the strength of my Love for you. After all you're the only one who knows what my Heart sounds like from the inside...

dev201pfs__.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!

Επιστροφή στα πάτρια εδάφη...περάσαμε χτες γυρνώντας και από τους παππούδες μου, μας φορτώσανε με πράγματα χόρτα, αυγά, πίτα, ψωμί...αν δε με είχε κουράσει και τόσο το ταξίδι καλά θα ήταν!

Χτες το βράδυ εν τω μεταξύ είχα ραντεβού και με το γιατρό μου. Μετά από μιάμιση ώρα αναμονή όπου κόντεψα να κοιμηθώ στον καναπέ -έκανε και μια ζέστη εκεί μέσαααα, μπαίνουμε στο ιατρείο, με κοιτάει καλά-καλά και σηκώνει το φρύδι ειρωνικά:"Δεν τρως τίποτα εσύ;" με ρωτάει.

:shock:"Γιατρέ μου, πώς είναι η όρασή σας τώρα τελευταία;" ρωτάω. "Δε βλέπετε τη μούρη σαν λουκουμά;"

"Χμ, καλά..." μουρμουράει.

Πάμε στον υπέρηχο, ξαπλώνω, νιώθει την κοιλιά μου, με πασαλείβει και αρχίζει η εξέταση. Κοιτάει από εδώ, μετράει από εκεί, μας εξηγεί ταυτόχρονα (καρδιά τέλεια, εγκέφαλος τέλειος -έχει το παιδί και από πού να πάρει!:tongue:, σπονδυλική στήλη σούπερ) κάποια στιγμή σμίγει τα φρύδια και κοιτάει πιο προσεκτικά.

Παγώνω εγώ. Ανταλλάσσω ένα βλέμμα ανησυχίας με τον άντρα μου.

"Πω,πω μια κοπελάρα!" αναφωνεί ξαφνικά και χαμογελάει.

Τον κοιτάζω με απορία γιατί το λέει λες και μου αποκαλύπτει το φύλο του παιδιού το οποίο γνωρίζουμε ήδη.

"Είναι γυναικάρα," λέει. "761 γραμμάρια...πάνω από το μέσο όρο!"

:shock:"Τι μου λέτε τώρα, γιατρέ μου;" γαβγίζω εγώ κατευθείαν. "Δε θα γίνει το παιδί μοντέλο σαν τη μαμά του; Με δουλεύετε;"

Γελάει και κουνάει το πράγμα που κάνει τον υπέρηχο. "Είσαι τρελή," μου λέει τίγκα στην ψυχραιμία. "Δεν είναι χοντρή η κόρη σου. Πανύψηλη είναι!" διευκρινίζει.

:rolleyes:

Ο άντρας μου να το παίζει Νικηφόρος από το 50-50 και να λέει συνέχεια στην οθόνη "παιδί μου, παιδί μου!", εγώ να απορώ πού θα φτάσει η κοιλιά μου με ένα παιδί-λουκάνικο και ο γιατρός να γρυλίζει γιατί η μικρή έφερνε σβούρες και δεν έβλεπε την τύφλα του από ένα σημείο και πέρα.

Στο τέλος, διατάζει να κάνω αυστηρή διατροφή και να πάω να κάνω την καμπύλη ζαχάρου τη Μ. Πέμπτη! Έφτασε και η σειρά μου.:mad:

Γενικά μια υπέροχη μέρα!:D

Πώς είστε εσείς;;;

Μπραβο κοπελα μου!!! Περασατε τελεια, ειδες και την ζουζουνιτσα..Ολα καλα...Αλλα 761 γραμμαρια μια χαρα μου ακουγονται..Γιατι του φανηκε παραξενο?? Να πανε ολα καλα με την καμπυλη ευχομαι..Ποσες επαναληψεις σου εδωσε?? Καλημερα σε ολες τις κοιλιτσες...


M4kKp3.pngNYIfp2.png

CqnVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο κοπελα μου!!! Περασατε τελεια, ειδες και την ζουζουνιτσα..Ολα καλα...Αλλα 761 γραμμαρια μια χαρα μου ακουγονται..Γιατι του φανηκε παραξενο?? Να πανε ολα καλα με την καμπυλη ευχομαι..Ποσες επαναληψεις σου εδωσε?? Καλημερα σε ολες τις κοιλιτσες...

Α, δεν ξέρω...ίσως γιατί σε κάτι από λιγότερο από μήνα έβαλε πάνω από 400 γραμμάρια; (12/03 στη Β-επιπέδου ήταν 427γρ.)

Για την καμπύλη μου έδωσε μία επανάληψη στη μία ώρα.


No one will ever know the strength of my Love for you. After all you're the only one who knows what my Heart sounds like from the inside...

dev201pfs__.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Α, δεν ξέρω...ίσως γιατί σε κάτι από λιγότερο από μήνα έβαλε πάνω από 400 γραμμάρια; (12/03 στη Β-επιπέδου ήταν 427γρ.)

Για την καμπύλη μου έδωσε μία επανάληψη στη μία ώρα.

Χαχχαχαχαχ στα φυσιολογικα ειναι μην τρελενεσαι..Η Αννα που πηγε χθες ο μπεμπης ηταν 950γρ...:D:D:D Την εκανα και εγω την καμπυλη 2 φορες γιατι την πρωτη βγηκε ανεβασμενη...Καλα αποτελεσματα κοπελα μου!!


M4kKp3.pngNYIfp2.png

CqnVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χαχχαχαχαχ στα φυσιολογικα ειναι μην τρελενεσαι..Η Αννα που πηγε χθες ο μπεμπης ηταν 950γρ...:D:D:D Την εκανα και εγω την καμπυλη 2 φορες γιατι την πρωτη βγηκε ανεβασμενη...Καλα αποτελεσματα κοπελα μου!!

Ναι, αλλά η Άννα είναι 2-3 βδομάδες παραπάνω από μένα νομίζω!:| Βασικά δε με πειράζει...από τη στιγμή που δεν ανησυχεί ο γιατρός εμένα μου αρκεί! :D (άσε που καταλάθος το έκανα πιο βαρύ το παιδάκι μου. Μόλις 300 κάτι γραμμάρια πήρε το πουλάκι μου κι εγώ πάτησα 400! Κορμάρα είναι!:tongue:)

Ευχαριστώ, καλή μου! :D


No one will ever know the strength of my Love for you. After all you're the only one who knows what my Heart sounds like from the inside...

dev201pfs__.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!Τι κάνετε?Εγώ μόλις ήρθα απο το μικροβιολογικό,έκανα την καμπύλη,τι μπλιαχ πράγμα είναι αυτό???

άσε που είμαι νηστικιά απο χθές το βράδυ και κοντεύω να πέσω κάτω..τώρα θα χτυπήσω μια τυροπιτούλα

και δεν μου έφτανε η ταλαιπωρία,απο το πρωί που σηκώθηκα έχω πονάκια στην κοιλιά,μάλλον επειδή τόσο καιρό ήμουν ξαπλωμένη..έχω φοβηθεί λίγο,αλλά θα ξαπλώσω τώρα να ηρεμήσω και θα μπώ μετά να σας διαβάσω


[sIGPIC][/sIGPIC]21bd07b216.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!Τι κάνετε?Εγώ μόλις ήρθα απο το μικροβιολογικό,έκανα την καμπύλη,τι μπλιαχ πράγμα είναι αυτό???

άσε που είμαι νηστικιά απο χθές το βράδυ και κοντεύω να πέσω κάτω..τώρα θα χτυπήσω μια τυροπιτούλα

και δεν μου έφτανε η ταλαιπωρία,απο το πρωί που σηκώθηκα έχω πονάκια στην κοιλιά,μάλλον επειδή τόσο καιρό ήμουν ξαπλωμένη..έχω φοβηθεί λίγο,αλλά θα ξαπλώσω τώρα να ηρεμήσω και θα μπώ μετά να σας διαβάσω

Παει και αυτο, μια χαρα...Τι γευση ηπιες?? Μπλιαχ και λιγα λες!! Τα αποτελεσματα ποτε θα τα εχεις???


M4kKp3.pngNYIfp2.png

CqnVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι που όλο το ξεχνάω μια βδομάδα τώρα: έχετε καθόλου εκκρίσεις υγρού στο στήθος σας; Έχω καμιά βδομάδα που παρατηρώ στις μπλούζες που κοιμάμαι (μακό, κοντομάνικες οπότε το ύφασμα είναι ελαφρύ και φαίνεται) υγρά σημάδια -άλλα στεγνά, και άλλα που έγιναν εκείνη τη στιγμή. Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω αν είναι πρωτόγαλα, πώς το λένε τέλος πάντων, γιατί το βλέπω απλά στην μπλούζα μου σαν σταγόνα και δεν ξέρω τι χρώμα έχει!

Θα πάρω και το γιατρό μου το βράδυ να ρωτήσω σίγουρα αλλά μπας και ξέρετε ή σας έχει τύχει;


No one will ever know the strength of my Love for you. After all you're the only one who knows what my Heart sounds like from the inside...

dev201pfs__.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...