Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

CAFE Μανουλες Ιουλιου 2012


rioula

Recommended Posts

Ειμαι στη 10η εβδομαδα, εχω αδεια απο τη δουλεια μου, διοτι νοιωθω υπνηλια, καταβολη, μονιμες ναυτιες κ βεβαια 1 ή σπανιοτερα 2 εμέτους τη μερα.

Α! και η δυσκοιλιοτητα... Αααχ!!!

Μμμ! θα λεγα και πρηξιμο εχω, αν και τη μια μερα με εδειχνε 64.9 κ την επομενη το πρωι 66.1 και το περιεργο οτι την αλλη μπορει να ναι παλι 65, βεβαια εγω παιρνω κ ορμονες!!!

Αυτα ειναι τα "συμπτωματα" μου...

Απο τη μια νοιωθω μονιμα "αρρωστη", απο την αλλη ομως χαμογελω, διοτι μου θυμιζει την "κατασταση μου"!!!


874692bea1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα!!! Τι κανετε κοιλίτσες???? Εγώ μαζεύω ,μαζευω,μαζεύω....Και παλι χαμος γίνεται!! Ενα δεκαλεπτο να μπει ο Κωσταντής σε καθε δωματιο και μετά το ΧΑΟΣ!

Σημερα είμαι καλά. Ζυγίστηκα κιολας το πρωί και το τσίμπησα το κιλάκι. Οποτε μεχρι το Σαββατο προσοχή.

Ειμαι στη 10η εβδομαδα, εχω αδεια απο τη δουλεια μου, διοτι νοιωθω υπνηλια, καταβολη, μονιμες ναυτιες κ βεβαια 1 ή σπανιοτερα 2 εμέτους τη μερα.

Α! και η δυσκοιλιοτητα... Αααχ!!!

Μμμ! θα λεγα και πρηξιμο εχω, αν και τη μια μερα με εδειχνε 64.9 κ την επομενη το πρωι 66.1 και το περιεργο οτι την αλλη μπορει να ναι παλι 65, βεβαια εγω παιρνω κ ορμονες!!!

Αυτα ειναι τα "συμπτωματα" μου...

Απο τη μια νοιωθω μονιμα "αρρωστη", απο την αλλη ομως χαμογελω, διοτι μου θυμιζει την "κατασταση μου"!!!

Υπομονή.....Ορμονες γιατί παιρνεις? Utrogestan να φανταστω?Καλύτερα να κοψεις το αλατι γιατί κανει κατακράτηση και οι ορμονες εντεινουν το πρόβλημα.Βεβαια από την άλη μου επεφτε πολύ η πιεση και ημουν σαν κοτόπουλο όλη μερα .Εμενα μου εκαναν πολλές ζαλάδες οι ορμονες.Αλλού παταγα και αλλού βρισκομουν ,ευτυχώς όμως δεν τις πηρα για πολύ καιρό.Αν θελεις εχω κατι συμβουλες διαιτολόγου στο τι πρεπει να προσεχεις όταν παιρνεις ορμόνες ,μπορώ να στις στείλω.

Δυσκοιλιότητα εχω και εγώ και ακομα να φανταστεις σίδηρο δεν εχω ξεκινησει. Ο γιατρός μου είπε πως αν εχω εμετούς καλύτερα να μην ξεκινήσω ακομα γιατί θα με κανει χειρότερα. Εγώ δεν εχω εμετούς πολλούς αλλά δεν το ξεκιναω μεσα στις γιορτές γιατί με τοσο φαϊ σίγουρα θα εχω μεγαλύτερο προβλημα.


Ja5zp3.png

D42op3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδιαααααααααα!!!!Τουλιπακι κ εγω ουτραγκεσταν παιρνω απο την αρχη αλλα κολπικα,κ νομιζω οτι με αυτον τον τροπο τα συμπτωματα ειναι λιγοτερα σε κατακρατηση κ τετοια αλλα περισσοτερα σε αλλα σημεια χιχιχιχι!βεβαια εγω το παιρνω προληπτικα(κακου ιστορικου) για δυναμωση του τραχηλου.

Πενυ αν με ρωτουσες πριν λιγα χρονια μπορει κ να ελεγα θελω αγορι ή κοριτσι πλεον,μετα απο οτι εχω περασει,θελω να ναι γερο κ τελειομηνο ολα τάλλα δεν με νοιαζουν!αλλα η αληθεια ειναι οτι θελω να μαθουμε τι κρυβει η κοιλιτσα μου χιχιχιχι!!!

φιλια σε ολες!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!Τι κάνετε?Εγώ μόλις γύρισα από Αθήνα!Το θετικό της ημέρας είναι ότι πήρα τις απαντήσεις από την εξέταση που είχα κάνει πρίν ένα μήνα για κυστική ίνωση και είναι πολύ καλές, ευτυχώς, είχα και αυτό το άγχος!Όσο για το φύλο του παιδιού δεν έχω καμία προτίμηση, θέλω μόνο να είναι γερό.Α και εγώ πήρα ορμόνη , VASCLOR (κρέμα κολπικά), την οποία μου είπε η γιατρός και την σταμάτησα χθές γιατί λέει τελειώνει και το τρίμηνο..μου την είχε δώσει γιατί σε μια εξέταση που είχα κάνει στην αρχή της εγκυμοσύνης μου είχε βγεί λίγο χαμηλή η προγεστερόνη.


[sIGPIC][/sIGPIC]21bd07b216.png

Link to comment
Share on other sites

6ΟΟ mg UTROGESTAN ΕΠΑΙΡΝΑ, ΕΔΩ Κ 3-4 ΜΕΡΕΣ ΜΕ ΑΡΧΙΣΕ ΑΝΤ ΑΥΤΟΥ, VASCLOR...

ΕΜΦΑΝΕΣ ΠΡΗΞΙΜΟ ΔΕΝ ΕΧΩ, ΑΝ ΚΑΙ ΑΠΡΙΛΗ ΕΩΣ ΟΚΤΩΒΡΗ, ΠΗΡΑ ΠΟΛΛΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΛΟΓΩ 2 ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΕΩΝ Κ ΤΗΣ 1 "ΕΥΤΥΧΩΣ" ΜΟΝΟ, ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ!!!

ΠΡΟΤΙΜΗΣΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ, ΔΕΝ ΤΟΛΜΩ ΚΑΝ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ! ΕΝΑ ΓΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΑΙ!!!


874692bea1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημεραααααααα!!!αχ εφτασε η μεγαλη μερα της αυχενικης,ειμαι αγχωμενη βεβαια αλλα αντεχω!!!!!!!!μαλλον αυριο το πρωι,εκτος κ αν προλαβω το βραδυ,θα σας γραψω τα νεα μας!ευχομαι ολα να ειναι καλαααααααααα!!!φιλακιααααααααα!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

καλημεραααααααα!!!αχ εφτασε η μεγαλη μερα της αυχενικης,ειμαι αγχωμενη βεβαια αλλα αντεχω!!!!!!!!μαλλον αυριο το πρωι,εκτος κ αν προλαβω το βραδυ,θα σας γραψω τα νεα μας!ευχομαι ολα να ειναι καλαααααααααα!!!φιλακιααααααααα!!

Καλη επιτυχία!!!! Ολα μια χαρά θα είναι!!!!


Ja5zp3.png

D42op3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλη επιτυχία!!!! Ολα μια χαρά θα είναι!!!!
Καλά αποτελέσματα Άννα μου!!:D Όλα καλά θα είναι , μην ανησυχείς!

αχ σας ευχαριστω κοριτσακια,απλα αυτες οι εξετασεις εχουν μπολικο αγχος..δεν πειραζει ολα καλα να πανε κ ευθεις θα γινω καλυτερα!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!! Αννα πως πηγε η αυχενική????

Εγώ σήμερα έπαθα μια λαχτάρα στην τραπεζα. Εκει που περίμενα ξαφνικά αρχισα να μουδιαζω,να μου ρχεται εμετος και να μην νιωθω τα πόδια μου. Ενα στάδιο πριν τη λιποθυμια πρέπει να ήμουν. Μετά πηγα πηρα κατι να φάω και συνήλθα. Δηλ δεν θα μπορω να πηγαίνω πουθενα χωρίς συνοδεία τώρα???Τελοσπαντων....

Εσεις τι κανετε?


Ja5zp3.png

D42op3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια!Πένυ η Άννα πρέπει να έχει καλά νέα αν κατάλαβα καλά από το facebook, θα περιμένουμε να μας γράψει και εδώ..Και μάλλον της είπαν και το φύλο.;)Για μένα είναι μια πολύ δύσκολη μέρα, ξύπνησα το πρωί και είδα αίμα, στις 17:00΄έχω ραντεβού για υπέρηχο..:?:


[sIGPIC][/sIGPIC]21bd07b216.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!Πένυ η Άννα πρέπει να έχει καλά νέα αν κατάλαβα καλά από το facebook, θα περιμένουμε να μας γράψει και εδώ..Και μάλλον της είπαν και το φύλο.;)Για μένα είναι μια πολύ δύσκολη μέρα, ξύπνησα το πρωί και είδα αίμα, στις 17:00΄έχω ραντεβού για υπέρηχο..:?:

οχι ρε γμτ γιατί??? Μπορεί και να μην είναι τίποτα απλά να χρειαζεσαι λίγη ξεκούραση. Ο μονιμος μου φόβος είναι αυτός....Να μπεις να μας γράψεις το βράδυ!!Φιλια και ευχομαι να εχεις καλα νεα το απογευμα!!

Μολις το είδα στο fb για την Αννα.Αντε να μας τα πει και από εδώ τα νεα!


Ja5zp3.png

D42op3.png

Link to comment
Share on other sites

neraidoula na eisai psixraimi, exω akousei oti mporei na sumbei, ean kourasteis, akoma k sthn allagi mina...

Ευχομαι να πανε ολα καλα, θα προσευχηθω για σενα και για το μωρακι σου, ΑΝ Κ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ...

θα χαρω να μαθω τα ευχαριστα νεα οταν γυρισεις...

φιλια.


874692bea1.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την συμπαράσταση κορίτσια.Ευτυχώς όλα είναι καλά, έχασα 10 χρόνια ζωής μέχρι να πάω στην γιατρό..μετά έτρεξα, άναψα ένα κεράκι στην εκκλησία και είπα ευχαριστώ στον Θεό!Καλό βράδυ!!


[sIGPIC][/sIGPIC]21bd07b216.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, εύχομαι χρόνια πολλά σε όλες, με το καλό όλα..

Συγχαρητήρια στην ΑΝΝΑ4 για την αυχενική, άντε μπες και εδώ Αννούλα να διαβάσουμε τα όμορφα νέα σου και εμείς..

Νεραιδούλα, με χαρά βλέπω οτι επανήλθες καλύτερα, το αιματάκι είναι σχετικά σύνηθες στη φάση που βρισκόμαστε και αντιμετωπίζεται σχεδόν πάντα με επιτυχία.

Εγώ αρκετές ναυτίες, κάποιες φορές και εμετό, συνήθως πρωί,όπως επίσης και λευκά υγρά,( τα είχα και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη, πρέπει να είναι αποτέλεσμα του υψηλού επιπέδου των ορμονών)

Να είστε όλες καλά κορίτσια, εύχομαι καλή χρονιά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...