Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Sabrina_ είπε:

      @Angot το είχα και εγώ αυτό το σύμπτωμα στο τέλος της 28ης και ανησυχούσα για τον τράχηλο.τελικά στον προγραμματισμένο υπέρηχο που έκανα μετά απο 3 μερες η γιατρός τον είδε πολύ καλό και μου είπε οτι είναι φυσιολογικό να το νιώθω καθώς τα παιδιά εχουν πάρει βάρος. Τωρα είμαι καμια βδομάδα μετά και μου έχει περάσει αυτή η ενόχληση. Το έχω ξανανιώσει και σε προηγούμενη βδομαδα πάντως αυτό και ετρεχα για υπέρηχο τοτε και όλα τα έβρισκαν καλα.

      οχι δεν τρέχω , δεν είναι ότι ε χω πόνους κλπ! εχω βάρος απλώς ίσως η ξάπλα το κάνει χειρότερο ! επισης με πιάνει κυριως βραδάκι… για να μην πω αν θέλω και λίγο τσίσα και αργήσω, εκεί είναι ασήκωτη !

Πάθος για χορό


Eviri

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δε μπορώ να μην αναφέρω ότι, το αγαπημένο μου θέμα μπαλέτου είναι η λίμνη των κύκνων με την υπέροχη μουσική του Τσαϊκόφσκυ.

jjDYW46PjA8

Η Μάγια Πλισέτσκαγια κορυφαία στο είδος της, παραμένει αξεπέραστη για την τεχνική της και τη φημισμένη αέρινη κίνηση των χεριών της, που έμοιαζαν τόσο πολύ με το πέταγμα του κύκνου.

Krj-QsQvYSc

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αν είμαστε άνθρωποι...

ΕΚΚΛΗΣΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΓΙΑ 8 ΜΩΡΑΚΙΑ!

Τα 8 μωράκια ηλικίας 1-12 μηνών που δυστυχώς οι γονείς τους έχουν εγκαταλείψει στο Νοσοκομείο Αλεξάνδρας χρειάζονται ρουχαλάκια, πετσετούλες, σαλιάρες και κουβερτούλες για να ζεσταθούν. Προφανώς δεν έχει μεριμνήσει κανείς γι' αυτά τα 8 αγγελούδια εκτός από τις νοσηλεύτριες που κάνουν ό, τι μπορούν...

Ενόψει λοιπόν των Χριστουγέννων ας κάνουμε όλοι μία καλή πράξη γι' αυτά τα μωρά και ας τους προσφέρουμε το ελάχιστο που μπορούμε με όλη μας την αγάπη. Τα ρουχαλάκια μπορούμε να τα πάμε στο Νοσοκομείο Αλεξάνδρας, στο κεντρικό κτίριο, 1ος όροφος στη νοσηλευτική υπηρεσία για τα εγκαταλελειμμένα μωρά.

Εκείνα ήδη μας το ανταποδίδουν με το πιο γλυκό χαμόγελό τους!

Πληροφοριες:

Νοσοκομειο ''Αλεξανδρα'' Βασ. Σοφίας 80 Τ.Κ 115 28

Τηλεφωνικό Κέντρο: 213-2162000,210-3381100

Αριθμος μωρων: 8 (3 κοριτσακια και 5 αγορακια)

Ηλικιες:1 και 4 μηνων και 1 ετους.

Αγαθα προς αναγκη: πετσετουλες,σαλιαρες,κουβερτες και ρουχαλακια (για τις ηλικιες αυτες μονο) και οποιος θελει παιχνιδακια. Τα πραγματα παραδιδωνται στον 4ο οροφο στο ''Γαλακτομειο'' επισης και μεταχειρισμενα ρουχαλακια απο τα μωρακια σας μπορειτε να πατε.

Οσοι μπορουν και θελουν ας χρησιμοποιησουν το συγκεκριμενο αποσπασμα για να ενημερωσουν ολους οσους μπορουν και θελουν να προσφερουν εστω και μια κουβερτουλα ή ενα φορμακι.


O0hbp3.png

wqTBp3.png

Cwh6p3.png

Link to comment
Share on other sites

εβίρι, άσε για λίγο τις πάπιες κ έλα να μου δώσεις δίπλα τη συνταγή για κουραμπιέδες κ δίπλες.

θα θυμώσω!κ κλαίω άσχημαααααααααααα!!!!!!!νιαρ, νιουρ!σε παρακαλώ!

χαχαχαχαχαχαχαχαχα, έρχομαι σούμπιτο.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
  • 1 month later...

Διαφημίσεις


Μα είδες τι ωραίος χορός που είναι Μπίγκι; Τόση ώρα βλέπω διάφορα βιντεάκια με χορό και λίγο σας διαβάζω στο μαγειροκαφέ. Αλλά θα απαντήσω αύριο, τώρα σε λίγο θα το κλείσω να πάω για ύπνο.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίος, αλλά σκοτώνει τα πόδια λέμε!!!


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα αυτοί που είναι επαγγελματίες θα πρέπει να υποφέρουν από διάφορους πόνους, αλλά είδες τι πόδια καλαμάκια έχουν; Γενικότερα όλο το σώμα τους μακρόστενο είναι.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ μακρόστενη θα ήμουν αν έπρεπε να φορέσω μια φουστίτσα τόση δα για να πάω να δουλέψω :wink:

Πάντως είναι πολύ εντατικός χορός για τα κάτω άκρα. Τα χέρια μένουν σχεδόν ακούνητα αλλά τα πόδια δουλεύουν υπερωρίες. Σκέψου ότι στα μαθήματα χορεύεις 10 λεπτά, ξεκουράζεσαι 10, χορεύεις 10, ξεκουράζεσαι 10 και στο τέλος κάνεις 10 λεπτά τεντώματα για να μπορείς να περπατήσεις την επόμενη μέρα!

Και το πιο αστείο είναι ότι δεν μαθαίνεις τους χορούς μετρώντας τα βήματα, αλλά απομνημονεύοντας στοιχάκια, π.χ. jump - kick out - hop back - 2,3,4 :) Πρέπει να έχεις μαζί σου ένα μπλοκάκι να γράφεις το στοιχάκι κάθε χορού, αλλιώς δεν υπάρχει ελπίδα να το θυμηθείς μετά το μάθημα.

Είναι πολύ ωραίο είδος χορού πάντως. Από τους πολύ αγαπημένους μου.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...