Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Ειρήνη μου η χρήση της χλωρίνης δεν πρέπει να γίνεται εκτεταμένα, γιατί κάνει κακό η εισπνοή της.

σε ένα απλό σφουγγάρισμα δεν υπάρχει λόγος για χλωρίνη. μπορείς να βάλεις υγρό πράσινο σαπούνι ή μηλόξυδο ή ένα απλό απορρυπαντικό γενικής χρήσης.

το ξύδι κ το λεμόνι είναι απολυμαντικά, απλά το λεμόνι είναι πιο ακριβό ακόμα κ ο έτοιμος χυμός!

Fefi μου νομίζω πως έχεις δίκιο! Και συμφωνώ.

Αλλά πραγματικά νομίζω πως η χρήση της χλωρίνης είναι παρεξηγημένη. Για κάποιο λόγο αρκετές γνωστές μου (και η θεία μου!!! :lol:) ρίχνουν χλωρίνη λες και είναι... αλατι!!! Όταν χρησιμοποιηθεί σωστά νομίζω πως είναι σχεδόν ιδανική. :)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γεια σας δεν εχουμε ξαναμιλησει αλλα μου αρεσουν αυτα που λετε!

τι μαλακτικο βαζεις? των ρουχων?

επισης να σας πω οτι επειδη γεννησα προσφατα κ δεν ηθελα να χρησιμοποιω καθαριστικα, ανακαλυψα το ξυδι+ εφημεριδα! ειδικα στο μπανιο τα αλατα φευγουν αμεσως, και αργουν να ξαναερθουν!

Καλώς το μου!

Καλώς ήρθες και καλή διαμονή! ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Περιστεράκι αυτό με το απαγορευτικό για τον σύζυγο νομίζω πως ήταν η πιο σωστή κουβέντα. ένα σάντουιτσ να κάνει, χάλια θα την κάνει. Παντού ψίχουλα το λιγότερο:twisted: λεμόνι κόβει και γεμίζει ζουμιά. για το μαγείρεμα δεν το συζητώ.......ΦΡΙΚΗ!....δήθεν μαγείρεψε για να με ξελασκάρει, δεν κοιτάει πως έκανε την κεραμική, τις κατσαρόλες , τον πάγκο , τον νεροχύτη , μέχρι και τα πλακάκια πίσω απο τα μάτια της κουζίνας......


Link to comment
Share on other sites

Καλώς το μου!

Καλώς ήρθες και καλή διαμονή! ;)

thanks! καλως σας βρηκα! για δως μου τα φωτα σου, μου πεφτει υπερβολικα ο μαλλι λογω γεννας, ξεκινησα κατι βιταμινες, πως θα απαλλαγω απο την τριχα που ειναι παντου μεχρι να σταματησει να μου πεφτει το μαλλι???????????????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

thanks! καλως σας βρηκα! για δως μου τα φωτα σου, μου πεφτει υπερβολικα ο μαλλι λογω γεννας, ξεκινησα κατι βιταμινες, πως θα απαλλαγω απο την τριχα που ειναι παντου μεχρι να σταματησει να μου πεφτει το μαλλι???????????????

αχ δεν εχω βρει χρονο να σας διαβασω και μου αρσεουν παρα πολυ οσα γραφετε..

Λοιπον κοριτσακι μου και εμενα μου πεφτουν αρκετα τα μαλλια, ειναι εποχικο, αλλα καλα θα κανεις να παιρνεις σιδηρο και ασβεστιο.

Θηλαζεις?

εγω παντως παιρνω συμπληρωμα και πηρα και ενα σαμπουαν προπολαιν.

αχ να δω ποτε θα σας διαβασω...

φιλιακια σε ολες!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!

Ειρήνη μου,σε ευχαριστώ που αφιέρωσες χρόνο για να μου γράψεις τόσες χρήσιμες συμβουλές!!

Είναι παρήγορο αυτό που γράφεις στην αρχή, ότι καμιά κουζίνα δεν είναι έτοιμη για φωτογράφιση life style

Οσα λες πάνω κάτω προσπαθώ να τα εφαρμόσω εδώ και καιρό.Αλλά όπως σημειώνεις κι εσύ αυτά δεν πετυχαίνουν από τη μια μέρα στην άλλη.

Φροντίζω τουλάχιστον,όταν χρησιμοποιώ κάτι να το τακτοποιώ μετά στην θέση του και κάπως σώζεται η κατάσταση

Η μόνη σωτήρια λύση για μενα πλέον είναι να βγάλω απαγορευτικό για τον άντρα μου στην κουζίνα!!Αυτός ανακατεύει τα ήδη συγυρισμένα,γιατί πολύ συχνά φρυγανίζει ψωμί ή μαγειρεύει μέσα στην αγρια νύχτα και το πρωί βρίσκω την κουζίνα ρημαδιό

Αυτό με το baby oil το έχω δοκιμάσει,αλλά πώς να το πω, μετά από λίγο "ξερνάει"πάνω στις συσκευές και φαίνονται χειρότερα από πριν

Διαβαζω με πολύ ενδιαφέρον τα ποστ σας κορίτσια

Χαρά μου... εγώ σ' ευχαριστώ που μπήκες στη διαδικασία να σκεφτείς τον πόσο χρόνο αφιερώνω. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!! :)

Εδώ σου βάζω φωτογραφία, αυτό που σου έγραφα, για την μικρή κουταλοθήκη, που εγώ χρησιμοποιώ σε ένα από τα συρτάρια μου για να τακτοποιώ τα "διαφορα" μικροπράγματα της κουζίνας {η φωτό είναι άσχετη δεν είναι από το σπίτι μου}.

58.jpg

Και εδώ, σου έβγαλα φωτογραφία το φαναράκι μου, που έχω επάνω στον πάγκο της κουζίνας μου.

Κορίτσια, κάντε το και θα με θυμηθείτε: Τώρα τον χειμώνα ανάψτε μερικά κεράκια στο σπίτι σας και νιώστε απίστευτη χαλάρωση. Εγώ, το συγκεκριμένο φαναράκι το ανάβω ακόμα και όταν κάνω τις δουλειές μου στην κουζίνα. Το πως με χαλαρώνει... δεν λέγεται!!!

fanaraki.jpg


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Περιστεράκι αυτό με το απαγορευτικό για τον σύζυγο νομίζω πως ήταν η πιο σωστή κουβέντα. ένα σάντουιτσ να κάνει, χάλια θα την κάνει. Παντού ψίχουλα το λιγότερο:twisted: λεμόνι κόβει και γεμίζει ζουμιά. για το μαγείρεμα δεν το συζητώ.......ΦΡΙΚΗ!....δήθεν μαγείρεψε για να με ξελασκάρει, δεν κοιτάει πως έκανε την κεραμική, τις κατσαρόλες , τον πάγκο , τον νεροχύτη , μέχρι και τα πλακάκια πίσω απο τα μάτια της κουζίνας......

:lol: xaxaxaxaxaxa!!!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


thanks! καλως σας βρηκα! για δως μου τα φωτα σου, μου πεφτει υπερβολικα ο μαλλι λογω γεννας, ξεκινησα κατι βιταμινες, πως θα απαλλαγω απο την τριχα που ειναι παντου μεχρι να σταματησει να μου πεφτει το μαλλι???????????????

Μην ανησυχείς καθόλου. Θυμάμαι το ίδιο ακριβώς βίωνα αφού γέννησα τον μικρό μου. Ο γιατρός μου είχε πει τότε πως είναι απόλυτα φυσιολογικό αφού μετά την γέννα σταματά η αναστολή της απώλειας μαλλιών που βιώνουμε κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης!

Μπορείς όμως, αν αγχώνεσαι, να βάζεις 1 φορά το μήνα αγνό, παρθένο ελαιόλαδο στις άκρες σου, {να τα αφήνεις μισή ωρίτσα και μετά να λούζεσαι, μην ανησυχείς δεν αφήνει κατάλοιπα} και να δεις άμεσα τρελή διαφορά. Αυτό το κάνω και γω και έχω τρίχα άψογη παρά που αλλάζω κάθε 3 και λίγο... χρώμα!!! :lol:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνάκι μου εμένα ο άντρας μου είναι μαλωμένος με τα κεριά . Δε θέλει ούτε σβηστά να έχω :(:(

Tι???????????????!!!!!!!!!! Γιατί??? Με κούφανες Μαράκι!!!!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

αχ δεν εχω βρει χρονο να σας διαβασω και μου αρσεουν παρα πολυ οσα γραφετε..

Λοιπον κοριτσακι μου και εμενα μου πεφτουν αρκετα τα μαλλια, ειναι εποχικο, αλλα καλα θα κανεις να παιρνεις σιδηρο και ασβεστιο.

Θηλαζεις?

εγω παντως παιρνω συμπληρωμα και πηρα και ενα σαμπουαν προπολαιν.

αχ να δω ποτε θα σας διαβασω...

φιλιακια σε ολες!!!

οχι δεν θηλαζω, μου κοπηκε στις 40 μερες!

περνω βιταμινες για τα μαλλια κ θα κανω κ το λαδι που λεει η ειρηνη, ελπιζω να σταματησουν!

απο τα χαλια, τους καναπεδες το παιδικο δωματιο, το κρεβατι και ολο το υπολοιπο σπιτι πως φευγουν οεοοοοοοοοοοοοοοοοοο?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή και εμένα γεμίζουν τα χαλιά τρίχες είτε βγάζω απο την ηλεκτρική το κοντάρι και σκουπίζω έτσι το χαλί για να τις μαζέψει καλά είτε με μια βούρτα για πλύσιμο χαλιών τα ''χτενίζω'', εκεί να δεις τί βγάζει....


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...