Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , bcd18 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι το ότι έγινε εμφύτευση είναι θετικό. Μπορεί να ξαναμεινει. και οπως λες οι κοπελες αυτές είναι νεότερες, οπότε τα ωάρια καλύτερα ποιοτικά. Κατω των 30 ισως

      Την επόμενη εβδομάδα θα μιλήσουν τελικά με ιακεντρ. 
      Είναι ένα αγχος μέχρι να βρεθεί κοπέλα , να δώσει ωάρια. Να γίνει εμβρυομεταφορα. Και αν θα πετυχει και  με την πρώτη..

       

       

       

       

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Ευούλα.... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!! ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΟΜΩΣ!!! ;)

Βρε συ... τι τέλεια ιδέα αυτή με το μπρελόκ που σου θυμίζει τη σακούλα!!!!!!!!

Α, κι έχω κι άλλες ιδέες. Για τα πολλά ψώνια έχω μια μεγάλη τσάντα που πουλάει πάλι ο βασιλόπουλος που χωράει τα πάντα (και κερδίζεις και πόντο στην κάρτα ΑΒ κάθε φορά που τη χρησιμοποιείς).

Για λαϊκή και για άλλα έχω αυτή http://www.lieflifestyle.com/lifestyle/bags/bags/shopper-cat-61900001-2939 την υπέροχη που μου χάρισε η κουμπάρα μου από Ολλανδία. Μέσα της βάζω τις άλλες τις μικρότερες πάνινες τσαντούλες (βλέπε παρακάτω) και την κρεμάω από το καλοριφέρ της κουζίνας για να την έχω πρόχειρη. Ομορφαίνει το χώρο :-)

Επίσης 2-3 πάνινες tote bags http://cheaptotes.com/canvas_tote_bag_8.html που κατά καιρούς μαζεύω είτε από συνέδριο είτε από φαρμακείο είτε από μαγαζί με ρούχα. Να παίρνετε τς φτηνές και όχι αυτές από χοντρό ύφασμα, ώστε να μαζεύονται εύκολα και να χωράνε στην τσάντα. Έτσι, αντίο πλαστικούρα! Και βάζουμε έτσι και ένα λιθαράκι για πιο καθαρό περιβάλλον!


sACYp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πρώτον να μην πηγαίνει ο άντρας σου λαική. Χθες πηγε ο δικός μου και μου έφερε 10 κιλά ψάρια που βρήκε προσφορα για να τα βάλουμε στον καταψύκτη! 2μιση ώρες καθάριζα μόνο τα ψαρια και πόση πάγκο -νεροχύτη:rolleyes:

και δεύτερον να μην κάθεται στον καναπέ:tongue: ότι και να κάνεις πάλι θα τα καταφέρει να τα ριμάξει....:tongue: άντρες παιδί μου!

χαχαχαχαχ! τελειο! αχωρταγο το ματι τους ρε παιδακι μου! 10 κιλα ψαρια? τυχερη εισαο, 25 κιλα πορτοκαλια!!!

οσο για τον καναπε δεν παιζει να μην κατσει!!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχ! τελειο! αχωρταγο το ματι τους ρε παιδακι μου! 10 κιλα ψαρια? τυχερη εισαο, 25 κιλα πορτοκαλια!!!

οσο για τον καναπε δεν παιζει να μην κατσει!!!:lol:

xaxaxaxaxaxaxaxaxaxa! πολύ γέλιο έριξα ! Άκου 25 κιλά πορτοκάλια!

Ο δικός μου μετά τη λαική πήγε μάκρο και επέστρεψε δριμίτερος με 20 κιλά μπούτια κότας που τα βρήκε με 1,6 το κιλό. Ευτυχώς αυτά δε θέλουν καθάρισμα...Πάμε μια κόντρα να δούμε ποιός είναι ποιό άπαιχτος???:tongue: Αν και μάλλον και οι δύο δεν πάιζονται!


Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Ειρηνουλα!!!!:D:D:D

Καλησπερα κοριτσια!!!:D:D:D

Επιτελους!!!

Μολις το ανακαλυψα το θεματακι μας και ειμαι πολυ πολυ χαρουμενη!!!

Ευχομαι καλες,πολλες,δημιουργικες ιδεες

που θα ευκολυνουν την ζωη μας και θα συμβαλουν στο μεγιστο την ψυχολογια μας!

Φιλια πολλα!!!

Θα τα λεμε!!!!

Gold μου!!!!

Τι κάνεις κοριτσάκι μου???!!! Πολύ χαίρομαι που μας βρήκες και θα είσαι και συ μαζι μας!!!

Καλούς διαλόγους και ανταλλαγή ιδεών! ;) ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω!

ωραιο αυτο με το ψυγειο, θα το κανω αμεσα! (τι γινεται οταν παει ο αντρας μου λαικη και την φερνει ολη στο σπιτι???????)

καμια ιδεα για τα ριχταρια του καναπε που φευγουν απο την θεση τους, συγκεκριμενα οταν καθετε ο αντρουλης μου! κ σε εμενα φευγει αλλα στο τελος την ημερας, οχι στο 5λεπτο!

Παρακαλώ, χαρά μου!!!! ;)

Να το οργανώσεις το ψυγείο σου. Θα σε χαλαρώσει πολύ μακροπρόθεσμα!

Όσο για την μαναβική....Και άντε και την φέρνει.. τα καταναλώνετε όλα αυτά που φέρνει ή καταλήγετε να τα πετάτε? Γιατί αν είναι έτσι τότε πες του πως πετάει άπειρα λεφτά και μάλιστα χωρίς λόγο. Είναι για να ξοδεύουμε τέτοιες εποχές? Αν φυσικά τα καταναλώνετε τότε... μπράβο του που τα κουβαλάει!!! :D

Για τα ριχτάρια δυστυχώς δεν υπάρχουν μαγικές ιδέες. :(

Δύο πράγματα μπορώ να προτείνω:

1) Όταν αγοράζουμε ριχτάρια να προσέχουμε το ύφασμα που επιλέγουμε να είναι "βαρύ" ώστε να "κάθεται" καλύτερα στον καναπέ και να μην "σηκώνεται" με την παραμικρή κίνηση μας πάνω του.

2) Η "μαγική", ας πούμε λύση, που έχω σκεφτεί, είναι δέστρες για κουρτίνες, που όμως εγώ τις χρησιμοποιώ και αλλού!! :)

Δες εδώ, στα MADURA, που έχουν υπέροχες ιδέες και υλικά, μήπως πάρεις καμια ιδέα.

Εδώ, σου δίνω μερικές "δέστρες" από μαγνήτη που μπορείς να χρησιμοποιείς στα πλάγια των καναπέδων σου ώστε να μην "κουνιέται" το ριχτάρι σου:

http://www.madura.gr/magnet-tiebacks-c-542_18011.html

Μάκια-μάκια! ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Α, κι έχω κι άλλες ιδέες. Για τα πολλά ψώνια έχω μια μεγάλη τσάντα που πουλάει πάλι ο βασιλόπουλος που χωράει τα πάντα (και κερδίζεις και πόντο στην κάρτα ΑΒ κάθε φορά που τη χρησιμοποιείς).

Για λαϊκή και για άλλα έχω αυτή http://www.lieflifestyle.com/lifestyle/bags/bags/shopper-cat-61900001-2939 την υπέροχη που μου χάρισε η κουμπάρα μου από Ολλανδία. Μέσα της βάζω τις άλλες τις μικρότερες πάνινες τσαντούλες (βλέπε παρακάτω) και την κρεμάω από το καλοριφέρ της κουζίνας για να την έχω πρόχειρη. Ομορφαίνει το χώρο :-)

Επίσης 2-3 πάνινες tote bags http://cheaptotes.com/canvas_tote_bag_8.html που κατά καιρούς μαζεύω είτε από συνέδριο είτε από φαρμακείο είτε από μαγαζί με ρούχα. Να παίρνετε τς φτηνές και όχι αυτές από χοντρό ύφασμα, ώστε να μαζεύονται εύκολα και να χωράνε στην τσάντα. Έτσι, αντίο πλαστικούρα! Και βάζουμε έτσι και ένα λιθαράκι για πιο καθαρό περιβάλλον!

Μπράβο! Τις θέλουμε τις ιδέες σου!!! Μείνε μαζί μας!!! ;) ;)

Η τσάντα εκ της Ολλανδίας... :lol: πανέμορφη!!!!!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Πρώτον να μην πηγαίνει ο άντρας σου λαική. Χθες πηγε ο δικός μου και μου έφερε 10 κιλά ψάρια που βρήκε προσφορα για να τα βάλουμε στον καταψύκτη! 2μιση ώρες καθάριζα μόνο τα ψαρια και πόση πάγκο -νεροχύτη:rolleyes:

άντρες παιδί μου!

:lol: :lol: !!!

Πες του:

Αγάπη μου... τι σου έχει πει για τις πρωτοβουλίες?????!!! :lol: !


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ένας απλός τρόπος για να θυμάστε το πότε πρέπει να γυρίσετε το στρώμα των παιδιών και το δικό σας.

Απλός, ανέξοδος και όμως... έξυπνος! ;) ;)

mattress-1-1.jpg

Υ.Γ. Το ξέρω ότι είμαι.... σαλεμένη!!!!!!!!! :lol: :lol:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Τα ριχτάρια ότι και να κάνεις πάλι θα χαλάσουν όταν σηκωθείς. Συμφωνώ με την Ειρήνη για πιο χοντρά υφάσματα. Εγώ πήρα πέρυσι στις εκπτώσεις και έχω μέινει πολυ ευχαριστημένη. Τα κάνω το πρωι που αερίζω και μια φορά το απόγευμα τα ισιώνω. Γενικά δεν πέφτουν πολύ τα συγκεκριμένα. Τώρα το ύφασμα αυτό δεν ξέρω πως το λένε.

Επίσης πήρα μισό μέτρο ύφασμα απο τη λαίκη και έκανα καλλύματα για τα καθίσματα στις καρέκλες της κουζίνας. Αλλαξε όλη η κουζίνα.


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ριχτάρια γιοκ. Πήρα από το ΙΚΕΑ κάτι φανταστικά σεντόνια (από ξασμένο μαλλί αλλά η αίσθησή τους είναι σαν μεταξωτά) γκρι ανθρακί (να σηκώνουν και λίγο χμ βρώμα) με λάστιχο. Δεν φεύγουν, πλένονται πανεύκολα, στεγνώνουν ευκολότερα (και αν τα βάλεις σε πρόγραμμα στυψίματος με χαμηλές στροφές δε θέλουν και σιδέρωμα αν στεγνώσουν στο σχοινί στο μπαλκόνι).

Όσο για την κουβερτούλα, απλά φρόντισα να ταιριάζει με τα χρώματα στο σαλόνι και βρίσκεται στάνταρ στην πλάτη του καναπέ διπλωμένη και ετοιμοπόλεμη.


sbxre6a2f.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Για τα ριχτάρια δυστυχώς δεν υπάρχουν μαγικές ιδέες. :(

Δύο πράγματα μπορώ να προτείνω:

1) Όταν αγοράζουμε ριχτάρια να προσέχουμε το ύφασμα που επιλέγουμε να είναι "βαρύ" ώστε να "κάθεται" καλύτερα στον καναπέ και να μην "σηκώνεται" με την παραμικρή κίνηση μας πάνω του.

2) Η "μαγική", ας πούμε λύση, που έχω σκεφτεί, είναι δέστρες για κουρτίνες, που όμως εγώ τις χρησιμοποιώ και αλλού!! :)

Δες εδώ, στα MADURA, που έχουν υπέροχες ιδέες και υλικά, μήπως πάρεις καμια ιδέα.

Εδώ, σου δίνω μερικές "δέστρες" από μαγνήτη που μπορείς να χρησιμοποιείς στα πλάγια των καναπέδων σου ώστε να μην "κουνιέται" το ριχτάρι σου:

http://www.madura.gr/magnet-tiebacks-c-542_18011.html

hellooooo girls..

καμμία ιδέα για το πως να μείνουν τα ριχτάρια στη θέση τους σε δερμάτινο καναπέ υπάρχει;

Έχω αλλάξει 3 set...δεν κάθεται κανένα...το μόνο που έχω σκεφτεί πλέον είναι να πάρω ύφασμα 1,5 φορά ο καναπές ώστε να μην πέφτει με τίποτα...χαχα

Το ψυγείο μου είναι μία χαρά...άλλωστε με 2 παιδιά είναι μονίμως ψιλο-τίγκα...απλά έχω κατηγοριοποιήσει που πάει τι...ώστε να έχω άποψη για το super market με μία ματιά...

Στεγνωτήριο έχω...και είναι όντως καλή εφεύρεση....εώς και σωτήρια σε ορισμένες περιπτώσεις...

Ασιδέρωτα δεν έχω...φροντίζουν για αυτό γυναίκα κάθε 15...και η κοπέλα που μου κρατάει τη μικρή... (χεχε διαβολικό γελάκι)

Αυτό που έχω...είναι που θέλω να ανοίξω όμως όλα μου τα συρτάρια και να πετάξω το σύμπαν...πειράζει;;;


beSZp2.pngdsR5p2.png
Link to comment
Share on other sites

Επίσης πήρα μισό μέτρο ύφασμα απο τη λαίκη και έκανα καλλύματα για τα καθίσματα στις καρέκλες της κουζίνας. Αλλαξε όλη η κουζίνα.

Πολύ καλή ιδέα!!!! ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ριχτάρια γιοκ. Πήρα από το ΙΚΕΑ κάτι φανταστικά σεντόνια (από ξασμένο μαλλί αλλά η αίσθησή τους είναι σαν μεταξωτά) γκρι ανθρακί (να σηκώνουν και λίγο χμ βρώμα) με λάστιχο. Δεν φεύγουν, πλένονται πανεύκολα, στεγνώνουν ευκολότερα (και αν τα βάλεις σε πρόγραμμα στυψίματος με χαμηλές στροφές δε θέλουν και σιδέρωμα αν στεγνώσουν στο σχοινί στο μπαλκόνι).

Αμα μπορεις να βάλεις να βάλεις καμιά φωτογραφία από τα συγκεκριμένα γιατί θέλω να τα δω, θα με υποχρέωνες! :)

Αν, και για να πω την αληθεια μου, με ψιλο-χαλάνε τα ριχτάρια με λαστιχο... :(

Όσο για την κουβερτούλα, απλά φρόντισα να ταιριάζει με τα χρώματα στο σαλόνι και βρίσκεται στάνταρ στην πλάτη του καναπέ διπλωμένη και ετοιμοπόλεμη.

ΜΠΡΑΒΟ!!! Αγόρασες την κουβερτούλα σου σκεπτόμενη τι ταιριάζει στον υπόλοιπο χώρο! Αυτό είναι!!!! Σκεφτείτε πριν αγοράσετε οτιδήποτε για το σπίτι σας και κάντε την καλύτερη αγορά! ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

hellooooo girls..

καμμία ιδέα για το πως να μείνουν τα ριχτάρια στη θέση τους σε δερμάτινο καναπέ υπάρχει;

Έχω αλλάξει 3 set...δεν κάθεται κανένα...το μόνο που έχω σκεφτεί πλέον είναι να πάρω ύφασμα 1,5 φορά ο καναπές ώστε να μην πέφτει με τίποτα...χαχα

Αγάπηηηηηηηηηηηηηηηη (φίλες μου, η κυουρία αυτή είναι παιδική μου φίλη!!!! ;) )

Άκυρος ο προβληματισμός σου... νομίζω πως δεν έχει λύση... :( . Ίσως μία και αυτή αν... το να {δώσεις κάτι παραπάνω και να) αγοράσεις δερμάτινα ριχτάρια θα μπορούσε ίσως να βοηθήσει! Για δες το.. ρώτα λίγο σε κανένα μαγαζί. Κάνε κανένα επιτόπιο τεστ... ;)

Αυτό που έχω...είναι που θέλω να ανοίξω όμως όλα μου τα συρτάρια και να πετάξω το σύμπαν...πειράζει;;;

Πω-πω... αυτό μου δίνει τα νεύρα όσο δεν μπορώ να σου περιγράψω! Γιατί έχεις γεμίσει τα πάντα? Πολλές αγορές... ? Πολλά δώρα...? Όπως και να χει, σιγά-σιγά κάνε την αρχή. Ξεκίνα σιγά-σιγά την εκκαθάριση και κράτα ΜΟΝΟ αυτά που χρειάζεσαι πραγματικά. Τα λοιπά στη μαμά σου... σε καμιά φίλη.... ξέρεις εσύ. Θα.. ξαλαφρώσεις!!!!!! ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

http://ikea.gr/DefaultM.aspx?page=productview&iID=33977

Δεν είναι αυτό αλλά η όψη του είναι ακριβώς έτσι (κάνει λίγο γυαλιστερό). Απλά δε σκέφτηκα ριχτάρια (που το βάζεις και διαγωνίως στο τσακίρ κέφι για σχέδιο) αλλά κάλυμμα. Οπότε έπαψε να με χαλάει το λάστιχο (που είναι πολύ πρακτικό τελικά γιατί "πιάνει" στα μαξιλάρια οπότε μένει για λίιιιγο περισσότερο στη θέση του). Επίσης είναι μονόχρωμο με έντονο χρώμα αλλά χωρίς υφή. Οπότε κάνεις ό,τι θέλεις με μαξιλάρια, κουβερτούλες, χαλιά κλπ.

Γενικά το σπίτι μου εκτός από ακατάστατο (γκρρρ) είναι πολύ απλό, χωρίς σκαλίσματα και πολλά σχέδια κλπ ατα βασικά κομμάτια.

Νοικοκυρά δεν είμαι αλλά το σετάρισμα το έχω ως θεματάκι.


sbxre6a2f.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...