Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Fay_ είπε:

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

      Εννοείτε ότι πρέπει να τους το πεις ότι έκανες την εξέταση Κ το αποτέλεσμα. Γενικά κορίτσι μου μην ντρέπεσε τους γιατρούς εσύ πρέπει να τους τρέχεις για να σε προσέξουν . Αν δεν μιλάς δεν δίνουν σημασία. Πάντως μην ανχωνεσε συμβαίνει πολλές φορές να είναι χαμηλή η προγεστερόνη στις εξωσωματικές γιατί ο οργανισμός δεν προλαβαίνει να παράξει την δική του επειδή γίνετε με τεχνητό τρόπο Κ η απορρόφηση των φαρμάκων δεν είναι πάντα επιτυχημένη γρήγορα από όλους τους οργανισμούς.

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα.

Ακολουθώντας τα βήματα της Ειρήνης αποφάσισα κι εγώ να κάνω μικρές και οικονομικές αλλαγές στην διακόσμηση μας, για ανανέωση και ψυχική τόνωση που χρειάζομαι.

Αλλάξαμε κουρτίνα και πατάκι μπάνιου (τα οποία είχαν γίνει χάλια), αγόρασα καινούρια αρωματικά κεριά για το σπίτι, λίγα καινούρια λευκά είδη στην μεγάλη μου που δεν της αρέσουν πλέον τα παιδικά σεντόνια της καθώς και νέο κουβερλί.

Στην μικρή πήρα λίγα πραγματάκια για το δωμάτιο της (έχει μια τρέλα με διακοσμητικά μαξιλάρια και φωτακια/λαμπακια) για να μην μείνει παραπονούμενη.

Πήγα σε ένα νέο μαγαζί (Σκανδιναβικής κι αυτό καταγωγής) που άνοιξε πρόσφατα στην περιοχή μας, το οποίο γιορτάζει και έχει προσφορές έως 27/10, για να εκμεταλλευτώ την περίοδο αυτή των προσφορών του. Το λένε jysk και αν μπείτε στο site θα δείτε και τον κατάλογο.

Καλό ΣΚ!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κοριτσάκια μου και καλή βδομάδα να έχουμε!

Ειρήνη μου χαίρομαι που σου άρεσε η συνταγή και που τα μπισκότα βγήκαν νόστιμα! Κι εμένα μου αρέσουν πολύ και μου θυμίζουν την αγαπημένη μου γιαγιά όποτε τα κάνω!

Εμείς είχαμε ένα γεμάτο σβκ μπορώ να πω με ευχάριστα αλλά και δυσάρεστα. Τα ευχάριστα είναι ότι επιτέλους κουρεύτηκε ο μικρός μου (τον πήγα σε παιδικό κομμωτήριο στον Άλιμο που έχει το κούρεμα 10 Ευρώ) και με την ευκαιρία κουρεύτηκα κι εγώ επίσης με 10 Ευρώ! Δεν είχαμε κλάμματα και κατενθουσιάστηκε μιας και έπαιζε συνεχώς με τα παιχνίδια που είχαν εκεί!

Επίσης είχαμε πολλές δραστηριότητες και είμασταν συνεχώς όλη μέρα έξω.. Χθες μάλιστα κατάφερα να πάω και σινεμά με μια φίλη μου ύστερα από έναν ολόκληρο χρόνο! Είδαμε τον χιονάνθρωπο - μου άρεσε πολύ. Ο μικρός έμεινε με τον πατέρα του και χαρήκανε ο ένας την συντροφιά του άλλου!

Το δυσάρεστο είναι ότι οι κουμπάροι μου τρακάρανε (πηγαίνοντας την κουμπάρα μου στο νοσοκομείο με ακατάσχετους εμετούς και τρελλή ημικρανία) και ο κουμπάρος μου έσπασε το πόδι του σε 5 σημεία! Ευτυχώς δεν χτυπήσανε στο κεφάλι μιας και δεν φοράγανε κράνος. Αρχικά του είπανε ότι είναι πολύ τυχερός μιας και δεν θα χρειαστεί χειρουργείο αλλά αφετέρου θα πρέπει να μείνει 6 βδομάδες με τον γύψο και βλέπουμε!

Το Σάββατο το μεσημέρι τηγανίσαμε γαύρο με σαλάτα και μετά έφτιαξα με τον μικρό μηλόπιττα την οποία την κατευχαριστηθήκαμε όλοι μας!

Χθες υπέροχο μοσχαράκι γιουβέτσι!

Φιλιά πολλά και υγεία πάνω απ' όλα!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πόσο χαίρομαι, πολυ-αγαπημένο μου!

Ελπίζω, να νιώθεις την ανανεωση και την ψυχική τόνωση, που αναφέρεις!

Με γεια, τα πραγματάκια σας! Πόσο μου αρέσουν, πόσο αγαπώ και χρειάζομαι αυτά τα μικρο-πραγματάκια. Τις μικρο-αλλαγές, που μας βοηθούν να φτιαξουμε λιγάκι τα κέφια μας και τον αέρα του σπιτιού μας!

On 14/10/2017 at 7:28 ΜΜ, ΑΦΡΟΔΙΤΑΚΙ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.

Ακολουθώντας τα βήματα της Ειρήνης αποφάσισα κι εγώ να κάνω μικρές και οικονομικές αλλαγές στην διακόσμηση μας, για ανανέωση και ψυχική τόνωση που χρειάζομαι.

Αλλάξαμε κουρτίνα και πατάκι μπάνιου (τα οποία είχαν γίνει χάλια), αγόρασα καινούρια αρωματικά κεριά για το σπίτι, λίγα καινούρια λευκά είδη στην μεγάλη μου που δεν της αρέσουν πλέον τα παιδικά σεντόνια της καθώς και νέο κουβερλί.

Στην μικρή πήρα λίγα πραγματάκια για το δωμάτιο της (έχει μια τρέλα με διακοσμητικά μαξιλάρια και φωτακια/λαμπακια) για να μην μείνει παραπονούμενη.

Πήγα σε ένα νέο μαγαζί (Σκανδιναβικής κι αυτό καταγωγής) που άνοιξε πρόσφατα στην περιοχή μας, το οποίο γιορτάζει και έχει προσφορές έως 27/10, για να εκμεταλλευτώ την περίοδο αυτή των προσφορών του. Το λένε jysk και αν μπείτε στο site θα δείτε και τον κατάλογο

Λυπάμαι, Δομνινα μου, για τους κουμπάρους σας!

Οι δρομοι, έχουν γίνει τόσο αγχωτικοί γιατί ελάχιστοι πια, σέβονται τον κοκ, με αποτέλεσμα η οδήγηση να είναι το πιο επικίνδυνο πράγμα, που κάνουμε καθημερινά. Κυριολεκτικά, τρέμω!

Είχες διαβάσει το βιβλίο ή είδες απευθείας την ταινία? Ρωτάω, γιατί έχω διαβάσει το βιβλίο και συνήθως η ταινία είναι πολυ κατώτερη. Τουλάχιστον, μέχρι στιγμής, δεν έχω δει έργο που να ήταν καλύτερη ή έστω ισάξια, με το βιβλίο που βασίστηκε και το συγκεκριμένο έργο μ ενδιαφέρει.

Just now, Δομνίνα είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου και καλή βδομάδα να έχουμε!

Ειρήνη μου χαίρομαι που σου άρεσε η συνταγή και που τα μπισκότα βγήκαν νόστιμα! Κι εμένα μου αρέσουν πολύ και μου θυμίζουν την αγαπημένη μου γιαγιά όποτε τα κάνω!

Εμείς είχαμε ένα γεμάτο σβκ μπορώ να πω με ευχάριστα αλλά και δυσάρεστα. Τα ευχάριστα είναι ότι επιτέλους κουρεύτηκε ο μικρός μου (τον πήγα σε παιδικό κομμωτήριο στον Άλιμο που έχει το κούρεμα 10 Ευρώ) και με την ευκαιρία κουρεύτηκα κι εγώ επίσης με 10 Ευρώ! Δεν είχαμε κλάμματα και κατενθουσιάστηκε μιας και έπαιζε συνεχώς με τα παιχνίδια που είχαν εκεί!

Επίσης είχαμε πολλές δραστηριότητες και είμασταν συνεχώς όλη μέρα έξω.. Χθες μάλιστα κατάφερα να πάω και σινεμά με μια φίλη μου ύστερα από έναν ολόκληρο χρόνο! Είδαμε τον χιονάνθρωπο - μου άρεσε πολύ. Ο μικρός έμεινε με τον πατέρα του και χαρήκανε ο ένας την συντροφιά του άλλου!

Το δυσάρεστο είναι ότι οι κουμπάροι μου τρακάρανε (πηγαίνοντας την κουμπάρα μου στο νοσοκομείο με ακατάσχετους εμετούς και τρελλή ημικρανία) και ο κουμπάρος μου έσπασε το πόδι του σε 5 σημεία! Ευτυχώς δεν χτυπήσανε στο κεφάλι μιας και δεν φοράγανε κράνος. Αρχικά του είπανε ότι είναι πολύ τυχερός μιας και δεν θα χρειαστεί χειρουργείο αλλά αφετέρου θα πρέπει να μείνει 6 βδομάδες με τον γύψο και βλέπουμε!

 


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένες μου, καλησπέρα και καλη εβδομάδα

Χθες, είχαμε μία όμορφη μερα. Δεν δούλευα {γιατί τις περισσότερες Κυριακές, δουλεύω} και με τέτοιο καιρό, ευχαριστηθήκαμε βόλτα. Πήγαμε στο λατρεμένο μας Μοναστηράκι, μαζέψαμε ήλιο και ευχαριστήκαμε ο ένας τον άλλον.

Σήμερα, αφού κατέβασα τον μικρό μου κοντά στο σχολείο του γιατί η τσάντα του ήταν ΑΣΗΚΩΤΗ :? , επέστρεψα και πετάχτηκα στο jumbo, με μία φίλη μου που ήθελε κάτι να ψωνίσει. Εγώ μονο βόλτα έκανα, δεν ψώνησα τίποτα γιατί τα οικονομικά μας... :-( .

Επέστρεψα στο σπιτι μου, έφαγα πρωινό και έφτιαξα καφεδάκι.

Νιώθω πολύ όμορφα αυτή τη στιγμή, καθώς σήμερα προχώρησα μία δουλειά που είχα πολύ καιρό στο μυαλό μου, με εκνευριζε και όλο την ανέβαλλα.. το "φύλλο" της ντουλάπας, με τα πανωφορια μας.

Το πάνω μέρος, με τα πανωφόρια μας, ήθελε πλύσιμο. Έτσι ξεκίνησα και σε 4 πλυντήρια, έβαλα όλα μα όλα τα πανωφόρια μας. Με τέτοιο ήλιο, έχουν ήδη στεγνώσει τα μισά και βρίσκονται μέσα στην ντουλάπα μας. Έβαλα το ίδιο μαλακτικό σε όλα, ώστε να μοσχομυρίζει η ντουλάπα και όσο κρατήσει.

{εδώ, το μπροστινό μπαλκόνι μου, παντού γεμάτο απο πανωφόρια στον ήλιο}

okzdWZT.jpg

Το κάτω μέρος της ντουλάπας, ήταν που μου δημιουργουσε τον μεγάλο εκνευρισμό. Και αυτό γιατί ειχε γίνει "τάφος" {έτσι λέω τα μέρη που χρονίζουν αντικείμενα, που δεν έχουν σωστή θέση}, για ρούχα που θέλω να δωσω.

Τα έβγαλα λοιπόν, όλα πάνω στο κρεβάτι μας και τα ξεσκαρτάρισα.

Βγήκαν κάποια ακόμα για χάρισμα και ήδη τα έχω βάλει σε σακουλίτσα για να τ αφήσω στον τοιχο αλληλεγγύης.

Όσα θέλω να κρατήσω για να τα πουλήσω/χαρίσω {αν δεν πουληθουν}, τα φωτογράφισα, τα δίπλωσα όμορφα και τα έβαλα στο πάνω φύλλο της ντουλάπας μου, σε μία άκρη, που ούτε ενοχλούν, ούτε μπήκαν σε άλλη ντάνα. Είναι μόνο τα συγκεκριμένα ρούχα για δόσιμο.

Το κάτω μέρος λοιπόν της συγκεκριμένης ντουλάπας, με τα πανωφόρια μας, άδειασε και τόσο το χρειαζόμουν! Έβαλα λοιπόν 3 τσάντες, που μου είναι απαραίτητες για τη δουλειά μου και γύριζαν σε άσχετες γωνίες, μέσα στο σπίτι. Επιτέλους!!!

Αυτά για τώρα, σας φιλώ γλυκά και εύχομαι να είστε όλες ΚΑΛΑ!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια όμορφα! Ελπίζω να είστε όλα καλά!

Ειρηνάκι μου δεν είχα διαβάσει το βιβλίο.. ούτε καν ήξερα ότι είναι βιβλίο :) Απλά η κόρη της φίλης μου έχει κόλλημα με τον συγκεκριμένο ηθοποιό και εμένα μου αρέσουν τα ψυχολογικά θρίλερ! Επειδή κι εγώ διαβάζω αρκετά βιβλία συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Ούτε εγώ έχω δει ταινία που να προσεγγίζει έστω το βιβλίο. Το βιβλίο είναι κλάσης ανώτερο!

Χθες έχασα τα γυαλιά ηλίου μου.. Προφανώς μου πέσανε από την τσάντα και έχω καταστενοχωρηθεί. Αφενός μου άρεσαν πάρα πολύ και αφετέρου ένα ακόμη έξοδο που δεν είχαμε υπολογίσει. Χωρίς γυαλιά ηλίου δεν την παλεύω..

Σας φιλώ!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου καλημέρα!

Αυτή την εβδομάδα, δουλεύω κάθε απόγευμα οπότε φροντίζω τα πρωινά, να τακτοποιώ το σπίτι μας ώστε να είμαι ήρεμη και να νιώθω όμορφα.

Σήμερα, πήγα κοντά στο σχολείο τον μικρό μου γιατί η τσάντα του ήταν ΑΣΗΚΩΤΗ και επέστρεψα σπίτι μου.

Έβαλα σκούπα, σφουγγάρισα όλο το σπίτι, έβαλα ένα πλυντήριο με ανοιχτόχρωμα ρούχα, μάζεψα τα εκτός θέσης, άλλαξα σεντόνια και στα 2 κρεβάτια και τώρα λούστηκα και έκανα μάσκα μαλλιών και θα την αφήσω για μισή ωρίτσα να κάνει τη δουλειά της.

Σε λίγο θα ετοιμάσω φακούλες και παρά που δεν αρέσουν τόσο στ αγόρια, δημοκρατικά θα πω ΘΑ ΤΙΣ ΦΑΝΕ :mrgreen: .

Το σπίτι μου είναι σε πολύ καλή κατάσταση, το σίδερο που έχω ελάχιστο και μάλλον αργότερα θα το κάνω, οπότε νιώθω ήρεμη.

Σας φιλώ γλυκά!

22 ώρες πρίν, Δομνίνα είπε:

Ειρηνάκι μου δεν είχα διαβάσει το βιβλίο.. ούτε καν ήξερα ότι είναι βιβλίο :) Απλά η κόρη της φίλης μου έχει κόλλημα με τον συγκεκριμένο ηθοποιό και εμένα μου αρέσουν τα ψυχολογικά θρίλερ! Επειδή κι εγώ διαβάζω αρκετά βιβλία συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Ούτε εγώ έχω δει ταινία που να προσεγγίζει έστω το βιβλίο. Το βιβλίο είναι κλάσης ανώτερο!

Χθες έχασα τα γυαλιά ηλίου μου.. Προφανώς μου πέσανε από την τσάντα και έχω καταστενοχωρηθεί. Αφενός μου άρεσαν πάρα πολύ και αφετέρου ένα ακόμη έξοδο που δεν είχαμε υπολογίσει. Χωρίς γυαλιά ηλίου δεν την παλεύω..

Πω-πω.. οντως λυπηρό κοριτσάκι μου.

Τα δικά μου γυαλιά ηλιου, τα έχω εδώ και 10 χρονια και τα προσέχω σαν τα μάτια μου γιατί λόγω οικονομικων δεν μπορώ να πάρω καινούργια. Πόσο σε καταλαβαίνω....

Και μένα μου αρέσουν πολύ τα ψυχολογικά θρίλερ. Σ ευχαριστώ κοριτσι μου!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!

Ειρήνη μου κι εγώ τα δικά μου τα είχα τουλάχιστον 5 χρόνια.. Κι εγώ προσέχω τα πράγματά μου σαν τα μάτια μου και μέχρι τώρα υπερηφανευόμουν ότι δεν είχα χάσει ποτέ τίποτε.. Να φανταστείς κουβαλούσα πάντα τη θήκη τους μαζί μου και τα έβαζα πάντα μέσα.. Ήταν η κακιά στιγμή.

Σήμερα πήρα τελικά γυαλιά. Δεν μπορώ να πω ότι μου αρέσουν τόσο όσο τα προηγουμένα αλλά η ανάγκη βλέπετε.. 100 Ευρουλάκια ζεστά ζεστά.. το καλό της υπόθεσης είναι ότι πήγα σε μαγαζί που με το ένα ζευγάρι γυαλιά ηλίου κάνουν δώρο κι άλλο ένα (όχι της ίδιας αξίας) κι έτσι καβάντζωσε κι ο σύζυγος ένα ζευγάρι που παραπονιότανε ότι αυτά που είχε δεν του άρεσαν πλέον..

Έχω στην ιδιοκτησία μου ένα σπίτι στον από κάτω όροφο της πολυκατοικίας που μένω. Δυστυχώς σηκωθήκανε τα πλακάκια στο σαλόνι και σήμερα ήρθε ο μάστορας.. άλλα λεφτά κι από κει..

Σήμερα είπα στην κοπέλα που με βοηθάει μια φορά τη βδομάδα στο σπίτι να μην έρθει. Δεν περισσεύουν ούτε τα 25 Ευρώ. Πονάω παντού, χέρια, πόδια, πλάτη και θα ζοριστώ για τις δουλειές - ειδικά για το σιδέρωμα αλλά ειλικρινά αυτά τα 25 Ευρώ δεν περισσεύουν.. Για σήμερα έκανα χάντρες κοκκινιστές (μπαρμπουνοφάσουλα ίσως τα ξέρετε). Χθες το βράδυ μέσα σε 20 λεπτά έκανα και το κέηκ σοκολάτας της Ειρήνης μας και έτσι λύσαμε και το θέμα του πρωϊνού.

Σας φιλώ!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λυπαμαι για τα γυαλια σου Δομνινα, αλλα με γεια τα νεα σας γυαλια!

Φασολια χαντρες κοκκινιστα ειναι απο τα αγαπημενα μου φαγητα, με φρεσκο ψωμι και φετα ειδικα!

Σημερα το πρωι μαγειρεψα φιλετο κοτοπουλο γιουβετσι με κριθαρακι, εχει μεινει λαχανορυζο κι απο εχθες.

Απο ψυχολογια.....στα πατωματα, σερνομαι ομως και σωματικα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΑΦΡΟΔΙΤΑΚΙ είπε:

Απο ψυχολογια.....στα πατωματα, σερνομαι ομως και σωματικα.

ελα να κανουμε παρεα.......μια απο τα ίδια......

καλημερα σε ολες!

ελπιζω για καλυτερες μερες......

Link to comment
Share on other sites

Στη Μόσχα αδελφές μου, στη Μόσχα!

Τα χάλια μου έχω, ψυχικά και σωματικά επίσης... Κουράγιο, δεν είμαστε μόνες!

Με τεράστια ανακούφιση αναφέρω στο στράτευμα πως χθες βράδυ ολοκληρώθηκε επιτέλους η γενική και το στρώσιμο του σπιτιού. Κάναμε μια αλλαγή στην τοποθέτηση της τραπεζαρίας και τοποθέτησα εκεί τα παιχνίδια που έχει κάτω ο μικρός οπότε και κάθεται σε παχύ χαλί και παίζει, και τα παιχνίδια δεν φαίνονται σωρός στο σαλόνι. 

Χθες πήγαμε στο γνωστό τα-πάντα-ολα και έκανα μια αγορά της τάξεως των 2.79 ευρώ που με έκανε να ανασάνω ευχαριστημένη. Ανάμεσα στην τροφοθήκη και τον μπουφέ, έχω ένα κενό που ουσιαστικά χωρίζει την κουζίνα απ την τραπεζαρία. Εκεί έβαζα τις πατάτες, τα κρεμμύδια και τα σκόρδα. Μέσα στην πλαστική σακούλα του σούπερ μάρκετ, απλά τα παρατούσα εκεί. Η εικόνα μπαίνοντας στο σπίτι, εμφανής από παντού, ήταν αυτή

oasrgm.jpg

 

Αγοράζοντας 3 στιβαζόμενα καλαθάκια, πλέον η εικόνα είναι αυτή, την οποία προτιμώ απείρως περισσότερο.

2cyhbfo.jpg

 

Το ακόμα καλύτερο αυτής της αγοράς είναι πως το ύψος του είναι μικρό οπότε όταν χτυπάει κουδούνι μπορώ απλά να το πάρω και να το βάλω κάτω απ το τραπέζι- πάσο της κουζίνας και να μη φαίνεται καθόλου. 

Ανακούφιση! 

 

 


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κοριτσάκια μου! Επιτέλους Παρασκευή σήμερα! Έρχεται ένα γεμάτο σβκ και πραγματικά είναι τόσα πολλά αυτά που θέλω να κάνω που ειλικρινά δεν ξέρω πως θα τα προλάβω όλα!

Αυτό που επείγει είναι να πάω τον μικρό αύριο το πρωί για τυπικές αιματολογικές εξετάσεις που μου έχει γράψει η παιδίατρος. Πονάει η ψυχή μου μόνο που το σκέφτομαι αλλά πρέπει να γίνει.

Μετά για να τον καλμάρω θα τον πάω να παίξει στην παιδική χαρά!

Κι εγώ θέλω να κάνω πολλές αλλαγές μέσα στο σπίτι. Αρχικά πρέπει να αντικαταστήσω κάποια κουτιά αποθήκευσης παιχνιδιών που έχουν σπάσει και να πάρω και κάποια άλλα για να τακτοποιώ τα τρόφιμα και να μην τα έχω χύμα στο ντουλάπι!

Πρέπει να πάω στη μοδίστρα να πάρω ένα παντελονάκι του μικρού που είχα δώσει για μπάλωμα.

Πρέπει να πάω σούπερ μάρκετ για τα ψώνια της βδομάδας και αυτό σημαίνει ότι θα πρέπει να κάνω πρόγραμμα φαγητού για να ψωνίσω τα απαραίτητα!

Ευτυχώς σήμερα το πρωί ξύπνησα νωρίτερα απ' όλους και έβαψα μαλλί που το είχα ανάγκη!

Σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες! Εμείς είμαστε αρρωστούληδες (και η μαμά άυπνη φυσικά) οπότε το ΣΚ θα το περάσουμε χουχουλιάζοντας! 

Σας στέλνω την καλημέρα μου με μια φωτογραφία μέρους του κήπου μας όπως αυτό διαμορφώθηκε προχθές με δυο νέα φυτά!

2j2b0p3.jpg

Καλό Σαββατοκύριακο σε όλες!


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , ravT είπε:

Καλημέρα σε όλες! Εμείς είμαστε αρρωστούληδες (και η μαμά άυπνη φυσικά) οπότε το ΣΚ θα το περάσουμε χουχουλιάζοντας! 

Σας στέλνω την καλημέρα μου με μια φωτογραφία μέρους του κήπου μας όπως αυτό διαμορφώθηκε προχθές με δυο νέα φυτά!

2j2b0p3.jpg

Καλό Σαββατοκύριακο σε όλες!

Πολύ όμορφα! Εγώ δεν έχω κήπο αλλά θα το ήθελα πολύ!

Περαστικά κοριτσάκι μου.....εδώ ο καιρός είναι ότι πρέπει για βόλτες αλλά εγω και η μικρή θα την βγάλουμε μέσα. Ελπίζω να είναι καλύτερα αύριο.

Αδιαθέτησα σήμερα το πρωί....γενικά ένα μάτσο χάλια είμαι. Δεν έχω όρεξη για τίποτα, σέρνομαι μέσα στο σπίτι σαν φάντασμα.....

 

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένα μου κορίτσια, καλησπέρα!

Είχα 3 μέρες... ότι και να σας πω ειναι λίγο. Μετρούσα, το πόσες φορές έμπαινα και έβγαινα στο σπίτι μου και γελούσα μόνη μου...και τρελές διαδρομές. Ας είμαστε καλά όμως, δεν τα "μετράω" αυτά.

Έτρεχα λοιπόν, να τακτοποιήσω κάποια πρώτα χαρτιά για ένα 2αράκι της πεθεράς μου, να βγάλω ενεργειακό πιστοποιητικό, να γίνουν καποιες μικρο-επιδιορθώσεις εκεί, συναντήσεις με μάστορες, υλικά και μέσα σ όλα αυτά δουλειά και διαβασματα και σπίτι. Ξέρετε.. τα γνωστα.

Χθες, γύρσα στο σπίτι στις 11 το βράδυ και απλώς έπεσα για ύπνο.

Σήμερα λοιπόν, είπα να εκμεταλλευτώ την καλοκαιρία και να κάνω κάποιες δουλίτσες, αφού από Δευτέρα άκουσα ότι θα έχουμε βροχές και παράλληλα εχω ακόμα πολλά τρεξίματα και δημόσιες υπηρεσίες... :?

Έπλυνα τα ριχτάρια μας, τα οποία σχεδον στέγνωσαν

Έβγαλα και έβαλα για πλύσιμο τις κουρτίνες του υπνοδωματίου μας

Πήγα φούρνο, αποθήκη χαρτικών και κρεοπωλείο

Κάναμε ξεσκαρτάρισμα χαρτικών στο γραφείο το φιογκακίου

Διαβάσαμε και ετοίμασα φαγάκι {μπριζολίτσες στο φούρνο, με τηγανητές πατατούλες

Το μεσημέρι, η φίλη μου, θα μας φέρει το παιδάκι της και βαφτιστηράκι μας και θα μείνει μαζί μας αύριο μέχρι το απογευμα. Η μαμά της είναι στο νοσοκομείο και θα πάει να μείνει κοντά της οπότε εμείς θα κρατήσουμε τον παιδάκι της μαζί μας, με το φιογκάκι. Ηδη τους αγόρασα πορτοκαλαδες, πατατάκια και άλλα τέτοια που λατρεύουν τα παιδιά για να περάσουν το σαββατόβραδό τους!

Αυτά τα λίγα για την ώρα, σας φιλώ όλες και θα επανέλθω να σχολιάσω τα γραφόμενά σας.

Καλό σαβ/κo!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

ΥΠΕΡΟΧΟΣ ο κήπος σου, Ραβτάκι μου!
ΥΠΕΡΟΧΟΣ!

On 21/10/2017 at 10:57 ΠΜ, ravT είπε:

Καλημέρα σε όλες! Εμείς είμαστε αρρωστούληδες (και η μαμά άυπνη φυσικά) οπότε το ΣΚ θα το περάσουμε χουχουλιάζοντας! 

Σας στέλνω την καλημέρα μου με μια φωτογραφία μέρους του κήπου μας όπως αυτό διαμορφώθηκε προχθές με δυο νέα φυτά!

2j2b0p3.jpg

Καλό Σαββατοκύριακο σε όλες!

Κοριτσάκι μου, εντάξει με τις αιματολογικές του παιδιού;

On 20/10/2017 at 11:13 ΠΜ, Δομνίνα είπε:

Αυτό που επείγει είναι να πάω τον μικρό αύριο το πρωί για τυπικές αιματολογικές εξετάσεις που μου έχει γράψει η παιδίατρος. Πονάει η ψυχή μου μόνο που το σκέφτομαι αλλά πρέπει να γίνει.

Xίλια μπράβο κοριτσάκι μου, που ολοκλήρωσες το στρώσιμο του σπιτιού. Είναι μανίκι!

Εξαιρετική η αλλλαγή που έκανες! Τόσο οικονομική και καμία σχέση το πριν με το μετά!

On 19/10/2017 at 0:41 ΜΜ, ravT είπε:

ε τεράστια ανακούφιση αναφέρω στο στράτευμα πως χθες βράδυ ολοκληρώθηκε επιτέλους η γενική και το στρώσιμο του σπιτιού. Κάναμε μια αλλαγή στην τοποθέτηση της τραπεζαρίας και τοποθέτησα εκεί τα παιχνίδια που έχει κάτω ο μικρός οπότε και κάθεται σε παχύ χαλί και παίζει, και τα παιχνίδια δεν φαίνονται σωρός στο σαλόνι. 

Χθες πήγαμε στο γνωστό τα-πάντα-ολα και έκανα μια αγορά της τάξεως των 2.79 ευρώ που με έκανε να ανασάνω ευχαριστημένη. Ανάμεσα στην τροφοθήκη και τον μπουφέ, έχω ένα κενό που ουσιαστικά χωρίζει την κουζίνα απ την τραπεζαρία. Εκεί έβαζα τις πατάτες, τα κρεμμύδια και τα σκόρδα. Μέσα στην πλαστική σακούλα του σούπερ μάρκετ, απλά τα παρατούσα εκεί. Η εικόνα μπαίνοντας στο σπίτι, εμφανής από παντού, ήταν αυτή

oasrgm.jpg

 

Αγοράζοντας 3 στιβαζόμενα καλαθάκια, πλέον η εικόνα είναι αυτή, την οποία προτιμώ απείρως περισσότερο.

2cyhbfo.jpg

 

Σε καταλαβαίνω, κοριτσάκι μου...

Πόσο σωστό αυτό που λες για την κακιά στιγμή! Εμένα, πριν κανα 3άρι χρόνια, έκατσε ένα κοριτσάκι πανω τους! :D

Με γεια και τα 2 ζευγάρια, κορίτσι μου!

Σε νιώθω.. και ο άντρας μου, από την πεθερά μου, θα έχει σύντομα ένα μικρό 2αράκι, στην ιδιοκτησία του και πραγματικά δεν ξέρω τι να πρωτοκάνουμε... αύριο θα τρέξω σε δικηγόρο, κτηματολόγιο, να φτιάξω χαρτιά γιατί ακόμα και για να το νοικιασουμε χρειάζεται το ενεργειακό πιστοποιητικό.. άσε δε, τα φτιαξίματα που χρειάζεται... :?

On 18/10/2017 at 11:06 ΠΜ, Δομνίνα είπε:

Ειρήνη μου κι εγώ τα δικά μου τα είχα τουλάχιστον 5 χρόνια.. Κι εγώ προσέχω τα πράγματά μου σαν τα μάτια μου και μέχρι τώρα υπερηφανευόμουν ότι δεν είχα χάσει ποτέ τίποτε.. Να φανταστείς κουβαλούσα πάντα τη θήκη τους μαζί μου και τα έβαζα πάντα μέσα.. Ήταν η κακιά στιγμή.

Σήμερα πήρα τελικά γυαλιά. Δεν μπορώ να πω ότι μου αρέσουν τόσο όσο τα προηγουμένα αλλά η ανάγκη βλέπετε.. 100 Ευρουλάκια ζεστά ζεστά.. το καλό της υπόθεσης είναι ότι πήγα σε μαγαζί που με το ένα ζευγάρι γυαλιά ηλίου κάνουν δώρο κι άλλο ένα (όχι της ίδιας αξίας) κι έτσι καβάντζωσε κι ο σύζυγος ένα ζευγάρι που παραπονιότανε ότι αυτά που είχε δεν του άρεσαν πλέον..

Έχω στην ιδιοκτησία μου ένα σπίτι στον από κάτω όροφο της πολυκατοικίας που μένω. Δυστυχώς σηκωθήκανε τα πλακάκια στο σαλόνι και σήμερα ήρθε ο μάστορας.. άλλα λεφτά κι από κει..

 


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...