Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Μας ήρθε η ΔΕΗ με το χαράτσι μέσα... :(

300?, με ρεύμα ούτε 140?.....!!! Πείτε μου τώρα, να τσιρίξω ή όχι..???!! :mad::mad::mad:

Αν και αργά......

ααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πήγαμε Praktiker σήμερα....πήραμε επιτέλους αυτήν την περιβόητη κρεμάστρα που δεν θέλει τρύπες και την στερέωσα πάνω στην κουκέτα, σε μια πλευρά που δεν πολυφαίνεται για να κρεμάνε τα μπουφανάκια τους....τόσα χρόνια τα έβαζα στο σαλόνι σε μια καρέκλα και μου την έσπαγαν επειδή ο άντρας μου δεν ήθελε να κάνει τρύπες...οπότε τώρα του βρήκα την λύση ;) ;)

πήραμε και ράφια για το γραφείο της μεγάλης για να βάλει τα βιβλία της....εκεί αναγκάστηκε να τα πάρει και να κάνει τρύπες γιατί τα βιβλία θα έμεναν σε μια σακούλα....χιχιιχι

πήραμε και καρέκλα με ροδάκια για το γραφείο της....σε χρώμα πορτοκαλί για να ταιριάζει με το κρεβάτι της που είναι πορτοκαλί - μπέζ.....

άλλαξε η διάθεση μου :)

Καλορίζικα τα πραγματάκια σας και καλή χρονιά

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση: στο σπιτι εχουμ ενα διαδρομο ουτε μακρυ ουτε ομως και κοντο που οδηγει στο μπανιο και στα υπνοδωματια. Μεχρι τωρα ο ενας τοιχος του ειναι αδειος απο τη μια πλευρα (με δυο ανοιγματα για τις πορτες των δωματιων) αλλα και παλι εχει κενους χωρους ο τοιχος (ο απεναντι ειναι τιγκα εχει μια ντουλαπα εντοιχισμενη τον ηλεκτρολογικο πινακα και μετα πορτα και τελος). Τι μπορω λοιπον να βαλω στον αδειο τοιχο, φοβαμαι αν βαλω πινακες ακομα και μικρους μην τον πνιξω. Καμια ιδεα?

Λες και περιγραφεις το σπιτι μου!!!

εχεις σκεφτει αυτοκόλλητα τοιχου??? υαρχουν απειρα σχεδια και χρωματα και οικονομικά. ή τι θα ελεγες για ενα υτοκολλητο ή μαυροπινακα που να γραφετε καλημερα, ανακοινωσεις, δουλειες, να ζωγραφιζετε

Το μαυροπινακα τον λατρευω και μου αρεσει ΠΟΛΥ σαν ιδεα, αλλα σκεφτομαι πως θα πηγαινει συνεχεια η μικρη εκει και δεν θα "περιοριστει" μονο στο μαυροπινακα... αλλα θα επεκτεινει το ταλεντο της και παραπερα... :? Ισως (τι ισως δηλαδη, σιγουρα) το κανω οταν μεγαλωσει λιγακι η μικρη..

Συμφωνώ!Πολύ ομορφες ιδέες!Επίσης θα πρότεινα,το κλασικό πλέον,αλλα πολύ κομψο, να βάλεις κορνίζες διαφορες με φωτογραφίες σας.Ειδικά αν φαινεται απο κάπου αυτός ο τοιχος θα δειχνει πολυ ωραιο.:)

Κι αυτη ΠΟΛΥ καλη ιδεα.... Εγω προσωπικα τεινω προς τα εδω.. :-)


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πάει.... πρέπει να το πάρω απόφαση ότι δεν θα σας προλαβαίνω ποτέ. Μια με τη δουλειά, μια με τα παιδιά και τα διαβάσματα χάνω λίγο τη μπάλα και μετά διαβάζω και διαβάζω και διαβάζω και κάνω μεταχρονολογημένα σχόλια και πολύ γέλιο έχω.....

Θέλω όμως να σας πω ότι τα σχεδόν σιδερωμένα μου πλυντήρια έχουν μετατραπεί σε καμιά δεκαριά ασιδέρωτα. Αχ και να είχα λεφτά να φέρνω μία κυριούλα να μου τα σιδερώνει ή ακόμη καλύτερα να είχα το ραβδάκι και τι-γκι-ντι-γκλον ως δια μαγείας να σιδερώνονταν μόνα τους. Επίσης νιώθω τόσο κουρασμένη και με τα μυαλά και τα νεύρα στα κάγκελα που μου έρχεται να πάρω τους δρόμους και να γυρίσω στο σπίτι μου αύριο... αλλά νυστάζω κιόλας και είμαι και λίγο καλοπερασάκιας και λέω να την αφήσω για αργότερα την εκτόνωση των νεύρων μου.. και ...... αυτά...... απλά ήθελα να τα πω σε κάποιον.

Φιλάκια κοριτσάκια!!!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσακια, τι κανετε? εμεις εχτες βαπτησαμε την μικρη μας!

Λοιπον το Ουρανακι μου δεν εκλαψε καθολου! γελαγε συνεχεια εκανε χαρουλες χτυπαγε παλαμακια, ηταν μια σκετη γλυκα!!! ολοι γελαγανε! τελικα την καναμε στην μεγαλη εκκλησια μεσα την βαπτηση λογω καιρου,(ειχαμε κλεισει στο παρεκκλησι 100 μετρα πιο κατω κ θα την καναμε εξω) για παν ενδεχομενο αν και τελικα δεν εβρεξε αλλα ειχε ψυχρουλα για να βαπτιζοταν εξω. μετα πηγαμε για φαγητο, σβησαμε κ μια τουρτα κ γυρισαμε κατα τις 11,30. μολις γυρισαμε την εβαλα για υπνο κ επεσε ξερη!!!

περαμε παρα πολυ ωραια!!!!

απο δουλειες σημερα λιγα πραγματα,

συμμαζεμα ολο το σπιτι γιατι γινοταν χαμος

μαγειρεμα μακαρονοναδα

ενα ψιλοπερασμα το μπανιο

καθαρισμα γαυρο για να τον τηγανισω αυριο

τακτοποιηση στο ψυγειο

αυτα! παω να πεσω γιατι ειμαι απιστευτα κουρασμενη!

σας καληνυχτω!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλημέραααα!Τι κάνετε?Εδώ επιτελους βρέχει και είναι μια υπέροχη φθινοπωρινή ημέρα!

Εχθές σκάψαμε και σπειραμε λαχανικά στον κήπο και περιμένω να δω τα αποτελέσματα ....

Ελπίζω να κάναμε καλή δουλειά...

Εβαλα και το φαγητό για σήμερα,κοκορα κοκκινιστό,και βέβαια ενα ακόμη πλυντήριο.

Σήμερα πήγα το αγοράκι μου σχολείο και επιστρεψαμε μαζί με φιλη-μαμά για καφεδάκι.Τα καθιερωμενα πρωινά καφεδάκια...Εχω διαφορες δουλίτσες να κάνω αλλα μαλλον θα ξεκινήσω σίδερο γιατι εχω 3 πλυντήρια στη στοίβα ,2 απλωμενα και αλλο ενα που περιμάνει απλωμα!


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσακια, τι κανετε? εμεις εχτες βαπτησαμε την μικρη μας!

Λοιπον το Ουρανακι μου δεν εκλαψε καθολου! γελαγε συνεχεια εκανε χαρουλες χτυπαγε παλαμακια, ηταν μια σκετη γλυκα!!! ολοι γελαγανε! τελικα την καναμε στην μεγαλη εκκλησια μεσα την βαπτηση λογω καιρου,(ειχαμε κλεισει στο παρεκκλησι 100 μετρα πιο κατω κ θα την καναμε εξω) για παν ενδεχομενο αν και τελικα δεν εβρεξε αλλα ειχε ψυχρουλα για να βαπτιζοταν εξω. μετα πηγαμε για φαγητο, σβησαμε κ μια τουρτα κ γυρισαμε κατα τις 11,30. μολις γυρισαμε την εβαλα για υπνο κ επεσε ξερη!!!

Να την χαίρεσαι την κορούλα σου καλοφώτιστη,γερή και ευτυχισμενη!:)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πάει.... πρέπει να το πάρω απόφαση ότι δεν θα σας προλαβαίνω ποτέ. Μια με τη δουλειά, μια με τα παιδιά και τα διαβάσματα χάνω λίγο τη μπάλα και μετά διαβάζω και διαβάζω και διαβάζω και κάνω μεταχρονολογημένα σχόλια και πολύ γέλιο έχω.....

Θέλω όμως να σας πω ότι τα σχεδόν σιδερωμένα μου πλυντήρια έχουν μετατραπεί σε καμιά δεκαριά ασιδέρωτα. Αχ και να είχα λεφτά να φέρνω μία κυριούλα να μου τα σιδερώνει ή ακόμη καλύτερα να είχα το ραβδάκι και τι-γκι-ντι-γκλον ως δια μαγείας να σιδερώνονταν μόνα τους. Επίσης νιώθω τόσο κουρασμένη και με τα μυαλά και τα νεύρα στα κάγκελα που μου έρχεται να πάρω τους δρόμους και να γυρίσω στο σπίτι μου αύριο... αλλά νυστάζω κιόλας και είμαι και λίγο καλοπερασάκιας και λέω να την αφήσω για αργότερα την εκτόνωση των νεύρων μου.. και ...... αυτά...... απλά ήθελα να τα πω σε κάποιον.

Φιλάκια κοριτσάκια!!!!

Αν βρεις τον τροπο για το μαγικό,πες το και σε μας:P.

Υπομονή,μια δυσκολη ημερα ηταν και πέρασε,ξημέρωσε καινούρια!:):)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσακια, τι κανετε? εμεις εχτες βαπτησαμε την μικρη μας!

Λοιπον το Ουρανακι μου δεν εκλαψε καθολου! γελαγε συνεχεια εκανε χαρουλες χτυπαγε παλαμακια, ηταν μια σκετη γλυκα!!! ολοι γελαγανε! τελικα την καναμε στην μεγαλη εκκλησια μεσα την βαπτηση λογω καιρου,(ειχαμε κλεισει στο παρεκκλησι 100 μετρα πιο κατω κ θα την καναμε εξω) για παν ενδεχομενο αν και τελικα δεν εβρεξε αλλα ειχε ψυχρουλα για να βαπτιζοταν εξω. μετα πηγαμε για φαγητο, σβησαμε κ μια τουρτα κ γυρισαμε κατα τις 11,30. μολις γυρισαμε την εβαλα για υπνο κ επεσε ξερη!!!

περαμε παρα πολυ ωραια!!!!

απο δουλειες σημερα λιγα πραγματα,

συμμαζεμα ολο το σπιτι γιατι γινοταν χαμος

μαγειρεμα μακαρονοναδα

ενα ψιλοπερασμα το μπανιο

καθαρισμα γαυρο για να τον τηγανισω αυριο

τακτοποιηση στο ψυγειο

αυτα! παω να πεσω γιατι ειμαι απιστευτα κουρασμενη!

σας καληνυχτω!!!

Να σας ζήσει!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημέρα κορίτσια....

μια ερώτηση έχω αν ξέρετε να με βοηθήσετε.....έχω αγοράσει απο ικεα πέρσυ έναν πίνακα διπλό που έχει για μαρκαδόρο απο την μια και κιμωλία απο την άλλη.....απο την πολύ χρήση ο μαυροπίνακας άρχισε να χαλάει σε κάποια σημεία και έτσι η κιμωλία δεν γράφει καλά πάνω του....υπάρχει κάποια μπογιά για μαυροπίνακα που μπορώ να την περάσω απο πάνω για να γίνει ο πίνακας σαν καινούργιος????? πως διορθώνεται???

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας

μαμαβασια υπαρχει μπογια μαυροπινακα. μαλιστα μπορεις να βαψεις και τοιχους, επιπλα και να τα μετατρεψεις σε μαυροπινακα. λογικα τα πουλανε σε μαγαζι με μπογιες

yotou να σας ζησει το κοριτσακι σας με το ονομα. καλες δουλειες

σταυρουλιτσα ευχομαι προσεχως καλυτερα

χρυσα καλη επιτυχια με τον κηπο. εμεις ακομα εχουμε μπατχσε απ οτο καλοκαιρι στο εξοχικο. βεβαια ειναι στα τελειωματα αλλα κρατησε παρα πολυ με πολυ παραγωγη

αν ξεχασα κατι ζητω συγγνωμη

εγω ξεκινησα νωρις σημερα. συμμαζεψα το σπιτι κι επιασα το μικρο μπαλκονι που εχω και την απλωστρα για τα ρουχα. επειδη η απλωστρα χαλασε απο κατω και βγαζει σκουρια, τυλιξα με χοντρη σακουλα και μονωτικη ταινια τα ποδια της και τωρα εριξα φαρμακο για να πλυνω το μπαλκονι απο τις σκουριες. μετα εχω να απλωσω ενα πλυντηριο και βλεπουμε ποτε θα στεγνωσει. αργοτερα θα βγουμε για διαφορα. ελπιζω να βρω οικονομικο πλαστικο για να σκεπαζω τα ρουχα οταν βρεχει γιατι δεν εχω τεντες


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια....

μια ερώτηση έχω αν ξέρετε να με βοηθήσετε.....έχω αγοράσει απο ικεα πέρσυ έναν πίνακα διπλό που έχει για μαρκαδόρο απο την μια και κιμωλία απο την άλλη.....απο την πολύ χρήση ο μαυροπίνακας άρχισε να χαλάει σε κάποια σημεία και έτσι η κιμωλία δεν γράφει καλά πάνω του....υπάρχει κάποια μπογιά για μαυροπίνακα που μπορώ να την περάσω απο πάνω για να γίνει ο πίνακας σαν καινούργιος????? πως διορθώνεται???

Ναι υπάρχει,θα το βρεις σε χρωματοπωλεία ή ακόμη καλύτερα,σε πρακτικερ η λερου.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας

χρυσα καλη επιτυχια με τον κηπο. εμεις ακομα εχουμε μπατχσε απ οτο καλοκαιρι στο εξοχικο. βεβαια ειναι στα τελειωματα αλλα κρατησε παρα πολυ με πολυ παραγωγη

Φέτος λόγω του μπαμπά μου και επειδη βλεπαμε πως θα λειπαμε συχνά από το σπίτι ,δεν εβαλα καλοκαιρινό κήπο,είχε βάλει όμως η πεθερά μου και βολευτήκαμε,γι΄αυτό και εβαλα γρηγορα τα χειμωνιάτικα.:)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...