Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

τωρα αμα σας πω οτι κι εγω τα μαζευω τα ταπερουδια και τα βαζακια θα με μισησετε ; :tongue::tongue::tongue:

τα ταπερουδια με βολευουν να αποθηκευω στην καταψυξη κρεμμυδακια, ανηθο, μαιντανο κλπ

οσο για τα βαζακια στα μεγαλα βαζω σαλτσα, μαρμελαδες και γλυκα του κουταλιου χειροποιητα ενω στα πιο μικρα αποθηκευω κερματα σαν κουμπαρα, τις χαντρες και τις μπιλιες του μικρου

με βολευουν απιστευτα :D


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ειρήνη, για το θέμα γεννεθλίων, πολύ καλό και διαφορετικό από τα συνηθισμένα με σούπερ ήρωες, κλπ... (είδες που νιώθω μπαγιάτικη τώρα;;;;).

Έχω κι εγώ τις ίδιες ετοιμασίες για το Σάββατο, αλλά εμένα τα γεννέθλια της μεγάλης είναι σήμερα! 4 γίνεται το κοριτσάκι μου, μεγαλώνει...


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites

evi155, περαστικά στον πατέρα σου.

Ειρήνη, η πρόσκληση τέλεια έγινε! Όχι που δεν πιάνουν τα χέρια σου!

σεβη, το βραστό νερό με λεμόνι το εφαρμόζω χρόνια για τα μικροκύματα κι είναι όντως θαυματουργό. Με κανέλα φαντάζομαι θα μοσχοβολά ο τόπος, θα το δοκιμάσω σίγουρα, τη λατρεύω.

Ευτυχώς ο φούρνος μου έχει πυρόλυση, οπότε τον αφήνω να γίνει χάλια και μετά βάζω την πυρόλυση... και δεν μένει τπτ, μόνο στάχτη και γίνεται γυαλί! Μεγάλη ανακάλυψη η πυρόλυση!!!

Εντιτ: επίσης η πόρτα Ειρήνη είναι τέλεια! Με τσιγκλάς να βάλω κι εγώ κάτι στην πόρτα για το δικό μας παρτάκι...


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites

Πρώην Φαίη... πού ακριβώς τη στέλνεις τη μικρή σου; ήθελα να τη στείλω κι εγώ φέτος σε κάτι με θεατρικό παιχνίδι, αλλά δεν βρήκα κάτι. Για πες καμιά πληροφορία.... θενκς


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites

Ευα3, συλληπηρήρια για τον παππού σας.

ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σκουρόχρωμα θα έλεγα αν και λόγω οικονομικών δεν συνδυάζονται όλα μεταξυ τους γιατι τα πηραμε σε διαφορετικες περιοδους... :tongue:

Εγώ νομίζω πως θα ταίριαζε υπέροχα το σκούρο καρυδί {κάπως έτσι είναι και το κεντρικό μου τραπεζάκι αλλά και τα άλλα του σαλονιού}. Με σκούρο καφέ:

ΚΟΥΡΤΙΝΑ

ΡΑΝΕΡ

ΡΙΧΤΑΡΙΑ

το σαλονι μου αυτη τη στιγμη εχει μια πολυ χουχουλιαρικη και φθινοπωρινη οψη.. Κάπου θα βαλω και μερικά κουκουναρια που εχω και θα είναι ομορφα ολα... :P

AX,χαρηκα.Εχθες ψαχνωντας μου αρεσαν πολύ αυτά,αλλα φοβάμαι επειδή τα επιπλά μου είναι ακριβώς σε σκούρο καρυδί.:)

http://www.newhome.com.gr/images/products/1873b_a.jpg.

Υ.Γ. Μπράβο και σε εσας για την διαπαιδαγώγηση του και στο φιογκάκι για την προσπάθεια του.Καλά εκανες με τη δασκάλα ,κράτησε οσο μπορεις μια καλή επαφή μαζί της.:):)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

και πισω στα δικα μας.

εχω μια ερωτηση για εσας.

τα χαρτια υγειας που τα αποθηκευετε?

εγω τα βαζω κατω απο το νιπτηρα στο ντουλαπι.

σκεφτομαι να τα βαζω σε μια λεκανιτσα που εχω για να φαινοντε πιο συγυρισμενα, αλλα λεω μηπως δεν κανει να τα βγαζεις απο τη ναϋλον συσκευασια τους γιατι θα σκονιζοντε?

Τα βάζω στο κάτω-κάτω μέρος του ντουλαπιού που χρησιμοποιώ συνέχεια. Εύχρηστα και τακτοποιημένα.

Αν είναι λίγα κομμάτια να το κάνεις, για αλλαγή. Αν η λεκανίτσα χωράει πολλά κομμάτια και γω θα σκεφτόμουν το θέμα τη βρωμιάς...:|


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου...

Προχωρώ τις προσκλήσεις...!!

Για δείτε:

DSC00377.jpg

Δεν είναι τέλειες???? {μήπως είναι η ιδέα μου επειδή τα έφτιαξα μόνη μου πρώτη φορά..? :rolleyes::|, παρακαλώ την αλήθεια οπως παντα}

Είναι απλά τελειες!!!:):):):)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


NASIA, κι εγώ λέω να φωνάξω τον κλόουν από πιτσα φαν. Μείνατε ευχαριστημένοι; του είπατε το θέμα και είχε ντυθεί πειρατής; πόση ώρα έκατσε; για πες εντυπωσεις...

ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites

χριστιαννα μπουμπουνατο το στεγνωτηριο εγω δεν εχω ουτε στεγνωτηριο-ουτε λεφτα να παρω αλλα κυριως που να το βαλω χαχαχα οποτε λεω αφου δεν εχω χωρο μωρε.:rolleyes:

βρε ομορφες τα αθλητικα τα παππουτσια στο πλυντηριο; εγω στο χερι μεχρι τωρα αλλα τωρα δε μπορω να σκυβω στη μπανιερα.

χτες ηθελα να πλυνω το σακο για το κολυμβητηριο του μικρου και εβαλα ενα σκαμνακι μπροστα στη μπανιερα.

Μόλις σήμερα έβαλα όλα τα αθλητικά, all star και παντόφλες χειομωνιάτικες στο πλυντήριο... Άστραψαν! Εγώ τα βάζω και στεγνωτήριο λέμε... αν και σε πολύ σύντομο πρόγραμμα, γιατί φοβάμαι μην ξεκολλήσουν τα λάστιχα από τη ζέστη.


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites

Πωπωωωω, δε σας προλαβαίνω λέμε...!!!! ¨ηθελα να γράψω για τόσα θέματα που έχετε πει, αλλά ξυπνάει η μικρή ενδιάμεσα και σας χάνω μετά... νιώθω "μπαγιάτικη" !!!

Είχα να σας πω: για τα βαφτίσια των ανηψιών μου το σ/κ, για το ότι γνώρισα την αρχηγό μας, για τα γεννέθλια της κόρης μου που θα κάνω το σ/κ, κι άλλα πραγματάκια που αναφέρθηκαν αλλά έχασα τη μπάλα... Τα μισά τα ξέχασα. Θα πω μόνο ότι η Ειρήνη είναι ένα ζωντανό πλάσμα που δεν μπορείς να μην τη συμπαθήσεις. ¨οσο για τη δουλειά της εξαιρετική, γρήγορη και με τρελή ποικιλία χρωμάτων. Ειρηνάκι, το μωβάκι το κοιτάω όληηηηηη μέρα..!!!

Επανέρχομαι!

Να γράφεις όταν προλαβαίνεις για οτιδήποτε σου έρχεται! Καμία δεν θα σε χαρακτηρισει μπαγιάτικη γιατί και μείς έτσι.. σχολιάζουμε μπρος και πίσω! ;)

Δεν το είπα, γιατί δεν ήξερα αν θέλεις να το αναφέρεις! :mrgreen: Ευχαριστώ για ΌΛΑ γιατί ειδικά για το "γρήγορη"! Αναρωτιόμουν μήπως αργήσαμε πολύ επειδή κολλήσαμε τόσο και δεν τελείωναν αυτά που είχαμε να πούμε!!! :tongue:

Στο μεταξύ οι κόρες σου... τι κούκλες είναι!! Το βράδυ, που επέστρεψα σπίτι, έκανα στον Νίκο τη μικρή σου, που το κεφαλάκι της είχε γίνει σαν εκκρεμές για να με βλέπει συνεχώς!!! Τι πλάκα που έχει αυτό το μικρό-ζυμαρο-φατσόνι!!!!!!!!!!

Υ.Γ. Αχ το μωβ........................... :mrgreen::lol::lol::lol:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

kaλησπέρα παιδιά!!

Έλειψα καιρό γιατί ο πατέρας μου είναι στο νοσοκομείο. Ευτυχώς είναι καλύτερα και μάλλον θα βγει αύριο- λευχαιμία έχει, σε αντιμετωπίσιμη (ως τώρα) μορφή.

Εύα συλληπητήρια για τον παπού, να εχετε πάντα την πολύτιμη ανάμνησή του μαζί σας.

Αυτό ξαναπές στο Ειρήνη μου, εγώ ζουσα μακριά της 26 χρόνια και τώρα που ήρθαμε στο πατρικό μου και μένουμε από κάτω απολαμβάνω τα ταπεράκια που ανεβοκατεβαίνουν:-)

Από τν άλλη κι εκείνη χάρη σε μένα έφαγε για πρώτη φορά καλαμαράκια κοκκινιστά και μανιτάρια! Επόμενος στόχος το χταπόδι με κοφτο μακαρονάκι. Το πιστεύετε, δεν έχει δοκιμάσει ποτέ!

Περαστικά του EVI μου,ευχομαι από την καρδιά μου να πανε όλα καλά.:):)

Για τις μαμάδες τι να πω?

Σήμερα πήρα τηλ τη δική μου και μου είπε πως εφτιαξε μακαρόνια με κιμά και κολοκυθοανθούς γεμιστους(και ζει μόνη της).

Ρε μαμά ,ποιος θα τα φάει όλα αυτα?Για εσας μου λέει,για ποιον αλλον? Οπότε το βραδυ μας βλέπω να τρώμε σούπα και κολοκυθοανθούς πακέτο!!!:):):)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, έγραψα την 1η πρόσκληση για να έχω έναν "μπούσουλα":

Με μαρκαδορο:

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Μικρών Τεράτων

{Με στυλό για να φαίνεται καλά}

Γίνομαι 7 και κάνω ένα τερατώδες πάρτυ!

Ελάτε να... τερατοδιασκεδάσουμε!!

Σάββατο, 3/11, ώρα 7

{με μαρκαδόρο}

Ανδρέας

Για να δούμε... τη συνεχίζω..:rolleyes:

Πάλι μπαγιάτικα νέα θα πω...:tongue: Δε σε πρόλαβα νωρίτερα... Μπορούσες να συμπληρώσεις στο τέλος: "Θα γίνουν σημεία και ...ΤΕΡΑΤΑ!!!" :D


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...