Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα! Θα ήθελα τα φώτα σας, ακολουθεί σεντόνι..

      Εχουμε ανεξήγητη υπογονιμότητα. Προσπαθήσαμε δυο χρόνια «φυσικά» 2021-2023. Παρακολουθούσα ωορρηξία, είχαμε επαφές, ούτε ένα τεστ θετικό. 
      Αποφασίσαμε να κάνουμε εξωσωματική. Φτιάξαμε δέκα έμβρυα. Όλα πήγαιναν κατ’ευχην, όλες οι εξετάσεις ή φυσιολογικές ή εξαιρετικά καλές. 
      Έμεινα έγκυος στην πρωτη έμβρυομεταφορά δυο βλαστοκύστεων 5ης ημέρας κ αιμορράγησα την 6η εβδ, εγινε απόξεση. Ιστολογική οκ. Καρυότυπος: φυσιολογικός, αγόρι.

      Κάναμε μοριακή εξέταση για μικροβιωμα με βιοψία σε υστεροσκοπηση, τίποτα. Ανεξήγητη αποβολή. 

      Δεύτερη ετ, έμεινα έγκυος. Απέβαλα την 5η εβδομάδα με φοβερή αιμορραγία. Είχαμε δει δυο σάκους, χοριακη 14000. Δεν έμεινε υλικό για καρυοτυπο.

      Απο εξετάσεις έχουμε κάνει πάνελ θρομβοφιλιας, υστεροσαλπιγγογραφια, καρυοτυπο ζεύγους, έλεγχο για αυτοάνοσα.

      Κάτι πάει στραβά αλλά δεν το βρίσκουμε και δεν μπορώ να το διορθώσω, αν διορθώνεται. Θα ήθελα εμπειριες από αλλά άτομα με «ανεξήγητη» υπογονιμότητα. Βρήκατε αιτία και λύση; 
      Τί εξετάσεις ή ποίους γιατρούς μου προτείνετε; 
      Έχω σκεφτεί για λαπαροσκόπηση για σιωπηλή ενδομητρίωση και δρομολογώ προεμφυτευτικό έλεγχο. 
       

       

Cafe Αύγουστος 2012


leta800

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Libero αγορομάνα και εσύ; Με το καλό!!!! Τίγκα στο τσουτσούνι το καφέ μας. Εντωμεταξύ χτες έμαθα για άλλες δύο εγκυμονούσες που γεννάνε Αύγουστο - Σεπτέμβριο και έχουν αγοράκια. Τι έγινε;;;:confused::confused:

Άννα27 στη νονά παίρνω κάτι συμβολικό αλλά πολλές φορές, σε γενέθλια γιορτές κλπ, που δεν ξέρω τι να πάρω, καταφεύγω στην παροχή υπηρεσίας. Δηλαδή δίνω κάποια χρήματα σε κομμωτήριο ή σε πεντικιούρ - μανικιούρ, μου δίνουν μια κάρτα με το όνομα της εορτάζουσας και πάει όποτε θέλει να φτιάξει τα μαλλάκια της ή τα νυχάκια της. Επίσης έχει τύχει να το κάνω και σε γυμναστήριο αυτό.

Taniabell με το καλό το παρτάκι σας. Αποφάσισες τι θα φτιάξεις τελικά; Θα είναι πολλά παιδάκια;

Σοφία θα κουράστηκε μωρέ από την κλεισούρα το κοριτσάκι σου. Ίσως έβλεπε και κάποιο όνειρο και έκανε έτσι. Με το καλό να χαρείτε τα ψώνια σας.


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

και στην αυχενική αλλά και στον επόμενο υπέρηχο στις 16 βδομάδες;

το ακούσει κι εγώ πάντως.

πότε πας για β;

δεν εχω κλεισει ακομα...11 απριλη εχω ραντεβου με το γιατρο...λογικα αρχες μαιου θα τη κανω.

εσυ αν θυμαμαι πριν το πασχα εχεις κλεισει?

σας φιλω ολες!παω για ψωνια!


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

Καλε δε μου ανοιγει αυτο το λινκ αλλα μια καλη φιλη σαλονικια στο φβ κανει πετσετοτουρτες καταπληκτικες .Μαλλον την ιδια θα λεμε...Ωραια ιδεα!

Ούτε και εμένα την ανοίγει. Στην κοινή μας φίλη πήγε και εμένα το μυαλό μου Ρίτα.


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Άννα δεν την ανοίγει. Πάντως ακούγεται τέλεια ιδέα! Εμένα πάντως τα καλάθια που λές μου αρέσουν πολύ για δώρο! Για να μη βάλεις πάλι κρασια, ποτά κλπ μπορείς να βάλεις αφρό ξυρίσματος, αφτερ σειβ, κολόνια κλπ.


2sCXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τα τσουρεκια εγιναν πεντανοστιμα αν και εκανα καποια βλακεια γιατι απο εμφανιση δεν τα πετυχα! Την αλλη φορα!

Εγω στο νονο μας, φετος λεω να το φτιαξω μια λαμπαδα (ειμαι των κατασκευων εγω),τα τσουρεκακια του και κανενα κρασακι.

Εγω παλι εχω ακουσει οτι το αγορι δεν γινετε κοριτσι, αλλα το αναποδο, γι αυτο και ειναι πιο επιφυλακτικοι οταν λενε κοριτσι. Αφου καθε φορα που παω στο γιατρο του λεω ψαξε να δεις μη βγηκε τπτ:tongue: Πολλα αγορια θα εχουμε παντως!! Εγω ενω παντα ελεγα οτι θελω αγορια, τελικα δε μπορω να με φανταστω να τα μεγαλωνω γι αυτο και ο θεος μου εστειλε κοριτσια! Αντε να κανω και την β επιπεδου να ησυχασουμε και να αρχισω να φτιαχνω το δωματιακι τους!!


5Kiep3.png

hAk2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια κ σας ευχαριστώ όλες για την βοήθεια! Την Δευτέρα περνάω από επιτροπή και κατά 99% δεν θα μου εγκρίνουν την άδεια… Πήρα όμως και ρώτησα στον επόπτη κ δικαιούμαι κανονική άδεια! Ελπίζω να πάνε όλα καλά κ να την πάρω. Μετά έχει ο θεός!

Εγώ κοριτσάκι εχω! Εκανα την β επιπέδου στις 22 αλλά είχαμε ένα προβλημα… είδαμε μόνο ένα νεφρό… Θα την επαναλάβουμε στις 10/4 να σιγουρευτούμε. Μου πρότειναν αν θέλω να κάνω αμνιοκέντηση για τυχόν άλλο πρόβλημα. Αλλά δεν θα κάνω... Άλλο άγχος και αυτό. Δεν έχω ηρεμίσει καθόλου βρε κορίτσια από την αρχή… Αλλά απʼότι έμαθα δεν θα υπάρχει πρόβλημα κ ένα νεφράκι να έχει η μπέμπα μου, μόνο που θα θέλει παραπάνω προσοχή. Ας είναι κατά τʼάλλα καλά κ αυτό θα το παλέψουμε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια τι κανετε???εμεις εδω μολις εβαλα τα μικρα για νανι και παω να ξαπλωσω γιατι με πεθαινει η μεση μου..Δεν σας εχω διαβασει αλλα θα το κανω το βραδυ...Εμεις φυλο ακομα δεν εχουμε δει αλλα ο γιατρος μου στα αλλα 2οτι ειδε ετσι και γεννηθηκαν...Εγω εχω ραντεβου σε 10μερες και ανυπομονω να δω το μωρουλι μου(λογικα θα μαθουμε και φυλο:P)παντως ειμαι σχεδον σιγουρη οτι εχω κοριτσακι... :D


:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια...

Ridi, εμένα ένας φίλος μου γεννήθηκε με ένα νεφρό και δόξα τω Θεώ είναι μια χαρα και ετοιμάζεται για τον γάμο του. Να μην ανησυχείς και όλα θα πάνε καλά.

Αχ αυτά τα τσουρέκια! Εγώ την ερχόμενη εβδομάδα θα φτιάξω κουλουράκια και τσουρέκια..

Κορίτσια, παρόλο που δεν έχω ιδιαίτερη τρέλα με τα γλύκα, τώρα που έφτιαξε ο καιρό έχω ένα μικρό κόλλημα με τα παγωτά... Αυτό που σκέφτομαι είναι η ζυγαριά του γιατρού και το ραντεβού μάλιστα είναι μετά το Πάσχα!

Να ρωτήσω μήπως εσείς έχετε καταλάβει τα μωρά σας? Εγώ όχι ακόμη.:?:


Ye4Ip3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια,πως είστε;Καλό Σαββατοκύριακο σε όλες!

Ridi μην ανησυχείς,έχει ο Θεός όλα θα πάνε μια χαρά!

Geo-angela πόσων εβδομάδων είσαι;Εγώ το ένιωσα νωρίς αλλά το πρώτο λένε γύρω στην 20η εβδομάδα περίπου!!


K4b4p2.pngHSk3p2.png
Link to comment
Share on other sites

1.leta008 1-5/08 αγοράκι

2.Despina80 6/8 κοριτσάκι

3.mimika84 6/8 αγοράκι

4.evri 10/8 αγοράκι

5.chiqui 11/08 αγοράκι

6.zipounaki 13/08

7.ΑΝΝΑ27! 18/08 αγοράκι

8.taniabell 19/8 (15 μερες νωριτερα) κοριτσάκι

9.afroad 24/8 κοριτσάκι

10.libero10 27/08 αγοράκι

11. Marilenaath 28/08

12.ριτα79 30/8 αλλά θα παμε 15 μερες νωρίτερα

13.Giovanna 1/9 αγοράκι

14.moritsa 2/9

15.myrina 3/9

16.elisabeth 6/9 αγοράκι

17.Rodakinoula 6/9 αγοράκι

18.kerasia 7/9 (μεσα Αυγούστου) κοριτσάκι

19.annia 10/9 (Αρεταιειο)

20 angelikig 10/9 μάλλον κοριτσάκι

Ειμαι και γω εδω... :(

19/20 αγορακι!!!!! :)


dev231prs__.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...