Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Cafe Αύγουστος 2012


leta800

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλημερα καλη εβδομαδα και καλο μηνα!!

chiqui περαστικα σας!

ριντι ευτυχως δε παθατε τιποτε χειροτερο!το τι ασυνειδητοι οδηγοι υπαρχουν εκει εξω δε λεγεται...εχει μειωθει και η κινηση στους δρομους και τρεχουν λες και δεν υπαρχει αυριο...τι να πεις..με την επιτροπη ολα καλα?γραψε μας νεα!

δεσποινα μεγεια το καροτσακι σας ωραιο φαινεται και οικονομικο.

εμεις ευτυχως ειμαστε ολοι καλα συνηλθε και η ελλη λιγες μυξουλες μονο εχει πηγε κανονικα παιδικο σημερα.

φιλια πολλα!


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

eirinomama[/b];1525552]Κοριτσια καλο μηνα σε ολες!!!!!!!

Geo_Angela ετσι που περιγραφεις τον καφε μου ανοιξες την ορεξη για καφεδακι !!!!!!!!!!!!!!! :P Παγωμενο και απολαυστικο! ;) Και να πω πως δεν ηπια!!!!Το τσακισα!

Αληθεια κοριτσια πως τα πατε απο κιλα???εγω ξεφυγα λιγο..αλλα το σωζω..και ετσι κανω διατροφη.. :( αλλα θελω να τα φαω ολαααααααα!

Καλημέρα! Τι να κάνω κι εγώ? Αφού ο γιατρός μου επιτρέπει μόνο έναν με δύο καφέδες την εβδομάδα και προσπαθώ να τους απολαύσω!!! Χτες είχε και καλό καιρό και πραγατικά το απόλαυσα. (Εντάξει ομολογώ ότι σπανίως θα πιω κι έναν τρίτο καφέ την εβδομάδα)

Δυστυχώς σήμερα χάλασε ο καιρός.:( Έχει συννεφιά και ένα κρύο αεράκι.

Από κιλά.... μέχρι στιγμής έχω πάρει 4 κιλά. άλλες φορές προσέχω τι να φάω κι άλλες φορές έχω τετοιες ορεξούλες και τέτοιες λιγουρίτσες, άλλο πράμα...!!!! Τι να κάνουμε τώρα δηλαδή? Μια ζωή θα προσέχουμε? Και να πάρουμε και κανένα κιλό παραπάνω θα τα χάσουμε μετά την γέννα! στο χέρι μας είναι...


Ye4Ip3.png
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήραμε καροτσάκι. Το ξέρω ίσως να βιαστήκαμε, αλλά το θεωρήσαμε καλή προσφορά και εύχομαι να μη το μετανιώσουμε αργότερα. Αν όλα πάνε καλά θα το παραλάβουμε μέχρι τη Πέμπτη. Πώς σας φαίνεται

http://www.boots.com/en/Cosatto-Cabi-3-in-1-Combi-Pushchair-out-of-town_1213117/

Καλορίζικο και καλές βόλτες!!! Πολύ καλό! Και σε ευχαριστώ που έγραψες το site γιατί εκεί βρήκα το καροτσάκι που θέλω να πάρω σε καλύτερη τιμή. Θα ήθελα μόνο να μου πεις πόσο κοστίζουν είναι τα μεταφορικά.

Όταν κατάλαβα το μπεμπάκι μου χάρηκα πολύ... Παράξενο συναίσθημα κι αυτό. Είναι μέχρι να το συνηθίσω.


Ye4Ip3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ακλή εβδομάδα και καλό μήνα και από εμένα σε όλα τα κορίτσια!

Εύχομαι να είστε όλες καλά και να περάσατε ένα υπέροχο σαββατοκύριακο!

Δέσποινα με γειά το καρότσι! Καλοτάξιδο!! Πολύ όμορφο!

Εμείς έχουμε πάρει πολλά πράγματα για τον μπέμπη μας! Κλείσαμε όπως έχω ξαναπεί κουνια, προίκα, πάρκο, καρότσι γιατί βρήκαμε μια καλή προσφορά και του έχουμε πάρει και πολλά 5ρουχαλάκια στις εκπτώσεις! Επίσης του έχουμε πάρει και πάνες σε διάφορα μεγέθη, με κάποιες προσφορές που έβγαλε το καρφουρ και είχε - 30% έκπτωση. Γενικά του έχουμε κάνει προίκα! Τώρα οι μαμάδες και οι γιαγιάδες άρχισαν να του φτιάχνουν κουβερτούλες, σεντονάκια κλπ!

Ειρηνομαμα εγώ ευτυχώς κρατιέμαι στα ίδια κιλά, αλλά δεν ξέρω για πόσο ακόμα! Και να φανταστείς ότι δεν προσεχώ! Απλά λόγω της δουλειάς κινούμαι αρκετά. Αν πρόσεχα πιστεύω θα είχα χάσει άνετα και 5 κιλά και θα ήμουν κοντά σε αυτό που μου είπε ο γιατρός μου. Δηλαδή να πάρω μόνο 5 κιλά σύνολο στην εγκυμοσύνη!!!! Το κακό είναι ότι τα πολλά κιλά μπαίνουν από εδώ και στο εξής και κυρίως 8ο και 9ο μήνα! Συμφωνώ κι εγώ με την geo angela στο χέρι μας είναι να τα χάσουμε μετά την γέννα! Πάντως κορίτσια η κοιλιά φούσκωσε!

Ridi αμαν βρε κορίτσι μου!. Φαντάζομαι την λαχατάρα που πήρες! Ευτυχώς που είναι όλα καλα!

Άννα κι εμείς μια απο τα ίδια! Εχουμε μια βιβλιοθήκη τεραστίων (τεραστίων πραγματικά όμως) διαστάσεων!!! Να φανταστείς ότι αν την βγάλουμε, στην θέση της χωράνε δύο κούνιες και άλλες τόσες συρταριέρες!!!

Μαριλένα γιατί τόσο πεσμένη ψυχολογία κορίτσι μου? Οι άτιμες οι ορμόνες φταίνε? Πιστεύω σήμερα να είσαι καλύτερα!

Γιοβάνα τί κάνεις κορίτσι μου? Η Αλεξάνδρα σου πώς είναι?

Για την αίσθηση που λέτε όταν ακούμε το μωρό, κορίτσια είναι άλλο πράγμα! Κυρίως για εμάς που είναι η πρώτη εγκυμοσύνη και είναι τόσο μα τόσο πρωτόγνωρο! Εγώ θυμάστε ότι είχα αρχίσει να ανησυχώ γιατί δεν τον άκουγα τον μπέμπη! Ε ρε παιδιά εδώ και 1 εβδομάδα τον καταλαβαίνω κάθε μέρα και πολλές φορές την ημέρα! Φοβερή αίσθηση! Εν τω μεταξύ είναι ατιμούλης, γιατί τις πολλές τις βόλτες τις κάνει όταν πέφτω για ύπνο!!!


2sCXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ, με αυτά που λέτε για τα έπιπλα με κάνετε να αισθάνομαι και εγώ καλύτερα. Παλιότερα σκεφτόμουν πως όταν θα παντρευόμουν θα είχα το δικό μου το σπιτάκι με όλα τα ωραία και ακριβά έπιπλα, και μετα το μωρο. Και είμαστε ακομα στο ενοίκιο, δε ξέρουμε καν σε ποια πόλη θα βρισκόμαστε του χρόνου, με ικέα έπιπλα και ντουλάπες από καμβα. Αλλά τελικά τα έπιπλα δε φέρνουν την ευτυχία. Η ευτυχία έρχεται όταν το ζευγάρι είναι ευτυχισμένο και τα μωράκια έρχονται γερά και όταν τα θέλουμε!

Despina80πραγματικα οπως τα λες !!!την υγεια μας να εχουμε και να ειναι γερα ολα τα παιδακια μας.Σε ποιο μερος στο εξωτερικο μενετε;


N34Jp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλες!

παιδιάαααα τα 4 και τα 5 κιλά δεν είναι δραματική κατάσταση!!!

επίσης τα οικονομικά έπιπλα και οι άδειοι σχετικά χώροι είναι το ιδανικότερο για σπίτια με μωρά.

κατα τ άλλα μου αλλάξανε πριν λίγο το ραντεβού της β, το νέο είναι τη πέμπτη το βραδυ στις 9.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλες!

παιδιάαααα τα 4 και τα 5 κιλά δεν είναι δραματική κατάσταση!!!

Συμφωνώ απόλυτα με την ΑΝΝΑ27.

Τα 4-5 κιλά είναι φυσιολογικο... Εγώ έχω φίλη που πήρε στην εγκυμοσύνη της 18 κιλά και τώρα που το μωρό της είναι έξι μηνών είναι πιο αδύνατη απ' ότι έχει υπάρξει στη ζωή της.΄Άντιθέτως, άλλη καλή μου φίλη είχε πάρει στην εγκυμοσύνη της 7 κιλά και ακόμη τα κουβαλάει. Ο λόγος είναι ότι έχασε κάποια κιλά στη γέννα και μέχρι να σαραντήσει τα είχα βάλει.

Επίσης, αυτό που λέει ο γιατρός μου είναι ότι κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική. Η νύφη από τον έβδομο μέχρι τον ένατο μήνα πήρε μόνο 4 κιλά και η ξαδέρφη μου το ίδιο χρονικό διάστημα έβαλε οχτώ κιλα. Έτσι λοιπόν θα κάνω αυτό που λέει ο γιατρός μου... θα κοιτάω τα δικά μου κιλά και δεν θα τα συγκρίνω με άλλες εγκυμονούσες... Αφήστε αυτό το άγχος πίσω σας, τα μωράκια μας να είναι καλά και τα κιλά θα τα χάσουμε!!!


Ye4Ip3.png
Link to comment
Share on other sites

το να πάρεις 15 κιλά είναι στα πλαίσια του φυσιολογικού. το να πάρεις 35 κιλά όχι.

οπότε όλες σε καλό δρόμο είμαστε.

εγώ πήρα 13 στο δεύτερο γιο τα χασα στις 10 μέρες. μετά πήρα άλλα 6 με το θηλασμό....

αυτό δεν έπρεπε να γίνει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κερασία ε όχι και δραματικά τα 5 κιλά βρε πουλάκι μου! Μια χαρά είναι! Φυσιολογικότατα! Κορίτσια κι εγώ δεν αγχώνομαι με το θέμα το κιλών! Όσο η εγκυμοσύνη πάει καλά και δεν παρούσιάζονται προβήματα, τα κιλά είναι το τελευταίο που με απασχολεί!

Άννα την Πέμπτη ε? Άντε με το καλό να πάς και να μας πείς ευχάριστα νέα! Κι εγώ το Σάββατο έχω ραντεβού και ανυπομονώ!! Πού θα πάς?? Εγώ έκλεισα στην Σούκα στο ιδιωτικό της στην Πλατεία Μαβίλη.


2sCXp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!! Καλο μήνα και καλή εβδομαδα να έχουμε!!!

Ριντι ελπιζω ήδη να εχεις παρεις την άδεια! Ευτυχως όλα καλα με το ατυχημα!

ΔΕσποινα με γεια το καροτσακι σας!! Δύσκολη η ξενιτια... Ειστε χρόνια εκει?

Μιμικα τα εχετε παρει ολα ε? με το καλο να ερθει και το μωρακι σας να τα χαρει!!

Εμεις ειμαστε καλα, εδω και 3 μερες δεν κανω συσπασεις, απλως ποναω λιγο οταν κουραζομαι, αλλα σταματησα να αγχωνομαι, δεν υπαρχει κανενα νοημα και δεν απολαμβανω τπτ. Τελος η μαυριλα:tongue: Το Σαββατο θα κανουμε το παρτυ της μικρης μου, τα προσκλητηρια ετοιμα δεν (ηθελα να σας βάλω φωτο αλλα δεν τα καταφερα), οργανωθηκα και με τον μπουφε και νομιζω οτι ολα θα πνε καλα! Ανυπομονω να ερθει η μερα! Περσι το ευχαριστηθηκα περισσοτερο απο τη μικρη:tongue:

Αναστασια απο που ξερεις την ευα?οντως πολυ μικρος ο κόσμος!!!

Εμεις μετα το πασχα θα φτιαξουμε το δωματιακι των κοριτσιων:tongue:, θελουμε να κλεισουμε την μπαλκονοπορτα και να την κανουμε παραθυρο, αλλαγη κουφωματος, βαψιμο να ερθει και η κουκετα για να εχει χρονο η μικρη να προσαρμοστει!

Και οσο για τα κιλα φτανει!!!! Μεχρι στιγμης καμια δεν εχει παρει πολλα!! Ας απολαυσουμε λοιπον αυτη την περιοδο που μπορουμε να φαμε κατι παραπανω με λιγοτερες τυψεις:P


5Kiep3.png

hAk2p3.png

Link to comment
Share on other sites

στο εμβρυοκεαρ (σόρυ για τα ελληνικά αλλά βαριέμαι ν αλλάζω γλώσσα). στον ελευθεριάδη (συνεργάτης του χασιάκου). ανυπομονώ κι εγώ...δε περνάνε οι μερες, κι όλο άσχημα όνειρα βλέπω, άσχημες σκέψεις κάνω, τα γνωστά!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσακια μου...

διαβασα γρηγορα τα νεα σας...

αννα με το καλο η β.....εγω εχω μελλον ακομα στις 12/4...

δεσποινα με γεια το καροτσακι.....καλες βολτες...

κερασια??απο κιλα 7 μεχρι τωρα....οποτε μην στεναχωριεσαι....στην προηγουμενη εγκυμοσυνη ειχα βαλει 20 και μια χαρα τα εχασα...με διατροφη αλλα τα εχασα....ολα ειναι θεμα θελησης μετα...

εγω καλα ειμαι...σημερα ειχα λιγα πονακια αλλα εκανα βλακεια και σηκωσα κατι βαρη......ελπιζω να ηρεμησω γρηγορα...


Lkixp3.png

rcRGp3.png

Link to comment
Share on other sites

εμείς κάνουμε αλλαγές στις γλάστρες, ανανέωση χώματος, μεταφυτεύσεις και τέτοια...

δουλειές με φούντες αλλά έχω αφήσει το μπαμπά μας να ασχοληθεί.

είναι δύσκολο το μπαλκόνι μας, 80 τετραγωνικά σα ταράτσα, κι όσα φυτά και να χεις φαίνεται άδειο. αλλά και μεγάλος κόπος είναι στο καθάρισμα και τη περίφραξή του (καλαμιές έχουμε που θέλουν είτε ενίσχυση είτε αλλαγή κάθε 2 χρόνια περίπου).

είναι και ο μόνιμος φόβος μου με τα παιδιά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...