Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Cafe Αύγουστος 2012


leta800

Recommended Posts

GiovannaXA και libero10 κάθε φορά έπαιρνα απο 1 μήνα άδεια. Μετά όμως απο όλη τη φασαρία που έγινε την προηγούμενη εβδομάδα είπα του γιατρού να μου γράψει 15 μέρες μήπως μου τις εγκρίνουν ευκολότερα.. Αυτές οι 15 μέρες ξεκινάνε από την προηγούμενη Τρίτη οπότε παει μέχρι την μεγάλη Τρίτη..

MarilenaAth έτσι όπως τα λες είναι αλλά όσο κ αν προσέχεις είναι κ οι άλλοι που δεν προσέχουν.. Ευτυχώς όλα καλά! pregnant-woman-123.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

ridi ολα καλα με την αδεια μπραβο κοιτα να χαλαρωσεις και να την απολαυσεις!

αννα το ειδα κ εγω το δωματιο πολυ ωραιο εγινε μπραβο σου!με το καλο ν ακανεις τη β επιπεδου!

εγω δε ξερω ποσα κιλα εχω βαλει περιμενω να παω στο γιατρο να με ζυγισει...αλλα δε με νοιαζει κιολας μαλλον ειμαι τελειως αναισθητη σ αυτο το θεμα..ειχα βαλει 22 κιλα στην ελλη τα εχασα χωρις ιδιαιτερο κοπο σε 10 μηνες αλλα ξαναπηρα αλλα 7 πριν μεινω εγκυος στο δευτερο.να γεννηθουν γερα μωρα και τα κιλα χανονται μην ανησυχειτε!

μ εχει πιασει τρελη λιγουρα...μου φερε ο αντρας μου ενα τσουρεκι κ εχω ηδη φαει το μισο!κ τωρα λιγουρευομαι λιγο παγωτο:D


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε?

Ευχαριστώ για τις ευχές σας για το καρότσι! Καλοτάξιδα να είναι όλα τα καροτσάκια μας!

Μιμίκα, σε εσύ βλέπω δε πας πισω στις ετοιμασίες! Τελικά έχουμ πολλά κοινά!

Αγγέλα μένω Αγγλία, οπότε τα μεταφορικά ήταν δωρεάν. Δε νομίζω να μεταφέρουν στο εξωτερικο. αμα θέλεις μπορείς να πάρεις τηλέφωνο στο customers service να ρωτήσεις. ειναι πολύ ευγενικοι. Αν θέλεις μπορώ να πάρω και εγώ να ρωτησώ για εσένα. Αλήθεια, ποιο καροτσι σου άρεσε?

Εδώ παίζουν πολύ τα quinny και icandy, αλλά τα βρίσκουμε πολύ ακριβά!

Ριντι πολύ ωραία τα νέα σου, άντε επιτέλους, αν και καλύτερα θα ήταν άμα κατάφερνες να πάρεις μεγαλύτερη άδεια. Θα πρέπει να περνάς όλο αυτο το άγχος κάθε δυο βδομάδες?

Τανια, μπράβο κοπελα μου που ηρέμησες κάπως. Ολα καλά θα πάνε. Κοιταξε τώρα να ετοιμαστείτε για το πάρτυ της μικρής σας. Εύχομαι να έχει μεγάλη επιτυχία (που θα έχει!)

Αννα, ωραίο ακούγεται το μπαλκόνι σας. Πολύ μου αρέσουν τα μεγάλα μπαλκόνια!

Εvri εύχομαι όλα να είναι καλά, απλώς το σώμα σου να λέει πως πρέπει να ξεκουραστεί λίγο παραπάνω!

Μορίτσα, ήθελα να σε ρωτήσω, τα διδυμάκια από ότι κατάλαβα δεν είναι τα όμοια? Από μικρή είχα ένα κόλλημα με τα δίδυμα, και κυρίως τα όμοια. Θα ήθελα πολύ να είχα ενα διδυμάκι. Και από ότι διαβάζω, μέσα στη κοιλίτσα σου αρχίζουν από νωρίς να αντιλαμβάνονται την παρουσία του άλλου και να παίζουν. Πρέπει να έχουν ιδιαίτερο δεσμό!

Και για μια ακόμα φορά, είμαι σίγουρη πως θα ήθελα να σχολιάσω κι άλλα...συγχωρέστε με!

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και μια ερώτηση. Μήπως έχει καμιά κοπέλα χαμηλά αιμοπετάλια? Αν ναι, τι λέει ο γιατρός σας?

Γενικά μετά την εικοστή εβδομάδα τι βιταμίνες παίρνετε?

Εμένα ότι μου έδωσε από την αρχή,δεν έχω προσθέσει κάτι. Σίδηρο,μαγνήσιο,φυλικό και βιταμίνη c από διατροφή πορτοκάλια κτλ.Α,και ασβέστιο ξεκίνησα εδώ και ένα μήνα!Για τα αιμοπετάλια δεν ξέρω. Λονδίνο είσαι Δέσποινα;


K4b4p2.pngHSk3p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα στα γρηγορα...

ridi μια χαρα με την αδεια.....τωρα πρεπει να παιρνεις καθε 15 μερες αδεια???τοσο πολυ δυσκολεψαν τα πραγματα??

δεσποινα??εγω τα παιρνω ολα σχεδον απο την αρχη...μαγνησιο ασβεστιο σιδηρο και φυλικο....χαμος λεμε χαχαχαχχ..

λοιπον χθες κουραστηκα παρα πολυ...δεν ξεκουραστηκα αλλα ελπιζω να προλαβω να κοιμηθω λιγο το μεσημεριι

σας φιλω φευγω για δουλεια

καλημερα


Lkixp3.png

rcRGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!! :-D Είχα χαθεί τις τελευταίες ημέρες, με είχανε πιάσει τα υπαρξιακά μου :rolleyes:

Πολύ καλή ιδέα το παζλ!! Θα πάρω κι εγώ!! Προς το παρόν έχω ξεκινήσει ένα κέντημα-κάδρο, με δύο αρκουδάκια (ένα κοριτσάκι κι ένα αγοράκι) κι έναν αρκούδο στη μέση που τους διαβάζει παραμυθάκια!!! :-D

Και για την φιλιώτσα (μιας και μάθαμε την ορολογία :wink: ) έχω κάνει έναν αρκούδο, το είχα ξεκινήσει πέρυσι το καλοκαίρι, αλλά το τελείωσα τώρα που είχα ΠΟΛΥ ελεύθερο χρόνο! Θα το πάω για κορνίζα μία από αυτές τις μέρες!! :cool: Επίσης για την λαμπάδα (κατόπιν συνεννόησης με την συντέκνισσα) δεν εδωσα πολλά χρήματα, πήρα μία απλή με ένα λουλουδάκι και κορδελίτσες, και θα της πάρω παπουτσάκια που τα χρειάζεται! Ακόμα που είναι μικρούλα και δεν έχει "γούστα" συνεννοούμε με την μαμά της να της παίρνω πράγματα που χρειάζεται!! Επίσης εμένα συνήθως μου παίρνουν δώρο για το Πάσχα οι σύντεκοι, αλλά επειδή είναι η γιορτή μου (Αναστασία)! :cool: Κάτι άλλο που έμαθα είναι ότι η ρίζα της λέξης σύντεκνος έρχεται από το ότι έχουμε μαζί το παιδί συν+τέκνο !! Καταπλητικό;;; :-D

Βρήκα ένα βίντεο στο site http://www.mitrikosthilasmos.com το οποίο νομίζω θα ενδιαφέρει όσες σκέφτονται να θηλάσουν:

 

(πατήστε στο cc για ελληνικούς υπότιτλους)

Την Πέμπτη έχω ραντεβού με τον γιατρό, να δούμε, έχει κολλήσει ο πλακούντας μου εντελώς.. Πάντως εξακολουθώ να κουράζομαι πολύ εύκολα.. Επίσης είμαι απο τις τελευταίες που δεν έχουμε δει ακόμα φύλο νομίζω!!! Οι εξετάσεις αίμα/ούρα πάντως βγήκανε καλές! Η τρανσαμηνάση επανήλθε σε φυσιολογικό επίπεδο μετά που μου έκοψε τα χάπια, οπότε μάλλον αυτό έφταιγε! Δηλαδή δεν με βλέπω να μου δίνει συμπληρώματα, αλλά καλύτερα κιόλας, με το τόσα utrogestan είχα σιχαθεί να πίνω χάπια!!!! Η Β' Επιπέδου μου αργεί ακόμα...

Για καροτσάκια και λοιπούς εξοπλισμούς δεν έχω καταλήξει ακόμη.. Το σκέφτομαι να περιμένω και τον Ιούλιο όπως είπανε μερικές κοπέλες, επειδή έχει και τις εκπτώσεις, αλλά κι αν κάτι πάει στραβά και γεννήσω πρόωρα; Θα ήθελα να είμαι έτοιμη γύρω στον 7ο...


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!

Ριντι μπράβο που πήρες την άδεια!!! Ελπιζω και στη συνεχεια να μην εχεις προβλημα!

Με γεια τα ρουχαλακια σε οσες παραγγειλανε! Εμενα λογικα πρεπει να φτανουν οπου να ναι, αληθεια Αννα εσυ που το ξερεις το σαιτ σε ποσες μερες περιπου φτανουν?

Επισης να σου πω οτι ζηλεψα τη βεραντα σου:tongue: Ο καημος μου ειναι να ειχα μεγαλη βεραντα! Και το δωματιο σας πολυ όμορφο! Να το χαρουν τα αγοράκια σου!

Αναστασια ευχαριστουμε για το λινκ για το θηλασμο, θα το μελετησω αργοτερα που θα κοιμθει ο ταλιμπαν:tongue:, ειναι μεγαλος μου καημος ο θηλασμος και ελπιζω αυτη τη φορα να τα καταφερω!

ευριδικη προφανως ειναι συσπασεις,οποτε ξεκουραση! Βεβαια σε μια κουβεντα που εκανα με τον γιατρο μου, μου ειπε οτι σε αυτη τη φαση δεν μπορουμε να εξακριβωσουμε αν ειναι ή οχι συσπασεις,γι αυτο και παιρνουν το ενδεχομενο οτι ειναι κια συστηνουν τα χαπια και ξεκουραση!!

Ελπιζω ήδη να εισαι καλυτερα!

Δευτερα παμε να δουμε το μωρακι μας και μετα στις 19 εχουμε την β επιπεδου, αντε να φυγει και αυτο το αγχος!


5Kiep3.png

hAk2p3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρααααα!!!!

για τη βεράντα το αγοράσαμε το σπίτι, και για τη θέα του (είναι στον 6ο και βλέπει ακρόπολη και λυκαβηττό) γιατί κατά τ άλλα είναι πολύ παλιό...

τι να κάνουμε δε μπορείς να τα χεις κι όλα...

πάντως πραγματικα είναι κούραση το μπαλκόνι στο καθάρισμα.

και το φοβάμαι πολύ! για να φτάσεις απ τη μια άκρη στην άλλη και να προλάβεις το απερίσκεπτο του μικρού σου σου φεύγει η ψυχή.

το εν λόγω σαιτ παιδιά είναι το πιο γρήγορο που ξέρω. εδώ αθήνα πάντα στις 5 μέρες έρχονται. εκτός περιόδου γιορτων ή απεργιών που είναι θέμα ελληνικών ελτα καθαρά.

Link to comment
Share on other sites

εγώ δεν άλλαξα κάτι στις βιταμίνες, και δε νομίζω ότι υπάρχει και κάτι άλλο να πάρεις πέρα απ τα βασικά. άργησα λίγο να ξεκινήσω ασβέστιο από δική μου αναβλητικότητα.

μυρινάκι κέντημα ε;;; δε το χω καθόλου μ αυτά. μπράβο!

λέτα καλή ξεκούραση τουλάχιστον σήμερα...κι εδώ μια απ τα ίδια.

ανυπομονώ για τις διακοπές!!!!!

όχι ότι θα ναι πιο ξεκούραστα αλλά τουλάχιστον θ αλλάξουμε παραστάσεις και θα δούμε λίγο εξοχή! πολυ μου χει λείψει αυτό!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια καλημέρα!!!

Myrina πολύ όμορφο και γλυκό το βιντεάκι σου,καλά έκανες και το ανέβασες.

Anna πολύ όμορφο το δωμάτιο των αγοριών σου. Όσο για τη βεράντα και μένα μου αρέσει πολύ και είπα φέτος που θα βγάλουμε εδώ το καλοκαίρι να την περιποιηθώ,γιατί πέρυσι λείπαμε σχεδόν συνέχεια.

taniabell σ'ευχαριστώ,παίρνω ήδη τα χαπάκια αλλά για κάνα μισάωρο μετά νιώθω χάλια.Τι να κάνουμε όμως..


K4b4p2.pngHSk3p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια? Τί κάνετε? Εγώ έχω πολύ τρ'εξιμο αυτή την εβδομάδα με την δουλειά! Άντε να περάσει γρήγορα και να έρθει η άλλη εβδομάδα για να φύγουμε να αλλάξουμε παραστάσεις! Πώς και πώς το περιμένω!

Μυρίνα ελπίζω να σου πέρασαν τα υπαρξιακά που σε ταλαιπωρούσαν! Αχ αυτό που λές με τα χάπια το καταλαβαίνω απόλυτα. Πολύ κουραστικό ρε παιδί μου να είσαι με ενα χάπι κ ένα ποτήρι νερό στο χέρι. Εγώ παίρνω 6 χάπια την ημέρα...2 σίδηρο το πρωί, 2 το βράυ και ενδιάμεσα ένα φυλικό οξύ και 1 ασβέστιο. Και μου έγραψε την περασμένη φορά και μαγνήσιο και μου είπε αν έχω πονάκια να το ξεκινήσω κι αυτό.

Τάνια μπράβο σου που έχεις επιτέλους θετική ενέργεια! Έτσι πρέπει! Τί θα βγεί με το να μιζεριάζουμε κ να γκρινιάζουμε? Τ Ι Π Ο Τ Α!!! Άντε να έρθει και η μέρα του πάρτυ και θα είσαι τέλεια!!!

Φιλιά σε όλες! Θα μπώ αργότερα να σχολιάσω και τα υπόλοιπα γιατί έπεσε δουλίτσα τώρα!


2sCXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Hello!!! ελπιζω ολες καλα! Αρχισατε αγορες βλεπω :D αυτα ειναι ευχαριστα. Εγω απλα χαζευω προς το παρον για να ειμαι ετοιμη οταν φτασει η ωρα.

>Δεσποινα σιγουρα θα εχουν δεσιμο μεταξυ τους αφου μεγαλωνουν μαζι αλλα για να ειναι ομοια πρεπει να ειναι στον ιδιο σακο. Εμενα ειναι σε διαφορετικο.

Απο συμπληρωματα πινω fero-folic & calcioral.

>Μυρινα καλο το κεντημα και το πλεξιμο αλλα δε το εχω καθολου..Το εχει αναλαβει η μαμα μου να εχει και απασχοληση. τα μωρακια μας μας κανουν ναζια και μας πανε απο υπερηχο σε υπερηχο μεχρι να δουμε το φυλο.

Εισαι τυχερη που επεσαν οι τρανσαμινασες!!!

>Ριντι ελπιζω να μην εχεις αλλα προβληματα με τις αδειες απο δω και περα.

Συγνωμη αν ξεχναω καποια ;)


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Εγώ σήμερα νιώθω κουρασμένη χωρίς να έχω κάνει κάτι το ιδιαίτερο.

Δέσποινα εάν δεν σου είναι κόπος να ρωτήσεις.... ενδιαφέρομαι για το MacLaren Techno XLR. Έχει τη μισή τιμή από ότι το βρίσκω στην Ελλάδα.

(ρώτα σε παρακαλώ εάν το στέλνουν Έλλαδα, μεταφορικά και εάν συμπεριλαμβάνεται στην τιμή και ο ποδόσακος) Σε ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Μπράβο Άννα που έχεις ετοιμάσεις το παιδικό δωμάτιο. Εάν και δεν έχω δει τη φώτο σίγουρα θα είναι όμορφο. Ό,τι έχει σχέση με παιδιά είναι όμορφο.

Εγώ δυστυχώς δεν έχω κάνει τίποτα. Ούτε καν τι χρώμα να το βάψω δεν ξέρω.. Τώρα το δωμάτιο έχει ένα απαλό πράσινο χρώμα, αλλά η αγάπη μου θέλει να το αλλάξουμε.

Μυρίνα καλό το κέντημα... σπανίως κεντάω κι εγώ. Μερικές φορές με ηρεμεί. Τώρα όμως που ο καιρός έχει βελτιωθεί δεν μπορώ να κεντήσω.. Το έχω συνδυάσει με χειμωνιάτικο χόμπι.

Από βιταμίνες ο γιατρό τους τρεις πρώτους μήνες μου είχε δώσει μόνο το φυλικό οξύ και από τον τρίτο μήνα και μετα ξμου δίνει το Calcioral 500 (ασβέστιο:1 το απόγευμα) και το gyno-Tardyferon (σίδηρο + φολικό οξύ μαζι : 1 το πρωί).

Ενδιαφέρομαι για ένα άσπρο παντελόνι εγκυμοσύνης (μακρύ όχι κάπρι). Τα μπένετον έχουν μόνο σε μαύρο και σε μπεζ. Μήπως ξέρετε κάποιο μαγαζί ?


Ye4Ip3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...