Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 31 λεπτά , marmaki είπε:

      Με πρόλαβες!!

      Επειδή εμείς ήμαστε κάποιες χρονιές κάτω και κάποιες πάνω απτα 40.000 το έψαξα και βρήκα κι εγώ αυτά και οι υπολογισμοί μου λένε οτι το ισοδύναμο οικογενειακό εισόδημα των 40.000 για οικογένεια που κάνει τωρα το πρώτο του παιδί πρέπει να βγαίνει γύρω στα 75.000 ευρώ.

      Γι αυτό μου έκανε εντύπωση που είπε η @LeneL παραπάνω ότι είχε οικογενειακό εισόδημα λίγο πάνω απτα 40.000 ευρώ και δεν πήρε το επίδομα. Είχες κάνει αίτηση και στην απέρριψαν @LeneL;

       

      Το παιδί που γεννιέται ίσως να μην υπολογίζετε ως ισοδύναμο. Δηλαδή το πρώτο ισοδύναμο να είναι αν έχεις ήδη παιδι Κ πας για δεύτερο γι'αυτό να την απέρριψαν 

Cafe Αύγουστος 2012


leta800

Recommended Posts

Ουαου τελεια η παραλια agtog!!!Θα σας βαλω κι εγω μια οταν προλαβω !

Σορρυ κοριτσια χωρις να θεωρηθει οτι κανω την εξυπνη αφου τους δινετε εσεις μια πως περιμενετε να μην δωσουν κι εκεινα μια;;;;

Ξανασκεφτειτε,ενημερωθειτε,οπλιστειτε με υπομονη και βρειτε αλλον τροπο αντιμετωπισης και ελεγχου γιατι ερχονται δυσκολιες ηλικιες ακομα και για τα πιο ηρεμα παιδια του κοσμου.Ολα καποια στιγμη δοκιμαζουν τις δυναμεις τους απεναντι σε αλλα παιδια μεχρι να μαθουν να ξεχωριζουν το σωστο απο το λαθος...Τελικα ειναι σωστο να χτυπαμε τους αλλους ή οχι;;;;Σας το υπογραφω οτι ολοι οι γονεις το αντιμετωπιζουν καποια στιγμη αργα ή γρηγορα και ειναι καθαρα θεμα χειρισμων πως θα κοπει.Για αυτο βρειτε αλλον τροπο σε αυτη την ηλικια πιανει η αδιαφορια και να τους τραβατε το ενδιαφερον αλλου,αργοτερα θελει αλλα μετρα πιο δραστικα , ομως να θυμαστε αν υπαρχει και προηγουμενο κακο παραδειγμα απο το σπιτι τοσο το χειροτερο.

Ουτε στο χερακι,ουτε στον πωπο ουτε πουθενα...ακομα 13 μηνων ειναι βρε κοριτσια τι περιμενετε να συνετιστουν ετσι;Συγνωμη αλλα ειμαι πολυ απολυτη σε αυτο το θεμα.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Οκ ανεβηκε!!

Καλησπεεερα σααας!!

Το θεμα μας στο παρτυ ηταν τα αυτοκινητα γι αυτο κ τα McQUEEΝ!!(σιγα που δεν θα καναμε οτι ηθελε ο μπαμπας για τον γιο του!!

Ριτα ενταξει τα λογια περιττα για την τουρτα κ πιο πολυ για την προσπαθεια σου.μακαρι του χρονου να τα καταφερω κ εγω!να ειναι ο γιος μου περηφανος!!:P

Οσο γι αυτα που γραφεις συμφωνω γιατι ειδα οτι απλα μιμειτε οτι κανουμε εμεις στα παντα οποτε με το να του δινω μια στο χερι εγω ειναι σαν να τον επιβραβευω να το ξανακανει.οποτε η αδιαφορω η του λεω καλο καλοοο κ επιμενω!θα δειξει τωρα!οντως ειναι μικρα!δεν μπορουν να καταλαβουν ακομα στον βαθμο που θελουμε εμεις.ολα στον καιρο του.προς το παρον εκεινος ανακαλυπτει τον κοσμο..δεν ξερει ακομα αν ειναι καλο η κακο κατι!!

Αγλαια ευχαρθστω για την προσκληση!τι καλα θα ηταν!ποσο αναγκη το εχω δεν περιγραφετεεε!!Ευτυχως που η μικρη ειναι ηρεμει να κραταει τα προσχηματα!!:P

Παω να μαγειρεψω

Ευχομαι να εχουμε μια καλη μερα!!

Σας φιλω!


tqpkp3.png

PzUbp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια!

ελπιζω να ειστε ολες καλα!πηγαμε χτες παιδιατρο ο μικρος εφτασε 82π κ 11.780κ!μεσα σε 20 μερες πηρε 350γρ κ 1 π!

οσον αφορα αυτο που ειπες ριτα79 δεν μπορω να αφησω το παιδι μου να ορμηξει στο αλλο χωρις να το μαλωσω!εχω προσπαθησει κ με τον καλο τροπο αλλα κ με το να τον μαλωσω βαζοντας τον την φωνη αλλα κ να του δωσω μια στο χερακι!δεν μπορω να το παιξω αδιαφορη κ να μην δωσω σημασια γιατι το αλλο το παιδακι θα φυγει με δαγκωματιες και σιγουρα με κλαμματα(βλ ροδακινουλα,ο δικος μου δαγκωσε το χερι του χωρις να το παρουμε χαμπαρι)!και προς θεου δεν τα χτυπαει αλλα τα ορμαει κ τα δαγκωνει!εγω δεν εχω τετοια παραδειγματα μεσα στο σπιτι μου για να μιμηθει το δικο μου παιδι!


pysXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λιμπερο οταν λεω παραδειγμα εννοω την ξυλια.Αν ορμηξει και εσυ κανεις το ιδιο το μηνυμα ειναι λαθος. Ψαξτο λιγο το θεμα γιατι ειναι σημαντικο.Ακομα ειναι πολυ μικρος και δεν θα αντιληφθει ουτε το μαλωμα ,ουτε την ξυλια ,ουτε τη φωνη και αν την αντιληφθει το πιθανοτερο ειναι να το βρει παιχνδι και ή να κανει και ο ιδιος το ιδιο ή να επιμεινει στο δικο του.Και ξαναλεω οτι ερχονται και χειροτερα επ 'αυτου οποτε οσο νωριτερα βρεις εναν σωστο τροπο αντιμετωπισης που να ταιριαζει στο δικο σου παιδι τοσο πιο ευκολο θα ειναι για την πορεια!Δεν υπαρχουν χρυσοι κανονες αλλά επειδη μεγαλωνω αγορακι και μαλιστα πολυ ζωηρο απο βρεφος σε διαβεβαιω οτι οι ισσοροπιες και οι χερισμοι σε πολλα θεματα ειναι πολυ λεπτες.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

ουουου τι κανετε καλε;Καλα που θελατε να το ξαναζωντανεψουμε χαχαχα!!!!

Εμεις ειμαστε καλα ολη μερα τρεχουμε,σχολεια,δραστηριοτητες ,η υβοννη στα φορτε της... ενας χαμος!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τι να ζωντανέψουμε Ρίτα; Εδώ τους εαυτούς μας πρέπει πρώτα να ζωντανέψουμε. Εγώ σταμάτησα εδώ και ένα περίπου μήνα το θηλασμό και έχω πλακωθεί στους καφέδες. Το 24ωρο δε με φτάνει και ο καθημερινός μου ύπνος είναι πλέον το πολύ 5 ώρες κι αυτός διακεκομμένος γιατί ξυπνάει η μικρή για γάλα και μερικές φορές και για το κέφι της. Το σπίτι παρατημένο, η γιαγιά μαγειρεύει και σιδερώνει, ο μπαμπάς βάζει πλυντήρια και απλώνει ρούχα και εγώ μοιράζω το απόγευμα παιδιά στις δραστηριότητες, τα ταΐζω, τα βγάζω βόλτα, τα μπανιαρίζω και τα κοιμίζω. Μετά ετοιμάζω τα ρούχα και τα φαγητά τους για την επόμενη στο σχολείο και ΑΝ προλάβω κάνω και ένα μπάνιο. Από τότε που επέστρεψα στη δουλειά ακόμα δε βρήκα το ρυθμό μου. Ακόμα οργανώνομαι.

Η μικρή μου πέρασε μια ιωσούλα πριν λίγες μέρες και τώρα παίρνουμε αντιβίωση για τα αφτάκια. Κατά τα άλλα καλά. Περπατάει πλέον και προσπαθεί να μιλήσει η καημένη. Τα υπόλοιπα με νοήματα. Πραγματικά αν θέλει παράδειγμα να τη δώσω το κοκαλάκι για τα μαλλιά μου δείχνει το κεφάλι της ή τραβάει τα μαλλιά της :D.

Link to comment
Share on other sites

Ολοι στην ιδια φαση ειμαστε νιονιω παλι καλα που εχεις και ανθρωπους να σου κανουν πραγματα ....αστα!!!!Συγκατοικοι ειμαστε ολοι στην τρελα!χαχα!

Μπραβο και στην μικρουλα σου ,μεγαλωνουν τα πουλακια μου πολυ γρηγορα πολυ τα καμαρωνω!!!!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ενταξει δεν παραπονιεμαι!!ειναι ακυρο νομιζω..με ενα παιδι κ στο σπιτι ολη μερα ειμαι πολυ καλα!

Νιονιω σε θαυμαζω κ σε λυπαμαι..(με την καλη εννοια)τι να σου πω επιπλεον?κουραγιο!!!

Περαστικα κ στο μικρακι σου!!

Μανουλες παιδακια ελπιζω να ειστε καλα!!

Εμεις ειμαστε πολυυυ καλα!!!μεγαλωσαμε πολυ εχουμε κ παιδιατρο αυτες τις μερες!προσπαθει να μιλησει κ ο δικος μου.τι νοηματα πεφτουν!!χαχαχα απολαυση ειναι!!

Κρυωσε ο καιρος κ μαζευομαστε σιγα σιγα!!!

Σας φιλω καλο απογευμα!!

(ΡΙΤΑΚΙ ΔΕΝ ΞΑΝΑΖΩΝΤΑΝΕΥΕΙ, Κ ΕΓΩ ΘΑ ΤΟ ΘΕΛΑ)


tqpkp3.png

PzUbp3.png

Link to comment
Share on other sites

να'μαι κι εγω.κλεισαμε κι εμεις τον 1ο χρονο της ζωης μας.βαπτιστηκαμε κιολας!!!!αρχισαμε παιδικο εδω και 3 εβδομαδες και εδω και 1 εβδομαδα ειμαστε αρρωστοι.απο λεξουλες λεει μαμα και μαμ και πολλα δικα του.δεν περπαταμε ακομα αλλα στεκεται και σηκωνεται μονος του και ξερει να ανεβοκατεβαινει τα επιπλα μονος του. διεκδικεί και τσακωνεται με τον μεγαλο για τα παιχνιδια.εχουμε αρχισει σιγα σιγα να τρωμε μη αλεσμενο φαγακι.αυατ απο εμας....


mOlSp3.png

R9wLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Το πιστεύετε κορίτσια; Της δίνω ακόμα αντιβίωση για τα αφτιά και χθες μου ξανάκανε μύξες. Πολλές μύξες. Ο φετινός μας χειμώνας δεν ξεκίνησε καλά.

Δεν ξέρω σε σας τι καιρό κάνει αλλά εμείς πολύ κρύο. Έβγαλα τα χειμωνιάτικα μπουφάν στα παιδιά και πρέπει οσονούπω να μαζέψω τελειωτικά και τα καλοκαιρινά μας (ελπίζω να βρω χρόνο το σκ). Το καλό με το κρύο είναι ότι σταματήσαμε τις βόλτες στη παιδ. χαρά τα απογεύματα και έτσι τελειώνω με τις δουλειές του σπιτιού και τα συμαζέματα νωρίτερα. Κοιμίζω και τα παιδιά μέχρι τις 9.30 και μου μένει χρόνος και για μένα (κανα μισάωρο δηλαδη) και φυσικά και για ύπνο.

Να σας ρωτήσω και κάτι άλλο, με τα κιλά της εγκυμοσύνης, ένα χρόνο μετά, πως τα πάτε. Εγώ έκανα διατροφή το Χειμώνα, τα ξαναέβαλα το καλοκαίρι και προσπαθώ να συμμαζευτώ πάλι. Το κακό είναι ότι από αυτή την εγκυμοσύνη μου έμεινε κοιλιά και είναι ότι αντιπαθώ περισσότερο. Δεν στρώνει κανένα ρούχο.

Link to comment
Share on other sites

Χριστινιο μπραβο σας!!να χαιρεστε τον νεοφωτιστο!!

Εμεις ακομα να αρρωστησουμε κ ελπιζω να μην αρρωστησουμε για καιρο ακομα!!!γιατι μεχρι κ τον ιουλιο καναμε πυρετο!!ελεος!!

Νιονιω εγω τα εχω χασει τα κιλα.κ παραπανω απ οσα πηρα.ειμαι 60 αυτη τη στιγμη αλλα θελω να χασω κ αλλα.κ παρατηρω πλεον οτι λιγο να ξεφυγω με καμμια κρεπα αμεσως ανεβαινω ενω παλιοτερα δεν συνεβαινε αυτο!κοιλιτσα λιγη εως ελαχιστη.

Εμεις βγαλαμε να στρωσουμε τα χαλια μας!θα αγορασουμε κ για τον μπεμπη!βρηκαμε στο ικεα κατι ομορφα.θα δουμε!!στο σπιτι μεσα ειναι καλα.ακομα κοντομανικα αλλα φανταζομαι οχι για πολυ.κ τα χαλια τα στρωνω γιατι εφαγε μια γερη τουμπα απ τον καναπε.γερη ομως!!σε φαση που το μονο που σκεφτηκα ηταν παιδων.αλλα ευτυχως δεν επαθε κατι.

Σημερα τρωμε κοτοπουλο με πατατουλες!

Καλο μεσημερι

Μουτσ


tqpkp3.png

PzUbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια μου!Τι κανετε πως ειστε????

χειμωνιασε αντε να μαζευομαστε σιγα σιγα!Τα μικρακια σας τι κανουν???

Νιονιω περαστικα ρε κοριτσι μου!αυτες οι μυξες τι ατιμο πραγμα....με αυτον τον καιρο ομως ολες πιστευω οτι θα ειμαστε σε καραντινα!

Χριστινιο να τον χαιρεστε γερος κ καλοφωτισμενος ο μικρος σας!Τα πεσιματα κ οι τουμπες ολες μεσα στο προγραμμα ειναι τελικα!Δεν μπορουμε να τος αποφυγουμε με τπτ!

Εμεις κοριτσια ειμαστε καλα,ειχαμε ενα θεμα με το "πουλακι" του κ ειμαστε ακομα στην αναμονη επι του θεματος!Ελπιζω παντως να αποφυγουμε το χειρουργειο!Κατα τ αλλα δε μιλαει,λεει τα δικα του κλασσικα αλλα καταλαβαινει οτι κι αν του πω!Αχ κοριτσια μεγαλωνουν σε γοργους ρυθμους τα βλασταρια μας!Να τα καμαρωνουμε καθε μερα!!!!!!!!!


pysXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...