Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Cafe Αύγουστος 2012


leta800

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γεια σας κορίτσια! Εμείς αισίως διανύουμε τον δεύτερο κύκλο ιώσεων από την έναρξη της σχολικής χρονιάς. Η μπεμπούλα σήμερα είναι σχεδόν καλά, άρχισε πάλι να τρώει κανονικά... Περπατάει τώρα και χώνεται παντού, ανοίγει τα πάντα και τα περιφέρει σε όλο το σπίτι, βρίσκουμε τις κάλτσες μας στα ντουλάπια της κουζίνας και τον στίφτη κάτω από τον καναπέ... Τι να πρωτοασφαλίσω δεν ξέρω! Γκρέτα, η μεγάλη μου είχε κανει αλλεργία στο ψάρι, είχε κοκκινίσει γύρω γύρω από το στόμα αλλά πάρα πολύ... Στο αυγό όχι...

Νιονιω, απίστευτο πως τα βγάζεις πέρα και με τη δουλειά μαζί! Όλη μέρα στο πόδι και το σπίτι το βράδυ πάλι αχούρι!!! Με τα κιλά είχα χάσει οχτώ και όντως το καλοκαίρι κι εγώ όχι μόνο τα ξαναπήρα, εβαλα και από πάνω δυστυχώς....


a0Nsp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημερα φιλεναδες!!

Τι κανετε?που χανεστε?

Αγλαια περαστικα σας!υπομονη!καλα δεν πρεπει να υπαρχει αλλο σαν το παιδι μου.σφραγγισμαε ντουλαπες τα εβγαλε ολα καποια εμαθε κ τα ανοιγει κ γινετε ο χαμος.του φωναζω να μην τα πειραζει κ τιποτα.ξεροκεφαλος.σπαει πραγματα κ φευγει τρεχοντας γελοντας!!!Ω νευραααα!

Ρωτησα για το αυγο γιατι κ εμενα κοκκινησε κ ο παιδιαυρος μου ειπε να ξεκινησω να του δινω παλι σ ενα χρονο κ μου φαινεται πολυ το διαστημα!!δεν ξερω τι να κανω!

Κατα τ αλλα ειμαστε καλα προσπαθουμε να μιλησουμε απο ζαβολιες οοολη μερα!!φαγητο τρωμε αλεμενο κ μη!

Αυτα τα νεα μας!!σας φιλουμε :***


tqpkp3.png

PzUbp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας κοπελιες μια γρηγορη καλησπερα και απο εδω!!!Μου ελειψε πολυ το καφε μας! αλλα που χρονος...Τρεχουμε,τρεχουμε,τρεεεεχουμε κυριολεκτικα ,μεταφορικα και ολα τα συναφη!

Τι κανετε;Πως ειναι τα ζουζουνακια;Ετοιμαζομαστε για τα δευτερα χριστουγεννα ή οχι ακομα;Εγω ειμαι σε καλο δρομο εδεησα να στρωσω επιτελους και σιγα σιγα θα στολιστουμε και αν επιζησει δενδρο φετος ...γραψτε μου!Χαμος γινετε τι κυνηγητα παιζουν τα παιδια ,τι κρυφτο ...ενας χαμος!!!

Η μικρουλιτσα μου μεγαλωσε παρα πολυ,ειναι κοτζαμ δεσπιονιδα πια ,τι να σας λεω,τα ξερετε λιγο πολυ!Στις 21 γιορτασαμε για πρωτη φορα και το δευτερο ονοματακι της αφου εχει βαφτιστει Υβοννη-Μαρια και το καταχαρηκε το πουλακι μου.

Εχει και ενα μωρο με καροτσακι που το ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΦΕΡΝΕΙ ΠΑΝΤΟΥ...δεν βγαινουμε απο το σπιτι αν δεν εχει και το μωρο(μωο οπως λεει)μαζι!!!!Παρα πολυ γελιο!!!!Τρωει και μονη της πλεον με κουταλι και πηρουνι και τα παει τελεια.

Για πειτε κανα νεο!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα!

Πόσο γρήγορα ξεπετάγονται και αρχίζουν τη μια μέρα να κάνουν πράγματα που δεν τα έκαναν την προηγούμενη είναι το κάτι άλλο. Αυτή η ηλικία όμως που δεν δέχονται "όχι" και "μη" έχει αρχίσει και μου τη δίνει. Όλη μέρα από πίσω της να είμαι για να την παίρνω μακριά από τις ζημιές. Χθες μας έσπασε και το τάμπλετ που αγόρασε πρόσφατα ο άντρας μου. Σε κλάσματα δευτερολέπτου έγινε η ζημιά. Και για πείτε μου πως να την μαλώσω; Είχε μία χαρά όταν το έριχνε με δύναμη στο πάτωμα...χαχαχα :roll:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Νιονιω μου επειδη εμας ο ΜΕΓΑΣ μαστροχαλαστης ηταν ο γιος μου- επαθα και εμαθα που λενε- και θα ηταν και η μικρη νομιζω αν δεν ειχα υιοθετησει προ πενταετιας το εξης :Δεν αφηνω τιποτα κοντα που θεωρω οτι θα το χαλασει και θα τραυματιστει ή θα μας πειραξει-κοστισει πολυ.Και για να μην παρεξηγηθω σε κανενα απο τα δυο παιδια δεν μαζεψα πραγματα και επιπλα(μονο απο το κεντρικο τραπεζακι) γιατι ειμαι και της φιλοσοφιας οτι πρεπει να μαθουν να κινουνται σε κανονικες συνθηκες και να προσεχουν απο μονα τους διαφορετικα δεν ειναι να τα πας πουθενα σε ξενα σπιτια κτλ απλα τα αντικατεστησα με αλλα πραγματα που και να πεσουν-ριξουν δεν θα κινδυνεψουν τα ιδια και φυσικα δεν θα μου κοστισει ιδιατερα ;)


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ρίτα και εγώ της ίδιας άποψης είμαι. Στην μεγάλη μου την κόρη δεν μάζεψα σχεδόν τίποτα. Μόνο αντικείμενα βαριά που θα μπορούσαν να την τραυματίσουν και όπως λες κάποια τα άφησα για "κράχτες" (π.χ. τα cd από τις δύο cdοθήκες που έχουμε στο καθιστικό). Στο γιο μου ακολουθούσα την ίδια τακτική αλλά μας βγήκε λίγο πιο μαστροχαλαστής καθώς ανακάλυψε τα αντικείμενα που δεν μετακινούνται (σταθερό υπολογιστή και στερεοφωνικό) και τους έδωσε και κατάλαβαν. Τον υπολογιστή τον έκαψε τρεις φορές πατώντας το κουμπί on/off και διέλυσε και το στερεοφωνικό βάζοντας αντικείμενα μέσα στη θήκη που μπαίνουν τα cd και χτυπώντας τα κουμπιά με δύναμη.

Ε, αυτή η σαρδελίτσα μας είνα το κάτι άλλο! Επι ένα χρόνο δεν ακούστηκε. Περπάτησε 12,5 μηνών και για ένα μήνα είμασταν καλά. Εδώ και 1,5 μήνα μας βγήκε η μέση να την κυνηγάμε. Δεν έχει αφήσει τραπεζομάντιλο για τραπεζομάντιλο (πρώτη φορά έβγαλα όλα τα τραπεζομάντιλα από το σπίτι), ό,τι είναι στο πεδίο της τα σήκωσα (να δούμε πως θα γλιτώσουμε αυτή τη φορά το στερεοφωνικό και τον υπολογιστή), από ένα τραπεζάκι που έχω σε μία γωνία για πρώτη φορά τα μάζεψα όλα. Είναι και το θέμα ότι επειδή είναι και άλλα δύο παιδιά μέσα στο σπίτι δεν μπορούμε να την παρακολουθούμε όλη την ώρα. Το τάμπλετ πήγε και το βρήκε εκεί που το φορτίζαμε. Χθες το βράδυ δε την τσάκωσα την ώρα που σήκωνε τις μύτες των ποδιών της για να πιάσει κάτι πιάτα που είχα πάνω στο τραπέζι της κουζίνας. Μου κόπηκε η χολή. Παρα τρίχα θα έπεφταν στο κεφάλι της. Τι τα μάτια 14 που λένε; και 114 και 514 και 1014 και πάλι θα γίνει η ζημιά. Τουλάχιστον να τα προλαβαίνουμε να μη χτυπήσουν.

Το καλό είναι ότι επιτέλους μετά από 15 μήνες κοιμόμαστε όλο το βράδυ. Και όχι απλά κοιμάται αλλά έτσι όπως την ακουμπάω στην κούνια της έτσι ξυπνάει. Έχει πολύ ήσυχο ύπνο.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια. Τι κάνετε; Χάθηκα το ξέρω!

Χαίρομαι που ακούω πως τα μικρά μας πια μεγάλωσαν και ξεπετάχτηκαν!

Εμείς πάλι καλά ακόμα είμαστε σχετικά ήσυχες. Το πουλάκι μου δε κάνει και πολλές σκανδαλιές, και γενικά είναι αρκετά ντροπαλή. Ωρες ώρες στεναχωριέμαι κάπως που τη βλέπω κάπως μαζεμένη, ιδίως όταν είναι με πολλά άλλα παιδάκια, αλλά από την άλλη σκέφτομαι πως και στη κοιλιά μου ήταν πολύ ήσυχη. Αυτός είναι ο χαρακτήρας της, και είναι μια γλύκα! Ιδίως όταν απαντάει χαριτωμένα με τα ναι ή τα no!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

γεια σας κοριτσακια...

χρονια πολλα.....χαθηκαμε αλλα ας προσπαθησουμε να το ζωντανεψουμε....εμεις ειμαστε καλα...δεν λεμε πολλα λογια αλλα σιγα σιγα θα μιλησουμε....

εσεις τι κανετε???


Lkixp3.png

rcRGp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλη χρονια...:tongue::tongue::tongue: κοντευουμε να καλοκαιριασουμε για να καταφερω να μπω κι εδω.Τι κανετε ;;;;

Εμεις πολυ καλα δοξα τω Θεω ,υπαρχει βεβαια πιεση χρονου φοβερη και με τα δυο παιδια και τις δραστηριοτητες του μεγαλου αλλά τη μιση μερα απολαμβανω τον χρονο μου αποκλειστικα με την μικρη μιας κι ακομα ειμαι σπιτι και θα ειμαι μαζι της δλδ μεχρι να αποφασισουμε για παιδικο σταθμο.

Χρησιμοποιουμε με επιτυχια το γιο γιο μας σχεδον απο 17 μηνων,μιλαμε ποτε λιγο ,ποτε πολυ :confused::D και γενικα ζουζουνευουμε ολη μερα.Ειναι πολυ κοινωνικη,γελαστη και θαραλλεα η μικρη, τελικα ειναι στο dna τους χιχιχιχι!

Καλη εβδομαδα!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 5 months later...
  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα σας

Μόλις τώρα βρήκα το θέμα για τα μωράκια 8/12 κι είπα να επωφεληθώ από τις "συναδέλφισσες".

Έχω μια κορούλα που μόλις έκλεισε τα 2 και δεν την βλέπω να βγάζει την πάνα σύντομα. Η παιδίατρος μας είχε συμβουλέψει από την άνοιξη να το δοκιμάσουμε για το καλοκαίρι, αλλά μετά από 2 μέρες που κατουρούσε παντού χωρίς να δείχνει ενοχλημένη ("μαμά/μπαμπά, κατούρησα" έλεγε μόνο κατόπιν εορτής), εγκαταλείψαμε την προσπάθεια. Βέβαια λυπήθηκα και τη γυναίκα που την κράταγε, γιατί εμείς λείπαμε όλη μέρα και δεν ήθελα να την επιβαρύνω με τα σφουγγαρίσματα της μικρής. Ούτε στις διακοπές στη θάλασσα την είδα να ενδιαφέρεται, ούτε για τα κακά της που της είχα ζητήσει να μου τα λέει (επειδή φορούσε μαγιό).

Τώρα θα πάμε παιδικό και ελπίζω να παραδειγματιστεί από τα άλλα παιδάκια.

Ήθελα, λοιπόν, να σας ρωτήσω, μιας και είμαστε στην ίδια κλάση, τι κάνουν τα δικά σας δίχρονα;


2lz0gjm6q6mf2tqs.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

αν και βλέπω ότι δεν έχει πολύ ζωντάνια το θεματάκι.... αλλά θα σου γράψω τι συμβαίνει με τη μικρή μου με τις πάνες.

εμένα θα γίνει 2 χρονών στις 21/11.

ξεκίνησε από 18 μηνών να λέει τα τσίσα της αφού τα είχε κάνει. και είπαμε να προσπαθήσουμε σιγά σιγά, μιας και ήταν καλοκαίρι, να δοκιμάσουμε να βάλουμε βρακάκι και να τα κάνουμε στο γιο γιο.

στην αρχη είχαμε σαφώς ατυχήματα (για κανα μήνα). και μάλιστα όταν της έφευγαν δεν της άρεσε και έλεγε αμέσως "μπάνιο".

μετά άρχισε να λέει τα τσίσα ελάχιστα πριν τα κάνει και τρέχαμε στο γιο γιο.

τώρα που είναι 21 μηνών την έχουμε όλη μέρα με το βρακάκι. φοράμε πάνα μόνο το βράδυ, το μεσημέρι στον ύπνο και στη βόλτα μας. τη βάζουμε περίπου ανά μια ώρα για τσίσα.

αρκετές φορές το απόγευμα ξυπνάει και είναι στεγνή. έχει τύχει και 5-6 φορές να ξυπνήσει στεγνή το πρωί και φυσικά τρέχουμε στο γιο γιο.

επειδή εμάς γίνεται 2 ετών μέσα στο καταχείμωνο, ελπίζω και αισιοδοξώ ότι αυτή η μέχρι τώρα εκπαίδευση θα αποδώσει και θα τα κόψει με το που γίνει 2.

για τη βραδινή πάνα μάλλον θα περιμένουμε το επόμενο καλοκαίρι.

αν και όλοι μου λένε ότι είναι αρκετά μικρή για να τα κόψει.

όμως αφού δεν έχουμε πλέον ατυχήματα και θέλει να τα κάνει στο γιο γιο της, εγώ δεν το βρίσκω κακό να συνεχίσω έτσι.

ελπίζω να σε βοήθησα, αν και δεν έχω μεγάλη εμπειρία.

από αυτά που ακούω, στο σταθμό τους κάνουν εκπαίδευση και σε 2-3 μήνες τα κόβουν.


HLddp2.png

fbtQ5Qf.jpgfbtQp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια!τι κανετε;;;

Να απαντήσω στην Μαρια σχετικά με την πάνα!Μαρακι εμεις ξεκινήσαμε να του μιλαμε πολυ πριν γινει 2 ετών και να του λεμε τι κανεις στην πάνα ταισα κακά!μετα λέγαμε οτι θα πηγαίνουμε στην τουαλέτα κι ετσι φτάσαμε αρχές Ιουνίου οπου τον πηγαμε τουαλέτα μια δυο τρεις κ ξεκίνησε να τα κανει απο τη δεύτερη μερα κι ολας!οκ την πρωτη μετα ειχαμε ατυχήματα αλλα ηταν θέμα χρόνου!απο τοτε ξεκίνησε με το γιο γιο αλλα δε το βόλεψε πολυ κι ετσι πηγε αμέσως στην τουαλέτα!!!θελει υπομονη να πω την αληθεια!!!


pysXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...