Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Αύγουστος 2012


leta800

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια μου. Σήμερα μάλλον θα έχω λίγο ηρεμία.......μακάρι.

Leta800 γιατί μωρέ και εσύ νεύρα; Την πληρώνει ο καλός σου; :tongue::tongue: Και εγώ καμιά φορά τσαντίζομαι με διάφορα και θέλω να ουρλιάξω αλλά αμέσως σκέφτομαι ότι δεν μου φταίνε σε τίποτα ούτε το σπορί ούτε και η μεγάλη αγαπούλα μου και καλμάρω.

Σχετικά με το θέμα βοήθειας που θίξατε χτες, όπως τουλάχιστον το βίωσα εγώ, χρειαζόμουν κάποιον άνθρωπο να μας έχει ένα πιάτο φαί και που και που κάνα σιδέρωμα και σκούπισμα. Μέχρι εκεί και τίποτα άλλο. Με το μωρό ασχολιόμασταν αποκλειστικά ο καλός μου και εγώ, και πιο πολύ εγώ γιατί αυτός δούλευε κιόλας. Να πω όμως ότι σε κάποια θέματα μου βγήκε και ο εγωϊσμός και βοήθεια δεν ζήτησα. Π.χ η καρδούλα μου πέρασε κολικούς και έκλαιγε ασταμάτητα 3 - 4 ώρες (φρίκη εύχομαι να μην το ζήσει καμιά σας:-(:sad:), αυτό μπορεί να γινόνταν πρωί, μεσημέρι ή βράδυ..... δεν είχε ωράριο. Καλοκαίρι τώρα, παράθυρια ανοιχτά, η μαμά μου μένει από πάνω μας, άκουγε το μωρό να κλαίει ήξερε ότι είμαι μόνη μου και μια φορά δεν κατέβηκε να το πάρει μια αγκαλιά :(:(:(:(:( Μεγάλο παράπονο το έχω αυτό. Πάντα μου έλεγε ''Έκλαιγε η μπέμπα; Την ακούγαμε. Γιατί δεν μας πήρες ένα τηλέφωνο;'' Τι να σε πάρω τηλέφωνο ρε μάνα; Γιατί δεν κατέβαινες; :mad::-x Άλλο μετά, κάποια πρωϊνά, πριν φύγει ο καλός μου για δουλειά, ερχόταν η πεθερά μου και καλά να βοηθήσει στις δουλειές. Εγώ μπορεί να κοιμόμουν παραπάνω το πρωί, ειδικά όταν είχαμε ξενυχτήσει πολύ το βράδυ. Μόλις σηκωνόμουν την έβρισκα στο μπαλκόνι με καφεδάκι και περιοδικούλι και μου έλεγε: ''Περίμενα να ξυπνήσεις για να μου πεις τι να κάνω''. Τι να κάνεις καλή μου γυναίκα; Βλέπεις πιάτα και μπιμπερό άπλυτα, ρούχα ασιδέρωτα..... δεν ξέρεις τι να κάνεις;;; :mad::-x:-x Μια, δυο, τρεις..... της είπα να μην ξανάρθει και ταλαιπωρείται.

Σας έπρηξα;;; Εμπειρίες...... :tongue::tongue::tongue:


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλημερα κ απο μενα!

γιοβαννα μπραβο για τα αποτελεσματα της αμνιο!ολα καλα λοιπον!

geo_angela καλως ηρθες και παλι!με το καλο να ερθει τ αγορακι σου!

για τις αγορες σας ριξτε μια ματια στο ιντερνετ θα δειτε σε καποια πραγματα μεγαλες διαφορες στις τιμες...ισως σας συμφερει καλυτερα.τα σιτε που εβαλε η αννα ειναι δοκιμασμενα και αξιοπιστα;)

λετα υπομονη!ολοι εχουμε σκαμπανεβασματα της διαθεσης νευρα κτλ...ειναι και η πιεση της δουλειας...προσπαθησε να τα δεις λιγο πιο χαλαρα τα πραγματα.

εμεις καπως καλυτερα σημερα αλλα οι μυξες φουλ!αυριο λεμε να παμε μια βολτα τζαμπο, μουστακα να παρουμε τα δωρα της ελλης για το πασχα...πλησιαζει και η γιορτη της θα τα παρουμε μαλλον ολα μαζι απο τωρα.

φιλια πολλα σε ολες!


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κι απο μενα!!!!πως ειμαστε σημερα????

εγω το απογευμα εχω να παρω τα αποτελεσματα τελικα κ να παρω τηλ στον γιατρο να δω τι ωρα θα μου πει να παω...αντε μπας κ δουμε επιτελους κ το φυλο!!!!

εγω παντως ρε κοριτσια ρουχαλακι κ ολα τα σχετικα θα τα παραγγειλω απο το ιντερνετ...ειναι πολυ οικονομικα κ εχει κ ωραια πραγματακια....


pysXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!

Λετα μου ελα και συ στο κλαμπ, ελπιζω να ηρεησεις γρηγορα! Απ οτη δουλεια δεν μπορεις να παρεις καθολου αδεια? Δεν υπαρχει λογος να πιεζεσαι τοσο πολυ!! για κοιταξε το !!!

Γιοβαννα μπραβο για τα αποτελεσματα της αμνιο! Αχ αυτες οι γιαγιαδες...

Εγω απο την αρχη δεν ηθελα βοηθεια και τους το εδωσα να το καταλαβουν , κουραζομουν βεβαια αρκετα αλλα νομιζω οτι ηταν καλυτερα ετσι γιατι καμια φορα οταν τους αφηνεις να σε βοηθουν ξαφνικα αποκτουν και δικαιωματα . Τωρα με το δευτερο δεν θελω να πω μεγαλες κουβεντες, πιθανον να τις χρειαστω για καποιες ωρες περισσοτερο για να βγαζουν βολτα την μεγαλη ή να κρατυον την μικρη και να τη βγαζω εγω, μιας και δεν εχω σκοπο μεσα στον αυγουστο να κλειστω σαραντα μερες μεσα στο σπιτι!

Τα τσουρεκια λεω να τα κανω και γω σημερα, αρκετα αντισταθηκα!


5Kiep3.png

hAk2p3.png

Link to comment
Share on other sites

αχ κοριτσια μπαινω στα γρηγορα γιατι εδω γινετε χαμος...Στο θεμα της βοηθειας εμενα ειχε ερθει η μαμα μου τις πρωτες 15μερες στο σπιτι και γιναμε κ@λ@ς ολοι μαζι μαμα-πεθερα-συζυγος...Ετσι και στο δευτερο δεν ζητησα καμια βοηθεια μπορει να εγινα σαν ζομπι τους πρωτους 2μηνες(ο γιος μου ειχε κολικους 10-4τα ξημερωματα) αλλα καλυτερα να μην υποχρεωνομαι σε κανεναν...Καλημερα δεν ειπα...Καλημερααααααααααα


:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρααααα

μόλις γύρισα από κομμωτήριο 50 ευρώ ελαφρότερη κι ένα πολύ κοντό καρέ. επιτέλους αρχίζει να καθαρίζει το μαλλί από προηγούμενες ανταύγειες. δε το χω συνηθίσει το κοντό αλλά του αναγνωρίζω ένα κάποιο στυλ η αλήθεια είναι.

κι εγώ βοήθεια καμία ποτέ. στο δεύτερο παιδί μόνο στο μαιευτήριο.

όποτε το ζητήσω τρέχουν οι δικοί μου δε το συζητώ. και μου κρατάνε τα παιδιά όποτε το ζητήσω χωρίς δεύτερη κουβέντα. μέχρι και διακοπές μόνοι μας πάμε ένα 10ημερο κάθε χρόνο χωρίς παιδιά.

αλλά μόνο για να λείψουμε.

όχι μαζί.

κι από δουλειές ποτέ δε ζητάω. δε θέλω εγώ δηλ.

από πεθερικά και τέτοια δε το συζητώ τίποτα. ούτε το σπίτι μας ξέρουν που βρίσκεται (και κυριολεκτώ)!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας!

Και εγω δε θα παρω τη βοηθεια του κοινου στο δευτερο παιδι(μονο οσο θα ειμαι στο μαιευτηριο θελω να βοηθησουν με τον μεγαλο μου)...συνειδητα εχω αποφασισει να κανω οτι μπορω μονη μου με τον ανδρα μου.Καλο θα ειναι για την ηρεμια ολων.Δεν ειναι οτι δεν αγαπουν το παιδι απλα και η υπερβολικη αγαπη δεν κανει και πολυ καλο.Τον εχουν κακομαθει τοσο το γιο μου και να φανταστειτε οτι εμεινα εγω μαζι του εως τα 2μιση που πηγε σταθμο.Που να τον ειχαν αναλαβει και ολοκληρωτικα καποιες ωρες ...χαχα!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

rita έκανα τη συνταγή με τα νηστίσιμα τσουρέκια και έγιναν τέλεια! Ό,τι πρέπει ακόμα και αν δεν νηστεύεις. Θα κάνω άλλη μια φορά πριν φτιάξω τα κανονικά για Πάσχα.

Μπραβο χαιρομαι που σου αρεσαν!Και εγω τα προτιμω και τα κανω συχνα και εκτος νηστειας ,ειναι και πιο υγιεινα για το γιο μου.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

μέχρι και διακοπές μόνοι μας πάμε ένα 10ημερο κάθε χρόνο χωρίς παιδιά.

Μεγεια το μαλλακι εγω τα μακραινω και πηρα και ενα σιδερο καλο για να τα ισιωνω εχω κολλημα λεμε:oops:....

Αυτα δεν τα λενε ετσι καλη μου :shock::eek::-oεμενα δεν παιζει τετοια ευκαιρια αντε ενα σαββατοβραδο να βγουμε σαν ανθρωποι και μεχρι εκει...Βεβαια οι δικοι μου ειναι και 400χλμ μακρια μονο την πεθερα εχω κοντα


:-D

Link to comment
Share on other sites

αχ κοριτσια δηλαδη εγω τι εχω να τραβηξω που η μανα μου ειναι 3 οροφους πιο κατω???πιστευω οτι θα πλακωθουμε κατα βαθος!!!αυτη θυμαται πως μεγαλωσε εμας κ θα μου λεει τα δικα της...γκρρρρρ ευτυχως η πεθερα ειναι πολυ μακρια κ δεν θα την εχω στα ποδια μου!!!!υπομονη κοριτσακια μου!!!!!


pysXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αννα μεγεια το μαλλι!!

για τη βοηθεια που λετε εγω τη θεωρω καλοδεχουμενη...οταν γεννησα τη κορη μου ερχοταν καθε μερα η μαμα μου και βοηθουσε στο σπιτι...πολλες φορες κρατουσε το μωρο για να μπορεσουμε να κοιμηθουμε κανα 2 ωρο...και φυσικα το κραταει και τωρα για να απμε καμια βολτα η κανα σκ καπου οι 2 μας.ακομα και τωρα καθε μερα θα μαγειρεψει και για μας...δε ξερω ισως να ειμαι πολυ καλομαθημενη:oops: αλλα χωρις τη βοηθεια της μαμας μου δε νομιζω οτι θα τα καταφερνα τοσο καλα...


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

δε το πιστεύω, μια χαρά θα τα κατάφερνες, όπως όλες μας. αλλά όπως είπες κάθε βοηθεια καλοδεχούμενη πάντα, όσο και οι 2 πλευρές είναι ευχαριστημένες και δεν αλληλοσυγκρούονται.

Link to comment
Share on other sites

Μεγεια το μαλλακι εγω τα μακραινω και πηρα και ενα σιδερο καλο για να τα ισιωνω εχω κολλημα λεμε:oops:....

Αυτα δεν τα λενε ετσι καλη μου :shock::eek::-oεμενα δεν παιζει τετοια ευκαιρια αντε ενα σαββατοβραδο να βγουμε σαν ανθρωποι και μεχρι εκει...Βεβαια οι δικοι μου ειναι και 400χλμ μακρια μονο την πεθερα εχω κοντα

αχ ναι!!!

το καλοκαίρι που μας πέρασε πήγαμε 10 μέρες κρήτη μόνοι μας με τη μηχανή!!!

ακόμα το ονειρεύομαι αυτό το ταξίδι!

και θα το ξανακάνω σίγουρα.

και πέρυσι πήγαμε 5 μέρες μόνοι μας χίο, το πάσχα. μόλις είχα αποθηλάσει.

χρειάζονται κι αυτά.

αλλά να πω την αλήθεια, δε κάνουμε κατάχρηση της βοήθειας. όλο το χρόνο άντε να βγούμε 2 με 3 φορες. και τα παιδιά μας τα κρατάνε μόνο όταν δουλεύω.

παίρνουμε τις μερες μαζεμένες στις διακοπές:cool:

ο άντρας μου δουλεύει και 7ημερο τα τελευταία 4 χρόνια οπότε ούτε βλεπόμαστε πολύ ούτε ξεκουράζεται. οπότε καμιά βδομάδα το χρόνο την έχουμε κανονίσει έτσι.

Link to comment
Share on other sites

δε το πιστεύω, μια χαρά θα τα κατάφερνες, όπως όλες μας. αλλά όπως είπες κάθε βοηθεια καλοδεχούμενη πάντα, όσο και οι 2 πλευρές είναι ευχαριστημένες και δεν αλληλοσυγκρούονται.

αννουλα σ ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια!

αυτο που εχω τονισει σιγουρα ειναι βασικη προυποθεση;)


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...