Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

      • Χαχα 1

έγκυος 3 μηνών κι η σχέση με τον πατέρα είναι μάλλον ροκ....


Recommended Posts

Melany

Ό,τι είναι να γίνει θα γίνει.

Για κάθε απόφαση όμως θέλω να είμαι 100% έτοιμη.Δεν βιαζόμαστε να πάρουμε αποφάσεις με άνεση χαρά και τρέλλα όταν πρόκειται για τη ζωή ενός παιδιού...

Όσο γι αυτό που λες ότι όταν λέγονται τέτοιες χοντράδες κάτι σπάει στη σχέση και δεν είναι το ίδιο, δεν μπορώ να συμφωνήσω περισσότερο.Μακάρι να έχω τις δυνάμεις να πάρω τη σωστή απόφαση τη σωστή στιγμή...

Ακριβώς επειδή πρόκειται για την ζωή ενος παιδιού πρέπει να το δεις χωρίς να μπερδεύεις τα συναισθήματα σου με την λογική.Δεν υπάρχει σωστό ή λάθος στην περίπτωση σου.Μόνο ο χρόνος θα δείξει.Στο τέλος όπως είδες με το παιδί του τα πάει καλά.Την μάνα του παιδιού δεν θέλει.Εφόσον σου έχει δείξει τέτοια δείγματα και σε σένα είναι εμφανής η κατάληξη σας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Την μάνα του παιδιού την γνωρίζω από παλιά όπως και τον ίδιο.Δεν έχω δει πιο νευρωτική γυναίκα,στο λέω με πάσα ειλικρίνεια,δεν την άντεχα ούτε 5 λεπτά.

Δε σημαίνει ότι όταν κάποιος δεν θέλει μια γυναίκα δεν θα ξαναθέλει καμμία....

Τέλοσπάντων ελπίζω να μην σας έχω ζαλίσει με την χαωτική μου κατάσταση,σας χιλιοευχαριστώ όλους για την πολύτιμη κατανόηση,δεν ξέρετε πόσο την έχω ανάγκη.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και με το καλό το μωράκι σου! η γνώμη μου είναι οτι μπορείς να ακολουθήσεις και τη μέση λύση. ούτε να τον ααποκόψεις τελείως απο τη ζωή τη δική σου και του μωρού αλλά ούτε και πολλά πολλά. έτσι θα κρατήσεις ρις αποστάσεις σου και με πιο καθαρό μυαλό θα δεις που πάει το πράγμα!δε μπορεί θα δείξει κάποια στιγμή...και ο πιο μ@#$%^&ας κάποια στιγμή δείχνει τι πραγματικά είναι...το πιο συμαντικό βέβαια είναι να ευχαριστηθείς Πρωτα την εγκυμοσύνη σου και μετά το παιδάκι σου που πίστεψέ με θα σου δώσει απεριόριστη χαρά χωρίς να χρειάζεσαι κανένα πάνω απο το κεφάλι σου. δεν μιλάω εκ πείρας και ίσως πέφτω πολύ έξω αλλά έτσι το βλέπω εγώ...να είσαι πάντα καλά, καλές γιορτές πάντα με υγεία!

Link to comment
Share on other sites

Πειράζει να κάνω λίγο τον δικηγορο του διαβόλου??

Αποκλείεται αυτός ο άνθρωπος που αποκαλείτε "μ@@@α" να μην ειναι και απλώς να έχει αγχωθεί για τους εξής λόγους :

1) έκανε λάθος επιλογή και παντρεύτηκε το λάθος άτομο και έκανε παιδί την λάθος στιγμή. Βρίσκεται στον δρομο του η foufoutaina(?) (βρε παιδάκι μου με το μπαρδον αλλά τί σόι νικνειμ είναι αυτό? :)))))) τελικά μου φαίνεται είσαι κι εσύ λίγο ροκ εεε? χαχαα) ερωτεύεται την βαζει στην ζωή την δική του και του παιδιού του που όπως φαίνεται το λατρεύει και μόλις ανακαλύπτει οτι είναι ερωτευμένος αρχίζει και φοβάται μήπως περάσει τα ίδια... "μ@@@α" μμμμ δεν μου φαίνεται!

2) μέσα σε 8 μήνες δηλώσεις τύπου "Είμαι λιγότερο ερωτευμένος μαζί σου γιατί είμασταν με τον μικρό σαν οικογένεια και δεν ξέρω αν το θέλω αυτό και δεν μπορώ να φανταστώ να κάνω άλλο παιδί και θα γυρίσω 10 χρόνια πίσω και δεν θέλω" είναι λογικό κατ' εμέ να υπάρχουν. Εμένα το τότε αγόρι μου και νυν σύζυγός μου εκτός από το στανταράκι "Αν σ αρέσει, έτσι είμαι εγώ" δεν ξέρω πόσα ακόμα να μετρήσω.... κι έχω να πώ οτι άνθρωποι που είναι αυτου του στυλ συνήθως είναι πιο ευαίσθητοι και αυτή η συμπεριφορά συνήθως είναι άμυνα (το συνηθισμένο καίγομαι στον χυλό φυσάω και το γιαούρτι).

3) Το θέμα είναι οι πράξεις τί δείχνουν? στην συγκεκριμένη περίπτωση ο άνθρωπος είναι εκεί. έπαθε σοκ ΟΚ.. ποιός δεν θα πάθαινε? είστε μαζί 8 μήνες... σε 8 μήνες δεν σε ξέρει και δεν τον ξέρεις.

Εγώ στην θέση σου σε μια τέτοια περίπτωση θα επραττα ως εξής : Κατ' αρχήν θα αποφάσιζα αν θέλω ΕΓΩ το παιδί ή όχι. Αν αποφάσιζα λοιπόν πως το θέλω ό,τι και να γίνει θα του έκανα την εξής δήλωση.... πρόσεξε.. "δήλωση" όχι ερώτηση : "ΑποφάσισΑ να κρατήσΩ το παιδί. ΕγΩ προσωπικά θα ήθελα να γίνουμε οικογένεια. Σε ξέρω λίγο αλλά έχω εκτιμήσει σε σένα αυτό αυτό κι αυτό και πιστεύω οτι θα τα καταφέρουμε να φτιάξουμε μια πολύ όμορφη οικογένεια. Επειδή καταλαβαίνω οτι είναι λίγο μπερδεγέι για σένα λόγω των καταστάσεων αφενός και λόγω του μικρού διαστήματος που γνωρίζομαστε, σου αφήνω λίγο χώρο να σκεφτείς τί θέλεις πραγματικά να κάνεις. Αν αποφασισεις οτι δεν θες, σεβαστό. Θα θελα όμως να με ενημερώσεις το συντομότερο δυνατό γιατί εγώ προσωπικά θέλω οικογένεια για το παιδί μου και δεν θέλω να γεράσω μόνη μου"... Και μετά βλέποντας και κάνοντας.

Αυτές οι καταστάσεις είναι δύσκολες πάντα και δυστυχώς δεν υπάρχει μάνιουαλ που να δίνει σαφείς οδηγίες πώς να τις χειριζόμαστε.

Σορρυ για το σεντόνι αλλά αυτές οι κουβέντες δεν γίνονται επιγραμματικά.

Σου εύχομαι ολόψυχα τα καλύτερα κορίτσι μου.


U6Vip2.png
Link to comment
Share on other sites

elpidaz

Σ ευχαριστώ για τις ευχές αλλά και για τον προσγειωτικό χαρακτήρα του post σου...

Μου είπε ότι δεν πρόκειται να μ αφήσει κι ότι θα το θεωρήσει μεγάλη αποτυχία να κάνει μια απ τα ίδια στη ζωή του,αλλά ...ότι και να λέει σε θεωρητικό επίπεδο,είναι ΠΑΡΑ πολύ αγχωτικό όταν είσαι έγκυος να ακούς κουβέντες τύπου "εγώ δεν ήθελα παιδί".

Όλοι έχουν ανάγκη το χρόνο τους για να λειτουργήσουν,αλλά σ αυτήν την περίπτωση εγώ έχω ανάγκη από στήριξη κι όταν ο άλλος μου λέει άλλα αντί άλλων μου τραβάει το χαλί κάτω απ τα πόδια με παγώνει,με φέρνει σε ΑΜΥΝΑ.

Απλά έρχεται μια στιγμή που δεν μπορείς,δεν έχεις τις αντοχές πλέον να νταντεύεις τον άλλο,στην τελική ο καθένας πρέπει να δουλεψει με τον εαυτό του,γι αυτό κι εγώ μπαίνω σε διαδικασία αυτο-οργάνωσης,γιατί ξέρω ότι μόνο στον εαυτό μου έχω επιρροή.Ο άλλος είναι ενήλικος και πρέπει ν αναλάβει την ευθύνη του εαυτού του,αλλιώς ότι και να κάνω δεν έχει νόημα έτσι κι αλλιώς...

Όσο για το foufoutaina είναι ενα καταπληκτικό nickname που ταιριάζει στην προσωπικότητά μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πειράζει να κάνω λίγο τον δικηγορο του διαβόλου??

Αποκλείεται αυτός ο άνθρωπος που αποκαλείτε "μ@@@α" να μην ειναι και απλώς να έχει αγχωθεί για τους εξής λόγους :

1) έκανε λάθος επιλογή και παντρεύτηκε το λάθος άτομο και έκανε παιδί την λάθος στιγμή. Βρίσκεται στον δρομο του η foufoutaina(?) (βρε παιδάκι μου με το μπαρδον αλλά τί σόι νικνειμ είναι αυτό? :)))))) τελικά μου φαίνεται είσαι κι εσύ λίγο ροκ εεε? χαχαα) ερωτεύεται την βαζει στην ζωή την δική του και του παιδιού του που όπως φαίνεται το λατρεύει και μόλις ανακαλύπτει οτι είναι ερωτευμένος αρχίζει και φοβάται μήπως περάσει τα ίδια... "μ@@@α" μμμμ δεν μου φαίνεται!

2) μέσα σε 8 μήνες δηλώσεις τύπου "Είμαι λιγότερο ερωτευμένος μαζί σου γιατί είμασταν με τον μικρό σαν οικογένεια και δεν ξέρω αν το θέλω αυτό και δεν μπορώ να φανταστώ να κάνω άλλο παιδί και θα γυρίσω 10 χρόνια πίσω και δεν θέλω" είναι λογικό κατ' εμέ να υπάρχουν. Εμένα το τότε αγόρι μου και νυν σύζυγός μου εκτός από το στανταράκι "Αν σ αρέσει, έτσι είμαι εγώ" δεν ξέρω πόσα ακόμα να μετρήσω.... κι έχω να πώ οτι άνθρωποι που είναι αυτου του στυλ συνήθως είναι πιο ευαίσθητοι και αυτή η συμπεριφορά συνήθως είναι άμυνα (το συνηθισμένο καίγομαι στον χυλό φυσάω και το γιαούρτι).

3) Το θέμα είναι οι πράξεις τί δείχνουν? στην συγκεκριμένη περίπτωση ο άνθρωπος είναι εκεί. έπαθε σοκ ΟΚ.. ποιός δεν θα πάθαινε? είστε μαζί 8 μήνες... σε 8 μήνες δεν σε ξέρει και δεν τον ξέρεις.

Εγώ στην θέση σου σε μια τέτοια περίπτωση θα επραττα ως εξής : Κατ' αρχήν θα αποφάσιζα αν θέλω ΕΓΩ το παιδί ή όχι. Αν αποφάσιζα λοιπόν πως το θέλω ό,τι και να γίνει θα του έκανα την εξής δήλωση.... πρόσεξε.. "δήλωση" όχι ερώτηση : "ΑποφάσισΑ να κρατήσΩ το παιδί. ΕγΩ προσωπικά θα ήθελα να γίνουμε οικογένεια. Σε ξέρω λίγο αλλά έχω εκτιμήσει σε σένα αυτό αυτό κι αυτό και πιστεύω οτι θα τα καταφέρουμε να φτιάξουμε μια πολύ όμορφη οικογένεια. Επειδή καταλαβαίνω οτι είναι λίγο μπερδεγέι για σένα λόγω των καταστάσεων αφενός και λόγω του μικρού διαστήματος που γνωρίζομαστε, σου αφήνω λίγο χώρο να σκεφτείς τί θέλεις πραγματικά να κάνεις. Αν αποφασισεις οτι δεν θες, σεβαστό. Θα θελα όμως να με ενημερώσεις το συντομότερο δυνατό γιατί εγώ προσωπικά θέλω οικογένεια για το παιδί μου και δεν θέλω να γεράσω μόνη μου"... Και μετά βλέποντας και κάνοντας.

Αυτές οι καταστάσεις είναι δύσκολες πάντα και δυστυχώς δεν υπάρχει μάνιουαλ που να δίνει σαφείς οδηγίες πώς να τις χειριζόμαστε.

Σορρυ για το σεντόνι αλλά αυτές οι κουβέντες δεν γίνονται επιγραμματικά.

Σου εύχομαι ολόψυχα τα καλύτερα κορίτσι μου.

συμφωνώ και αν πρόσεξες δεν τον είπα μ@#^*κα είπα απλά οτι και ο πιο μ@#%^κας στο τέλος κάτι δείχνει απο αυτό που πραγματικά είναι και νιώθει!σόρυ αν έδωσα λάθος εντύπωση!

Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ και αν πρόσεξες δεν τον είπα μ@#^*κα είπα απλά οτι και ο πιο μ@#%^κας στο τέλος κάτι δείχνει απο αυτό που πραγματικά είναι και νιώθει!σόρυ αν έδωσα λάθος εντύπωση!

όχι δεν έδωσες λάθος εντύπωση, είναι ξεκάθαρο αυτο που γράφεις :D

σε αυτό αναφερόμουν "όσο για το παιδί του που αποκάλεσε λάθος,το λατρεύει ο μ@@@ς και κλαίει όποτε το πάει πίσω".


U6Vip2.png
Link to comment
Share on other sites

elpidaz

Σ ευχαριστώ για τις ευχές αλλά και για τον προσγειωτικό χαρακτήρα του post σου...

Μου είπε ότι δεν πρόκειται να μ αφήσει κι ότι θα το θεωρήσει μεγάλη αποτυχία να κάνει μια απ τα ίδια στη ζωή του,αλλά ...ότι και να λέει σε θεωρητικό επίπεδο,είναι ΠΑΡΑ πολύ αγχωτικό όταν είσαι έγκυος να ακούς κουβέντες τύπου "εγώ δεν ήθελα παιδί".

Όλοι έχουν ανάγκη το χρόνο τους για να λειτουργήσουν,αλλά σ αυτήν την περίπτωση εγώ έχω ανάγκη από στήριξη κι όταν ο άλλος μου λέει άλλα αντί άλλων μου τραβάει το χαλί κάτω απ τα πόδια με παγώνει,με φέρνει σε ΑΜΥΝΑ.

Απλά έρχεται μια στιγμή που δεν μπορείς,δεν έχεις τις αντοχές πλέον να νταντεύεις τον άλλο,στην τελική ο καθένας πρέπει να δουλεψει με τον εαυτό του,γι αυτό κι εγώ μπαίνω σε διαδικασία αυτο-οργάνωσης,γιατί ξέρω ότι μόνο στον εαυτό μου έχω επιρροή.Ο άλλος είναι ενήλικος και πρέπει ν αναλάβει την ευθύνη του εαυτού του,αλλιώς ότι και να κάνω δεν έχει νόημα έτσι κι αλλιώς...

Όσο για το foufoutaina είναι ενα καταπληκτικό nickname που ταιριάζει στην προσωπικότητά μου.

συμφωνώ!


U6Vip2.png
Link to comment
Share on other sites

Foufoutaina το πρόβλημα σου περισσότερο ποιο είναι;Ο γάμος;Γιατί το να κρατήσετε το παιδάκι και να μην παντρευτείτε δεν είναι κατι κακό.Ετσι κι εκείνος δεν θα πιεστεί να κάνει κάτι που μπορεί να το μετανιώσει κι εσύ δεν θα είσαι μόνη σου σε όλο αυτό και το παιδάκι σας θα έχει και τους 2 γονείς του.Αυτά που σου έγραψα πιο πάνω αφορούσαν την περίπτωση του να παντρευτείτε βιαστικά και στην ουσία μόνο και μόνο για το παιδι.

Link to comment
Share on other sites

@melany,

Ποιο γάμο τώρα δεν μ απασχολεί,εμένα με νοιάζει να είμαι μ έναν άντρα που να μ αγαπάει κι όχι να παντρευτώ έναν άντρα που δεν μ αγαπάει,εκεί είναι το θέμα μου βασικά...

Η ύπαρξη ενός ακόμα παιδιού τον πιέζει αφόρητα ασχέτως γάμου,γιατί δεν μπορεί να αδιαφορήσει και να φύγει,θα είναι παιδί του,κατάλαβες;Όσο για γάμο δεν ψήνεται κι εγώ δεν θα τον παρακαλέσω κιόλας γιατί ΔΕΝ αισθάνομαι καθόλου αδύναμη και απροστάτευτη ούτε εκτεθειμμένη στην κοινωνία οπότε αν μου κάνεις εσύ το ζόρικο μία,εγώ ΔΕ ΣΕ ΘΕΛΩ ΔΕΚΑ.Σε άλλες συνθήκες δεν είμαι αντίθετη με το γάμο.

Μου χει φάει το ΣΥΚΩΤΙ με τη γκρίνια ότι δεν τον ρώτησα και δεν τον λαμβάνω υπόψιν μου κι ότι δεν ήθελε παιδί .Όμως άλλη μια φορά ν ακούσω ότι καταστρέφεται η ζωή του ,δεν ξέρω τι θα κάνω κορίτσια, στο τέλος θα του πω δεν θέλω να το αναγνωρίσεις και άι παράτα με, πες ότι δεν έγινε,πες ότι είναι αλλουνού και βγάλτο απ το μυαλό σου κι άντε στην ευχή της Παναγίας.

Προσπαθώ να μην ξεσπάσω...Κάποιος πρέπει να ναι ψύχραιμος εδώ πέρα μέσα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


όχι δεν έδωσες λάθος εντύπωση, είναι ξεκάθαρο αυτο που γράφεις :D

σε αυτό αναφερόμουν "όσο για το παιδί του που αποκάλεσε λάθος,το λατρεύει ο μ@@@ς και κλαίει όποτε το πάει πίσω".

τον αποκάλεσα μεν μ@@@ αλλά στην συγκεκριμένη φάση δεν είχε κακία...

Link to comment
Share on other sites

αχαχαχααχχαχαχχαχαχααααααχαχα!!!κλασικα μασημενες κ ξανα μασημενες τσιχλες α ρε που σε δημητρα να γελασεις!!!!!!συνεχιστε εμεις διαβαζουμε:lol::lol:

Ποια είναι η Δήμητρα;;:D

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...