Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Υδροσάλπιγγες και εξωσωματική


xrixri

Recommended Posts

Καλημέρα, Χριχρί μου.. Γράψε μας τα νεότερα...


"Έχω μια αγκαλιά...για σένα την έχω...και πολλά φιλιά σού στέλνω ξανά...που δεν είσαι εδώ ακόμα τ'αντέχω....όμως μην αργείς δε νιώθω καλά..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 35
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τελικά αρνητική! μα το περίμενα να σου πω δεν είχα πολλές ελπίδες! Μου έδωσε τα duphaston για να αδιαθετήσω και με το που έρθει τα σταματάω και πάω να με δει να κανονίσουμε και την λαπαροσκόπηση..

Να σου πω την μαύρη μου αλήθεια επειδή απο χτές πονάει η κοιλιά μου αρκετά και νόμιζα οτι θα ξυπνήσω και θα είμαι αδιάθετη θα περιμένω μέχρι αυριο το πρωι και μετά θα τα πάρω.. δεν θέλω τώρα να μπλέξω ακόμα με ορμόνες ρε γμτ.. προκειται να φάω αρκετές με την εξωσωματική.. θα της δώσω ακόμα μία μέρα ευκαιρία..


Ut1Pp2.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει, καλή μου.. Θα έρθει το μωράκι ούτως ή άλλως... Απλά καθυστερεί λίγο για μας... Καλή συνέχεια...Φιλάκια...

[αν θέλεις έλα και στη συζήτηση"αποτύχαμε, πονάμε, αλλά επιμένουμε"]


"Έχω μια αγκαλιά...για σένα την έχω...και πολλά φιλιά σού στέλνω ξανά...που δεν είσαι εδώ ακόμα τ'αντέχω....όμως μην αργείς δε νιώθω καλά..."

Link to comment
Share on other sites

Chrikosmali ΕΠΙΤΕΛΟΥΣΣΣΣ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΑ ΣΗΜΕΡΑΑΑ!!!!

Την Παρασκευή θα πάω να δω και τον Πιστοφίδη τον γιατρό.. μήπως τον έχεις ακούσει; αν ξέρεις κάτι βρε chrikosmali μου θα είμουν ευγνώμων να μου το έλεγες.. έχω ανοίξει και θέμα σχετικό...

Σ'ευχαριστώ πολύ για την πρόσκληση! Έχω δεί οτι γράφεις και στο "καφε εξωσωματικής" και λέω να περάσω κι απο κεί μιάς και τα διαβάζω καιρό τα κορίτσια αλλα ακόμα δεν έχω γράψει.. περίμενα να κάνω την επέμβαση.. Σε φιλώ θα τα πούμε στα θέματα!!:D:D


Ut1Pp2.png
Link to comment
Share on other sites

Άντε, φιλενάδα, με το καλό... Έλα στο καφέ ή και στο "Μετά την εμβρυομεταφορά". Στο δεύτερο είμαστε λιγότερες.. Φιλιά..


"Έχω μια αγκαλιά...για σένα την έχω...και πολλά φιλιά σού στέλνω ξανά...που δεν είσαι εδώ ακόμα τ'αντέχω....όμως μην αργείς δε νιώθω καλά..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 11 χρόνια μετά...

Καλησπέρα κορίτσια!!! Ελπίζω να είστε καλά! Διάβαζα τις αγωνιώδεις ερωτήσεις σας με την ίδια αγωνία που τις γράφατε τότε φαντάζομαι. Και ναι, γράφω και εγώ φρικαρισμενη μετά τα πρόσφατα νέα της διάγνωσης μου με υδροσαλπιγγες. Είχα περάσει στα 19 μου πυοσαλπιγγες και μετά από επίπονη θεραπεία μας ενημέρωσαν ότι είχα "καθαρίσει". Στα 33 μου πλέον, μετά από τυχαία σαλπιγγογραφια έμαθα για τις υδροσαλπιγγες. Ο γιατρός μου ασυζητητί με συμβούλεψε να πάμε για σαλπιγγεκτομη χωρίς δεύτερη σκέψη πριν την εξωσωματική ώστε να πετύχει η εμφύτευση. Ο προβληματισμός μου όμως όσο περίεργο και να φαίνεται (καλά τις έκλαψα τις σάλπιγγες μου δυο εβδομάδες αλλά είπα οκ, πάμε μπροστά) είναι τι γίνεται μετά τη σαλπιγγεκτομη. Όσες φορές και να ρώτησα τον γιατρό μου, η απάντηση ήταν η ίδια. Μονή συνέπεια είναι η αδυναμία να συλλάβεις που ούτως η άλλως την είχα. Έχοντας βιώσει όμως οι ίδιες την αφαίρεση, πως είναι η ζωή χωρίς αυτές? Έχετε δει αλλαγές σε περίοδο? Ορμόνες? Σεξουαλική διάθεση? Οι ωοθήκες δεν είναι ανενεργές πλέον εφόσον το ωάριο δεν έχει τρόπο να ταξιδέψει στη μήτρα και να αποβληθεί? Έχω τόσες απορίες και δυστυχώς δεν γνωρίζω καμια γυναίκα που να έχει κάνει αφαίρεση. Ελπίζω να μη σας κούρασα και να μπορέσετε να μου πείτε από την εμπειρία σας πως το ζείτε. Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...