Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Θα είναι αυτός ο μήνας τυχερός;!


leo80

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 86
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Η χοριακή πότε αρχίζει να ανεβαίνει όμως, ξέρεις; Θέλω να πω, μήπως 2 μέρες πριν την καθυστέρηση δεν φαίνεται;

εδω μερικες κοπέλες ειδαν θετικη χοριακη και 5 μερες πριν την αναμενομενη μερα περιοδου.μπα,το πηρα αποφαση παω για τον επομενο!!!!περιμενω νεα απο εσας τωρα και θετικα!!!!!!:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites

εδω μερικες κοπέλες ειδαν θετικη χοριακη και 5 μερες πριν την αναμενομενη μερα περιοδου.μπα,το πηρα αποφαση παω για τον επομενο!!!!περιμενω νεα απο εσας τωρα και θετικα!!!!!!:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

Μάλλον κι εγώ τζίφος, χωρίς να το λέω με σιγουριά ακόμα. Έκανα ένα self clear (είμαι 3-4 μέρες πριν την περίοδο) και βγήκε αρνητικό :-(

Δεν απελπίζομαι όμως ακόμα..


Vhjfp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κι εγώ τζίφος, χωρίς να το λέω με σιγουριά ακόμα. Έκανα ένα self clear (είμαι 3-4 μέρες πριν την περίοδο) και βγήκε αρνητικό :-(

Δεν απελπίζομαι όμως ακόμα..

Και καλα κανεις!!!!!!!!κοριτσια οτι ηταν να γινει εγινε ειτε αρνητικο ειτε θετικο αρα το μονο που εχουμε να κανουμε ειναι να μην επιβαρυνουμε και αλλο τον ευατο μας αλλα ουτε και τους γυρω μας!!!!το λεω γιατι χθες με το που πηρα τα αποτελεσματα της χοριακης (τα οποια δεν ειπα στον αρραβωνιαστικο μου γιατι με ειπε μην τυχον κανεις τεστ και χαζα εαν ειναι μετα την καθυστερηση) ημουν μεσα στα νευρα!!!!!!σημασια εχει οτι το καλοκαιρι θα εχουμε ολες φουσκομενες κοιλιτσες,ε???????:tongue::tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites

Και καλα κανεις!!!!!!!!κοριτσια οτι ηταν να γινει εγινε ειτε αρνητικο ειτε θετικο αρα το μονο που εχουμε να κανουμε ειναι να μην επιβαρυνουμε και αλλο τον ευατο μας αλλα ουτε και τους γυρω μας!!!!το λεω γιατι χθες με το που πηρα τα αποτελεσματα της χοριακης (τα οποια δεν ειπα στον αρραβωνιαστικο μου γιατι με ειπε μην τυχον κανεις τεστ και χαζα εαν ειναι μετα την καθυστερηση) ημουν μεσα στα νευρα!!!!!!σημασια εχει οτι το καλοκαιρι θα εχουμε ολες φουσκομενες κοιλιτσες,ε???????:tongue::tongue::tongue:

Ακριβώς έτσι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:lol:


Vhjfp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

λεο μου,μονο θετικη σκεψη!!!!!!:D:D:Dεσυ ειχες κανει ποτε χοριακη νωρις???

όχι, ούτε και τεστ νωρίς! Είναι η πρώτη φορά που κάνω κάτι πριν την καθυστέρηση και γι'αυτό κοντεύω να σκάσω!!!!!!


Vhjfp3.png
Link to comment
Share on other sites

εγω το πηρα το μαθημα μου και καλα να παθω ολες το λεγατε και ο αρραβωνιαστικος μου,τιποτα πριν την καθυστερηση καλυτερα μια καθυστερημενη μεγαλη χαρα παρα μια γρηγορη απογοητευση!!!!!την επομενη φορα ολα αφου θα εχω καθυστερηση ασε που καλυτερα να κανουμε ενα φορουμ λεγοντας πως να περασει γρηρορα ο χρονος μεχρι την αναμενομενη περιοδο!!!!!ευχομαι εχυ να σταθεις τυχερη και να μην εγγραφεις σ'αθτο το φορουμ!!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω το πηρα το μαθημα μου και καλα να παθω ολες το λεγατε και ο αρραβωνιαστικος μου,τιποτα πριν την καθυστερηση καλυτερα μια καθυστερημενη μεγαλη χαρα παρα μια γρηγορη απογοητευση!!!!!την επομενη φορα ολα αφου θα εχω καθυστερηση ασε που καλυτερα να κανουμε ενα φορουμ λεγοντας πως να περασει γρηρορα ο χρονος μεχρι την αναμενομενη περιοδο!!!!!ευχομαι εχυ να σταθεις τυχερη και να μην εγγραφεις σ'αθτο το φορουμ!!!!

Κι εγώ που στο έλεγα, τι έκανα;;; τις ίδιες χαζομάρες! τουλάχιστον εσύ έκανες χοριακή, που είναι πιο αξιόπιστη. Ενώ εγώ, και πήρα την κρυάδα του αρνητικού τεστ και δεν το έχω πάρει απόφαση ότι είναι αρνητικό!!!.. :confused::confused:


Vhjfp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ που στο έλεγα, τι έκανα;;; τις ίδιες χαζομάρες! τουλάχιστον εσύ έκανες χοριακή, που είναι πιο αξιόπιστη. Ενώ εγώ, και πήρα την κρυάδα του αρνητικού τεστ και δεν το έχω πάρει απόφαση ότι είναι αρνητικό!!!.. :confused::confused:

και να μην το παρεις σκεψου οτι δεν το εκανες,τι θα αλλαζε?????τιποτα,για ολα κατι βρισκουμε να πουμε!!!εγω που το ενιωθα κιολας!!!!!!!μονο κακο κανουμε τιποτα παραπανω!!!σε παρακαλω σκεψου τον ευατο σου το αξιζει κατι τετοιο???να ειναι συνεχεια στην πριζα?????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Είχα μόνο 2 φορές καθυστέρηση μέχρι τώρα- και ήταν εγκυμοσύνη και τις 2!!! (άσχετα που η δεύτερη δυστυχώς δεν έφτασε μέχρι τέλους)

Και τις 2 φορές το ήξερα ότι είμαι έγκυος-αφού είχα σταματήσει να σηκώνω βαριά πράγματα και να πίνω αλκοόλ πριν το σιγουρέψω (απλώς δεν το έλεγα σε κανέναν για να μη με περάσουν για τρελή!!!)

Τώρα το ίδιο πράγμα αισθανόμουν (καλόμαθε η γριά στα σύκα, που λένε!) και έκανα τεστ πριν την καθυστέρηση... Καλά να πάθω!


Vhjfp3.png
Link to comment
Share on other sites

Είχα μόνο 2 φορές καθυστέρηση μέχρι τώρα- και ήταν εγκυμοσύνη και τις 2!!! (άσχετα που η δεύτερη δυστυχώς δεν έφτασε μέχρι τέλους)

Και τις 2 φορές το ήξερα ότι είμαι έγκυος-αφού είχα σταματήσει να σηκώνω βαριά πράγματα και να πίνω αλκοόλ πριν το σιγουρέψω (απλώς δεν το έλεγα σε κανέναν για να μη με περάσουν για τρελή!!!)

Τώρα το ίδιο πράγμα αισθανόμουν (καλόμαθε η γριά στα σύκα, που λένε!) και έκανα τεστ πριν την καθυστέρηση... Καλά να πάθω!

Συμφωνω μονο στο καλα να..''παθουμε''κατα τα αλλα να δεις οτι θα εισαι!!!!και εαν οχι δεν μπορομε να γυρισουμε τον χρονο πισω γιατι θα το ειχα κανει απο χθες κιολας!!!!πες μου τι θα σε κανει να νοιωσεις καλυτερα να το κανουμε!!!πηγες βολτα τελικα με το μικρο???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...