Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 17 minutes ago, linaa said:

      Αυτά έτσι Κ αλλιώς είναι απτά φάρμακα που περιγράφεις. Τοσο νωρίς το μόνο σύμπτωμα που θα μπορούσες να έχεις είναι πόνοι περιοδου. Όλα τα άλλα δεν γίνετε να υπάρχουν τόσο νωρίς. Οπότε μην σε ανχωνει που δεν τα νιώθεις απλά ο οργανισμός ισορροπεί κάποιες στιγμές από τα φάρμακα συνιθιζει δηλαδή. Συμπτώματα εγκυμοσύνης θα νιώσεις αφού η χοριακη έχει φτάσει πάνω από 500 

      Αχ Λινά ενθαρρυντικά τα λόγια σου … με ηρέμησε η τοποθέτηση σου αλλά αυτές οι μέρες δεν περνάνε με τίποτα τώρα ηρεμώ μετά ξεκινάει πάλι το παραλήρημα …

Θα είναι αυτός ο μήνας τυχερός;!


leo80

Recommended Posts

Καλημέρα κι από μένα! Τι κάνετε; Εγώ καλά, γύρισα από την πρωινή βόλτα με το μωράκι και ήλπιζα να βρω νέα σας! Νέα από περίοδο καμιά; Ελπίζω όχι!!


Vhjfp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 86
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

Δυστυχώς ο άλλος μήνας είναι άκυρος για μένα (από άποψη εγκυμοσύνης) και το ξέρω ήδη! Τις κρίσιμες μέρες θα είμαι μόνη! Ο καλός μου θα λείπει σε επαγγελματικό ταξίδι... Και όχι 1-2 μερούλες..

Ελπίζω να μη "χαθούν" πολλοί μήνες έτσι (γιατί κι αυτό παίζει)


Vhjfp3.png
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ο άλλος μήνας είναι άκυρος για μένα (από άποψη εγκυμοσύνης) και το ξέρω ήδη! Τις κρίσιμες μέρες θα είμαι μόνη! Ο καλός μου θα λείπει σε επαγγελματικό ταξίδι... Και όχι 1-2 μερούλες..

Ελπίζω να μη "χαθούν" πολλοί μήνες έτσι (γιατί κι αυτό παίζει)

Α καλά! Αυτό το έχω πάθει κι εγώ πολλές φορές!!

Εμένα λείπει τώρα, θα γυρίσει για λίγο και θα ξαναφύγει. Ευτυχώς, το λίγο που θα γυρίσει αυτή τη φορά θα με πετύχει στις καλές μέρες. Σύνολο θα λείπει στα 3/4 του μήνα κι ευτυχώς οι λίγες μέρες που θα είναι εδώ θα είναι οι καλές (εκτός απροόπτου). Συνήθως, για να καταλάβεις τη γκαντεμιά μου, λείπει το 1/4 του μήνα και πέφτει στις μέρες που δεν πρέπει!!!:mad::-x


NJMtp3.png

Link to comment
Share on other sites

Α καλά! Αυτό το έχω πάθει κι εγώ πολλές φορές!!

Εμένα λείπει τώρα, θα γυρίσει για λίγο και θα ξαναφύγει. Ευτυχώς, το λίγο που θα γυρίσει αυτή τη φορά θα με πετύχει στις καλές μέρες. Σύνολο θα λείπει στα 3/4 του μήνα κι ευτυχώς οι λίγες μέρες που θα είναι εδώ θα είναι οι καλές (εκτός απροόπτου). Συνήθως, για να καταλάβεις τη γκαντεμιά μου, λείπει το 1/4 του μήνα και πέφτει στις μέρες που δεν πρέπει!!!:mad::-x

Α, ωραία... Δυστυχώς θα μπω κι εγώ σ'αυτό το κλαμπ... Ενώ μέχρι τώρα δεν είχα τέτοιο θέμα... Και δεν ήθελα να αρχίσω να μετράω μέρες αλλά θα αναγκαστώ να μπω σ'αυτή τη διαδικασία δυστυχώς. Πρέπει να είναι πολύ ψυχοφθόρα.. :-(


Vhjfp3.png
Link to comment
Share on other sites

Α, ωραία... Δυστυχώς θα μπω κι εγώ σ'αυτό το κλαμπ... Ενώ μέχρι τώρα δεν είχα τέτοιο θέμα... Και δεν ήθελα να αρχίσω να μετράω μέρες αλλά θα αναγκαστώ να μπω σ'αυτή τη διαδικασία δυστυχώς. Πρέπει να είναι πολύ ψυχοφθόρα.. :-(

Είναι ψυχοφθόρα, δε λέω... Εκτός αν καταφέρεις να μην το σκέφτεσαι ιδιαίτερα, να βρίσκεις τις γόνιμες μέρες σου, να κάνετε τις προσπάθειές σας και μετά να μην το ξανασκέφτεσαι και να μην μετράς τις μέρες μέχρι την περίοδο... Δύσκολο, το ξέρω...


NJMtp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Είναι ψυχοφθόρα, δε λέω... Εκτός αν καταφέρεις να μην το σκέφτεσαι ιδιαίτερα, να βρίσκεις τις γόνιμες μέρες σου, να κάνετε τις προσπάθειές σας και μετά να μην το ξανασκέφτεσαι και να μην μετράς τις μέρες μέχρι την περίοδο... Δύσκολο, το ξέρω...

Το πρόβλημα δεν είναι οι μέρες μέχρι την περίοδο, αλλά όταν ξέρεις ότι στις γόνιμες μέρες δεν έχεις..παρέα!!! Αν φτάσω να συναντιέμαι σαββατοκύριακα με τον καλό μου (όσο κι αν φαίνεται απίθανο, δεν είναι καθόλου, δυστυχώς), πόσο πιθανό είναι να πέσουμε στις κρίσιμες μέρες; Εκεί, ή αρχίζεις και υπολογίζεις και μετράς, ή το ξεχνάς εντελώς μέχρι να ΜΗΝ έρθει περίοδος, κάτι που μπορεί να πάρει ΠΟΛΛΟΥΥΥΣ μήνες...


Vhjfp3.png
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα δεν είναι οι μέρες μέχρι την περίοδο, αλλά όταν ξέρεις ότι στις γόνιμες μέρες δεν έχεις..παρέα!!! Αν φτάσω να συναντιέμαι σαββατοκύριακα με τον καλό μου (όσο κι αν φαίνεται απίθανο, δεν είναι καθόλου, δυστυχώς), πόσο πιθανό είναι να πέσουμε στις κρίσιμες μέρες; Εκεί, ή αρχίζεις και υπολογίζεις και μετράς, ή το ξεχνάς εντελώς μέχρι να ΜΗΝ έρθει περίοδος, κάτι που μπορεί να πάρει ΠΟΛΛΟΥΥΥΣ μήνες...

Κατάλαβα, έχεις αγχωθεί πολύ ήδη...:(

Είναι πολύ πιθανό να πέσουν σ/κ οι γόνιμες γιατί δεν είναι μία μόνο μέρα, αλλά τουλάχιστον 3! Αν πχ κάνεις ωορρηξία τη Δευτέρα ή την Τρίτη έχεις πολλές πιθανότητες (εκτός αν υπάρχει διαπιστωμένο πρόβλημα στο σπέρμα) αν είστε μαζί το σαβ/κο! Επίσης, αν η ωορρηξία σου γίνει Παρ.-Σάβ. ή Κυριακή πάλι την πετυχαίνεις. Το πρόβλημα είναι όταν σου πέφτει π.χ. Τετάρτη ή Πέμπτη... Τότε, αν το σπέρμα του συζύγου δεν είναι ντούρασελ να ζει για πολλές μέρες, δύσκολο να συλλάβεις. Αλλά έχεις καλές πιθανότητες αν βρίσκεστε Παρ. Σαβ. και Κυρ.

Ελπίζω να σε ξε-άγχωσα λιγάκι....:wink:


NJMtp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα, έχεις αγχωθεί πολύ ήδη...:(

Είναι πολύ πιθανό να πέσουν σ/κ οι γόνιμες γιατί δεν είναι μία μόνο μέρα, αλλά τουλάχιστον 3! Αν πχ κάνεις ωορρηξία τη Δευτέρα ή την Τρίτη έχεις πολλές πιθανότητες (εκτός αν υπάρχει διαπιστωμένο πρόβλημα στο σπέρμα) αν είστε μαζί το σαβ/κο! Επίσης, αν η ωορρηξία σου γίνει Παρ.-Σάβ. ή Κυριακή πάλι την πετυχαίνεις. Το πρόβλημα είναι όταν σου πέφτει π.χ. Τετάρτη ή Πέμπτη... Τότε, αν το σπέρμα του συζύγου δεν είναι ντούρασελ να ζει για πολλές μέρες, δύσκολο να συλλάβεις. Αλλά έχεις καλές πιθανότητες αν βρίσκεστε Παρ. Σαβ. και Κυρ.

Ελπίζω να σε ξε-άγχωσα λιγάκι....:wink:

Είναι προτιμότερο δηλαδή να "προηγούμαστε" της ωορρηξίας; Και οι 3 γόνιμες μέρες που λες είναι 1 πριν και 1 μετά την ωορρηξία; Πόσες μέρες μπορεί να ζήσει το σπέρμα; Βλέπεις πόσο άσχετη είμαι, αφού είχα την ΤΥΧΗ να μείνω έγκυος πριν προλάβω να το σκεφτώ..


Vhjfp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!!!!!!!

Δυστυχώς κι εγώ :(

Έκανε την εμφάνισή της η περίοδος...

Δεν θελω τετοιες φατσουλες!!!!και εσυ το λες οτι δεν θελει αγχος,αφου ξερεις την λυση οχι αγχος και στεναχωρια!!!!:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Είναι προτιμότερο δηλαδή να "προηγούμαστε" της ωορρηξίας; Και οι 3 γόνιμες μέρες που λες είναι 1 πριν και 1 μετά την ωορρηξία; Πόσες μέρες μπορεί να ζήσει το σπέρμα; Βλέπεις πόσο άσχετη είμαι, αφού είχα την ΤΥΧΗ να μείνω έγκυος πριν προλάβω να το σκεφτώ..

Έτσι ακριβώς, οι καλύτερες μέρες είναι πριν τη ωορρηξία καθώς και τη μέρα της ωορρηξίας. Μετά δεν έχει νόημα, καθ'ότι το ωάριο ζει μέχρι 1μέρα, αλλά συνήθως τις πρώτες ώρες της ζωής του γονιμοποιείται...

Τα σπερματοζωάρια ζούν περισσότερο, από 2μέρες μέχρι και 5 καμιά φορά (αλλά αυτό το 5 δεν ξέρω πόσο εύκολο και συχνό μπορεί να είναι...). Πάρε το 2-3 μέρες σαν δεδομένο για τα σπερματοζωάρια...

Εγώ βλέπεις πόσο σχετική είμαι μετά από τόσο καιρό προσπάθειας...:tongue:

Κι εγώ πριν δεν ήξερα ούτε τα βασικά...:tongue:


NJMtp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...