Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Cafe Σεπτεμβριου 2012!!!


Angelikig

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 594
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ολα καλα μανουλες!!! Ακουσαμε χτες καρδια ουφφφφφφ ραντεβου παλι σε 2 εβδομαδες και θα κανω προγεννητικο ελεγχο! Δοξα το θεο ολα καλα τα βρηκε ο ντοκ! Απο συμπτωματα συνεχιζει η σπστευτη κουραση αλλα παλι καλα δεν εχω καθολου εμετους! Εσεις πως πατε; :)


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

πηγαμε χθες στον ιατρο ο σακος μεγαλωσε και εχουμε στοιχεια μεσα την αλλη Δευτερα εχουμε ραντεβου για να δουμε καρδουλα.

κοριτσια σας περνουν χρηματα σε καθε επισκεψη?εχθες δε μου πηρε μονο την 1η φορα εδωσα 50 ευρω και την αλλη μου ειπε η κοπελα δε θα παρει μεχρι να δει οτι το μωρο ειναι καλα και ολα πανε καλα.εχει λογική?

Με το καλο ν ακουσεις την τελειοτερη μελωδια του κοσμου!!! Οσο για τον γιατρο την προηγουμενη που πηγα δεν μου ειχε παρει τωρα πηρε οποτε μπορει να εχει λογικη το παραπανω!


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες!!! Είμαι ήδη 6 εβδομάδων και κάτι στο πρωτο μου παιδάκι. Τελευταία περίοδος 20/12 Ημερομ. Σύλληψης σίγουρα 1/1/2012 (επετειος σχέσης 12 χρόνων :-)). 26/1 έιχα ένα τεστ θετικό και στις 27 εκανα β χοριακή 9827. O doctor λέει ότι το σποράκι μας θα έρθει στο κόσμο τέλος Σεπτεμρίου. Δηλαδη τότε που σχεδιάζαμε γάμο τελικά θα έχουμε γεννητούρια. Προχτές που κάναμε και υπέρηχο ακριβως στις 6 εβδομάδες ακούσαμε και καρδούλα... Δεν περιγράφεται.... Ο doctor είπε ότι μάλλον ήταν η πρώτη μέρα που χτύπησε. την άλλη εβδομάδα έχουμε πάλι ραντεβού και μετά βουρ για προγεννητικό έλεγχο. Τα 'χω παίξει με το πόσες πολλές είναι οι εξετάσεις που πρέπει να γίνουν. Μήπως ξέρει καμιά που μπορώ να κάνω Μοριακό ελεγχο για κυστική ίνωση? Στο κέντρο που πήγα δεν καλύπτεται και είναι πανάκριβη.


dx9il3kfv.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα και απο μας κοριτσια,ειμαστε καλα οι αναγουλες συνεχιζονται και δεν την παλευω με τιποτα,αγγελικη πολυ χαιρομαι που ακουσατε καρδουλα μπραβο μπραβο με το καλο σε ολες ευχομαι,να καλοσορισω και τα νεα κοριτσακια....Αγαπουλιτσα αν εισαι απο αθηνα εγω εκλεισα για κυστικη ινωση στο λαικο την κανουν δωρεαν απλα καλεσε απο δευτερα ωστε να σου κλεισουν ραντεβου μεχρι 12-13εβδομαδων


:-D

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια!! συγχαρητητρια σε ολες σας!! ειμαι κ εγω φρεσκια εγγυουλα. ηθελα να ρωτησω κατι που μολισ σημερα παρατηρησα και με εχει απασχολησει!! εκανα χοριακη την ημερα που εκλεινα την 4η εβδομαδα και η τιμη ηταν 8122.εσεις ποσο ειχατε τοτε? τελευταιαα περιοδο ειχα 29/12. μηπως απλα εχω μπερδεψει την εβδομαδα? ΖΕΤΑ εσυ που εχεις αναλογη εμπειρια υπαρχει περιπτωση να εινα διδυμη κυηση? Εχω αγχωθει αρκετα!!

Link to comment
Share on other sites

την ημερα που εκανα την χοριακη ειχα 7 ημερες καθυστερηση. σας το λεω γιατι υποψιαζομαι οτι εχω μπερδεψει τις εβδομαδες!! μαλλον εκλεινα την 5η!! σας παρακαλω οποια μπορει ας με βοηθησει λιγακι!! ευχαριστω πολυ!!

Link to comment
Share on other sites

Αναστασια με το καλο το μωρακι σου,εγω εκανα με 4μερες καθυστερηση και ειχα 6887,τωρα να σου πω την αληθεια δεν ειμαι ειδικη,ο γιατρος ενα μωρακι ειδε στο σακο τωρα αν στην αυχενμικη μας βγει και αλλο δεν ξερω:tongue::tongue::tongue:Παντως δεν ειναι στανταρ αν ειναι αυξημενη η χοριακη να ειναι και διδυμη κυηση,μπορει και ναι μπορει και οχι


:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Έγώ έκανα χοριακή 5 εβδομάδων με 4 μέρες καθυστέρηση και είχα 9827 αλλά ο γιατρός δεν μου ανέφερε κατι για δίδυμη κυηση. Στον υπέρυχο μάλιστα ακούσαμε μια καρδούλα και είδαμε και μια βουλίτσα 3.4mm. Δεν φαίνεται από την αρχή δηλαδή αν είναι δίδυμα?


dx9il3kfv.png
Link to comment
Share on other sites

Ενα φιλικο μας ζευγαρι που κανανε τον πρωο υπερηχο στις 7εβδομαδες ειδανε ενα μωρακι και στις 10 δυο μωρακια...Ειχε αυξημενη χοριακη απο οσο ξερω,αλλα δεν ειναι παντα στανταρ οτι ειναι πολυδυμη κυηση...Ποτε εχεις πητ?


:-D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια,ειμαι η Σμαρω κ ειμαι εγκυος στο τριτο παιδακι μου.Αυριο θα παω στον γιατρο για να ακουσουμε καρδουλα,στην πρωτη επισκεψη δεν ακουσαμε κ ελπιζουμε αυριο να πανε ολα καλα.ΠΗΤ με ειπε 25/09/12.


Ο γιος μου :20/03/2008 H κορη μου:19/12/2009

Μωρακι μου σε περιμενουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites

Nα 'μαι και γω στο παρεάκι!

Το τρίτο μου και μένα και βλέπω ότι είμαστε αρκετές που πάμε για το τρίτο και χαίρομαι.

Αισίως μετά από μια παλλίνδρομη πέρυσι και μία βιοχημική πριν 3 μήνες η ΠΗΤ είναι 12/9/12.

Περιμένω εναγωνίως να κάνω την εξέταση της αυχενική διαφάνειας για να δούμε αν όλα πάνε καλά. Έχω αγχωθεί πολύ μ' όλες αυτές τις αποβολές που είχα.

Πάω να ετοιμάσω τικεράκι.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Που εισαστε κοριτσια!!! Γιατι χαθηκατε? Πηγα προχθες στο γιατρο κ ακουσε καρδουλα,ολα καλα!!!

Εσεις πως πατε? Εχετε ναυτιες? Εγω πολυ αναγουλες,ζαλαδες κ εμετους,συνεχεια.Εχω εξαντλειθει!!!


Ο γιος μου :20/03/2008 H κορη μου:19/12/2009

Μωρακι μου σε περιμενουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...