Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Fay_ είπε:

      Τώρα με πιάνουν αλλά άγχη. Λέτε να είναι εξωμήτρια και γι αυτό να έχω καφέ; Παραλογίζομαι ε; 

      Παραλογιζεσε ναι!! Δεν δίνουν τόσο μεγάλες χοριακες με την πρώτη τα εξωμήτρια . Ξεκινάνε από χαμηλά .

      Τα καφέ είναι συνηθισμένα στην αρχή Κ πολύ πιθανό να είναι Κ δύο μωρά γι'αυτό. Να ξεκουράζεσε θέλει πολύ ξεκούραση ώστε να προσαρμοστεί η μήτρα στην νέα συνθήκη . 

      • Μου αρέσει 1

Cafe Σεπτεμβριου 2012!!!


Angelikig

Recommended Posts

Γεια σας κοπελιές!

Και εμείς όλα καλά!

Ευτυχώς, ευτυχώς, ευτυχώς...

Περιμένω και εγώ τις εξετάσεις αίματος την επόμενη εβδομάδα.

Και εγώ είδα κάτι να προεξέχει ανάμεσα στα ποδαράκια αν και η γιατρός μου μου είπε ότι είναι νωρίς. Αν δε με ξεγέλασαν τα μάτια μου είμαι σχεδόν σίγουρη ότι τον άλλο μήνα θα μας πει "αγόρι".:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 594
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια γυρισα αργησαμε πολυ γιατι γινοτανε χαμος στο ιατρειο,ολα καλα εχουμε ενα σπορακι πολυ πολυ ζωηρο 6,5εκατοστων...Κουνιοτανε συνεχεια και πιπιλαγε το χερακι του,ποσο ευτυχισμενη ειμαι ολα τελεια μας ειπε ο γιατρος,φυλο δεν ειδαμε αλλα εγω στο ασπρομαυρο που μου εδειχνε ποδαρακια και πατουσακια σαν να ειδα κατι να εξεχει μετα στον 3D μου φανηκε σαν κοριτσακι,γερο να βγει και δεν με πειραζει

__________________

Χαίρομαι που πάνε όλα καλά για όλες μας.

Πάντα τέτοια να έχουμε κορίτσια!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη σε όλες σας.

Θα γίνω κι εγώ δευτερομανούλα με ΠΗΤ 17/9/12 στο Αλεξάνδρας.

Χάρηκα για τις κοπέλες που είχαν καλά αποτελέσματα στην αυχενική.

Περιμένω κι εγώ με αγωνία την αυχενική την Παρασκευή.

Καλά αποτελέσματα σε όλες μας!!


U2iep3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Απευθύνομαι κυρίως στις κοπέλες που είναι ηδη μανούλες και ξέρουν απο ιδιωτικα νοσοκομεια. Ο γιατρος μου ειναι στο Μητερα και ενώ είναι αξιολογότατος και μου εμπνέει εμπιστοσύνη με προβληματιζει πολύ το οικονομικο. Προσφατα μας έκαναν μείωση στο μισθο και στους δύο και μας φαίνεται πια άπιαστο όνειρο το ιδιωτικο καθως σκεφτόμαστε πως τα λεφτά που θα γλιτωσουμε από τη γέννα αν πάμε σε δημόσιο θα μας χρησίμευαν για αγορες επίπλων κ.τλ για το μωρο. Μας είπε κάποιος γνωστος μας πως στα ιδιωτικά σου χρεώνουν κρέμες, σαπουνια, πάνες και δεν ξέρω κι εγω τι αλλο. Κι αν χρειαστει να μείνει παραπάνω το μωρο μέσα π.χ για ικτερο το ΙΚΑ δεν το καλύπτει. Στο τέλος έχεις χαλάσει το λιγότερο 4.000€ μαζί με την αμοιβη του γιατρού και της μαίας. Είναι αλήθεια όλα αυτά? Μας έχουν συστήσει και τον Διευθυντη στο Έλενα ο οπόιος παίρνει λιγότερο από τα μισά λεφτά και μας είπαν ότι ειναι εξαίρετος επιστημονας. Είμαστε σε δίλημμα αν και βλέπω πως τελικά με τη μειωση που έχουμε υποστει δε θα έχουμε και πολλές επιλογες.


dx9il3kfv.png
Link to comment
Share on other sites

irenebit καλως ηρθες και με το καλο το μωρακι σου!!!Αγαπουλιτσα εγω και τα 2 μου παιδια τα γεννησα στο αρεταιειο και συνολο γιατρος νοσοκομειο εδωσα 1600? και πηρα τα 900πισω απο το ικα!Τωρα με τον εοπυυ που εχει γινει ενα μπαχαλο δεν ξερω αλλα με συμφεριε να γεννησω σε ιδιωτικο και να παρω το επιδομα παρα σε δημοσιο και να μην παρω τιποτα!


:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να το ψαξεις λίγο πρωτα, γιατι εμενα ο γιατρος μου είπε τα εξής:μ ε τον εοπυυ αν γεννησεις σε ιδιοτικο πληρωνεις ένα μερος από το ποσό και δεν παιρνεις επίδομα παρά το παιρνει απευθειας το νοσοκομειο για να καλύψει το υπόλοιπο ποσό. Αν πας σε δημόσιο δεν παίρνεις επίδομα πάλι αλλά δεν πληρωνεις κιολας παρα μόνο αν ζητησεις μονοκλινο ή δικλινο γιατι τα ταμεια καλύπτουν τετράκλινα. (παρόλα αυτα στα δημόσια ακόμα και τα μονόκλινα είναι σχετικά φτηνα και προσιτα). Πριν ένα μηνα πήρα στο Μητερα να ρωτησω τις τιμες και μου είπαν λόγω του Εοπυυ για φυσιολογικο τοκετο 350+ΦΠΑ τετράκλινο και 550+ΦΠΑ τρίκλινο. Κατόπιν έμαθα ότι η συμφωνία τους χαλάει γιατί ο Εοπυυ δεν έχει πληρωσει τα μαιευτηρια και ζητάνε από τους ανθρωπους το πλήρες ποσό. Πήρα και εχθες το απόγευμα και μου είπαν 1400 το τετράκλινο και μετά αν σου δωσει επίδομα υο ΙΚΑ παίρνεις πίσω κάποιο ποσο ή δινεις 700 και υπογράφεις μια συναλλαγματική για άλλα 700 κάτι σαν διευκόλυνση. Αν μείνω εγω παραπάνω είναι120€ η ημερα και το μωρό αναλόγως τι θα χρειαστει. Τα χουνε κάνει τόσο σκατα σ'αυτη τη χωρα που δεν μπορουμ να βρουμε άκρη πουθενα!!!!! Εγω αυτο έχω καταλάβει


dx9il3kfv.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!!!

Μπράβο στα κορίτσια με τις καλές αυχενικές!!!

εμεις αργούμε ακόμα....τέλος Μάρτη θα την κάνω!

agapou_litsa να σου πω την αλήθεια, αν έμενα Αθήνα, θα επιδίωκα να γεννησω σε δημόσιο μαιευτηριο.

όχι μόνο για το οικονομικό αλλά πιστευω οτι είναι καλύτερα...

και εγω απ'όσα εχω διαβασει όπως τα λες είναι τωρα με τον Εοπυυ...

οπότε αννια κοίταξε το καλά πριν αποφασίσεις γιατι είναι μεγάλη η διαφορά των χρημάτων...

εγω δεν έχω ρωτησει ακόμα τον γιατρό μου για το οικονομικό....

προς το παρόν απο γνωστές γυρω μου, βλέπω οτι εδω τουλάχιστον οι γιατροί δεν αλλάζουν τις τιμές τους λόγω κρίσης...

ελπίζω να αλλάξει συντομα αυτό....

στην κόρη μου μου είχε κοστίσει συνολικά η γέννα 3500 ευρω, καισαρική σε μονόκλινο μαζί με την αμοιβη της παιδιατρου που έφερα εγω...

για να δούμε τωρα....

απο συμπτώματα πως τα πατε???

εγώ έχω τρομερη δυσπεψία και φουσκωματα και ζαλάδες λόγω της χαμηλής πίεσης...8,5 η μεγάλη για να καταλάβετε!!!:tongue::tongue::tongue:


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Από συμπτώματα ελάχιστα. Έχουν κοπεί και οι αναγούλες που είχα και τωρα τιποτα. Πριν μια εβδομαδα περίπου έκανα έναν εμετό κι από τότε ούτε αναγούλα ούτε τίποτα. και παρόλο που μου είχαν πει ότι θα χω δυσκοιλιότητα με τον σίδηρο, προς το παρόν είναι όλα καλα. το μόνο που αναπόφευκτα έπαθα είναι που κρύωσα κι έχω ένα συναχάκι γιατι ο άντρας μου πέρασε βροχίτιδα. Ευτυχώς είμαι καλύτερα τωρα, ούτε πυρετο έκανα όύτε τίποτα ιδιαίτερα. Απλά συνάχι και λίγο βηχα ελαφρύ. Ο γιατρός μου είπε να πάρω φυσιομερ για τη μυτη το οποίο δεν είχα ξαναπάρει κι έπαθα σοκ την πρωτη φορά που το έβαλα... Νόμιζα ότι έφτασε μέχρι τον εγκέφαλο και πήρα δυο βράδια από ένα ντεπονάκι γιατί με εκαιγαν τα ματια μου και φοβηθηκα ότι θα έκανα πυρετο αλλά ευτυχως όλα καλα.


dx9il3kfv.png
Link to comment
Share on other sites

Τα χθεσινά μας νέα απο τον γιατρό! Κοριτσάκια το νινί μας ειναι πολύ καλά!!! Με χαιρετούσε το λουλουδάκι μου απο τον υπέρυχο...κουνιόταν διαρκώς και έκανε και τούμπες αμέεεεεεε χαχαχαχαχαχαχα

Η αυχενική διαφάνεια εξαιρετική είπε ο γιατρός στα κατώτατα όρια οπότε να μην ανησυχω καθόλου, βέβαια εννοείται οτι περιμένω και τα αποτελέσματα του papp a και της κυστικής ίνωσης την οποία έκανα επίσης, αλλά ο γιατρός μου είπε να μην ανησυχώ όλα θα πάνε καλά!!! Εντωμεταξύ το νινί μου υπερυχογραφικά δείχνει να είναι μια εβδομάδα μπροστά ειναι μεγάλο μωράκι οπότε παρόλο που χθες ήμουν 11 κ 4 ουσιαστικά ήμουν 12 κ 4 με τον υπέρηχο! Χμ... θα σας πω και κάτι ακόμα που βέβαια δεν είναι σίγουρο ακόμα... κάτι βλέπαμε ανάμεσα στα ποδαράκια του χαχαχαχα αλλά αυτό που ξένιζε τον γιατρό ειναι οτι δεν έβλεπε ακομα τουλάχιστον οσχεο οπότε μου δίνει ενα 70% για αγοράκι και ενα 30% για κοριτσάκι γιατί λέει η κλειτορίδα στα κοριτσάκια σ αυτές τιςηλικίες είναι πολύ πρησμένη σε σημείο που να φαίνεται πουλάκι...τι να πώ.. Εμενα αν με ρωτήστε απο την πρώτη ώρα νομίζω οτι είναι κορίτσι αλλά επειδή πέφτουμε έξω κι εμεις οι μανάδες θα περιμένω λίγο ακόμα για να το ανακοινώσω στα σίγουρα!

Θα ήθελα να ήταν κοριτσάκι αλλά ποιο πολύ απ όλα θέλω να ειναι γερό και τ αγαπώ πολύ ήδη :-) ας εχει οτι θέλει!!! Αν είναι αγοράκι θα χαρεί πιο πολύ ο Λεωνιδάκος μου κ θα κάνουν παρεούλα οπότε ολα τέλεια!!!!!

Σας είπα οτι είμαι ευτυχισμένη??????????????? Αν οχι... ΕΙΜΑΙ ΤΡΕΛΛΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Απευθύνομαι κυρίως στις κοπέλες που είναι ηδη μανούλες και ξέρουν απο ιδιωτικα νοσοκομεια. Ο γιατρος μου ειναι στο Μητερα και ενώ είναι αξιολογότατος και μου εμπνέει εμπιστοσύνη με προβληματιζει πολύ το οικονομικο. Προσφατα μας έκαναν μείωση στο μισθο και στους δύο και μας φαίνεται πια άπιαστο όνειρο το ιδιωτικο καθως σκεφτόμαστε πως τα λεφτά που θα γλιτωσουμε από τη γέννα αν πάμε σε δημόσιο θα μας χρησίμευαν για αγορες επίπλων κ.τλ για το μωρο. Μας είπε κάποιος γνωστος μας πως στα ιδιωτικά σου χρεώνουν κρέμες, σαπουνια, πάνες και δεν ξέρω κι εγω τι αλλο. Κι αν χρειαστει να μείνει παραπάνω το μωρο μέσα π.χ για ικτερο το ΙΚΑ δεν το καλύπτει. Στο τέλος έχεις χαλάσει το λιγότερο 4.000? μαζί με την αμοιβη του γιατρού και της μαίας. Είναι αλήθεια όλα αυτά? Μας έχουν συστήσει και τον Διευθυντη στο Έλενα ο οπόιος παίρνει λιγότερο από τα μισά λεφτά και μας είπαν ότι ειναι εξαίρετος επιστημονας. Είμαστε σε δίλημμα αν και βλέπω πως τελικά με τη μειωση που έχουμε υποστει δε θα έχουμε και πολλές επιλογες.

Καλησπέρα αγαπουλίτσα και χίλια συγνώμμη που δεν σου είχα απαντήσει παραπάνω για το Γαια!!! Λοιπόν εγώ στο Μητέρα γέννησα το πρώτο μου παιδάκι με καισαρική λόγω διαβήτη κυήσεως και πληρώσαμε 2.900 συν την αμοιβή του γιατρού μου 2.000 νομίζω.. Πάντως εγώ προσωπικά δεν έμεινα καθόλου μα καθόλου ευχαριστημένη..δεν με βοήθησαν καθόλου με τον θηλασμό αντίθετα με μπέρδεψαν κ με τρόμαξαν οτι δεν εχω καλές θηλε΄ς δεν μπορώ να θηλάσω κτλ.. ασε το θέμα του επισκεπτηρίου...πραγματικά δεν εχω λόγια...γινόταν εκει μέσα χαμός.. τουλάχιστον 30 άτομα στο δωμάτιο και τα μωρά εκεί... προσπαθούσα να θηλάσω κ δεν μπορούσα να βρώ 2 λέπτά ησυχίας.. γι αυτο κ ψάχνω πλεόν αλλο μαιευτήριο και ρωτούσα για το Γαία.. πάντως μεταξύ μας με την κακή εμπειρία που εχω προτιμώ αυτά που μου έγραψες παραπα΄νω.. θα πάω απο κοντά να το τσεκάρω σ ευχαριστώ για τις πληροφορίες


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα σε όλες. Εχτες αργά είχαμε ραντεβου στον γιατρο και ειδαμε για άλλη μια φορά το μωράκι μας. Όλα καλά ευτυχως γιατί δεν είχα και τιποτα συμπτωματα κι ειχα αρχίσει να ανησυχω. Βεβαια σκεφτομαι πως αν κάτι δεν πάει καλά θα πονάω, έτσι δεν είναι? Πάντως όλα είναι καλά. Ο γιατρός μας από μια πρώτη εκτίμηση μας είπε ότι η αυχενική μας είναι 1 χιλιοστό όπότε είναι πολύ καλό. Σήμερα θα κλείσω ραντεβού και για το papp a.

Το μωρό μας είναι υπερκινητικότατο. το τι τούμπες έκανε και τι κουνηματα δεν λέγεται. τα πόδια του δε μια ήταν ανοιχτά, μια ήταν σταυρωτα. Στην αρχή λέει ο γιατρός αστειευόμενος κορίτσι είναι κοίτα πως έχει το πόδια ανοιχτά αλλά μετά κάτι είδαμε ανάμεσα στα πόδια οπότε μας είπε ότι είναι πολύ πιθανον να είναι αγόρι. Ας είναι ότι θέλει όμως, δε με νοιαζει καθόλου. με βάση τον υπέρηχο είναι 4 μερες μεγαλύτερο. Από κεφάλι ως ποπο είναι 5cm.

Εχτές γνωρίσαμε και τη μαία. μέχρι τωρα πηγαίναμε στο γιατρό μερες που δεν ήταν εκεί και δεν την είχαμε πετυχει. Μας είχε πει ο ιατρος ότι είναι γλυκό κορίτσι και είχε δίκιο. Είναι πράγματι πολύ γλυκεια. Στο τοκετό μου είπε θα είναι συνέχεια μαζί μου και θα με βοηθήσει εκείνη και με τον θηλασμο.

το διλημμά μου όπως καταλαβαίνετε μεγαλώνει. Αυτοί οι δυο σε συνδιασμό είναι πολύ καλοί όμως εμείς δεν ξέρω τι θα κάνουμε με τα οικονομικά.

Όπως και να'χει εύχομαι καλά αποτελέσματα σε όλες για εξετάσεις κι ότι άλλο κάνετε. Να ειναι όλα καλά για όλες μας.


dx9il3kfv.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα,Αγγελικη εγω εδω ειμαι αλλα δεν γραφει καμια πια :(

Γιατί μωρέ το ερημώσαμε το καφεδάκι μας? κλαψ κλαψ

παρεπιπτοντως αννια μην μου πεις οτι αυτη ειναι η κοιλιτσα σου μετα απο δυο γεννες γιατι θα αυτοκτονησω τωρα!!! χαχσαχαχαχααααα :P:p

χωρίς πλακα τωρα συγχαρητηρια!!


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι αυτη ειναι η κοιλια μου πριν 4μερες στο 2ειχα μεγαλυτερη κοιλια στο 3ειμαι οπως και στο 1 ισα που φαινεται αλλα το νιωθω το γατουλινι..Εσυ τι κανεις?? εκανες αυχενικη?


:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...