Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Cafe Σεπτεμβριου 2012!!!


Angelikig

Recommended Posts

Θα ήθελα την βοήθεια σας σε κάτι... μεταξύ των δύο μαιευτηρίων ποιο θα επιλέγατε και γιατί? Μετά την άσχημη εμπειρία μου απο το Μητέρα εννοείται οτι δεν ξαναπάω μιας και ήταν ενας σοβαρος λόγος που δεν τα καταφερα να θηλάσω... Η νοοτροπία και η ασχετοσύνη τους με τον θηλασμό δεν είχε όρια.. Φανταστείτε οτι παρόλο που ειχα παρακολουθήσει σεμινάρια της La Leche League με μπέρδεψαν τόσο εκεί που τα εχασα τελικά.. δεν ξέρω απο που να αρχίσω κ που να τελείωσω ειλικρινά.. πρώτα απ'όλα στο χειρουργείο (γέννησα με καισαρική λόγω διαβήτη κυήσεως κ ινσουλίνη) δεν μου τον εδωσαν να τον βάλω στο στήθος μου παρά μου τον ακούμπησαν για δευτερόλεπτα πάνω μου..με το ζόρι πρόλαβα να τον φιλήσω..μετα τον πήγαν στην Μενν προληπτικά κ τον πήρα την επόμενη μέρα, κάθε φορά που μου τον έφερναν ήταν φαγωμένος φουλ κ κοιμόταν του καλού καιρού..παρόλο που τους ειχα πει αποκλειστικό θηλασμό κ το εγραφε κ το ταμπελάκι πάνω αυτές τον χαβά τους..μεσα στο κουνάκι ξένο γάλα... οτι κ αν εκανα με εγραφαν παραδειγματικά..αποτέλεσμα..το παιδί ειχε μάθει στην ευκολία του μπιμπερό εγώ είχα δύσκολο στήθος με εισεχουσες θηλες για τις οποίες δεν μου ειπαν να βάλω κοχυλακια να πεταχτουν λίγο έξω αλλα θηλες σιλικόνης οι οποίες ηταν τεράστιες κ το μωρό δεν τις δεχτηκε..

Με λίγα λόγια...πιο νοσοκομείο κατά την γνώμη σας βοηθάει λίγο περισσότερο στο θέμα του θηλασμού έτσι ώστε να αποφύγω τα τραγικά του Μητέρα?


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 594
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ναι ναι αυτη ειναι η κοιλια μου πριν 4μερες στο 2ειχα μεγαλυτερη κοιλια στο 3ειμαι οπως και στο 1 ισα που φαινεται αλλα το νιωθω το γατουλινι..Εσυ τι κανεις?? εκανες αυχενικη?

Μπράβο βρε κοριτσάκι φτου φτου φτου!!! ΄Ναι αμέ εκανα πριν απο δυο εβδομάδες περίπου την Δευτέρα θα ξαναπάω να δω τι κάνει!!! Ευτυχως βγήκε πάρα πολύ καλή και ηρεμησα.! Τωρα περιμενω αποτελεσματα κυστικης ινωσης!

Τωρα που λες το ενιωσες... χτες κατι ενιωσα και με περασα για τρελλή... λες να νιωθουμε απο τωρα τα μικρα μας? δεν ειναι νωρίς?


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ο γιατρος σου παει σε ολα τα μαιευτηρια???Αν δεν εχεις μεινει ευχαριστημενη στο μητερα εννοειτε δεν θα πας...Εγω δεν ξερω και πολλα απο ιδιωτικα να σε βοηθησω γεννησα σε δημοσιο και ειναι υπερ του θηλασμου φαντασου στο 2τον γιο μου τον ειχα ολη μερα μαζι μου στο δωματιο και στο βυζι...Στο ιασω που γεννησε η κουνιαδα μου δενξερω τι γινετε σε 2κλινο-3κλινο αλλα σε 6κλινο που ηταν η κουνιαδα μου αστα οχι μονο στο θεμα θηλασμου αλλα και στο θεμα επισκεπτηριου


:-D

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα εμενα που ειναι η τριτη εγκυμοσυνη εχω 1βδομαδα σιγουρα που το νιωθω...Οταν εκανες την εξεταση της κυστικης ινωσης πρεπει να ησουν νηστικη και τετοια η δεν εχει σχεση??Εγω θα την κανω την Δευτερα


:-D

Link to comment
Share on other sites

Ο γιατρος σου παει σε ολα τα μαιευτηρια???Αν δεν εχεις μεινει ευχαριστημενη στο μητερα εννοειτε δεν θα πας...Εγω δεν ξερω και πολλα απο ιδιωτικα να σε βοηθησω γεννησα σε δημοσιο και ειναι υπερ του θηλασμου φαντασου στο 2τον γιο μου τον ειχα ολη μερα μαζι μου στο δωματιο και στο βυζι...Στο ιασω που γεννησε η κουνιαδα μου δενξερω τι γινετε σε 2κλινο-3κλινο αλλα σε 6κλινο που ηταν η κουνιαδα μου αστα οχι μονο στο θεμα θηλασμου αλλα και στο θεμα επισκεπτηριου

ευτυχώς ναι παει σε όλα τα μαιευτηρια και εννοειται οτι θα κανω rooming in αυτη την φορα οπου κ να παω!!!


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοιτα εμενα που ειναι η τριτη εγκυμοσυνη εχω 1βδομαδα σιγουρα που το νιωθω...Οταν εκανες την εξεταση της κυστικης ινωσης πρεπει να ησουν νηστικη και τετοια η δεν εχει σχεση??Εγω θα την κανω την Δευτερα

Πω πω αρα ηταν το μωρακι μου.. φαντασου την Δευτερα ήθελα να ρωτησω γι αυτο τον γιατρό!!! οχι δεν παιζει ρολο καθολου οποιαδηποτε ωρα της μερας! καλη επιτυχια


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!! Σήμερα έκανα κι εγώ papp a test και όλα είναι πολύ καλά. Μου το είχε πει κι ο γιατρος μου την περασμένη εβδομάδα ότι όλα θα ήταν καλά αλλά σήμερα το επιβεβαιώσαμε. Το τι κουνήματα μας έκανε όμως το bebe δεν λέγεται. Όταν ξεκινήσαμε το βλέπαμε στο πλάι και ξαφνικά λες και μας είδε έκανε μια κωλοτούμπα και μας γύρισε την πλάτη. Σε όλη τη διαρκεια της εξέτασης εκανε κάτι τούμπες κι έδινε κλωτσιες στον αέρα κι ο γιατρός με ρωτησε τι πινω και κάνει έτσι... Όλα καλά όμως κι εγώ ευτυχισμένη!!!! Είχα πάει με τον μπαμπά μου γιατί ο αντρούλης μου δεν μπορούσε με τιποτα να λείψει από τη δουλεια σήμερα και το τι χαρά πήρε ο χαζοπαππους που είδε το μωρό στην οθόνη δεν λέγεται...

Όσο για το αν αισθανόμαστε από τωρα δεν ξέρω αλλά προχτές και σήμερα το πρωι ενω χουζούρευα ένιωσα κάτι σαν γουργουρητο χαμηλά κάπου κοντά στον αφαλό. δεν είπα σε κανεναν τίποτα γιατι όλοι μου λένε ότι σε ένα μηνα περίπου θα το καταλάβω και νομίζω ότι θα με περάσουν για τρελή. Δεν ξέρω σίγουρα αν ήταν το μωρό μου, πάντως κάτι ένιωσα. Πάντως ο γιατρός σημερα μου είπε ότι έτσι όπως το είδε να ετοιμαστώ για πολύ κλωτσια!!!!


dx9il3kfv.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοπελιές!

Και εγώ εδώ είμαι δεν χάνομαι, τουλάχιστον όχι για πολύ. Βέβαια τα μάτια μου τώρα κλείνουν αλλά αφού άνοιξα το πισί θα κάνω και μια δημοσίευση στο θεματάκι μας.

Άνια και εγώ το αισθάνθηκα πριν μία εβδομάδα και μία φορά χθες στη δουλειά ξεκάθαρα δύο χτυπηματάκια στο ίδιο σημείο.

Αγαπουλίτσα, αυτό το γουργουριτό είναι το μπεμπέ. Σε λίγο θα αρχίσεις να το αισθάνεσαι καθημερινά και αργότερα θα αρχίσουν οι κλωτσιές και τα "βίαια" σπορ μέσα από την κοιλιά σου.

Σε γενικές γραμμές καλά είμαι. Δουλειές δε μ' αφήνει ο άντρας μου να κάνω και έχω και την βοήθεια της μαμάς μου με το μαγείρεμα και το σίδερο. Εγώ ασχολούμαι μόνο με τα παιδιά και το συγύρισμα του σπιτιού. Σπανιότατα και με κανένα φαγητό.

Από κούραση εσείς πως πάτε; Εγώ παρ' όλο που μπήκα στον τέταρτο θέλω συνέχεια να κοιμάμαι. Δεν μου έχει ξανασυμβεί αυτό. Στις άλλες εγκυμοσύνες ήμουν πιο ξεκούραστη ενώ έκανα περισσότερα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα... Η αλήθεια είναι οτι ανυπομονώ να νιωσω το μπεμπάκι μου να στρυφογυρίζει...μέχρι και στον υπνο μου αυτό βλέπω!!!! Από ενέργεια μια χαρά, νυστάζω βέβαια συνέχεια αλλά όταν ειμαι ξύπνια δεν έχω προβλημα με δουλειες κλπ.


dx9il3kfv.png
Link to comment
Share on other sites

Είδα τώρα το μήνυμα που έγραψα το Σάββατο και συνειδητοποιώ πόσο έχει αλλάξει η διάθεση μου.

Αισθάνομαι πολύ καλύτερα, πιο δραστήρια και μου έχει φύγει η πολύ κούραση. Λιγότερες υπνηλίες και πιο χαρούμενη. Μέσα σε λίγες μόνο μέρες. Μπορεί να φταίει και ο καιρός. Εχθές είχε πολύ ωραίο καιρό σ' εμάς.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Ελπίζω να κυλάνε όλα καλά σε όλες σας.

Έχω καιρό να γράψω γιατί κάτι περίεργο συμβαίνει με τον υπολογιστή μου.

Για πολλές ημέρες μου έδειχνε μόνο τα παλιά μηνύματα, μετά τα έδειχνε με μπερδεμένες ημερομηνίες...Φανταστείτε ότι για να δω σημερα τα νέα μηνύματα μπαίνω στη σελίδα 1 και όχι στην 4!Τα έχει παίξει τελείως!

Η εγκυμοσύνη μάλλον κυλάει καλά. Κάθε πρωι κάνω έναν εμετό έτσι για να ξεκινήσει καλά η ημερα..Πότε έχω ενοχλήσεις στο στομάχι, πότε έχω πονάκια περιόδου ,παίρνω τα ουτροτζεσταν μου και ηρεμώ...Κατά τα άλλα όλα καλά!


U2iep3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Που έχετε χαθει όλες. Ελπίζω να είστε όλες καλά. Ιrene τι ειναι το ουτροτζεσταν? Εγώ ευτυχώς δεν έχω τιποτα ιδιαίτερο εκτος απ'τη μέση μου. Δεν το πιστευω ότι με πονάει από τωρα και ακομα δεν έχω πάρει ούτε ένα κιλο. (μπορει να φταιει και η καθιστικη δουλεια, τι να πω?) Ενω έχω ενέργεια να κάνω δουλειες κτλ. με προδίδει η μέση μου. Ευτυχώς που χω τον αντρούλη μου και τη μαμα που βοηθάνε. Επίσης η κοιλίτσα έχει αρχισει να φαίνεται και αυτό περιέργως με κάνει χαρούμενη. Την χαιδέυω ή απλά αφήνω τα χέρια εκεί και περιμένω να το νιωσω να στρυφογυρίζει.


dx9il3kfv.png
Link to comment
Share on other sites

Εδώ είμαι και εγώ.

Ειρήνη (έχεις και το όνομα της κόρης μου) κάνεις ακόμα εμετούς ε;

Δύσκολο αυτό.

Λογικά θα σου περάσει σύντομα. Τι πια, στον τέταρτο μπήκες.

Εμένα οι περισσότερες αναγούλες πέρασαν. Να μην πω όλες, γιατί κάτι περίεργα σκαμπανεβάσματα έχω με το στομάχι μου. Περιέργως με έχει πιάσει μια ανορεξία. Δε λιμπίζομαι τίποτα. Τρώω γιατί πρέπει να φάω χωρίς να λαχταράω κάτι ιδιαίτερα.

Τα κιλά παρόλα αυτά μπαίνουν κανονικά και μέχρι τώρα έχω πάρει 5.

Αγαπουλίτσα, δεν φταίει πάντως η καθιστική δουλειά γιατί και η δικιά μου καθιστική είναι αλλά όπως βλέπεις καλά κρατώ.:D

Τους δύο μήνες που μας πέρασαν έβαλα από 2 και αυτόν ευτυχώς μόνο ένα.

Την Δευτέρα πάω γυναικολόγο. Ελπίζω να μη βάλω κιλό μέχρι τότε.

Η μέση μου άρχισε να με πιάνει και μένα, αλλά όχι κάτι σοβαρό μέχρι τώρα. Απλά όταν κάνω μερικές δουλειές παραπάνω τότε με πιάνει. Φυσικά τις περισσότερες δουλειές του σπιτιού τις έχει αναλάβει κι εμένα ο άντρας μου. Σκούπισμα, σφουγγάρισμα μπαλκόνια τα κάνει αυτός και ότι άλλη βαριά δουλειά προκύψει.

Αυτές τις μέρες η μαμά μου δεν μπορεί να με βοηθήσει (με βοηθουσε με το σίδερο και το φαγητό) γιατί εγχειρήστηκε για καταράκτη και πρέπει να προσέχει. Για λίγο καιρό έχω αναλάβει και το δικό τους σίδερο και φαγητό αλλά χαλάλι. Με έχει βοηθήσει τόσο η μητέρα μου που χαίρομαι που μπορώ να της το ανταποδώσω έστω και τώρα.

Έκλεισα και ραντεβού για β' επιπέδου στις 8 Μαΐου.

Αποφάσισα και το σ/κ να βάψω το μαλλί. Δε πάει άλλο πια. Άσπρισα εντελώς.

Αυτά από μένα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...