Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Σχολεία στην Αγγλία


eugie

Recommended Posts

ma an katalava kala to an tha paei se kalo gumnasio exartate apo to dimotiko opote prepei na prosexo k to dimtiko polu!

ακριβως! αυτο ειναι και το δικο μου αγχος!!! για τα καλα σχολεια θελει εξετασεις, ακομα και τα ιδιωτικα θελουν εξετασεις. Ειναι παρα πολυ σημαντικο το γυμνασιο γιατι αν το παιδι δεν παρει καλα a levels ουτε μπορει να βρει καλο πανεπιστημιο, αλλα και να μην θελει να σπουδασει τα λαβαινουν υποψη για δουλιες.

η κορη μου ειναι τωρα year 4 αλλα δεν την μαθαινουν πολλα πραγματα στο σχολειο. Μαθηματικα κανουμε μαζι απο το ελληνικο βιβλιο, ελληνικα κανουμε μαζι παλι και αγγλικα ξεκινησαμε ιδιαιτερο. Επειδη ομως δουλευουμε κι εγω κι ο αντρας μου πολλες ωρες δεν προλαβαινουμε και οτι κανουμε ειναι βραδυ ή σ/κ - και δεν μπορουμε παντα.... γιαυτο λεμε μηπως την βαλουμε στο ελληνικο, εχει καλυμμενα τα μαθηματικα (ωστε να ειναι στο επιπεδο που χρειαζεται για τις εξετασεις σε 2,5 χρονια) και τα αγγλικα απο το ιδιαιτερο. Κανουμε και την μουσικη (και αυτην περσυ την ξεκινησαμε, καπως αργα αποτι ανακαλυψα).

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 173
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μην το παρετε στραβα, αλλα ο λογος που δεν με απασχολει ακομη το γυμνασιο ειναι γιατι ενα εχουμε ολο κι ολο εδω και αυτο outstanding :)

Επισης, ειλικρινα δεν ξερω που θα ειμαστε....


Η Ιθάκη σ'έδωσε τ' ωραίο ταξείδι. Χωρίς αυτήν δεν θα βγαινες στον δρόμο. Άλλα δεν έχει να σε δώσει πια. Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε. - Κ. Καβάφης

an1cE-60g410010MjA3ZHwwMDAwNTU0ZGF8T3VyIHByZWNpb3VzIGxpdHRsZSBib3kgaXM.gifan1cMc80g410010MDAwOGQ0fDEzNDU2cGF8T3VyIGdvcmdlb3VzIG5ldyBiYWJ5IGJveSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites

η κορη μου ειναι τωρα year 4 αλλα δεν την μαθαινουν πολλα πραγματα στο σχολειο. Μαθηματικα κανουμε μαζι απο το ελληνικο βιβλιο, ελληνικα κανουμε μαζι παλι και αγγλικα ξεκινησαμε ιδιαιτερο.

Τι εννοείς όταν λες ότι κάνετε ιδιαίτερο στα αγγλικά; Δεν ξέρει αγγλικά η κόρη σου;

Link to comment
Share on other sites

Μην το παρετε στραβα, αλλα ο λογος που δεν με απασχολει ακομη το γυμνασιο ειναι γιατι ενα εχουμε ολο κι ολο εδω και αυτο outstanding :)

Μπαίνεις χωρίς εξετάσεις στο γυμνάσιο αυτό;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μη πω και ψεμματα βρε peek μου... εχω την εντυπωση οτι δε θεωρουνται faith schools και αυτο φαινεται στα κριτηρια επιλογης μαθητων

Εγώ πάντως ήξερα ότι και τα CoE είναι faith schools. Για το funding θα σας γελάσω.

Link to comment
Share on other sites

ακριβως! αυτο ειναι και το δικο μου αγχος!!! για τα καλα σχολεια θελει εξετασεις, ακομα και τα ιδιωτικα θελουν εξετασεις. Ειναι παρα πολυ σημαντικο το γυμνασιο γιατι αν το παιδι δεν παρει καλα a levels ουτε μπορει να βρει καλο πανεπιστημιο, αλλα και να μην θελει να σπουδασει τα λαβαινουν υποψη για δουλιες.

η κορη μου ειναι τωρα year 4 αλλα δεν την μαθαινουν πολλα πραγματα στο σχολειο. Μαθηματικα κανουμε μαζι απο το ελληνικο βιβλιο, ελληνικα κανουμε μαζι παλι και αγγλικα ξεκινησαμε ιδιαιτερο. Επειδη ομως δουλευουμε κι εγω κι ο αντρας μου πολλες ωρες δεν προλαβαινουμε και οτι κανουμε ειναι βραδυ ή σ/κ - και δεν μπορουμε παντα.... γιαυτο λεμε μηπως την βαλουμε στο ελληνικο, εχει καλυμμενα τα μαθηματικα (ωστε να ειναι στο επιπεδο που χρειαζεται για τις εξετασεις σε 2,5 χρονια) και τα αγγλικα απο το ιδιαιτερο. Κανουμε και την μουσικη (και αυτην περσυ την ξεκινησαμε, καπως αργα αποτι ανακαλυψα).

kala polu agxonomai leme tora!


uDLqp1.png

Link to comment
Share on other sites

παντως νιωθω πολυ ξεμετοχη μανα, σας διαβαζω τοση ωρα και προσπαθω να αγχωθω και δεν τα'χω καταφερει... Το μονο που με νοιαζει ειναι να περνανε καλα στο σχολειο... Δε λεω οτι η οπτικη μου ειναι η καλυτερη και ισως να εχουμε προβληματ ααργοτερα, ποιος ξερει... Χμμμ

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς όταν λες ότι κάνετε ιδιαίτερο στα αγγλικά; Δεν ξέρει αγγλικά η κόρη σου;

φυσικα, το παιδι ειναι αγγλοφωνο. Απλως στο σχολειο δεν τα προχωρανε οσο θα μπορουσαν και δεν εχει καμια πιθανοτητα να περασει τις εξετασεις ετσι οπως παει. Μπορειτε να το ψαξετε για τα 11+, μεχρι και φορουμ για αυτα εχουνε!

γιαυτο ειπαμε να την βαλουμε στο ελληνικο, να μην πληρωνουμε ιδιαιτερα και στα μαθηματικα, να μαθει και τα ελληνικα καλυτερα και να μη λεει "το μαμα"!!

Link to comment
Share on other sites

φυσικα, το παιδι ειναι αγγλοφωνο. Απλως στο σχολειο δεν τα προχωρανε οσο θα μπορουσαν και δεν εχει καμια πιθανοτητα να περασει τις εξετασεις ετσι οπως παει. Μπορειτε να το ψαξετε για τα 11+, μεχρι και φορουμ για αυτα εχουνε!

ΟΚ κατάλαβα, σε θυμήθηκα κιόλας από προηγούμενες συζητήσεις μας.

Από προσωπική εμπειρία η βαφτιστήρα του άντρα μου έδωσε (επιτυχώς) για 11+ με λίγα ιδιαίτερα, αλλά μετά δυσκολεύτηκε πολύ. Αποδείχτηκε ότι δεν γινόταν τόση δουλειά στο δημοτικό όσο πιστεύαμε (πονεμένη ιστορία).

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


pantos to idio isxuei kai gia ta ellinika sxoleia pou sunithos einai se sunergasia me tin ekklisia. dld auto pou leo na ton steilo einai greek orthodox. oxi oti thelo giauto na ton steilo. isa isa. de mou aresei k polu auto alla einai sxetika konta kai mallon epeidi eimaste ellines tha mas paroun. dld skopevo na ekmetaleuto k ego ti diaforetikotita mas. giati ta alla sxoleia konta einai i me grade3 kai exoume k ena kalo alla einai katholiko kai de mas pernoun nomizo.


uDLqp1.png

Link to comment
Share on other sites

φυσικα, το παιδι ειναι αγγλοφωνο. Απλως στο σχολειο δεν τα προχωρανε οσο θα μπορουσαν και δεν εχει καμια πιθανοτητα να περασει τις εξετασεις ετσι οπως παει. Μπορειτε να το ψαξετε για τα 11+, μεχρι και φορουμ για αυτα εχουνε!

γιαυτο ειπαμε να την βαλουμε στο ελληνικο, να μην πληρωνουμε ιδιαιτερα και στα μαθηματικα, να μαθει και τα ελληνικα καλυτερα και να μη λεει "το μαμα"!!

ti ennoeis exetaseis? se pia ilika exoun exetaseis?

kai se poio elliniko na tin pas? pou menete?


uDLqp1.png

Link to comment
Share on other sites

ti ennoeis exetaseis? se pia ilika exoun exetaseis?

kai se poio elliniko na tin pas? pou menete?

οι εξετασεις ειναι για τα γυμνασια, τα λενε grammar school. Καποια ειναι με διδακτρα και καποια χωρις. Και μιλαμε για τα καλυτερα σχολεια στην αγγλια. Θελω να δωσω στο παιδι αυτη την ευκαιρια και ειναι εξυπνη και μπορει να τα καταφερει.

ελληνικο δημοτικο εχει στο acton, ξερετε εσεις τιποτα γιαυτο? εννοω προσωπικη εμπειρια, γιατι στο ιντερνετ το εχω ψαξει, και το ofstead εχω διαβασει

Link to comment
Share on other sites

ελληνικο δημοτικο εχει στο acton, ξερετε εσεις τιποτα γιαυτο? εννοω προσωπικη εμπειρια, γιατι στο ιντερνετ το εχω ψαξει, και το ofstead εχω διαβασει

Είναι αυτό που υπάγεται στο ελληνικό Υπουργείο Παιδείας; Που στέλνουν δάσκαλους από την Ελλάδα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...