Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

ΟΛΙΓΟΑΣΘΕΝΟΤΕΡΑΤΟΣΠΕΡΜΙΑ


tina29

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πωπω,ακριβως τα ιδια!καλυτερα ειναι να χανω μωρα,απο το να πληρωσω 1000-1500 ευρω κ να βρω τι φταιει δλδ?οντως απαραδεκτο.αλλα οταν πας εκει,χωρις να ξερεις απολυτως τπτ κ σου τα παρουσιαζουν ολα τοσο ομορφα κ σιγουρα,δεν μπαινεις στον κοπο να ψαξεις κ πολλα.ετσι τουλαχιστον εκανα εγω.μετα την πρωτη αποβολη,ζηταγα απεγνωσμενα εξετασεις κ μου λεγανε τυχαιο γεγονος ολοι,ως κ ο γυναικολογος μου.

αλεξουλι σε κεντρο εξωσωματικης εννοεις ή κεντρο που ειδικευεται σε εξετασεις τετοιου ειδους?γιατι αν ειναι το δευτερο,στειλε μου πμ σε παρακαλω με το ονομα του!


ποσο ακομα πρεπει να πονεσουμε για το αυτονοητο?

Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτό που ξερω ειναι πως το σπερμα προετοιμαζεται πριν την μικρογονιμοποιηση,μπαινει σε καλλιεργητικο υγρο,φυγοκεντρειται και ΄μενει μονο το καλο υστερα απο αυτό το πλύσιμο.

Εγω αυτή τη φορα έκανα IMSI,δεν ξερω αν την εχετε ακουστά.Προκειται για ενα αντεστραμμενο μικροσκοπιο που μεγεθυνει το σπέρμα κατα 6000 φορές περισσοτερο κι έτσι ο εμβρυολογος μπορεί να επιλέξει τα πιο καλά σπερματοζωαρια.Μας στοιχισε 250 ευρω περισσοτερο.


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

α,εμεις στο κεντρο που ημασταν,μας λεγανε φαβορι.παντου τα ιδια.

τινα αν εχει κατακερματισμο το σπερμα,γονιμοποιει κανονικα,απλα το εμβρυο καποια στιγμη σταματαει να αναπτυσσεται!

nikol η λύση είναι μονο οι βιταμινες ε;;;

Εγω θα καταψυξω σπερμα και θα κάνω μια προσπαθεια οσο λειπει ο αντρας μου και ο θεος βοηθος.Δυστυχως,τα εχω γραψει και στο καφε εξωσωματικης αυτα,δεν μπορω να περιμενω άλλους 8 μηνες με σταυρωμενα χέρια.Το καλο ειναι πως μας ειπαν τα καταψυξουμε 2 δειγματα,ελπιζω αυτο να τους βοηθησει κάπως περισσοτερο και να μου φτιαξουν ενα καλο εμβρυακι,ενα θελω,ενα,οπως ολες μας.


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολες.σε κεντρο εξωσωματικης εννοουσα νικολ.για το αλλο που λες δεν εψαξα κι εγω.ισως επειδη βρεθηκε η θρομβοφιλια μου και ειπα αντε αυτο θα ευθεινεται.τωρα οταν με το καλο ξαναμεινω εγκυος θα με παρακολουθει αιματολογος.τι να πω κι εγω.γιατροι δεν ειμαστε αλλα μου φενεται πρεπει να επιμενουμε και να ζηταμε τις εξετασεις.καλη δυναμη και καλη επιτυχια σε ολα τα κοριτσια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημεραααα!!

κ εμεις για IMSI σκεφτομαστε την επομενη φορα,εξαρταται βεβαια κ απο τα αποτελεσματα του σπερμοδιαγραμματος...(λετε η κατατμηση να εχει παει 10%????)AddEmoticons04217.gif

αλεξουλι,επειδη ειμαι σε αναζητηση νεου γιατρου-κεντρου μπορεις να μου στειλεις σε πμ την εμπειρια σου με το γιατρο σου?

τινακι απ οσα ξερω,οι βιταμινες ειναι κατα κυριο λογο.


ποσο ακομα πρεπει να πονεσουμε για το αυτονοητο?

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια,αν δε σας κανει κοπο κοιταξτε λιγο τα σπερμοδιαγραμματα που εχετε και δειτε αν απο σπερμοδιαγραμμα σε σπερμοδιαγραμμα αλλαζουν οι φυσιολογικες-τυπικες μορφες γιατί κοντευω να σαλταρω και φοβαμαι που θα μπω και παλι στη διαδικασια της εξωσωματικης με τόσο χάλια δεδομένα.

Εγω εχω 4 σπερμοδιαγραμματα

Στο λητω:6%

Στο μητερα:6%

Στη διαγνωση:35%

Στο spermlab 0%

Θελω να καταληξω σ ενα συμπέρασμα,ολοι οι αλλοι δεν ηξεραν να κσνουν εξεταση σπερματος και το μονο αξιοπιστο ειναι το spermlab η απλά ηταν ενα χαλια δειγμα;;;


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

τινακι να ξερεις γενικοτερα οτι το σπερμα μπορει να αλλαξει μεσα σε πολυ μικρο χρονικο διαστημα!

εμεις εχουμε μονο ενα εξειδικευμενο σπερμ γ αυτο δεν μπορω να συγκρινω.τωρα που θα κανουμε κ αλλο θα σου πω.κ εμεις σπερμλαμπ καναμε το εξειδικευμενο κ ξερω οτι ειναι πολυ καλοι.γιατι δεν κανετε ενα ακομη εκει?σε ανδρολογο εχετε παει?


ποσο ακομα πρεπει να πονεσουμε για το αυτονοητο?

Link to comment
Share on other sites

τινακι να ξερεις γενικοτερα οτι το σπερμα μπορει να αλλαξει μεσα σε πολυ μικρο χρονικο διαστημα!

εμεις εχουμε μονο ενα εξειδικευμενο σπερμ γ αυτο δεν μπορω να συγκρινω.τωρα που θα κανουμε κ αλλο θα σου πω.κ εμεις σπερμλαμπ καναμε το εξειδικευμενο κ ξερω οτι ειναι πολυ καλοι.γιατι δεν κανετε ενα ακομη εκει?σε ανδρολογο εχετε παει?

Αλλο ο ανδρολογος,αλλο ο ουρολογος;;;Σε ουρολογο πηγαμε και βρηκε μικρου βαθμου κιρσοκηλη και το απεδωσε εκει το όλο θεμα,αυτος μας εστειλε στο σπερμλαμπ και μεχρι να του παμε τις εξετασεις ηταν σιγουρος πως ειχε προστατιτιδα.

Εντελει βρε κοριτσια η icsi το λυνει το θεμα της μορφολογιας;


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ Κ ΕΓΩ ΟΜΟΙΟΠΑΘΟΥΣΑ.ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ ΣΠΕΡΜΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ.ΜΕ ΜΙΑ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΗ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚ Κ ΜΕ ΜΙΑ ΒΙΟΧΗΜΙΚΗ ΠΟΥ ΕΦΟΣΟΝ ΔΕΝ ΒΡΕΘΗΚΕ ΚΑΝΕΝΑ ΘΕΜΑ ΣΕ ΜΕΝΑ ΠΙΘΑΝΟΛΟΓΟΥΜΕ ΟΤΙ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ ΣΤΗ ΚΑΤΑΤΜΗΣΗ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ Κ ΄ΓΕΝΙΚΑ ΣΤΟ ΣΠΕΡΜΑ

-ΤΙΝΑ ΕΠΑΘΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΕ ΣΕΝΑ.ΟΣΟ ΣΠΕΡΜ/ΤΑ ΚΑΝΑΜΕ Η ΜΟΡΦΟΛΟΓΙΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΗ.ΟΤΑΝ ΚΑΝΑΜΕ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟ ΗΤΑΝ ΧΑΛΙΑ Κ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΝΑ ΑΠΛΟ ΣΠΕΡ/ΜΑ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΜΕ ΜΟΡΦΟΛΟΓΙΑ ΒΑΖΕΙ ΤΥΧΑΙΑ ΝΟΥΜΕΡΑ(ΤΙ ΝΑ ΠΩ;) ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟ

-ΝΙΚΟΛ ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΑΠΟΒΟΛΕΣ ΤΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΝΑΤΕ;

Link to comment
Share on other sites

Και τι κανουμε;;;Κανουμε την μια εξωσωματικη πάνω στην αλλη μεχρι να πετυχουμε το καλο εμβρυακι;;;Εσεις hope πως θα συνεχισετε;;;Σας ζητησε κανεις καρυοτυπο ζευγους;;


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και τι κανουμε;;;Κανουμε την μια εξωσωματικη πάνω στην αλλη μεχρι να πετυχουμε το καλο εμβρυακι;;;Εσεις hope πως θα συνεχισετε;;;Σας ζητησε κανεις καρυοτυπο ζευγους;;

NAI KORITSI ΜΟΥ ΜΕΤΑ ΤΗ ΒΙΟΧΗΜΙΚΗ ΕΚΑΝΑ ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΗΣΗ,ΚΑΝΑΜΕ ΚΑΡΥΟΤΥΠΟ Κ ΕΚΑΝΑ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑ.Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΑΤΜΗΣΗ Κ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΑΙ FISH.ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΒΡΕΘΗΚΕ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΤΜΗΣΗ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΜΕΓΑΛΟ.ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΕΧΟΥΜΕ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΣΟΥΜΕ Κ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ.ΠΑΝΤΩΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣΠΡΙΝ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΕΞΩΣΤ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΘΑΡΑΠΕΙΑ ΓΙΑ ΣΠΕΡΜΑ.ΕΣΑς;

Link to comment
Share on other sites

τινακι,εσεις δεν εχετε κατατμηση?

hope ουτε εμεις καναμε θεραπεια,εμας δε μας ζητησαν καν εξειδικευμενο σπερ.μα κ ας παρεπεμπε σε προβλημα οπως μαθαμε μετα.εγω εκανα 1 διεγερση με φαρμακα κ 1 φετ που μας ειχαν μεινει.αλλα ειναι με το παλιο σπερμα.

μετα τα καναμε μονοι μας.τωρα μετα τη 2η αποβολη,θα αλλαξω κεντρο(ακομη δεν εχω αρχισει επισκεψεις) κ θα κανω ολες τις απαραιτητες εξετασεις κ εγω.

δε νομιζω οτι τους νοιαζει κ πολυ...λεφτακια να παιρνουν κ ας κοψουμε εμεις το λαιμο μας.


ποσο ακομα πρεπει να πονεσουμε για το αυτονοητο?

Link to comment
Share on other sites

Κι εμεις δεν καναμε καμια θεραπεια πριν τις εξωσωματικες,μονο ο πρωτος ο γιατρος του ειχε δωσει 20 μερες αντιβιωση προληπτικα για να μην υπαρχει κανενα μικροβιο κατι που το εκανε σε ολυς τους αντρες ανεξαιρετως δηλ ειτε ειχαν μικροβιο ειτε οχι.

Περιμενουμε να μας πεις νεα απο το γιατρο σου.Παντως εγω που ρωτησα εξωσωματικο μου ειπε πως εχουμε ενα σπερμα που δουλευεται ανετα ειτε νωπο,ειτε κατεψυγμενο και πως απλα ως τωρα ημασταν ατυχοι.Ειλικρινα δεν ξερω τι να πιστεψω πια!!!:confused:


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...