Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

κοριτσια sos!!!τα φωτα σας!!!


Recommended Posts

Και εγώ δεν ξέρω για τις εξετάσεις σου τι σημαίνουν τα αποτελέσματα...όμως αυτό που ξέρω είναι οτι αφού έμεινες μία φορά έγκυος, θα ξαναμείνεις!!Απλά ίσως να δυσκολευτείς λίγο, λόγω του ακανόνιστου κύκλου!! Να προσέχεις τους γιατρούς της εξωσωματικής...την πασάρουν για ψύλλου πήδημα!!Πριν απο μερικά χρόνια βρέθηκα σε εναν γιατρό εξωσωματικής στην πόλη μου γιατι είχε σπάσει μια κυστη σε ωοθήκη μου και επειδή έχω υποθυρεοειδισμό, ακανόνιστο κύκλο και πολυκυστικές ωοθήκες μου είπε οτι όταν θα θέλω να μείνω έγκυος, θα χρειαστώ εξωσωματική....Όταν ξεκίνησα πριν απο 3 χρόνια προσπάθειες, βέβαιη πως¨δεν θα πιάσω...δεν το πίστευα όταν έγινε μέσα στο τρίμηνο!!!Είχα και εγώ ατυχία στην πρώτη μου εγκυμοσύνη και σε καταλαβαίνω..Όταν ήταν να ξαναπροσπαθήσουμε πάλι τρελό αγχος οτι θα χρειαστώ εξωσωματική, έκανα εξετάσεις, διατροφή και δεν συμμαζεύεται..Μόλις χαλάρωσα και το απόλαυσα, να σου και το σπόρι!! Οπότε η συμβουλή μου είναι η εξής ΧΑΛΑΡΩΣΕ ΚΑΙ ΑΠΟΛΑΥΣΕ ΤΟ!!! Τις ευχές μου για ένα γρήγορο θετικό τεστ εγκυμοσύνης και μια καλή εγκυμοσύνη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εγώ δεν ξέρω για τις εξετάσεις σου τι σημαίνουν τα αποτελέσματα...όμως αυτό που ξέρω είναι οτι αφού έμεινες μία φορά έγκυος, θα ξαναμείνεις!!Απλά ίσως να δυσκολευτείς λίγο, λόγω του ακανόνιστου κύκλου!! Να προσέχεις τους γιατρούς της εξωσωματικής...την πασάρουν για ψύλλου πήδημα!!Πριν απο μερικά χρόνια βρέθηκα σε εναν γιατρό εξωσωματικής στην πόλη μου γιατι είχε σπάσει μια κυστη σε ωοθήκη μου και επειδή έχω υποθυρεοειδισμό, ακανόνιστο κύκλο και πολυκυστικές ωοθήκες μου είπε οτι όταν θα θέλω να μείνω έγκυος, θα χρειαστώ εξωσωματική....Όταν ξεκίνησα πριν απο 3 χρόνια προσπάθειες, βέβαιη πως¨δεν θα πιάσω...δεν το πίστευα όταν έγινε μέσα στο τρίμηνο!!!Είχα και εγώ ατυχία στην πρώτη μου εγκυμοσύνη και σε καταλαβαίνω..Όταν ήταν να ξαναπροσπαθήσουμε πάλι τρελό αγχος οτι θα χρειαστώ εξωσωματική, έκανα εξετάσεις, διατροφή και δεν συμμαζεύεται..Μόλις χαλάρωσα και το απόλαυσα, να σου και το σπόρι!! Οπότε η συμβουλή μου είναι η εξής ΧΑΛΑΡΩΣΕ ΚΑΙ ΑΠΟΛΑΥΣΕ ΤΟ!!! Τις ευχές μου για ένα γρήγορο θετικό τεστ εγκυμοσύνης και μια καλή εγκυμοσύνη...

σ'ευχαριστω παρα πολυ...μκαρι να ναι ετσι οπως τα λες...το θεμα ξερεις ποιο ειναι, οταν οι ορμονες ειναι τοσο χαλια πρεπει να κανεις κατι πολυ γρηγορα γιατι μονο πιο χαλια μπορουν να γινουν...οποτε αν πας σε γιατρο και οντως σου πασαρει την εξωσωματικη ποσο να το καθυστερησεις..ενταξει με ψιλοσωζει ακομα η ηλικια (32)αλλα ποτε δεν ξερεις ..τι να πω???????

Link to comment
Share on other sites

Ρία, είδα τώρα το μήνυμά σου και θέλω να σου γράψω -αν και θα έχεις συνέλθει τώρα από εκείνη την ...κρυάδα της 8/3.

1) Στα 32 σου χρόνια, να μην απελπίζεσαι καθόλου!! -το αντίθετο μάλιστα! -αχχ!! τι ηλικία!! Και δεν στο γράφω μόνο επειδή εγώ είμαι ποοοοολύ πιό μεγάλη από εσένα και ελπίζω κι εγώ για παιδάκι, αλλά γιατί η ηλικία σου έχει ΣΙΓΟΥΡΑ καλά ωάρια!

2) Το ότι η ΑΜΗ σου είναι 0,4 σημαίνει μεν χαμηλό απόθεμα ωαρίων, αλλά απ' αυτά τα ωάρια, σίγουρα κάποια είναι καλά, κι αυτά σε ενδιαφέρουν.

3) Μπορεί επειδή είναι λίγα, να μην τα βρεις εύκολα... Μην αφήσεις όμως, κανέναν κύκλο να πάει ''χαμένος''. Να τα βλέπεις σε ''φυσικούς κύκλους''. Μεγάλη προσοχή στο γιατρό!! Να μην επιτρέψεις σε κανέναν γιατρό να σε αποθαρρύνει!! Και χάσεις κι άλλο χρόνο (όπως συνέβει σε μένα).

4) Η FSH σου τώρα ήταν 24,9, αλλά δεν είναι μια εξέταση σταθερή. 'Εχει πολλά σκαμπανεβάσματα. Τον επόμενο μήνα πιθανόν να είναι πολύ λιγότερο. Τουλάχιστον με FSH 17, ξέρω κοπέλες που έκαναν παιδάκι (σίγουρα και με πιό πολύ, αλλά τώρα δεν θυμάμαι πού το διάβασα....)

5) Τον γιατρό που ανέφερες................ χμ..... αν θες τη γνώμη μου, γράψε μου π.μ.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο μενα... ουτε εγω τις ξερω αυτες τις εξετασεις αλλα γιατι τοσος αρνητισμος?? αντε και πες οτι δεν ξανα μενεις εγγυος που αποκλειετε αφου εμεινες μια φορα γιατι να μη γινετε με εξωσωματική?ριθμιζουν αλλα και αλλα ακομα και τα ματια του μωρου μας μπορομε να επιλεξουμε δεν θα μπορουν να ριθμισουν ορμονες?. ξερεις τι ειχε πει μεγαλος γιατρος σε κοπελα με πολυ μεγαλο προβλημα και αυτη και ο αντρας της?? γυναικα που εχει μητρα μπορει και να κυοφορησει, μονο αν εχει γινει αφαιρεση δεν θα τα καταφερει.

Link to comment
Share on other sites

ειμαι καινουργια εδω!!!παντα πιστευα, οτι το laptop ειναι ενας τροπος να περναω την ωρα μου...και τωρα τρελαμενη και απογοητευμενη ψαχνω μια σανιδα σωτηριας....καταρχην ειμαι 32 ετων..προσπαθουσαμε περιπου εναν χρονο για παιδακι και τελικα μας εκατσε τον αυγουστο μια εκυμοσυνη η οποια παλινδρομησε..μαζεψαμε τα κομματια μας και συνεχισαμε...απο τοτε εχω διαταραχες περιοδου και οι εξετασεις μου εχουν το εξης χάλι:fsh 24,90 και amh 0.4!!!!!εκλεισα σε λιγες μερες, ραντεβου με γυναικολογο που ασχολειτε φυσικα με εξωσωματικες...το ερωτημα μου ειναι το εξης:υπαρχει εστω και μια εδω μεσα που να πιστευει πως θα καταφερω μα εξωσωματικη να κανω παιδακι ή ουτε καν με αυτον τον τροπο?????σας εχω τοσο αναγκη,.....................!!!

βρε κοριτσακι μου γιατι σε εχει παρει τοσο πολυ απο κατω και ακομα δεν εχεις παει σε γυναικολογο?μην σε παιρνει ετσι,εγω ειχα μια παλινδρομη και μετα απο μερικους μηνες εκανα την μικρη μου.ακομα οι ορμονες σου μπορει να ειναι ετσι λογω της παλινδρομης,πηγαινε πρωτα σε γυναικολογο εναν καλο και μην αγχωνεσαι.εχουν δικιο τα κοριτσια αφου εμεινες μια φορα εγκυος δεν υπαρχει λογος να τρελλαινεσαι.ηρεμησε και πηγαινε σε γιατρο.μια χαρα θα πανε ολα και περιμενουμε να μας πεις τι σου ειπε.εγω παντως πιστευω οτι θα τα καταφερεις και μαλιστα με τον κανονικο τροπο !!!!καλη επιτυχια με τον γιατρο!!φιλακια


sula 3-7-96/ 22-1-99/ 25-6-2009 i love you babies:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...