Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Σεισμικές δονήσεις μέσα στο γάμο / σχέση


asteraki*

Recommended Posts

Γεια σας. Φίλοι και φίλες μου.

Μέσα σε μια σχέση και ιδιαίτερα μέσα στην μακροχρόνια σχέση του γάμου, "τα νερά" ταράζονται πολλές φορές και σηκώνονται άλλοτε μικρά και άλλοτε τεράστια κύματα.

Πόσοι και πόσες από εμάς δεν έχουμε σκεφτεί μετά από έναν καυγά ότι ...... αυτό είναι το τέλος της σχέσης μας!!!!

Κι όμως!!! Μένουμε στο γάμο, μένουμε στη σχέση ξεπερνώντας τις αιτίες που μας έφτασαν στο ζενίθ. Και αλίμονο αν δε γινόταν αυτό. Δε θα υπήρχε ζευγάρι σε γάμο.

Θα σας μιλήσω τώρα για τη δική μου περίπτωση και θα ήθελα να ακούσω τις απόψεις σας.

Παντρευτήκαμε από έρωτα. Κάναμε παιδιά επειδή θέλαμε και είμαστε μαζί ακόμη γιατί θέλουμε να είμαστε μαζί. Αλλά....... (όχι που δε θα υπήρχε το αλλά!!!!!!!!!!!!!) υπάρχουν πολλά θέματα που μπαίνουν ανάμεσά μας και μας κάνουν να αισθανόμαστε ότι : δεν πάει άλλο...... δεν μπορούμε να υπομένουμε άλλο........ κάνουμε κακό ο ένας στον άλλο όσο παραμένουμε μαζί.......

Θα γίνω πιο συγκεκριμένη ώστε να καταλάβετε τι συμβαίνει.

Είμαστε μια χαρά - όσο αυτό είναι δυνατό με την οικονομική κρίση- σχεδόν τα πάντα στην καθημερινότητά μας είναι υπό έλεγχο και ζούμε μια ήρεμη ζωή. Ξαφνικά αντιλαμβάνομαι ότι μου έχει πει ψέμματα ή μου απέκρυψε κάτι.Και δεν εννοώ μικροψέματα αλλά ΨΕΜΑΤΑ!!!!! (κατά εμένα το ψέμα δε χωρά μέσα στις σχέσεις είτε είναι μικρό είτε μεγάλο). Γίνομαι θηρίο!!!!

Μαλώνουμε άσχημα. Πολλές φορές μου δικαιολογείται για το ψέμα με άλλο ψέμα. Εκεί γίνομαι δεινόσαυρος.

Αποτέλεσμα???Δε χαλάς το γάμο για ....ένα ψέμα. Προσπαθώ με διάλογο να τον πείσω να μην ξανασυμβεί. Εξηγώ πως αισθάνομαι μετά από μια τέτοια διαπίστωση και εκφράζω την επιθυμία μου ότι δε θέλω να ζω σε μια σχέση που δεν μπορώ να έχω εμπιστοσύνη. Επίσης, του εξηγώ ότι κάνοντας τέτοιες ενέργειες του στυλ κοροϊδίας, το μόνο που επιτυγχάνει είναι να "πέφτει χαμηλά" στα μάτια μου, πράγμα που καμία γυναίκα δε θέλει για το σύντροφό της.

Εκείνος, με αγαπάει με ένα τρόπο........."περίεργο". Με αγαπάει, όταν είμαι καλή μαζί του, όταν δεν του γκρινιάζω, όταν τα βγάζω πέρα μόνη μου και δεν του ζητώ τίποτα, με λίγα λόγια όταν δεν παρεμβαίνω στη ζωή του και στο πρόγραμμά του για κανέναν λόγο.

Φυσικά, δεν είναι τουρίστας στο σπίτι. Δουλεύουμε και οι δυο και βλεπόμαστε λίγο. Η σχέση του με τα παιδιά δε θα έλεγα πως είναι καλή. Τα παιδιά είναι διχασμένα. Βλέπουν έναν πατέρα που τα αγαπάει μεν αλλά που δύσκολα θυσιάζει κάτι για εκείνα. Αντιθέτως, βλέπουν μια μάνα να υπομένει πολλά προκειμένου να μη τα γκρεμίσει όλα στους 5 ανέμους.

Και φυσικά αναρωτιέμαι αν και πόσο καλό είναι να βλέπουν τον έναν γονιό να ΥΠΟΜΕΝΕΙ. Αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.

Κάποιες φορές που τόλμησα να δώσω ένα τέλος στον φαύλο κύκλο που καταλήγουμε συνεχώς, τα αποτελέσματα ήταν τόσο αποκαρδιωτικά ώστε αν δεν υποχωρούσα, θα θρηνούσαμε θύματα. Στην κυριολεξία. Είναι τόσο "εξαρτημένος" από την αποδοχή μου, που όταν τον διώχνω μακρυά μου, χάνει τη γη του, προκαλεί κακό στον ίδιο και σε εμάς. Δε χειροδικεί αλλά κάνει απόπειρες αυτ.......ας και έτσι αναγκάζομαι να πάω πάσο. Και αντιστρέφω τελείως την στάση μου γιατί αντιλαμβάνομαι πόσο ευάλωτος είναι, πως αν ολοκληρώσει την απόπειρα..... η ζωή μας δε θα είναι ίδια.

Μόλις με έχει ξανά δίπλα του, ηρεμεί και γίνεται "ο πιο ευτυχισμένος άνθρωπος του κόσμου". Και ξανά από την αρχή.

Το πρόβλημα όπως καταλαβαίνετε είναι σύνθετο και έχει απλώσει πλοκάμια.

Κι εγώ είμαι σε δίλημμα...... από τη μια δεν είναι δυνατόν να αντέχω όλα τα βάρη της οικογένειας και να υπομένω μια κατάσταση που δεν πρόκειται να αλλάξει ποτέ και από την άλλη, αν δεν υποχωρήσω και πω αποφασιστικά το τέλος, ξέρω ότι θα κάνει κακό!!!!! Και είμαι σίγουρη γι' αυτό που λέω γιατί ξέρω πλέον τις αντοχές του και είμαι σε θέση να προνοήσω την κάθε αντίδρασή του.

Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα.

Τα παιδιά έχουν άποψη και δε θέλουν να προκαλέσω το κακό αλλά δε θέλουν και να ζούμε έτσι. Θλίβονται και ....υπομένουν κι αυτα!!! Προσδοκώντας τι????Δεν ξέρω!!!!!!!

Θα κάνω μια παύση εδώ και βλέποντας ..... την πορεία του θέματος, τα ξαναλέμε!!!!!


:P

Dum spiro spero!!!

:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 59
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Eπανηλθα. Βλεπω οτι εχει διαβαστει το θεμα καποιες φορες αλλα δεν παιρνετε θεση.

Επισης να συμπληρωσω οτι η πιθανοτητα συμβουλου γαμου ειναι αδυνατη εκ μερους του. Κατα τη δικη του αποψη, εγω ειμαι η παραλογη απαιτητικη συζυγος που τον "περιοριζω". Περιορισμος κατα τη δικη του αποψη ειναι που του ζητω να κανει οικονομια (να μη βγαινει καθημερινα για καφε) αλλα να ασχολειται τον ελευτερο χρονο του με την οικογενεια και το σπιτι του.

Η οικονομικη κριση δεν μας εχει αφησει απο εξω και καποια προβληματα στη δουλεια του τον εχουν αφησει αρκετους μηνες χωρις τις κανονικες αποδοχες. Με αποτελεσμα να εχουμε φτασει σε οριακο σημειο. Διαμαρτυρεται οτι του απαγορευω να κανει πραγματα που επιθυμει και του επιβαλλω αυτα που επιθυμω εγω.

Θα κανω μια ερωτηση για να διευκολυνω τη συμμετοχη σας γιατι εγραψα το θεμα για να ακουσω τις αποψεις σας.

Τι θα κανατε εσεις σε αυτην την περιπτωση????


:P

Dum spiro spero!!!

:P

Link to comment
Share on other sites

Τι εγινε ρε παιδια???

Τοσο μπερδεμενο ειναι το κουβαρι μου, που δεν ξερετε απο που να το πιασετε????

Σκεφτηκα οτι μαζι θα μπορουσαμε να βρουμε μια ακρη αλλα βλεποντας την απουσια σας, απελπιζομαι περισσοτερο. Σε τοσα αλλα θεματα που σας απασχολουσαν, βρηκαμε λυση (ειμαι παλιο μελος αλλα με αλλο ονομα) και σε αυτο που με απασχολει εμενα δε θα βρουμε????? Τοση γκαντεμια πια???? :-(:-(:-(


:P

Dum spiro spero!!!

:P

Link to comment
Share on other sites

Eπανηλθα. Βλεπω οτι εχει διαβαστει το θεμα καποιες φορες αλλα δεν παιρνετε θεση.

Επισης να συμπληρωσω οτι η πιθανοτητα συμβουλου γαμου ειναι αδυνατη εκ μερους του. Κατα τη δικη του αποψη, εγω ειμαι η παραλογη απαιτητικη συζυγος που τον "περιοριζω". Περιορισμος κατα τη δικη του αποψη ειναι που του ζητω να κανει οικονομια (να μη βγαινει καθημερινα για καφε) αλλα να ασχολειται τον ελευτερο χρονο του με την οικογενεια και το σπιτι του.

Η οικονομικη κριση δεν μας εχει αφησει απο εξω και καποια προβληματα στη δουλεια του τον εχουν αφησει αρκετους μηνες χωρις τις κανονικες αποδοχες. Με αποτελεσμα να εχουμε φτασει σε οριακο σημειο. Διαμαρτυρεται οτι του απαγορευω να κανει πραγματα που επιθυμει και του επιβαλλω αυτα που επιθυμω εγω.

Θα κανω μια ερωτηση για να διευκολυνω τη συμμετοχη σας γιατι εγραψα το θεμα για να ακουσω τις αποψεις σας.

Τι θα κανατε εσεις σε αυτην την περιπτωση????

Αρχικά να σε ενημερώσω ότι, αν και το ξέρεις, ο σύζυγος σου φέρεται πολύ ανώριμα. Είναι σαν να έχεις και άλλο παιδάκι να προσέχεις και το λέω κια για τις πιθανές α...νιες και για το βγαίνω κάθε μέρα για καφέ και ξοδέυω λες και έιμαι ακόμα φοιτητής. Δεν το λέω για προσβολή αλλά εμένα απ' ότι διάβασα αυτή την εντύπωση μου έδωσε. Είναι δύσκολο για σένα να τα κάνεις όλα μόνη σου και μπράβο που μέχρι στιγμής αντέχεις. Εγώ στη θέση σου θα συζητούσα πολύ σοβαρά μαζί του και αν δεν έπαιρνε απο λόγια (και νομίζω δεν παίρνει) θα ξεκινούσα διαδικασίες διαζυγίου. Ξέρω ότι είναι δύσκολο, πόσο μάλλον να έχεις παιδιά και ένα άντρα που προσπαθεί να σου φορτώσει τύψεις ότι α...νει επειδή τον αφήνεις, αλλά είναι καλύτερα να έχεις κια εσύ και τα παιδιά την ψυχική σας ηρεμία κια να είστε ευτυχισμένοι από το να είστε μαζί και να είστε δυστυχισμένοι. Αυτά όλα τα λέω επειδή ανέφερες ένα μεγάλο ψέμα , το οποίο δεν ξέρω ποιο είναι κι αν θέλεις να το πεις, αλλά για μένα όπως είπες και εσύ δεν υφίστανται ψέματα μέσα σε μια σχέση πόσο μάλλον αν είναι σοβαρά και λόγω του ενός επακολουθούν κι άλλα κι άλλα και έπειτα χάνεις την μπάλα.

Link to comment
Share on other sites

εμενα παλι ετσι οπωσ το διαβαζω μου δειχνει εκμεταλλευση και οταν απειλειται οτι θα χασει το...θυμα (συγνωμη κιολασ -ελπιζω να καταλαβαινεισ πωσ το λεω)παταει μια α......ια επειδη ξερει απλα οτι θα "πιασει"...συμφωνω με τη φιλη παρακατω,οντωσ ειναι τελειωσ ανωριμοσ ,δεν εχει καταλαβει την εννοια τησ οικογενειασ και ουτε προκειται.κατα τη δικη μου αποψη δεν νομιζω καν πωσ θα α....... πραγματικα.ισωσ αν εφευγεσ ενα διαστημα π.χ.σε γονεισ ,φιλουσ χωρισ ομωσ να δειξεισ οτι τον αφηνεισ .....να δεισ τι θα κανει αν μεινει λιγο μονοσ του??ισωσ ταρακουνηθει....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ αυτή και αν είναι δύσκολη κατάσταση.... δεν ξέρω ότι και να πω έξω από τον χορό βρίσκομαι αλλά πιστεύω ότι η γκρέτελ έχει δίκιο. Ίσως ένας παροδικός "χωρισμός" να τον ταρακουνήσει... είναι και τα παιδιά βέβαια στη μέση αλλά πρέπει να προσέξεις και τον εαυτό σου, και αυτό μπορεί να ακούγεται εγωιστικό αλλά πιστεύω ότι αν προσέξεις τον εαυτό σου θα μπορείς να προσέχεις (γενικώς) τα παιδιά καλύτερα.... δύσκολη κατάσταση πάντως, το ξαναείπα, αλλά κάτι πρέπει να γίνει...


Χαμογελάτε, είναι μεταδοτικό

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Δεν υπάρχει λόγος να μου ζητάτε συγνώμη για την τοποθέτησή σας. Άλλωστε, έγραψα εδώ για να με βοηθήσετε να δω και με άλλα μάτια την περίπτωση, ώστε να δω καθαρά ίσως κάτι που μέχρι τώρα δεν ήταν τόσο ορατό (εκούσια ή ακούσια ) σε μένα.

Είμαι αποφασισμένη να χτυπήσω το μαχαίρι στο κόκκαλο και ότι βγει. Πάντως δεν θα επιτρέψω σε καμία περίπτωση, η δική του ανωριμότητα (συμφωνώ απόλυτα με τον χαρακτηρισμό που δώσατε) να βλάψει περισσότερο εμένα και τα παιδιά μας. Οφείλω να προστατέψω τον εαυτό μου και τα παιδιά μου επίσης.

Ομολογώ όμως πως με το διαζύγιο, δε θα λυθούν τα προβλήματα. Συγκεκριμένα, θα λυθούν μερικά από τα σημερινά αλλά θα δημιουργηθούν άλλα που σήμερα μόνο να τα φανταστώ μπορώ.

Η πιθανότητα να φύγουμε για ένα διάστημα είναι αδύνατη, δεν υπάρχουν γονείς ή άλλο σπίτι όπου θα μπορούσα να φιλοξενηθώ. Αλλά και να υπήρχε αυτή η πιθανότητα, δε θα με άφηνε ήσυχη. Ένα ανώριμο άτομο που δεν μπορεί να δει καθαρά τα λάθη του και τις συνέπειες αυτών, δεν είναι δυνατόν να αποδεχθεί πολιτισμένα μια εγκατάλειψη είτε αυτή είναι προσωρινή είτε μόνιμη. Το μυαλό αυτών των ανθρώπων, δουλεύει περισσότερο ώστε να βρουν τεχνάσματα για να πετύχουν το σκοπό τους αδιαφορώντας για τις ζημίες.

Αχ!!! Πόσο θα ΄θελα να είχε τη δυνατότητα να μη μας πληγώνει. Να μπορούσε να δουλέψει με τον εαυτό του ώστε να ξέρει "να δίνει" και να μην έχει την απαίτηση μόνο "να παίρνει". Συχνά σκέφτομαι πως αυτός ο άνθρωπος, δεν έπρεπε να κάνει οικογένεια. Τουλάχιστο όχι όταν την έκανε. Δεν ήταν ώριμος για γάμο και υποχρεώσεις και αυτό πληρώνουμε τώρα όλοι μας.


:P

Dum spiro spero!!!

:P

Link to comment
Share on other sites

Καλή δύναμη asteraki μακάρι να πάνε όλα καλά και να συνέλθει και αυτός. Δυστυχώς πολλοί άντρες ψάχνουν να αντικαταστήσουν τη μαμά τους με μια άλλη "μαμά" (τη γυναίκα τους) και συνεχίζουν να συμπεριφέρονται για πάντα σαν μωρά παιδιά..


Χαμογελάτε, είναι μεταδοτικό

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Aristitsa. Αυτή είναι μια ακόμη "διάγνωση" που έχω κάνει για τον "καλό" μου!!!!! Και να πω ότι είχε καλή σχέση με τη μαμά του??? Πάει στα κομμάτια. Τελείως αταίριαστοι, ξένοι μεταξύ τους.!!!


:P

Dum spiro spero!!!

:P

Link to comment
Share on other sites

Αστεράκι μου!!!

Ο αντρούλης σου φαίνεται να αγαπάει πολύ τη ζωούλα του, να νοιάζεται κυρίως για αυτήν και να έχει βρει το "κουμπί σου".

Τι θέλω να πω:

1. Δε νομίζω ένας άντρας τόσο καλοπερασάκιας, που δε θυσιάζει διάφορα για τα παιδιά του να έκανε πράξη τις απειλές του, σχετικά με την α...νία.

2. Παρ' όλα αυτά, έχει βρει το κουμπί σου και πατάει εκεί πέρα για να συνεχίσει τη ζωούλα του όπως είναι...

3. Εάν θες αρχικώς να τον "αιφνιδιάσεις" χωρίς να φύγεις, να διώξεις κλπ, κάνε τα όλα διαφορετικά από ότι τα έκανες και μην του δίνεις σημασία:

π.χ. μη γκρινιάζεις όταν βγαίνει (αν γκρινιάζεις), αν σου πει για α...νία, πες του κάτι χιουμοριστικό του στυλ: "όχι με μαχαίρι, αγάπη μου, σφουγγάρισα σήμερα" ή κάτι τέτοιο, κοινώς άλλαξε τη συμπεριφορά σου με μικρές δόσεις...

Μιας και δεν ξέρω αν είσαι διατεθειμένη να διακινδυνέψεις την πιθανή... πραγματοποίηση των απειλών του (που είμαι σίγουρη ότι και να γινόταν κατά λάθος θα γινόταν), ξεκίνα με κάτι απλό, όπως αυτά που σου έγραψα.

Επίσης, αν εσύ του φτιάχνεις ρούχα, κλπ, μην τα φτιάξεις μία μέρα και πες "πάω να πιω τον καφέ μου με τα παιδάκια μας έξω, δεν μπορώ να σου σιδερώσω".

Είναι φοβερή η συμπεριφορά των ανθρώπων όταν δεν λειτουργούμε σύμφωνα με τα "συνηθισμένα". Αξίζει να το δοκιμάσεις!!!


NDPXp3.png eJ01p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αστεράκι μου!!!

Ο αντρούλης σου φαίνεται να αγαπάει πολύ τη ζωούλα του, να νοιάζεται κυρίως για αυτήν και να έχει βρει το "κουμπί σου".

Τι θέλω να πω:

1. Δε νομίζω ένας άντρας τόσο καλοπερασάκιας, που δε θυσιάζει διάφορα για τα παιδιά του να έκανε πράξη τις απειλές του, σχετικά με την α...νία.

2. Παρ' όλα αυτά, έχει βρει το κουμπί σου και πατάει εκεί πέρα για να συνεχίσει τη ζωούλα του όπως είναι...

3. Εάν θες αρχικώς να τον "αιφνιδιάσεις" χωρίς να φύγεις, να διώξεις κλπ, κάνε τα όλα διαφορετικά από ότι τα έκανες και μην του δίνεις σημασία:

π.χ. μη γκρινιάζεις όταν βγαίνει (αν γκρινιάζεις), αν σου πει για α...νία, πες του κάτι χιουμοριστικό του στυλ: "όχι με μαχαίρι, αγάπη μου, σφουγγάρισα σήμερα" ή κάτι τέτοιο, κοινώς άλλαξε τη συμπεριφορά σου με μικρές δόσεις...

Μιας και δεν ξέρω αν είσαι διατεθειμένη να διακινδυνέψεις την πιθανή... πραγματοποίηση των απειλών του (που είμαι σίγουρη ότι και να γινόταν κατά λάθος θα γινόταν), ξεκίνα με κάτι απλό, όπως αυτά που σου έγραψα.

Επίσης, αν εσύ του φτιάχνεις ρούχα, κλπ, μην τα φτιάξεις μία μέρα και πες "πάω να πιω τον καφέ μου με τα παιδάκια μας έξω, δεν μπορώ να σου σιδερώσω".

Είναι φοβερή η συμπεριφορά των ανθρώπων όταν δεν λειτουργούμε σύμφωνα με τα "συνηθισμένα". Αξίζει να το δοκιμάσεις!!!

αψογεσ συμβουλεσ...πτι ακριβωσ σκεφτομουν να τησ γραψω!!!!asteraki αλλαξε την συμπεριφορα σου δεσ το με ...μια δοση τρελασ και λιγο χιουμορ(πιστεψε με θα χασει τη "μπαλα")γινε αινιγματικη....δυνατη και να δειχνεισ πωσ οτι και να κανει δεν σ αγγιζει....(θα βρει τεχνασματα οπωσ ειπεσ)...και μη φοβασαι..δεν ειναι τοσο χαζοσ ν α.......ει..την αγαπαει τη ζωουλα του....μου θυμισεσ τη ζωη μου με τον πρωην αντρα μου...ανωριμοσ..ιδιεσ συμπεριφορεσ..δυσκολευτηκα να τον αφησω αλλα τελικα χωρισαμε.ευτυχωσ δεν καναμε παιδια....και τωρα που ξαναπαντρευτηκα και εκανα και ενα γιο με το δευτερο συζυγο μου ακομα κατα διαστηματα προσπαθει να βρει τροπουσ να επικοινωνησει μαζι μου....αυτεσ κοριτσι μου ειναι αρρωστημενεσ σχεσεισ..σχεσεισ εξαρτησησ και οχι πραγματικησ αγαπησ...αργησα κι εγω να το καταλαβω..και τι συμπτωση!και εκεινοσ σαν τον καλο σου με τη μητερα του δεν ειχαν καλεσ σχεσεισ....η καλυτερα να το πω ηταν μια σχεση μισουσ και παθουσ..περιεργη κατασταση....ευχομαι το καλυτερο...να δεισ τα πραγματα απο ολεσ τισ πλευρεσ και να κανεισ αυτο που ειναι καλυτερο πρωτα για σενα για να εχεισ δυναμη να μεγαλωσεισ τα παιδια σου..μεσα απο σενα θα ειναι κι εκεινα καλα!!!!φιλικα
Link to comment
Share on other sites

asteraki το θεμα σου με ξαφνιασε σε σημειο να ειμαι ετοιμη να παρω τηλ την αδερφη μου (που λεει ο λογος) να δω αν τα εχει γραψει αυτη ολα αυτα..... ειναι ακριβος η ιδια ιστορια και βεβαια καταλαβαινεις το ποσο πολυ σε νιωθω.... λοιπον η γνωμη μου επειδη η αδερφη μου μετα απο ολα αυτα και βεβαια μιλαω μετα απο 18 χρονια γαμου (δεν ξερω για σενα) εχει πειραχτει το μυαλο της, στην κυριολεξια.... το εχει ριξει στο διαβασμα και στις συνεδριες σε κατι θεματα που ουτε τα καταλαβαινω, βγαινει λεει απο το σωμα της, παει αστρικα ταξιδια και κατι τετοια, εχει πωρωθεί με το φλιτζανι τα χαρτια και τα ζωδια και βεβαια εχει και γκομενο.... η συγκεκριμενη εχει περασει πολλα και απο τους γονεις μας και ισως καπου βαθια μεσα μου την καταλαβαινω,δεν της το εχω πει βεβαια ειναι 38 χρονων και δεν εχει ζησει τιποτα,(της ειπα οτι η γνωμη μου ειναι πως πρεπει να χωρησει με τον γκομενο και οταν ξεκαθαρισει η κατασταση με τον αντρα της και αν τελικα χωρησει οτι μπορει να κανει οτι θελει, εχουμε να μιλησουμε 6 μηνες μετα απο αυτα τα λογια)!!!!!!!!!!!! τα παιδια τα οποια ειναι στην εφηβια ειναι στα ορια τους να ξεφυγουν αν δεν εχει γινει ακομα, λοιπον οπως ειπες χτυπα στο κοκαλο γιατι σαν την ψυχικη μας υγεια τιποτα και σωματικη βεβαια γιατι το ενα φερνει το αλλο. οσο για την οικογενεια του???? ουτε που να τον δουν στα ματια τους γιατι φοβουντε οτι θα τον επιστρεψει πισω η αδερφη μου και μετα την απομακρινση απο το ταμειο...... αυτοι ειναι γονεις!!!!!

υ.γ. αυτο με τις αυτ....ιες που το εχουμε και εμεις ψωμοτυρι το φοβαμαι γιατι και εγω δεν τον εχω ικανο αλλα ποτε δεν ξερεις και οχι τιποτα αλλο αν φτασει σε αυτο το σημειο πως θα ζησουμε ολοι μας που της λεμε αστον??? μηπως το ιδανικο ειναι να ρωτησεις καποιον ιδικο????

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τη δόση τρέλας και χιούμορ μπορεί να είναι καλό αλλά πιστεύω για μικρό χρονικό διάστημα, πόσο να αντέξει η γυναίκα να τα αντιμετωπίζει στο χαλαρά και εντάξει μωρέ... δεν θα την ξεκουράσει, ίσως να ξεφύγει λίγο αλλά το κακό υπάρχει και θα σιγοβράζει... Μπορείς να δοκιμάσεις και αυτή τη τακτική έστω και μόνο για να μπορείς να πεις ότι τα δοκίμασες όλα...


Χαμογελάτε, είναι μεταδοτικό

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τη δόση τρέλας και χιούμορ μπορεί να είναι καλό αλλά πιστεύω για μικρό χρονικό διάστημα, πόσο να αντέξει η γυναίκα να τα αντιμετωπίζει στο χαλαρά και εντάξει μωρέ... δεν θα την ξεκουράσει, ίσως να ξεφύγει λίγο αλλά το κακό υπάρχει και θα σιγοβράζει... Μπορείς να δοκιμάσεις και αυτή τη τακτική έστω και μόνο για να μπορείς να πεις ότι τα δοκίμασες όλα...
εννοειται για λιγο ..ετσι απλα για να τον μπερδεψει..οταν οι αντρεσ δε μπορουν να σε καταλαβουν μπερδευονται και αναρωτιουνται..απλα θα ειναι καλο για εκεινη μεχρι να παρει και να εφαρμοσει τισ αποφασεισ τησ....:-)
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...