Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 14 λεπτά , Neverstop είπε:

      Νομίζω η κοπέλα δεν έκανε αυτό με το σταυρό για αυτό ρωτάω. Κάποια βγάζουν μόνο μία γραμμή

      Ναι κάλε το κατάλαβα απλώς επειδή είναι ίδιο μαρκα υπέθεσα πως δείχνει και αυτό πάνω από 25 μονάδες !!

      αυτο που έκανε η κοπέλα δείχνει κάθετη γραμμή και έχει μια άχνη κάθετη 

Ποιο απορυπαντικό ρούχων προτιμάτε & ποιο μαλακτικό


kalamaraki

Recommended Posts

Όσες χρησιμοποιείτε υγρά απορρυπαντικά, ξεκίνησα να βάζω το υγρό προδέρμ αλλά μόλις το βάζω στη θήκη γλυστράει και φεύγει, δεν ξέρω εάν πάει στον κάδο ή αν έτσι υποτίθεται γίνεται. Βοηθήστε λιγάκι.

μΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΣΤΟΝ ΚΑΔΟ ΠΑΕΙ ΑΠΛΑ ΛΟΓΩ ΚΛΗΣΗς ΤΗς ΘΗΚΗΣ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΕΚΕΙ ΩΣΠΟΥ ΝΑ ΠΕΣΕΙ ΤΟ ΥΓΡΟ


qqfk.jpgnlOxp3.png

9wEc.jpgAvESp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 120
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μόλις δοκίμασα αυτές τις ημέρες το ariel gel πολύ καλό με τέλεια μυρωδιά, από μαλακτικό soupline mistral μακράν το καλύτερο!!


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

L'arbre vert. Είναι οικολογικά. Εκτός από τα παιδιά που προσέχω τα απορρυπαντικά, έχω κι εγώ αλλεργία δερματική, και είμαι πολύ ευχαριστημένη από αυτά. Είναι λίγο πιο ακριβά, αλλά είναι συμπυκνωμένα και διαρκούν πολύ περισσότερο από τα υπόλοιπα.


age.png age.png

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ να σας πω....για μας χρησιμοποιώ τα πάντα. Ανάλογα με το πορτοφόλι!! Παλιότερα έπαιρνα συνέχεια ARIEL υγρό. Μετά κάποια στιγμή πήρα και του LIDL το υγρό. Ανάλογα με το τί βρίσκω σε προσφορά. Τελευταίως πήρα και PLANET, που ήταν 1 + 1 δώρο. Προτιμώ πάντως στα λευκά στο βράσιμο 60 Βαθμούς να βάζω σκόνη.

Για την μπέμπα (8 μηνών) μόνοτ Proderm υγρό και μαλακτικό. Τώρα όμως λέω να τα πλύνω με τα δικά μας απορρυπαντικά...απλά χώρια.

Link to comment
Share on other sites

Για μας ΑRIEL οποιο μου αρεσει τη μερα που θα παω για ψωνια

Μαλακτικο quanto τωρα εχω το ροζ αλλα μου αρεσει και το μπλε.και τα cajoline μου αρεσουν πολυ και το soupline

Για το μωρο proderm δεν χρησιμοποιω μαλακτικο


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εγώ είμαι σαν την mom...χρησιμοποιώ πολλά...

Για λευκά έπαιρνα το "ariel alpine" μετά το άλλαξα σε "my planet"...σε συνδυασμό με λευκαντικό "εύρηκα".

Για μαύρα έχω το "tide black style".

Για χρωματιστά το "dixan" υγρό.

Για μάλλινα το "tide για μάλλινα & ευαίσθητα".

Μαλακτικό παίρνω το "my planet" αλλά επειδή είχε προσφορά στα μαλακτικά carefour πήρα με άρωμα βερίκοκο και ξετρελάθηκα...

Για το μωρό χρησιμοποιώ μόνο "προδέρμ"...

Επίσης σε κάθε πλύση βάζω και "age gentile"...

Πολλά?????


MRIip3.png

xnmwp3.png

Link to comment
Share on other sites

ε λίγο....

δεν βαριέστε να έχετε τόσα πολλά?

εγώ βαριέμαι....

στα μάυρα δεν βάζω ειδικό γιατί τα πλένω μόνο στους 30βαθμούς

Μάλλινα δεν φοράμε γενικώς σαν οικογένεια...μόνο η μικρή εχει 2-3....

Link to comment
Share on other sites

Μαλακτικό παίρνω πάντα συμπηκνωμένο, συνήθως Neomat σε διάφορα αρώματα για ποικιλία. Πήρα μια φορά το Lenor το κόκκινο αλλά μου φάνηκε πολύ έντονη η μυρωδιά και δεν ξαναπήρα.

Απορρυπαντικό σκόνη Neomat ή Planet.


eNortjK1UjI3MzczVrIGXDAS4gKp75.png
Link to comment
Share on other sites

Απορρυπαντικό για εμάς Ariel υγρό και μαλακτικό Lenor.

Για μαύρα το "tide black style".

Για μάλλινα το "tide για μάλλινα & ευαίσθητα".

Για την μικρή απορρυπαντικό Proderm και μαλακτικό το ίδιο ή Soupline loving hug.


Amvnp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Και εγώ χρησιμοποιώ πολλά

skip σκόνη για τα λευκά

skip υγρό για τα χρωματιστά και μερικές φορές ευρηκα με σαπούνι μασσαλίας

woolite mix dark για τα μαύρα

soupline λευκό ή σιέλ μαλακτικό

προδέρμ απορρυπαντικό και μαλακτικό για τα ρούχα του μπέμπη και έχουμε και ένα αρκάδι(μου φαίνεται οτι το προδέρμ το απορρυπαντικό σε συνδιασμό με το μαλακτικό μυρίζει πολύ έντονα)


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω επαιρνα Αriel alpine αλλα την τελευταια φορα που χρειαστηκα σκονη ειχε προσφορα το skip η μεγαλη συσκευασια και κατεληξα σε αυτο. Απο μαλλακτικο χρησιμοποιω ενα το οποιο δεν εχει μαρκα, θελω να πω δεν ειναι soupline ή καποια αλλη γνωστη εταιρεια.. Επανω στο μπουκαλι εχει την επωνυμια του σουπερ μαρκετ που δουλευει η μανα μου και τη λεξη white flowers.

Τα ρουχα της μικρης τα επλενα με προδερμ υγρο αλλα τελικα κατεληξα στη σκονη προδερμ και απο μαλλακτικο παλι το προδερμ.


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για λευκά - χρωματιστά σκόνη ariel αυτή με τα λουλουδάκια

Για μαύρα υγρό οποιαδήποτε μάρκα αλλά με άρωμα σαπούνι μασσαλίας

Και μαλακτικό soupline aroma therapi το μωβ.

Για το μωρό proderm και απορρυπαντικό και μαλακτικό αλλά και δυο βδομάδες περίπου που τελείωσε δεν ξαναπήρα.Τα πλένω με τα δικά μας απορρυπαντικά αλλά χώρια εννοείται.


Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ skip ταμπλέτες για τα λευκά και πάντα vanish για τα λευκά.

Στα σκούρα έβαζα υγρό skip (μοβ) ή υγρό Ariel, τώρα βάζω omino biango αφρό μασαλίας υγρό (μυρίζει υπέροχα και είχε προσφορά -4 ευρώ), το δοκίμασα και είναι καλό.

Για μάλινα tide για μάλλινα & ευαίσθητα.

Και μαλακτικό βάζω soupline aroma therapi ή quanto Ελληνικά νησιά.

Για τη μπέμπα μου βάζω proderm σκονη ή υγρό και μαλακτικό proderm. Βέβαια τώρα τελευταία πήρα μαλακτικό persil baby και μυρίζει τέλεια.


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στο σπιτι τωρα εχω Σκιπ λογω προσφορας! Μαλακτικο το αλλαζω καθε φορα, αυτη τη στιγμη εχω συμπηκνωμενο Lexmar. Για τα μωρουδιακα πηρα κατι νιφαδες πρασινου σαπουνιου, αλλα ειναι λιγο δυσχρηστες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...