Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Ποιο απορυπαντικό ρούχων προτιμάτε & ποιο μαλακτικό


kalamaraki

Recommended Posts

μετα απο πολλες δοκιμες και πλυντηριακες ωρες για εμε μια ειναι η τοπ επιλογη:αριελ αλπιν σε συνδασμο με σουπλιν πρασινο μηλο~~με αυτα επλενε και η πεθερα μου τα ρουχα του αντρα μου και μαλλον υποσεινηδητα μου φερνουν αναμνησεις της προ γαμου εποχης...:D:D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 120
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ariel alpine σκονη για τα λευκα. τα μονα που πλενω στους 60.

Ariel alpine υγρο για σκουρα, χρωματιστα, του μωρου κτλ. Καμια φορα βαζω και σκονη στα χρωματιστα, οπως μου ερθει.

Για τα μαλλινα εχω ενα ροζ ειδικο για μαλλινα, δεν θυμαμαι ομως ποιο..

Μαλακτικα παιρνω διαφορα.. τωρα εχω quanto λεβαντα αλλα ειναι ωραιο και τα ελληνικα νησια και αλλο ενα γαλαζιο.

Ξεχωριστο απορρυπαντικο για το μωρο σταματησα να χρησιμοποιω, δεν μπορω αλλα κουτια. Ετσι και αλλιως δεν παρουσιαστηκε καποιο προβλημα οπότε συνεχιζουμε ετσι.;)

Καποτε ειχα παρει και ενα για σκουρα αλλα οταν τελειωσε δεν ξαναπηρα, τα πλενω με υγρο ariel. :)

Και η μαμ μου παντα αριελ χρησιμοποιουσε και από εκει μου κολλησε, δεν εχω δοκιμασει αλλο..:D


Hceyp3.png u8TUp3.png
Link to comment
Share on other sites

dixan υγρό για τα μαύρα και χρωματιστά,planet για τα άσπρα σε σκόνη λόγω πρόπλυσης ο άντρας μου πήρε να το δοκιμάσουμε και μαλακτικό lenor και quanto ελληνικά νησιά,της μικρής προδερμ μαλακτικό και απορρυπαντικό και τώρα persil σκόνη,αλλά όταν τελειώσει θα ξεκινήσω κι εγώ με δικό μας απορρυπαντικό


nAcmp3.png

uZRep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για τα ρούχα Ariel υγρό και μαλακτικό soupline mistral. Για τα λευκά οπωσδήποτε ευρηκα κ καμμιά φορά και χλωρίνη (λόγω δουλειάς).

Τα Planet τα έχετε δοκιμάσει? Πήρα δείγμα από το carrefour και το χρησιμοποίησα. Καλό μου φάνηκε. Εσείς τι λέτε?

Α, για το παιδί προδερμ υγρό και μαλακτικό. Σκέφτομαι τώρα να αρχίσω να τα πλένω με το δικό μας το απορρυπαντικό.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

Και γώ χρησιμοποιώ πολλά: Μαλακτικό το lenor μοβ για τα σκούρα και το κίτρινο για τα λευκά και ανοιχτόχρωμα, απορρυπαντικό πάντα υγρό για σκούρα persil αλλά είμαι ευχαριστημένη και με το omino bianco για τα σκούρα και είναι και πιο οικονομικό για την ώρα. Από τα απορρυπαντικά για τα χρωματιστά και ανοιχτόχρωμα αφού δεν έμεινα ικανοποιημένη από το planet, όλα τα ariel και όλα skip έχω πάρει 3 φορές διάφορες συσκευασίες από υγρά για ανοιχτόχρωμα ή χρωματιστά από το Lidl ή το Aldi και μπορώ να πώ ότι είμαι ευχαριστημένη και είναι και οικονομικά!Α! Έχω δοκιμάσει και το μαλακτικό ΑΒ με άρωμα πούδρα και είναι καλό και πολύ πιο φθηνό εννοείται...Ο μικρός είναι πλεόν 2,5 ετών οπότε δεν χρησιμοποιώ ξεχωριστό απορρυπαντικό από το δικό μας!


Έχεις τα πινέλα, έχεις τα χρώματα, ζωγράφισε τον παράδεισο και μπες μέσα...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

για εμάς planet απορρυπαντικό και μαλακτικό, αν και λέω τουλάχιστον για τα εσώρουχα να καταργήσω το μαλακτικό, καθώς δεν ξεπλένεται, ενίοτε και σαπουνοκαρπούς, για το μπέμπη μόνο βιολογικό απορρυπαντικό υγρό, από φυσικούς σαπουνοκαρπόυς και φυσικά χωρίς μαλακτικό

Link to comment
Share on other sites

L'arbre vert. Είναι οικολογικά. Εκτός από τα παιδιά που προσέχω τα απορρυπαντικά, έχω κι εγώ αλλεργία δερματική, και είμαι πολύ ευχαριστημένη από αυτά. Είναι λίγο πιο ακριβά, αλλά είναι συμπυκνωμένα και διαρκούν πολύ περισσότερο από τα υπόλοιπα.

επειδή με ενδιάφέρει που το βρίσκεις? σε σούπερ-μάρκετ ή σε καταστήματα βιολογικών, είσαι ευχαριστημένη, είναι γαλλικά? θα το ψάξω

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ariel υγρο ή Skip το πανισχυρο μικρο.. απο μαλακτικο το κουαντο ελληνικα νησια.. τωρα ειδα το NEOMAT μαλακτικο κατι κρυσταλους που το βαζεις απο την αρχη της πλυσης μεσα στον καδο και θελω να παρω να το δοκιμασω παντως που το μυρισα απο το μπουκαλι ειναι πολυ ωραιο

για το μωρο συνηθως proderm αλλα εχω παρει και το persil

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα , εδώ και τέσσερα χρόνια ,μετά τη γεννηση της πρώτης μου κόρης και περνώντας τη περίοδο του Proderm χρησιμοποιούσα τη σειρά του Neomat απορρυπαντικό και μαλακτικό , με τη γέννηση όμως της μικρής και ανακαλύπτοντας ότι το Prderm της δημιουργεί ξηροδερμία καθώς και όλα τα απορρυπαντικά που υποτίθεται ότι είναι ειδικά σχεδιασμένα για τη βρεφική επιδερμίδα καθώς και όλα τα υπολοιπα που κυκλοφορούν στο εμποριο δε ξέρω τι να χρησιμοποιήσω , θα ήθελα να μου πείτε εαν έχετε καποια αντιστοιχει εμπειρία καθως και η φίλη Tara απο που το προμηθεύεται το οικολογικό απορρυπαντικό.


:oops:
Link to comment
Share on other sites

εγω χρησιμοποιο σκιπ πανισχυρο μικρο και απο μαλακτικο σουπλιν μιστραλ παντα..

και γω αυτά χρησιμοποιώ,και το σουπλιν το μπλε!


line_line_typew5_beg_d_typew3_time_1219377600_text_c5dfece1f3f4e520f0e1edf4f1e5ecddedefe9.gif

baf8b500a3.png

μωράκι μου σε περιμένουμε πως και πως!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ soapnuts (βιολογικό απορρυπαντικό) http://www.ecofamily.gr/index.php?target=products&product_id=29779

και καμιά φορά "αρκάδι-λευκό" (στους 60)

και

αντι για μαλακτικό χρησιμοποιώ αυτές τις μπάλες απο καουτσούκ

http://www.ecofamily.gr/index.php?target=products&product_id=29782

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...