Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Ποιο απορυπαντικό ρούχων προτιμάτε & ποιο μαλακτικό


kalamaraki

Recommended Posts

απ'ότι κατάλαβα αυτά είναι βιολογικά,είναι αποτελεσματικά και φτηνά?που μπορούμε να τα βρούμε?αν είναι να τα δοκιμάσω γιατί έτσι οπως το βλέπω το περιβάλλον σκέφτομαι που θα φέρω το παιδί μου?...:(με το παραμικρό ο καθένας μας μπορεί να βοηθήσει!!!;)


line_line_typew5_beg_d_typew3_time_1219377600_text_c5dfece1f3f4e520f0e1edf4f1e5ecddedefe9.gif

baf8b500a3.png

μωράκι μου σε περιμένουμε πως και πως!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 120
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

απ'ότι κατάλαβα αυτά είναι βιολογικά,είναι αποτελεσματικά και φτηνά?που μπορούμε να τα βρούμε?αν είναι να τα δοκιμάσω γιατί έτσι οπως το βλέπω το περιβάλλον σκέφτομαι που θα φέρω το παιδί μου?...:(με το παραμικρό ο καθένας μας μπορεί να βοηθήσει!!!;)

Μπορείς να τα βρεις στο site που σου έχω βάλει παραπάνω.

Το θέμα δεν είναι μόνο το περιβάλλον

αλλά είναι και το γεγονός οτι όλα τα κοινά απορρυπαντικά περιέχουν βλαβερά χημικά....

και εαν σκεφτείς οτι έρχονται σε επαφή με το δέρμα σου ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ

με τα ρούχα που φοράς

δεν είναι και λίγο...

Σου παραπέμπω και άλλα posts που αναφέρουν για τα saopnuts.

http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=1112285&postcount=44

http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=1112708&postcount=48

http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=1112986&postcount=51

http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=1112999&postcount=52

Ας ελαττώσουμε ΟΣΟ ΜΠΟΡΟΥΜΕ την έκθεσή μας στα χημικά!

Έχουμε που έχουμε την ατμοσφαιρίκή ρύπανση,

ας μειώσουμε τουλάχιστον τα χημικά που "περνάνε" απο το χέρι μας! :wink:

Link to comment
Share on other sites

αυτό που το πας?θα το δοκιμάσω να δω και αν είναι όντως τόσο καλό και οικονομικό θα το συνεχίσω,ειδικά τώρα που θα έρθουν και τα μωρουδιακά ρουχαλάκια:rolleyes::rolleyes::rolleyes:


line_line_typew5_beg_d_typew3_time_1219377600_text_c5dfece1f3f4e520f0e1edf4f1e5ecddedefe9.gif

baf8b500a3.png

μωράκι μου σε περιμένουμε πως και πως!!!

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες κοπέλες απο το φόρουμ κάνουν μια σχετική προετοιμασία για να "φτιάξουν" το σαπούνι των soap nuts.

(το βράζουν κλπ)

Eγώ επειδή ψιλοβαριέμαι την διαδικασία

απλά βάζω σε μια ρολέτα-δοσομετρητή καυτό νερό (απο την βρύση) και εκεί μέσα τοποθετώ τους καρπούς -με το υφασμάτινο σακουλάκι τους που περιέχει η συσκευασία- για περίπου 1 ωρίτσα.

Αλλες κοπέλες δεν κάνουν καμία προετοιμασία και τοποθετούν το υφασμάτινο σακουλάκι κατευθείαν στο πλυντήριο και λένε οτι έχουν το ίδιο αποτέλεσμα.

Τους καρπούς αυτούς μπορείς να τους χρησιμοποιήσεις και 2η φορά και μερικές φορές και 3η.

(ανάλογα με τις θερμοκρασίες που τα έχεις χρησιμοποιήσει στις προηγούμενες πλύσεις)

Να έχεις υπόψην σου οτι η μπουγάδα σου μετά θα μυρίζει μόνο καθαριότητα και τίποτε άλλο!!

Τα αρώματα που αφήνουν τα κοινά απορρυπαντικά στην μπουγάδα

είναι τα "υπολλείματα" του απορρυπαντικού...τα οποία δεν κάνουν τίποτα άλλο απο το να βλάπτουν!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Λοιπον το χρησιμοποιω σε συνδιασμο με τη μπαλα καουτσουκ. Βγαζει απαλά και και μαλακά τα ρουχα. Για λεκεδες πηρα το βιολογικο υγρο που βαζεις τοπικα. Τα καθαριζει όλα. Δεν μυριζει τιποτα. Αυτο ειναι καλό γιατι δεν μενει χημικο στο ρουχο. Πλενω 2 φορες και μετα ριχνω το σακουλάκι σε κουβα με καυτο νερο και μολις κρυωσει σφουγγαριζω. Γυαλίζει τελεια τα πλακακια.....

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το χρησιμοποιω σε συνδιασμο με τη μπαλα καουτσουκ. Βγαζει απαλά και και μαλακά τα ρουχα. Για λεκεδες πηρα το βιολογικο υγρο που βαζεις τοπικα. Τα καθαριζει όλα. Δεν μυριζει τιποτα. Αυτο ειναι καλό γιατι δεν μενει χημικο στο ρουχο. Πλενω 2 φορες και μετα ριχνω το σακουλάκι σε κουβα με καυτο νερο και μολις κρυωσει σφουγγαριζω. Γυαλίζει τελεια τα πλακακια.....

[/url]

00020408.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • 2 εβδομάδες μετά...

Ariel υγρό και σκόνη εδω και χρόνια αν και το τελευταίο εξάμηνο σταμάτησα το μαλακτικό και μόλις τελειώσουν και αυτά θα συνεχήσω αποκλειστικά με αρκάδι και τα δικά μας ρούχα αλλά και του Μπέμπη..


EwCip3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...