Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Ποιο απορυπαντικό ρούχων προτιμάτε & ποιο μαλακτικό


kalamaraki

Recommended Posts

Ariel υγρό και σκόνη εδω και χρόνια αν και το τελευταίο εξάμηνο σταμάτησα το μαλακτικό και μόλις τελειώσουν και αυτά θα συνεχήσω αποκλειστικά με αρκάδι και τα δικά μας ρούχα αλλά και του Μπέμπη..

Αρκαδι εχει κι αλλο εκτος απ αυτο με το πρασινο σαπουνι?το χρησιμοποιεις και στο πλυντηριο να φανταστω,δε σου κολλαει στη θηκη απορρυπαντικου?γιατι εγω που το χρησιμοποιησα κανα 2 φορες,μου κολλησε στη θηκη και τα ρουχα πλυθηκαν σχεδον μονο με νερο με αποτελεσμα να τα ξαναπλυνω..


an1cHjg0g001210MjJkfDc4NTU1NTZkYXxpIG1wb3VybXBvdWxpdGhyYSBtYXMgZWluYWk6.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 120
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αρκαδι εχει κι αλλο εκτος απ αυτο με το πρασινο σαπουνι?το χρησιμοποιεις και στο πλυντηριο να φανταστω,δε σου κολλαει στη θηκη απορρυπαντικου?γιατι εγω που το χρησιμοποιησα κανα 2 φορες,μου κολλησε στη θηκη και τα ρουχα πλυθηκαν σχεδον μονο με νερο με αποτελεσμα να τα ξαναπλυνω..

Daniela μου, το αρκάδι το βάζουμε απευθείας στον κάδο. Το λέει και πάνω στις οδηγίες...;) Εγώ προσωπικά το χρησιμοποίησα για ένα διάστημα, εντάξει καθάριζε,αλλά 1) δεν ξεπλενόταν καλά και 2) άφηνε κάτι σαν γλίτσα στο λάστιχο του πλυντηρίου... Τώρα παίρνω το skip με cajoline το οποίο περιέχει και μαλακτικό.


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

skip με cajoline και εγω!!!!!!κ πραγματικα ειναι το μονο που μου κανει τα ρουχα πεντακαθαρα!!!

Πράγματι! Και μυρίζει πολύ ωραία έτσι;


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 5 εβδομάδες μετά...

Παιδιά, συστήστε μου ένα απορρυπαντικό για να βάζω τοπικά στους λεκέδες... Χρησιμοποιώ ace αλλά δεν φέρνει πάντα αποτέλεσμα... Το Oxy (σε φούξια συσκευασία) να είναι καλό;


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, συστήστε μου ένα απορρυπαντικό για να βάζω τοπικά στους λεκέδες... Χρησιμοποιώ ace αλλά δεν φέρνει πάντα αποτέλεσμα... Το Oxy (σε φούξια συσκευασία) να είναι καλό;

Καλό είναι, και αποτελεσματικό θα έλεγα, πολύ σπάνια να μην βγάλει κάποιο δύσκολο λεκέ. Το θέμα με το Vanish είναι ότι έχω παρατηρήσει κάποια ρούχα που έχουν στάμπες, τις χαλάει, ή θα τις ξεβάψει, ή θα αλλοιώσει τα χρώματα της.:roll:


line_m123_beg_micky_time_1126756800_text_cf20d4e1f1e6dced20eceff520e5dfede1e92e2e2e.gifline_flow_rose_beg_39_time_1196744400_text_eae1e920e720d4e6dde9ed20eceff520e5dfede1e92e2e2e.gif

Link to comment
Share on other sites

Μμμμ κατάλαβα... Είναι και λίγο ακριβό, η αλήθεια είναι, αλλά αν καθαρίζει, θα το προτιμήσω... Κοντεύουμε να ξεμείνουμε από φόρμες του μικρού, ρε συ! Δεν θα έχει τι να φοράει στο σχολείο...:oops:


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


χλωρίνη για τους λεκέδες. για πλυντήριο εννοείται.

και για χρωματιστά, απλά σε χαμηλή θερμοκρασία (30-40), με επιπλέον ξέβγαλμα.

για τα άσπρα, κανονικά στους 60, με επιπλέον ξέβγαλμα.

το επιπλέον ξέβγαλμα είναι πρόγργαμμα πλυντηρίου, που το επιλέγουμε επιπρόσθετα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντα ariel που εξαφανίζει τους δύσκολους λεκέδες και μαλακτικό συνήθως neomat συμπυκνωμένο..

Πάντα πλένω στο πρόγραμμα εξοικονόμησης ενέργειας και ποτέ διπλό ξέβγαλμα..

Τα σαπουνοφυστικάκια τι είναι??? πείτε μου κι εμένα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, συστήστε μου ένα απορρυπαντικό για να βάζω τοπικά στους λεκέδες... Χρησιμοποιώ ace αλλά δεν φέρνει πάντα αποτέλεσμα... Το Oxy (σε φούξια συσκευασία) να είναι καλό;

Παίρνω ένα της εύρηκα, για τοπικούς λεκέδες, δε θυμάμαι πως λέγεται. Το βάζω και σε τραπεζομάντιλα επειδή είμαστε συχνά με κόσμο και τα λερώνουμε με κρασιά, σοκολάτα, σάλτσα και είναι αποτελεσματικό.

Link to comment
Share on other sites

χλωρίνη για τους λεκέδες. για πλυντήριο εννοείται.

και για χρωματιστά, απλά σε χαμηλή θερμοκρασία (30-40), με επιπλέον ξέβγαλμα.

για τα άσπρα, κανονικά στους 60, με επιπλέον ξέβγαλμα.

το επιπλέον ξέβγαλμα είναι πρόγργαμμα πλυντηρίου, που το επιλέγουμε επιπρόσθετα.

Σέβη, καλύτερα εύρηκα Μασσαλίας. Η χλωρίνη πλυντηρίου φθείρει τα ρούχα.

Link to comment
Share on other sites

γειά σου νοικοκυροκόριτσο! θα το δοκιμάσω το εύρηκα μασσαλίας.

μαλακτικό συνήθως βάζω το σουπλίν, ή πιο σπάνια το κουάντο ή το λενόρ.

το νεομάτ δεν το έχω βάλει ποτέ. είναι καλό;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...