Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Fay_ είπε:

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

      εγώ δεν ειχα μετρήσει ποτέ προγεστερονη δεν το ειχα σκεφτεί άλλιως θα το εκανα! φυσικά και να το αναφέρεις!  αλλά νομίζω ότι ο οργανισμός ειδικά στην εξωσωματική θέλει τον χρόνο του για να μπουσταρει! να τους το πεις όμως 

      πρίν από 59 λεπτά , Fay_ είπε:

      Απλά δεν καταλαβαίνω γιατί δεν μου αυξάνουν τα ούτρο ή γιατί δε μου είπαν οι ίδιοι να μετρήσω προγεστερονη εφόσον είναι σημαντική απ όσο ξέρω. Δηλαδή θα γίνω εγω από μόνη μου η γιατρος..Έτσι μου έρχεται να πιω από μόνη μου παραπάνω ουτρο. Ξέρεις αν απορροφάται καλύτερα κολπικά; Εγω παίρνω και τα τρία από το στόμα. Σ ευχαριστώ παρεπιμπτοντως για όλες σου τις απαντήσεις 💕

      δεν σου αύξησαν την prolutex ; προγεστερονη δεν είναι ή κάνω λάθος;

      • Ευχαριστώ 1

Ποιο απορυπαντικό ρούχων προτιμάτε & ποιο μαλακτικό


kalamaraki

Recommended Posts

μαλακτικό παιδιά το έχω καταργήσει μετά από προτροπή ενός γνωστού που έχει στεγνοκαθαριστήριο. Δεν ξεπλένεται, μένει στα ρούχα λέει.


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 120
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

μαλακτικό παιδιά το έχω καταργήσει μετά από προτροπή ενός γνωστού που έχει στεγνοκαθαριστήριο. Δεν ξεπλένεται, μένει στα ρούχα λέει.

βάζω επιπλέον ξέβγαλμα.

Link to comment
Share on other sites

γειά σου νοικοκυροκόριτσο! θα το δοκιμάσω το εύρηκα μασσαλίας.

μαλακτικό συνήθως βάζω το σουπλίν, ή πιο σπάνια το κουάντο ή το λενόρ.

το νεομάτ δεν το έχω βάλει ποτέ. είναι καλό;

Τέλειο και κυρίως οικονομικό. Το λενόρ έχει πολύ έντονο άρωμα.

Παίρνω το αριελ με μαλακτικό κι έτσι βάζω λίγο.

Ναι νοικοκυροκόριτσι, άσε με... ΒΑΡΕΘΗΚΑ...

Αυτή τη βδομάδα (Παρασκευή) περιμένω γυναίκα. Ήθελα να πλύνω τα πατζούρια για να κάνει εκείνη τα υπόλοιπα κ μου λέει η μάνα μου "καλά παιδί μου, αφού την πλερώνεις που την πλερώνεις, άστα να τα κάνει όλα"...;)

Κι έτσι δεν κάνω τίποτα..μόνο το σίδερο..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τέλειο και κυρίως οικονομικό. Το λενόρ έχει πολύ έντονο άρωμα.

Παίρνω το αριελ με μαλακτικό κι έτσι βάζω λίγο.

Ναι νοικοκυροκόριτσι, άσε με... ΒΑΡΕΘΗΚΑ...

Αυτή τη βδομάδα (Παρασκευή) περιμένω γυναίκα. Ήθελα να πλύνω τα πατζούρια για να κάνει εκείνη τα υπόλοιπα κ μου λέει η μάνα μου "καλά παιδί μου, αφού την πλερώνεις που την πλερώνεις, άστα να τα κάνει όλα"...;)

Κι έτσι δεν κάνω τίποτα..μόνο το σίδερο..

θα τα δοκιμάσω Νίτσα μου και θα σου γράψω εντυπώσεις.

σήμερα η μαμά μου, έμεινε λίγες ωρίτσες σπίτι, σκούπισε τα σκουπισμένα:roll: (αφού είχα σκουπίσει χθες), σφουγγάρισε, σκούπισε βεράντες, σιδέρωσε ένα βουνό, ετοίμασε αβγουλάκια με λουκάνικο για μας, ψώνισε ο μπαμπάς μου λαϊκή, πήραν την Χρυσπούλα στο χωριό και τώρα αλωνίζουν, βολτάρουν.

μίλησα πριν λίγο και ακουγόταν η αγαπούλα μου να τραγουδάει.:D

έτσι θέλω να γίνω κι εγώ όταν αποκτήσω εγγόνια, σαν τη μανούλα μου:D:D:D:D.

α ρε μάνα! είσαι γίγαντας!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!

πείτε μου αν ξέρετε, τη γνώμη σας για το "αρκάδι". χθες το αγόρασα και δεν το 'χω χρησιμοποιήσει ακόμη. ως τώρα έπαιρνα proderm, αλλά δεν είχε τη συσκευασία που ήθελα στο s/m και πήρα αυτό, αφού είχα ακούσει κάποια σχόλια!

τί λέτε?


6umkp3.png

Ήρθες και μας γέμισες χαμόγελα..!!

Jdbyp2.png

Η ζωή έχει τη γεύση που της δίνεις! Κανένα όνειρο δεν είναι άπιαστο, μη σταματάς να ονειρεύεσαι!!!a%3E

Link to comment
Share on other sites

θα τα δοκιμάσω Νίτσα μου και θα σου γράψω εντυπώσεις.

σήμερα η μαμά μου, έμεινε λίγες ωρίτσες σπίτι, σκούπισε τα σκουπισμένα:roll: (αφού είχα σκουπίσει χθες), σφουγγάρισε, σκούπισε βεράντες, σιδέρωσε ένα βουνό, ετοίμασε αβγουλάκια με λουκάνικο για μας, ψώνισε ο μπαμπάς μου λαϊκή, πήραν την Χρυσπούλα στο χωριό και τώρα αλωνίζουν, βολτάρουν.

μίλησα πριν λίγο και ακουγόταν η αγαπούλα μου να τραγουδάει.:D

έτσι θέλω να γίνω κι εγώ όταν αποκτήσω εγγόνια, σαν τη μανούλα μου:D:D:D:D.

α ρε μάνα! είσαι γίγαντας!

Σου στέλνω την πεθερά μου, μου στέλνεις τη μάνα σου??? :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!

πείτε μου αν ξέρετε, τη γνώμη σας για το "αρκάδι". χθες το αγόρασα και δεν το 'χω χρησιμοποιήσει ακόμη. ως τώρα έπαιρνα proderm, αλλά δεν είχε τη συσκευασία που ήθελα στο s/m και πήρα αυτό, αφού είχα ακούσει κάποια σχόλια!

τί λέτε?

Καλησπέρα! πιο απο τα 2 πήρες? το πράσινο η το άσπρο? εχω παρει και τα 2 και ειναι καλύτερο με το ασπρο σαπούνι...εγώ παντως είμαι αλεργική στο αρκάδι αλλα είναι το καλύτερο! ετσι ξέρω τουλάχιστον :-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εγώ πάντως το αρκάδι δεν το συμπαθώ καθόλου. αφήνει στα ρούχα.

όσο για το πλυντήριο...από γνωστές μου... δεν ήταν καθόλου ευχαριστημένες.

εγώ είχα το προδέρμ. τώρα έχω το αριέλ. μιλάμε πάντα για υγρό απορρυπαντικό.

τα σε σκόνη δεν ...

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!

πείτε μου αν ξέρετε, τη γνώμη σας για το "αρκάδι". χθες το αγόρασα και δεν το 'χω χρησιμοποιήσει ακόμη. ως τώρα έπαιρνα proderm, αλλά δεν είχε τη συσκευασία που ήθελα στο s/m και πήρα αυτό, αφού είχα ακούσει κάποια σχόλια!

τί λέτε?[/quote

Το χρησιμοποιούσα για καιρό το αρκάδι (άσπρο), αλλά μερικές φορές δεν διαλυόταν και έπρεπε να ξαναπλύνω το ρούχο. Συν τοις άλλοις, συνειδητοποίησα με τον καιρό ότι άφηνε κάτι σαν γλίτσα στο πλυντήριο. Καθαρίζει, δε λέω, όπως και τα άλλα απορρυπαντικά, αλλά φοβήθηκα μήπως με τον καιρό μου δημιουργήσει πρόβλημα στο πλυντήριο. Επίσης, δεν ξέρω αν το έπαθες κι εσύ, αλλά με το που το άνοιξα με έπιασε βήχας...


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

να με πιάσει βήχας? όχι βεβαια! ίσα ίσα με το που το άνοιξα, ξετρελάθηκα από το άαρωμα! μου θύμησε τα παιδικά μου χρόνια στη γιαγιά!

θα δω, ελπίζω να μην αφήνει στα ρούχα όπως λέτε!


6umkp3.png

Ήρθες και μας γέμισες χαμόγελα..!!

Jdbyp2.png

Η ζωή έχει τη γεύση που της δίνεις! Κανένα όνειρο δεν είναι άπιαστο, μη σταματάς να ονειρεύεσαι!!!a%3E

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...