Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

ΕΙΜΑΙ ΓΛΥΚΑΤΖΟΥ ΤΖΟΥ ΤΖΟΥ ΤΖΟΥ!!!!


Loukoumaki!

Recommended Posts

Ακουγα και γω Max Perry και Max Perry και εστειλα τον αντρα μου για σοκολατακια... Του Leonidas ειναι σαφως καλυτερα, καθε ενα εχει τη δικη του γευση και καταλαβαινεις οτι τρως διαφορετικο σοκολατακι καθε φορα! Δε θα σταματησω ομως... θα δωσω και 2η ευκαιρια και θα δοκιμασω και αλλα γλυκακια απο το Max Perry!

Δεσποινα μιλφειγ με το αμυγδαλακι διπλα, οπως και μια ταρτα που φτιαχνει της οποιας το ονομα μου διαφευγει και εχει μεσα κρεμα και στο κεντρο μπισκοτο με σοκολατα και ειναι καλυμενη με σοκολατα γαλακτος, την κανει και σε μεγαλο μεγεθος!

Κωνσταντινιδης τριγωνακια και κορνε.

Κυβελη cheesecake ολα τα λεφτα το oreo και το πραλινα, οπως και τα μπισκοτα της.

1ο της Βαρης για προφιτερολ! Φημιζεται για το γαλακτομπουρεκο ομως εμενα μαρεσει και το προφιτερολ το οποιο ειναι για οσους δεν αντεχουν να τρωνε τοση πολυ σκουρη σοκολατα σε ενα γλυκο.

Στο Marel επισης, σε μια πλατεια της Ηλιουπολης οπως κατεβαινεις απο τον περιφεριακο για να βγεις βουλιαγμενης εχω φαει καταπληκτικη lemon pie και καποια γλυκα που δεν εχω δει αλλου. Δεν εχει τις κλασσικες σοκολατινα, αμυγδαλου αλλα τις εχει αναβαθμισει!

Πεινασα... τι κερνατε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 56
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Άλλη μια Γ Λ Υ Κ Α Τ Ζ Ο Υ στην παρέα.. που είναι βρε κορίτσια αυτ ό το max perry?? λοιπον τέλεια σοκολατοπαστ'ακια( κάτι ανάμεσα σε σοκολατάκια κ παστάκια) κάνει ένα ζαχαροπλαστείο, όμομα δε θυμάμαι στην άνω γλυφάδα στην ελευθέρου ανθρώπου, ατομικά τσιζκεικ φοβερά το le jardin στην αργυρούπολη και υπέροχα γλυκάκια το βυζάντιο στο μενίδι.. αχ λιγώθηκα μεσημεριάτικα, πάω να τσακίσω κανένα γλυκάκι να συνέλθωωωωωωωω :tongue: :tongue: :tongue:


kK3bp2.png

dKVVp3.png

01/08/04 Και συνεχίζουμε..

Link to comment
Share on other sites

Λες να εισαι το αλλο μου μισο στα γλυκα;; Ή μαλλον το αλλο μου 1/4 γιατι σε βλεπω αδυνατη!!!!! Για φαγητο δεν θα σου πω πειναω αν δω γλυκο ομως με πιανει ΑΜΟΚ!!

Εγω σηκωνομαι στον υπνο μου για να φαω γλυκο : (

Οποτε φτιαχνω ταψι γαλακτομπουρεκο και λεω του αντρα μου να δοκιμασει μου λεει "μετα, γιατι θελω να κρυωσει". Αν ειναι τυχερος θα δοκιμασει, αν οχι θα παρει απο το ζαχαροπλασειο και προλαβει θα φαει...

Ολοι με φοβουνται την ωρα του γλυκου...

Αχαχαχαχαχα, αυτά θα μπορούσα να τα είχα γράψει εγώ!!!!! Ειδικά το "Ολοι με φοβούνται την ώρα του γλυκού".

Εμείς οι 2 θα είχαμε μεγάλο θέμα με τα γλυκά αν μέναμε κάτω απο την ίδια στέγη! Και εγώ αμοκ παθαίνω. Ενώ για τα φαγητά δεν με νοιάζει καθόλου.

Λοιπόν για τα Μαξ Περυ, εμένα δεν με συγκινούν. Εχω λίγο πιο πάνω απο το σπίτι μου, το μαρτύριο είναι που κάθε πρωί όταν περιμένω στη στάση βλέπω τους υπαλλήλους να περιχύνουν τα ζεστα μοσχομυρωδάτα τσουρεκάκια με σοκολάτα!! Αφήστε, ζω ένα δράμα. Κατα τ'αλλα ούτε οι πάστες του με συγκίνησαν ούτε οι σοκολάτες. Μόνο το τσουρέκι. Απέναντι όμως (μπορεί να το έχω ξαναγράψει) βρίσκεται ένα άλλο ζαχαροπλαστείο που κάνει απίστευτη σοκολατόπιτα και έχει κάτι μικρά σοκολατένια κουπάκια (απο μαύρη σοκολ. και απο σοκολάτα πορτοκάλι) που μέσα έχουν πραλίνα και γλυκό βύσσινο. Είναι μικρά, σαν τρουφάκι στο μέγεθος, αλλά ένα να φας σε στέλνει αδιάβαστο.

Ουφ, αντε να συγκεντρωθώ στη δουλειά μου τώρα!


Eπιτρέπεται να πέσεις... Επιβάλλεται να σηκωθείς....

as1cCu8sM3D1210MTA1NDU2amR8MDA3MzA1ZHxNeSBzb3Vzb3VuaSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites

Αχ, κορίτσια, είμαι πολύ πικραμένη από κάτι που έγινε στη δουλειά κ το θέμα αυτό ήταν ό,τι έπρεπε για να γλυκαθώ!!!

Προφιτερόλ κ τριγωνα εννοείται Πανόραμα κ Ελενίδης. Δεν εχω φάει καλύτερο προφιτερόλ. Δεν έχω λόγια να περιγράψω τη σοκολάτα του. Απλά απίστευτο.:-D

Link to comment
Share on other sites

Καζάν ντιπί και χανούμ μπουρέκ -και όχι μόνο- στο Χατζή (Θεσσαλονίκη)

Μιλ φέιγ, πάστες παγωτού και παγωτό φιστίκι (πραγματικό) Κωνσταντινίδη

Τσιζ κέικ και κέικ Κάντις

Τρίγωνα Ελενίδη που τα γεμίζουν εκείνη την ώρα!

Νηστίσιμες τούρτες και πάστες στο Μίλτο (με έκπτωση για πολυτέκνους, παρακαλώ):D:D

Πολλές γλυκατζούδες μαζευτήκαμε τελικά!!!!

Να συμπληρώσω, αν δεν έχει ειπωθεί, καριόκες και πουράκια Χατζηφωτίου, μμμμμ θεϊκά και τα γνωστά τσουρεκάκια, σκέτα, με σοκολάτα, με ινδοκάρυδο ή με ότι άλλο απο τον Τερκενλή!!!

Και για να πω και την αμαρτία μου το μεσημέρι χτυπήσαμε ένα mille-feuille από το Μίλτο!


an1cCvJoSf-1110MzA1OTAzZHwwMDAwNTU0ZGF8TXkgbGl0dGxlIHByaW5jZSBpcw.gif 932708c9ku0fnaz0.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

[quote name=

1ο της Βαρης για προφιτερολ! Φημιζεται για το γαλακτομπουρεκο ομως εμενα μαρεσει και το προφιτερολ το οποιο ειναι για οσους δεν αντεχουν να τρωνε τοση πολυ σκουρη σοκολατα σε ενα γλυκο.

Πεινασα... τι κερνατε?[/quote]

τελειο το προφιτερολ !!! την επομενη φορα δοκιμασε και πανακοτα

αλλη μια στη παρεα σας:tongue:


tt4a345.aspx

tta5663.aspx

Link to comment
Share on other sites

Αχαχαχαχαχα, αυτά θα μπορούσα να τα είχα γράψει εγώ!!!!! Ειδικά το "Ολοι με φοβούνται την ώρα του γλυκού".

Εμείς οι 2 θα είχαμε μεγάλο θέμα με τα γλυκά αν μέναμε κάτω απο την ίδια στέγη! Και εγώ αμοκ παθαίνω. Ενώ για τα φαγητά δεν με νοιάζει καθόλου.

Λοιπόν για τα Μαξ Περυ, εμένα δεν με συγκινούν. Εχω λίγο πιο πάνω απο το σπίτι μου, το μαρτύριο είναι που κάθε πρωί όταν περιμένω στη στάση βλέπω τους υπαλλήλους να περιχύνουν τα ζεστα μοσχομυρωδάτα τσουρεκάκια με σοκολάτα!! Αφήστε, ζω ένα δράμα. Κατα τ'αλλα ούτε οι πάστες του με συγκίνησαν ούτε οι σοκολάτες. Μόνο το τσουρέκι. Απέναντι όμως (μπορεί να το έχω ξαναγράψει) βρίσκεται ένα άλλο ζαχαροπλαστείο που κάνει απίστευτη σοκολατόπιτα και έχει κάτι μικρά σοκολατένια κουπάκια (απο μαύρη σοκολ. και απο σοκολάτα πορτοκάλι) που μέσα έχουν πραλίνα και γλυκό βύσσινο. Είναι μικρά, σαν τρουφάκι στο μέγεθος, αλλά ένα να φας σε στέλνει αδιάβαστο.

Ουφ, αντε να συγκεντρωθώ στη δουλειά μου τώρα!

Κατερινα μου, ποιο ζαχαροπλαστειο λες?

Μου τρεξανε τα σαλια λεμεεεεεεεεε!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κατερινα μου, ποιο ζαχαροπλαστειο λες?

Μου τρεξανε τα σαλια λεμεεεεεεεεε!!!!!!!!!!

To ΙΛΙΟΝ στη Π. Ράλλη, Νίκαια, αλλά έχει και στο Ιλιον και στο Χαιδάρι, αν θες σου δίνω περισσότερες πληροφορίες. Μικρό μυστικό για όποιον θέλει σοκολατόπιτα (την οποία δεν ξέρω αν το έχω αναφέρει αλλά την έχουν σε τετράγωνα πυρεξάκια που βέβαια μετά τα κρατάμε και τα χρησιμοποιούμε, με έχουν σώσει σε τραπέζια), εγώ την παραγγέλνω απο την προηγούμενη και ζητάω να είναι λίγο πιο σιροπιαστό το κεικ. Σούπερ!!!!!


Eπιτρέπεται να πέσεις... Επιβάλλεται να σηκωθείς....

as1cCu8sM3D1210MTA1NDU2amR8MDA3MzA1ZHxNeSBzb3Vzb3VuaSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites

Ακουγα και γω Max Perry και Max Perry και εστειλα τον αντρα μου για σοκολατακια... Του Leonidas ειναι σαφως καλυτερα, καθε ενα εχει τη δικη του γευση και καταλαβαινεις οτι τρως διαφορετικο σοκολατακι καθε φορα! Δε θα σταματησω ομως... θα δωσω και 2η ευκαιρια και θα δοκιμασω και αλλα γλυκακια απο το Max Perry!

Ακουγες!!!Μια λεξη είναι το ακουγες γιατι ως γνωστον στην ηλικια σου ανω των ογδοντα δηλαδη ένα ακουστικουλη το χρειαζεσαι αλλα τελοσπαντων!!!Επισης μεγα λαθος δεν στελνουμε ποτε τον αντρα να μας φερει γλυκα!!!!Παντα υποτιμα την ποσοτητα που χρειαζομαστε και φερνει παντα λιγοτερα..οποτε next time κουνα τον υπεροχο και στητο πω πω σου και παγαινε εσυ!!Πες μου ότι εχεις δοκιμασει οοοοολες τι γευσεις σοκολατακιων από τον Λεοναιντας να με κουφανεις και εμενα!!!Μπα και 2η και 3η να δωσεις την ιδια γνωμη θα εχεις…

Δεσποινα μιλφειγ με το αμυγδαλακι διπλα, οπως και μια ταρτα που φτιαχνει της οποιας το ονομα μου διαφευγει και εχει μεσα κρεμα και στο κεντρο μπισκοτο με σοκολατα και ειναι καλυμενη με σοκολατα γαλακτος, την κανει και σε μεγαλο μεγεθος!

Τουρτα Μπισκοτινο Cookies λεγεται κοπελια!!!Εκτος από την βαρηκοΐα σε χτυπησε καψερο μου και το Αλτσχαιμερ!!! :mrgreen:

Κωνσταντινιδης τριγωνακια και κορνε.

Κορνε κορνε κορνε!!!

Κυβελη cheesecake ολα τα λεφτα το oreo και το πραλινα, οπως και τα μπισκοτα της.

Το πραλινα χμμμ ετσι και ετσι οσο για τα μπισκοτα να τα φας ΕΣΥ!!!Εγω θα φαω το oreo!!!

1ο της Βαρης για προφιτερολ! Φημιζεται για το γαλακτομπουρεκο ομως εμενα μαρεσει και το προφιτερολ το οποιο ειναι για οσους δεν αντεχουν να τρωνε τοση πολυ σκουρη σοκολατα σε ενα γλυκο.

Γιατι δεν λες την αληθεια στον λαο ε??Οτι κάθε Κυριακη πας στην Βαρη στην Βλαχοπουλα και τσακιζεις ένα ολοκληρο αρνι στην καθισια σου??Τι σου φταει μαρη το αρνι???Μπεεεεεε μπεεεε :tongue:

Στο Marel επισης, σε μια πλατεια της Ηλιουπολης οπως κατεβαινεις απο τον περιφεριακο για να βγεις βουλιαγμενης εχω φαει καταπληκτικη lemon pie και καποια γλυκα που δεν εχω δει αλλου. Δεν εχει τις κλασσικες σοκολατινα, αμυγδαλου αλλα τις εχει αναβαθμισει!

Ομολογω Ηλιουπολη δεν εχω φτασει….Ομολογω

Πεινασα... τι κερνατε?

Θερμοδομετρητη κοπελια γιατι θα τον χρειαστεις!!!χο χο χο :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πες μου ότι εχεις δοκιμασει οοοοολες τι γευσεις σοκολατακιων από τον Λεοναιντας να με κουφανεις και εμενα

Ωωωω ναι καλο μου! Τουλαχιστον οσες ειχε εκεινη τη μερα! Οτι ειχε φρουτο ειπα να μη βαλει...

Τουρτα Μπισκοτινο Cookies λεγεται κοπελια!!!

Ρε συ ξερεις ολα τα γλυκα απ'εξω? μια κοινη θνητη περιγραφη εδωσα και τσουουππππ το βρηκες ατιμουτσικο! Respect! (Τουρτα απο και κλειεται αλλα ταρτα μπορει και να λεγεται!!!! μουχαχχαα)

...οσο για τα μπισκοτα να τα φας ΕΣΥ!!!

Ασε που πηγα και ηταν αδεια η βιτρινα απο μπισκοτα! Τι εγινε ρε παιδια? Μας δουλευει το Λουκουμακι πως δεν τρωει? τους ρωτησα... Τα εξαφανισε!... μου ειπαν!!!!

...Γιατι δεν λες την αληθεια στον λαο ε??Οτι κάθε Κυριακη πας στην Βαρη στην Βλαχοπουλα και τσακιζεις ένα ολοκληρο αρνι στην καθισια σου??Τι σου φταει μαρη το αρνι???Μπεεεεεε μπεεεε

Ο λαος δε με ρωτησε που ημανε νωριτερα! Πως να φαω προφιτερολ ξεροσφυρι?... δεν παει κατω! Ενω αν εχει προηγηθει κανα κοψιδι!!!!!:mrgreen:

Ομολογω Ηλιουπολη δεν εχω φτασει….Ομολογω

Να και μια περιοχη που η χαρη σου δεν εχει φτασει ακομη... πως και αυτο? Εμαθαν τι εκανες στις αλλες περιοχες και πηραν περιοριστικα μετρα για χαρη σου?

Θερμοδομετρητη κοπελια γιατι θα τον χρειαστεις!!!χο χο χο :lol:

Δε χρειαζομαι θερμιδομετρητη... οτι φαω το υπολογιζω απο 500 εως 700 θερμιδες! Αν ειναι παρακατω ειμαι μια χαρα, αν ειναι παραπανω ισα που και χε...κα!!! ουχαχχαχαχα :cool:

Για να μπω και λιγο στο θεμα... Τσουρεκι απο το Βαρσο στην Κηφισια!!! Στην Κηφισσιααααα εεεεεε, γιατι εχει και αλλους ασχετους αλλου... το λουκουμι ξερει... παει στους αλλους που λεω για κρεμες και ρυζογαλαααααα!

Επισης να τη στησετε εξω απο καμια εκκλησια κανα Σαββατο βραδυ! Ολο και καποιος γαμος θα γινεται! Αρπαξτε μια μπομπονιερα και ευχηθειτε να εχει κουφετα με γευσεις!!!! Μμμμμμ!!!!!!:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

πωπω...πρώτη φορά εδώ και έπεσα σε αγαπημένο θέμα!!!

σας προτείνω την ομάδα "Σαν στο σπίτι σας!"

http://www.sanstospitisas.netau.net/

το καλύτερο Ατταλειώτικο σαραϊλί-μπακλαβάς (ρολό μπακλαβά γεμιστό με καρύδι) σε πολύ καλή τιμή από την ομάδα του "Σαν στο σπίτι σας!".Δεν πρόκειται να το βρείτε σε κανένα ζαχαροπλαστείο με ανατολίτικα γλυκά!!!

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Δημιουργία νέου...