Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

περίεργο πραμα τα φορουμ !!!! :-)


aria146.

αυτοσαρκασμός - αυτογνωσία  

14

  1. 1. αυτοσαρκασμός - αυτογνωσία

    • 0-1 κιλό αυτοσαρκασμός - αυτογνωσία
      1
    • 1-5 κιλά αυτοσαρκασμός - αυτογνωσία
      0
    • 5-10 κιλά αυτοσαρκασμός - αυτογνωσία
      9
    • 10 - άπειρο αυτοσαρκασμός - αυτογνωσία
      4


Recommended Posts

Βρε fefi μην το παίρνεις προσωπικά..Όλες οι νέες και ολίγον ψαρωμένες μαμάδες που ψάχνονται στο ιντερνετ να μάθουν ό,τι μπορούν, κάποια στιγμή θα πέσουν και σ' αυτά τα μπλογκ που περιγράφει η κίρκη (σσ. ναι, έχει παιδί). Και απλά η κοπέλα, με τον δικό της τρόπο (γιατί έτσι χύμα γράφει γενικότερα) θέλει να τονίσει ότι δεν είναι και τόσο αθώα όσο φαίνονται..Αυτό, τίποτα περισσότερο. Καλό είναι που υπάρχουν αυτά τα μπλογκ και βγάζουν κάποιοι το ψωμί τους, καλό είναι να υπάρχει και ο αντίλογος γιατί κάποιοι είναι όντως αφελείς..

Νομίζω αυτό που γράφει παρακάτω στα σχόλια η κίρκη τα λέει όλα: "Και μένα μ' αρέσει η ελεύθερη χρήση των μέσων αλλά προτιμώ ξεκάθαρους ρόλους.Θεωρώ πιο έντιμο να ενημερώνεις τους ανθρώπους που σε διαβάζουν για το τί ακριβώς είσαι παρά να νομίζουν ότι μιλάνε με την φίλη τους την Μαγδάλω η οποία στην πραγματικότητα είναι Μαγδάλω ΕΠΕ."


g8Sbp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αστείο το κείμενο της, έχω μόνο να προσθέσω ότι υπάρχει και η δυνατότητα ανταλλαγής banner μεταξύ των μπλόγκ, άρα αυτό που λέει ότι βγαίνει κέρδος δεν είναι απόλυτο....Βέβαια αν μιλάμε για site, foroum ή και πολύ γνωστό blog τότε ναι εκεί έχεις κέρδος απο διαφημίσεις!!!

Βέβαια αξίζει να τονίσω επειδή είμαι πολύ παλιό μέλος στην parentsοικογένεια, τον πρώτο καιρό δεν υπήρχε ούτε μια διαφήμιση, άρα όπως λέει μια φίλη μου, εμείς ανεβάζουμε το κάθε φόρουμ και το κάνουμε γνωστό και συνεπώς κερδοφόρο.....εμένα δεν με απασχολεί αν ο άλλος βγάζει χρήματα απο αυτό, μαγκιά του γιατί το σκέφτηκε πρώτος, το έκανε, το προώθησε και τελικά το κατάφερε!

Link to comment
Share on other sites

γεια σου mamavasia :D

Αχ κορίτσια, δεν αναφέρθηκε σε φόρουμ η κίρκη στην ανάρτησή της, η φίλη aria χρησιμοποίησε αυτή τη λέξη..Η κίρκη σκιαγράφησε ένα πολύ συγκεκριμένο "μπλογκ" που μετεξελίχθηκε σε σάιτ "μεγατόνων", και στα παράγωγα/κακέκτυπα του..Δυστυχώς δεν μπορώ να γίνω πιο συγκεκριμένη..

Μπορώ όμως να πω ότι ναι, από την προσωπική εμπειρία κι επαφή που είχα με το εν λόγω σάιτ, επειδή το παρακολουθούσα τακτικά μέχρι να πάρω χαμπάρι τι γίνεται, τα πράγματα είναι έτσι όπως τα περιγράφει η κίρκη (αν βγάλεις τα "λυρικά" στοιχεία από το κείμενό της φυσικά). Αυτή είναι η γνώμη μου, το ξεκαθαρίζω.

Όταν επιμένεις να αυτοαποκαλείσαι "μπλογκ" και κάνεις ανάρτηση "πήγα βόλτα το μωρό μου με το τάδε καρότσι (διαγωνισμός), και πήγαμε και παίξαμε στον τάδε παιδότοπο (λινκ), και του φόρεσα τα τάδε ρούχα (δείτε προσφορές)" ε αυτό λέγεται advertorial και πληρώνεται αδρά! Και ξαναλέω: κανένα πρόβλημα, εγώ σου βγάζω το καπέλο που το σκέφτηκες, αλλά γιατί το αρνείσαι ότι βγάζεις λεφτά με ουρά (τα οποία δεν αναδιανέμεις στους article contributors/μαμάδες);; Κι εκτός αυτού, βρε κορίτσια πείτε μου ειλικρινά, πόσο ωραίο είναι να στέλνεις εσύ τις προσωπικές και πολύτιμες φωτογραφίες του μωρού σου και δίπλα τους να αναβοσβήνει το banner της πολυεθνικής που πουλάει γάλατα..Όχι πείτε μου..

ΥΓ. Και για να προλάβω κάποιες κοπέλες που ίσως με παρεξηγήσουν..Ναι, ζηλεύω. Τα λεφτά, ειδικά όταν βγαίνουν κι εύκολα. :-)


g8Sbp2.png
Link to comment
Share on other sites

Τα εύκολα λεφτά όλοι τα θέλουν :P (και εγώ)...πόσοι το καταφέρνουν είναι άλλο θέμα.....

Εγώ ακόμα δεν έχω καταλάβει για το ποιό μιλάμε...έχω κάποιο στο μυαλό αλλά με την marilou που ανέλυσε σκέφτηκα και άλλα !!!

όπως το θέτεις πάντως ότι προβάλεις παιδότοπους, καρότσια τάχα τάχα μου ότι είναι καταπληκτικό κλπ, έχεις δίκιο, δεν είναι ωραίο και κάνει μπάμμμμμ !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε fefi μην το παίρνεις προσωπικά..Όλες οι νέες και ολίγον ψαρωμένες μαμάδες που ψάχνονται στο ιντερνετ να μάθουν ό,τι μπορούν, κάποια στιγμή θα πέσουν και σ' αυτά τα μπλογκ που περιγράφει η κίρκη (σσ. ναι, έχει παιδί). Και απλά η κοπέλα, με τον δικό της τρόπο (γιατί έτσι χύμα γράφει γενικότερα) θέλει να τονίσει ότι δεν είναι και τόσο αθώα όσο φαίνονται..Αυτό, τίποτα περισσότερο. Καλό είναι που υπάρχουν αυτά τα μπλογκ και βγάζουν κάποιοι το ψωμί τους, καλό είναι να υπάρχει και ο αντίλογος γιατί κάποιοι είναι όντως αφελείς..

Νομίζω αυτό που γράφει παρακάτω στα σχόλια η κίρκη τα λέει όλα: "Και μένα μ' αρέσει η ελεύθερη χρήση των μέσων αλλά προτιμώ ξεκάθαρους ρόλους.Θεωρώ πιο έντιμο να ενημερώνεις τους ανθρώπους που σε διαβάζουν για το τί ακριβώς είσαι παρά να νομίζουν ότι μιλάνε με την φίλη τους την Μαγδάλω η οποία στην πραγματικότητα είναι Μαγδάλω ΕΠΕ."

ο τρόπος έχει σημασία, χρωματίζει προθέσεις, κίνητρα, συναισθήματα, κόμπλεξ, δείκτη ευφυίας-εξυπνάδας-πονηριάς-ανωτερότητας...

όλοι βγάζουμε συμπεράσματα.

κ εγώ τα δικά μου.;)

δεν υπάρχει θέμα παρεξήγησης.

μάκια στα μαγουλάκια!

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...