Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

      • Χαχα 2

Μανουλες του Δεκεμβριου 2012


pepitsa

Recommended Posts

Εγω στην εγκυμοσυνη εκανα 4-5 τσιγαρα τη μερα. Τωρα που θηλαζω κανω 2-3 τσιγαρα αμεσως μετα το θηλασμο ωστε να περασουν 2-3 ωρες πριν ξαναθηλασω. Εχω ομως τρομερες τυψεις...εχω διαβασει απειρα αρθρα και εχω ρωτησει πολλους...Δεν θα ηθελα ομως να διακοψω το θηλασμο. Το μωρο παιρνει κανονικα βαρος και ο θηλασμος πηγαινει μια χαρα, εκτος του οτι ειμαι κλεισμενη στο σπιτι ολον αυτον τον καιρο...Μη με πυροβολησετε που καπνιζω!:oops:


zZPvp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλησπερα...αχχ το τσιγαρο εε???εγω σε ολη την εγκυμοσυνη να εκανα 3 τσιγαρα...το τελευταιο το Καλοκαιρι σε κατι μαυριλες που ειχα...ελεγα οτι μολις γεννησω θα καπνισω...ηρθε ο θηλασμος...οταν μπηκα στο νοσοκομειο την προηγουμενη εβδομαδα που δεν θηλαζα 2 μερες λεω στον αμορε παμε να καπνισω...μολις φτασαμε στο σημειο για να καπνισω του λεω αστο μωρε δεν θελω....ΘΕΛΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ....υπαρχουν μερες που θελω τοσο πολυ εστω ενα τσιγαρακι αλλα οταν ερχεται η στιγμη σκεφτομαι το μωρουλακι μου κ σταματαω...κ η κουμπαρα μου παντως ετσι καπνιζε...μετα τον θηλασμο ....υστερα απο ερωτηση που ειχε κανει κ στον παιδιατρο κ της ειπε αν δεν αντεχεις καντο..καλυτερα να θηλαζεις κ να καπνιζεις παρα να κοψεις τον θηλασμο....!!


Jr39p2.png
Link to comment
Share on other sites

markonst και μονο που νιωθεις τυψεις ειναι μια καλη αρχη μολις νιωσεις ετοιμη να πεις το κοβω ;) !!Παντως αυτο που λεει η barboula ισχυει,και σε μενα αυτο ειχαν πει αν θελεις να κανεις καντο μολιςτελειωνει το μωρο το γευμα του ωστε να περασουν τουλαχιστον δυο ωρες απο το τσιγαρο σου.Ενταξει και εγω εχω εναμιση μηνα να καπνισω και καμια φορα ακομα το σκεφτομαι ,αλλα επειδη δεν το ειχα κοψει ποτε πανω απο 2 μερες τωρα λεω αφου εφτασα ως εδω ακαπνη το παλευω να μη το ξαναακουμπησω ποτε!!!!!!

Εμεις σημερα ειχαμε λιγακι υσηχη μερα!Πρωτη φορα κοιματε μερα 2 φορες απο 3ωρες!!!!Αχ ελπιζω να μη μου το βγαλει απο τη μυτη τη νυχτα...!!!


wsUfp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ωχ chot καταλαβα περνας δυσκολα με τον υπνο ε? Εμενα κοιμαται δυο 3ωρα μεσα στη μερα και το βραδυ ξυπναει μια φορα εδω και μια βδομαδα αυτα γιατι πριν περναγα κι εγω αυτα που λες....Κουραγιο θα στρωσει!Καληνυχτα σε ολα τα μωρακια και τους γονεις!:D


zZPvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Εγώ ήμουν βαριά καπνίστρια πριν 3,5 χρόνια. Το τσιγάρο ήταν προέκταση του εαυτού μου. Αποφασίσαμε όμως με τον αντρούλη να το κόψουμε και επειδή ήμασταν 2 στον αγώνα τα καταφέραμε και εκ τοτε δεν έχουμε ανάψει ούτε ένα τσιγάρο. Περάσαμε πολλά άσχημα εκ τοτε αλλά με πείσμα δεν γυρίσαμε ποτέ σε αυτή τη κακιά συνήθεια. Τώρα με το μωρό ανταμειβόμαστε για τον κόπο μας γιατί του προσφέρουμε ένα καθαρό περιβάλλον και δεν αφήνουμε κανένα να καπνίσει κοντά στο μωρό ή να έρθει απο πάνω του μετά το τσιγάρο.

Chot μου μπράβο που το έκοψες!!!!!! Θυμάμαι στις αρχές που το συζητούσαμε και έλεγες πως δεν μπορείς να το κόψεις. Να σκέφτεσαι πάντα το μωράκι σου και δεν θα ξανακατρακυλήσεις ποτέ. Και τα χρήματα που φυλάς απο το τσιγάρο να τα κάνεις δώρο στο μωρό σου χιχι!!!

markonst εννοείται πως καλύτερα να θηλάζεις και ας καπνίζεις παρα να διακόψεις το θηλασμό επειδή καπνίζεις. Ξέρω πολλές που έκαναν το 2ο και πραγματικά τις θεωρώ πολύ εγωίστριες. Μα να έχεις γάλα, να τα πάτε καλά με το θηλασμό και αν διακόψεις βίαια για να μπορείς να απολαμβάνεις κάτι που σου κάνει κακό; Σίγουρα με όλες αυτές τις ορμόνες θα είναι δύσκολο να το κόψεις αλλά προσπάθησε να το περιορίσεις όσο πιο πολύ γίνεται!!!


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ θα μείνω σε αυτό που ειπε η μπαρμπούλα.. Θέλω αλλα δεν θέλω για το μωρο μου.. Κι είμαι σίγουρη οτι όλες θελουμε το καλο των μωρών μας και είμαι σίγουρη οτι αξίζουν καθε θυσία!! Αν δειτε και βιντεακια στο YouTube ποσο βλαπτουν το έμβρυο θα πάθετε φρίκη!! Λινάκι και Chot συγχαρητήρια που το κόψατε!!

Chot κι εμείς μια απο τα ιδια.. Ξύπνημα καθε μια ωρα, κολικοι και μόνιμες αγκαλιές!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

markonst καλε εσενα το μωρο μια χαρα προγραμμα εχει!!ουτε στα καλυτερα ονειρα μου δεν μου κανει ο δικος μου τετοια χαρη.....

Linaki Οπως λες και εμενα προεκταση του εαυτου μου το τσιγαρο ηταν ...δεν το φανταζομουν ποτε οτι ενα μωρο που ολο θελει αγκαλια θα με αναγκαζε να το κοψω γιατι και να θελα δεν προλαβαινα να καπνισω( μου ψιλοβρωμουσε ομως επιπλεον) ....!Τελικα μαλλον για καλο μου γινετε ολο αυτο και πιο πολυ για τον μικρουλη μου φυσικα!

Mary πως σε καταλαβαινω κοπελα μου...τι να πω, λενε οτι στους 3 μηνες περναν οι κολικοι...κοντευουμε λοιπον!!!!!!Τωρα προσπαθω να του δινω λιγο χαμομηλακι που μου ειπε η παιδιατρος αλλα εχουμε θεμα με το μπιμπερο και δεν το πιανει καθολου!Καλομαθε το στηθος και δε του παει καθολου το μπιμπερο και ουρλιαζει!!

Τα υπολοιπα κοριστια και τα μωρακια τους τι κανουν??Papatrikos,nena,grace,barboula,fraoulitsa,kathi?

Απο τη georgia ειχαμε κανενα νεο τελικα??

Σωκρατη και Linaki εσας τα μικρα εχουν μπει σε προγραμμα ??Ποσες φορες ξυπνανε το βραδυ??Ρωταω επειδη ειναι τα πιο μεγαλα μας μωρακια εδω...!!!!


wsUfp2.png
Link to comment
Share on other sites

Chot εμένα κανονικά κοιμάται πλέον 6-7 ώρες το βράδυ με μικρό διάλλειμα για φαγάκι. Κάναμε όμως ένα εμβόλιο χθες που μας αποσυντόνησε λιγάκι! Γενικά όμως τις τελευταίες 2 βδομάδες είμαστε σαφώς καλύτερα! Συνεχίζουμε και το θηλασμό και γενικά φαίνεται ένα χαρούμενο μωράκι...


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

chot Μου καλησπερα.....εμεις προγραμμα προγραμμα δν εχουμε φυσικα αλλα κοιμομαστε καλες ωρες προς το παρον...εχουμε βαρεσει κ 7ωρακι συνεχομενο το βραδυ...εχουμε βαρεσει κ αυπνιες ομως....αλλα ολα καλα...!!!παντως για το τσιγαρο συμφωνω κ εμενα πλεον μου βρωμαει..βεβαια τρωω τις φρικες μου..κ φυσικα εχω ξεκαθαρισει απο τωρα οτι μεσα στο σπιτι δεν καπνιζει κανεις με αποτελεσμα να το ελαττωσει κ ο μπαμπας μας...κ οποτε καπνιζει τρεχει κ πλενει δοντια η τρωει τσιχλα....γτ εχει δει οτι κ ο μπεμπης καμια φορα αν τον μυριζει ξυνιζει...οποτε ειμαστε σε καλο δρομο...!!:D


Jr39p2.png
Link to comment
Share on other sites

chot, και εμεις καλα ειμαστε....πινουμε το γαλατακι μας και κανουμε ενα ξυπνημα το βραδυ...εχει τυχει ομως να κοιμηθει στις 10το βραδυ και να ξυπνησει στις 6 το πρωι σερι....καναμε και εμεις ενα εμβολιακι...και σημερα θα εχουμε την πρωτη μας εξοδο σε μεζεδοπωλειο με ζωντανη μουσικη...(καθ΄οτι ειναι και η μερα τετοια)....να δουμε αντιδρασεις, αν δω οτι ενοχληται με την μουσικη θα φυγω....θα ειμαστε μεγαλη παρεα μην φανταστειτε τα τεσσερα μας....ααα χρονια πολλα σε ολες και σε ολους να στε καλα και να χαιρεστε τους ερωτες σας!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


με το καλο η εξοδος Καθι μουυυυυυυυυυυυ κ ελπιζω να μην ενοχληθει καθολου το μικρουλακι σου...!!χρονια πολλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια αφου σιγουρα εισαι ερωτευμενηηηηηη μαζι της....!!φιλακιαααααααα!


Jr39p2.png
Link to comment
Share on other sites

Aχ πιάσατε θεμα βαρβάτο με το τσιγάρο. Κάπνιζα πολλά τσιγάρα απο 19 χρονών και δεν πίστευα οτι θα το κόψω ποτέ. Απο αρχές Ιουνίου που άρχισε να μου βρωμάει φοβερά δεν το ξαναβαλα στο στόμα μου. Βέβαια με το που γέννησα έπαψε να μου βρωμάει και ακόμα τρώω κάτι φρίκες που θέλω σν τρελή με το καφεδάκι μου αλλα δεν το κάνω. Ξέρω οτι αν κάνω τώρα ενα θα ξανακάνω αργότερα δεύτερο κλπ. Δεν θέλω τσιγάρο περισσότερο αρωματικό πουράκι τραβάει η όρεξη μου :rolleyes:. Ευτυχώς το έχει κόψει και ο άντρας μου και το παλεύουμε μαζί!! Πάντως δε νομίζω οτι δεν θα ξανακαπνισω στ ζωή μου..


tt163fd3.aspx

tt1cfe8d

Link to comment
Share on other sites

αχχχχ χθες ειχα ανεβει στον ξαδερφο μου που ειχε γενεθλια κ βλεπαμε κ μπαλα κ ειχα θηλασει κ ελεγα οτι θα κανω αλλα μετα σκεφτομουν οτι θα κατεβω στο μωροουλι μου κ θα βρωμαω κ το αφησα παλι...αλλα ξερω οτι καποια στιγμη θα το ξανακανω.....το ποτε δεν το ξερω αλλα καλο ειναι οσο αργοτερα τοσοκαλυτερα..!!


Jr39p2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!Σημερα ειμαι φρεσκια φρεσκια...!!Πρωτη φορα μου ξυπνησε μονο μια φορα τη νυχτα και νομιζω ξεκουραστηκα καπως και εγω!!Μακαρι να μπηκε σε προγραμμα και να μου ελλατωσει τα ξυπνηματα τουλαχιστον στο εξης!

papatrikos και barboula η αληθεια ειναι οτι ετσι και εχεις πιασει τσιγαρο δυσκολα το ξεχνας σε ολη σου τη ζωη νομιζω...!!Ετσι σκεφτομουν και εγω στην αρχη οτι αποκλειεται να το κοψω για μια ζωη αλλα προσωρινα ,αλλα μετα λεω οτι αν το βλεπω ετσι θα το ξεκινησω ξανα σιγουρα και μετα αποκλειετε να το ξανακοψω ποτε...τωρα λοιπον λεω οτι ισως ειναι η μοναδικη ευκαιρια που μου δινετε να μην το ξαναακουμπησω ποτε και οταν περναει απο το μυαλο να αναψω σκεφτομαι εκεινες τις μερες που ξεμενα και ακομα και με χιονια ετρεχα να βρω περιπτερο σαν το στερημενο ή κατι αλλες φορες που μου κανονιζε το που θα παω το τσιγαρο...αν επιτρεπετε στο χωρο κτλ...αν καθομασταν σε καφε που απαγορευοταν κοιτουσα την ωρα να φυγω μονο....Με κατι τετοια ελπιζω να μην το ξανακουμπησω,ο χρονος θα δειξει παντως!!


wsUfp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα...εμεις κοιμηθηκαμε το 5ωρακιμας παλι αλλα με γκρινια γτ σφιγγομασταν για κακακια...!!οσο για το τσιγαρο το καλυτερο ολων ειναι να το κοψουμε κ αφου εχει περασει τοσος καιρος χωρις αυτο θα επρεπε να πεισμωσουμε γτ αργοτερα δεν θα ειναι ωραιο να μας βλεπουν τα παιδακια μας με τσιγαρο στο στομα.....θυμαμαι η ξαδερφη μου το ειχε κοψει στην εγκυμοσυνη...ξανα ξεκινησε μετα...διοτι θηλασε πολυ λιγο κ μετα μονη της μετα απο 2 χρονια λεει τελος..τωρα εχουν περασει 5 χρονια...!!!καλο σκ να εχουμε...!!


Jr39p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...