Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες του Δεκεμβριου 2012


pepitsa

Recommended Posts

Έλλη με το καλό να κρατήσεις το θαυματάκι σου αγκαλίτσα! Κοίτα να απολαύσεις τη κάθε στιγμή της εγκυμοσύνης γιατί τελειώνει τόσο σύντομα!!!!!!!!!!! Και τα χειμωνιάτικα μωράκια είναι τέλεια :)


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Την ακούσαμε την καρδουλα του και την είδαμε να χτυπαει. Τι μεγαλη συγκίνηση. Ο αντρουλης μου δεν το πιστευε! Συγνωμη που δεν σας το είπα από την παρασκευή αλλά είμαι λίγο ζαλισμένη. Λιγο από τη χαρά μου, λίγο από το στομαχι μου που ειναι χάλια πρωί βράδυ. Μετά περίμενα και τα αποτελέσματα του προγεννετικου που δόξα το θεό βγήκαν τέλεια. Από Δευτέρα ξεκιναω και σίδηρο.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Μανούλες και πατερούλη σας χαιρετω και πάλι. Τι κανετε; Τα μωράκια σας μεγαλώνουν και τώρα φαντάζομαι κάνουν και γλυκές και ναζακια. Εγώ σαν να είμαι λίγο καλυτερα τον τελευταίο καιρό και έχω μια βδομάδα να κάνω εμετό. Ελπίζω να συνεχίσω έτσι προς το καλύτερο. Αύριο πάμε για αυχενικη και δεν σας κρύβω το άγχος που έχω. Λοιπον θέλω λιγη βοήθεια. Είναι λίγο νωρίς ακομα αλλά φτιάχνω λίστα για να είμαι έτοιμη να ξεσηκωσω τα μαγαζιά. Από ρουχαλάκια και εσωρουχακια ποσά πήρατε για αρχή και τι νούμερα; Και αν ξερεται κάτι για το καταστημα motherbaby θα εκτιμούσα την βοήθεια σας. Ειδα στο site μια κούνια που μου άρεσε τρέλα αλλα μενω μακριά από Αθηνα και δεν είναι καθόλου εύκολο να κατέβω. Και στην περιοχή μου δεν έχω πολλες επιλογές. Επίσης λόγο χάλια οικονομικων δεν μπορω να διαθέσω πάνω από 200 ? και δεν θέλω μεταχειρισμενη. Είναι και το πρώτο μου. Ελπίζω να μην σας κουράζω..


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Ελλη μου! Βασικα νομιζω ειναι νωρις ακομα για αγορες. Σε κανα διμηνο και μετα καλυτερα. να ξερεις και τι μωρακι θα ναι για να ψωνιζεις πιο ανετα! Στο μεταξυ δεν ξερω αν σε ενδιαφερει αλλα και στο parent και στο parentscafe αλλα και στο facebook εχει θεματακι και γκρουπ αντιστοιχα με μεταχειρισμενα πραγματακια ακομα και δωρεαν. Σου στελνω π.μ.


EDIJp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σου Ελλη μου! Βασικα νομιζω ειναι νωρις ακομα για αγορες. Σε κανα διμηνο και μετα καλυτερα. να ξερεις και τι μωρακι θα ναι για να ψωνιζεις πιο ανετα! Στο μεταξυ δεν ξερω αν σε ενδιαφερει αλλα και στο parent και στο parentscafe αλλα και στο facebook εχει θεματακι και γκρουπ αντιστοιχα με μεταχειρισμενα πραγματακια ακομα και δωρεαν. Σου στελνω π.μ.

Μα έτσι κι αλλιώς τον αυγουστο που θα ειμαι στον έκτο θα ξεκινησω ψωνια. Απλα ψάχνωγα να ξέρω στο περίπου τι θα χρειαστώ.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Ελλη καλησπέρα και πάλι! Τι έγινε με την αυχενική; όλα καλά; μήπως εμφανίστηκε και κανένα τσουτσουνάκι; :tongue:

Όσο αφορά τη κούνια εγώ με 200 ευρώ πήρα απο το Ικεα και κούνια και αλλάχτρα και στρωματάκι!!! Και μέχρι τώρα είμαι πολύ ευχαριστημένη το ίδιο και ο μπέμπης!!!

Όσο για ρούχα το κάθε κατάστημα έχει τα δικά του μεγέθη. Θα πάρεις λίγα 00 και τα υπόλοιπα 0-3 να σε καλύψουν τον πρώτο καιρό. Εξαρτάται και απο το μωράκι σου πόσο μικρόσωμο μπορεί να είναι!!!


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ελλη καλησπέρα και πάλι! Τι έγινε με την αυχενική; όλα καλά; μήπως εμφανίστηκε και κανένα τσουτσουνάκι; :tongue:

Όσο αφορά τη κούνια εγώ με 200 ευρώ πήρα απο το Ικεα και κούνια και αλλάχτρα και στρωματάκι!!! Και μέχρι τώρα είμαι πολύ ευχαριστημένη το ίδιο και ο μπέμπης!!!

Όσο για ρούχα το κάθε κατάστημα έχει τα δικά του μεγέθη. Θα πάρεις λίγα 00 και τα υπόλοιπα 0-3 να σε καλύψουν τον πρώτο καιρό. Εξαρτάται και απο το μωράκι σου πόσο μικρόσωμο μπορεί να είναι!!!

Την αυχενικη την μετακινησαμε για αύριο Πέμπτη που θα έρθει ειδικός εμβρυοκυτταρολογος από Αθήνα. Αλλά τη Δευτέρα που πήγαμε το είδαμε το ατιμουλικο. Υπερκινητικο κοριτσια πωπω ζαλιστηκε ο γιατρός. Και απο ότι είπε προβλέπεται να βγει ψηλο μωρο. Εχει απο τώρα ψηλά άκρα. Οποτε από οτι κατάλαβα θα πάρω λίγα 0-0 και τα αλλά 0-3. Και επειδή έχουμε χάλια κλίμα και ολο βροχές πρέπει να πάρω κάνα 15 να εχω.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπέροχο συναίσθημα να βλέπεις το τοσοδούλι μωράκι στη κοιλίτσα σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Μετά τον 5ο μεγαλώνει πολύ και το βλέπεις λίγο λίγο !! :D

Συμφωνώ. Είναι πολυ όμορφο συναισθημα. Και το ήθελα τοσο πολυ που συγκινουμε καθε φορά που το βλεπω.

Και να σας πω και τα καλά νέα! Την Πέμπτη κάναμε την αυχενικη μας. Όλα σουπερ. Είδαμε και ρινικό οστό και τα παντα. Και μου είπε ότι το υγρό στον αυχένα είναι σχεδόν ανύπαρκτο. Πιο τέλεια δεν γινεται. Αίμα για παππ-α δεν εδωσα ακομα. Θα δώσω στις 17 Ιουνιου που εχουμε παλι εξέταση και θα ξαναδώ το ζουζουνι μου.. Είμαι πολύ χαρούμενη. Αν ηρεμουσε και το στομαχι μου και κοβοταν και οι εμετοί θα ηταν ακόμα καλύτερα!


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...