Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες του Δεκεμβριου 2012


pepitsa

Recommended Posts

E,NAI!!Aυτoς ο καλπασμος δεν συγκρινεται με κανενα αλλο ηχο!!!:D

Ειδικα ,αν τον ακους 1η φορα,και το βαλει και τερμα ο γιατρος..!Μπραβο πεπιτσα!Εγω θα σας πω τα νεα μου εντος των ημερων.Προς το παρον ,ευχηθειτε μου καλη τυχη ,γιατι σε 2 ωριτσες,εχω συναντηση για μια δουλεια,που πραγματικα τη χρειαζομαι!θυμαμαι εναν υπερηχο,που το φασολακι πηδουσε ασταματητα(δεν θυμαμαι σε πια εβδομαδα γινεται αυτο),που απο τη χαρα μου ,γελουσα τοσο πολυ,που δεν μπορουσε ο γιατρος να κανει μετρησεις!!!Που ειστε οι υπολοιπες???Για να μαζευομαστε σιγα σιγα!

Καλη επιτυχια στην δουλεια σου!!!Ελπίζω να έχεις τα αποτελέσματα που χρειάζεσαι!!!Και αν σου πάνε κόντρα πες του πως σε μια εγκυο γυναίκα πρέπει να λενε παντα ναι!!!χα χα!

Εγω θα παω σε 3 εβδομαδες στον γιατρό και μου είπε οτι θα ειναι πολυ ωραιος υπερηχος γιατι θα δουμε κίνηση. Τοτε με το καλό θα είμαι στην 10η εβδομαδα. Ισως αυτο τον υπερηχο να θυμασαι!!

Και καλα λεει η Christin ελατε και οι υπόλοιπες να τα πουμε και να ανταλάξουμε εμπειριες,χαρές, γκρίνιες και φοβίες!!!:D


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλη επιτυχια στην δουλεια σου!!!Ελπίζω να έχεις τα αποτελέσματα που χρειάζεσαι!!!Και αν σου πάνε κόντρα πες του πως σε μια εγκυο γυναίκα πρέπει να λενε παντα ναι!!!χα χα!

Εγω θα παω σε 3 εβδομαδες στον γιατρό και μου είπε οτι θα ειναι πολυ ωραιος υπερηχος γιατι θα δουμε κίνηση. Τοτε με το καλό θα είμαι στην 10η εβδομαδα. Ισως αυτο τον υπερηχο να θυμασαι!!

Και καλα λεει η Christin ελατε και οι υπόλοιπες να τα πουμε και να ανταλάξουμε εμπειριες,χαρές, γκρίνιες και φοβίες!!!:D

Ευχαριστω πεπιτσα!!!Μενω στα Χανια,και ψαχνω για εποχικη εργασια,να μην χασω και το ταμειο ανεργιας το χειμωνα!!Αν θα υπαρχει μεχρι τοτε...:rolleyes::rolleyes:.Ελπιζω να με προσλαβει....ειμαι κι εγκυος...κριμα δεν ειναι?:-P:razz::-P


kKhCp3.png

b5ebp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πεπιτσα!!!Μενω στα Χανια,και ψαχνω για εποχικη εργασια,να μην χασω και το ταμειο ανεργιας το χειμωνα!!Αν θα υπαρχει μεχρι τοτε...:rolleyes::rolleyes:.Ελπιζω να με προσλαβει....ειμαι κι εγκυος...κριμα δεν ειναι?:-P:razz::-P

Απάνω τους!!!!!;)


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια καλησπέρα! Πως πανε τα φασολάκια σας? Εγώ σήμερα επιτέλους έκανα τον πρώτο υπέρηχο και είδα την κουκιδίτσα μου!!! Σε δυο εβδομάδες παμε να ακούσουμε καρδούλα!!! 24 Δεκέμβρη μου έδωσε ημερομηνία και δεν μπορώ να φανταστώ πιο όμορφο τρόπο να κάνεις ρεβεγιόν Χριστουγέννων :D

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!! Και εγω μολις χθες ειδα το δικο μου το σπορακι θα ξαναπαω παλι σε 2 εβδομαδες για να ακουσουμε καρδουλα!!! ΡΕΒΕΓΙΟΝ λοιπον και εγω μαζι σου!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!! Και εγω μολις χθες ειδα το δικο μου το σπορακι θα ξαναπαω παλι σε 2 εβδομαδες για να ακουσουμε καρδουλα!!! ΡΕΒΕΓΙΟΝ λοιπον και εγω μαζι σου!!!!

Εμενα 30 Δεκεμβρη με 1η Ιανουαριου μου βγαζει...εσυ Χριστουγεννα εγω Πρωτοχρονια :P;)


EDIJp1.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!! Κι εγω την περασμένη Τρίτη εμαθα πως ειμαι εγκυος το τρίτο!! Ακομα δεν έχω πάει για υπερυχο γιατι ειναι νωρις. Μαλλον την άλλη εβδομάδα!:)

Συγχαρητηρια!!ΜΕ το καλό!!!Δυνατο καρυδι ε???Το τριτο!!!Super μαμα!!:D


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Pepitsa κι εσυ με το καλο το ζουζουνι σου!!!!!

Σε ευχαριστώ πολυ!!!Οσο περνάνε οι μερες αρχίζω καιο χαλαρώνω λίγο γιατι ξεκίνησα παρα πολυ φοβισμένη...Ελπίζω πως σε λιγο καιρο θα τα εχω αποθησει ολα και θα ειμαι απλα ενθουσιασμενη!!!

Αληθεια στην δευτερη η τριτη εγκυμοσυνη οι φοβοι υποχωρουν ή ειναι παντα σαν την πρωτη φορα??:rolleyes:


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες!

Ακόμη δεν έχω πάει στο γιατρο, αυριο βραδυ ειναι η μεγαλή στιγμη!!! Μεχρι τότε περιμενουμε. Απο χτες ξεκίνησαν ναυτίες καουρες και γενικα στομαχικές ενοχλησεις...

Κανένα συμπτωμα καμία άλλη? Ελάτε τώρα ειναι η ευκαιρία να "γρινιάξουμε" μεταξύ μας που καταλαβαίνει η μια την αλλή!!! Εκτος απο τις καούρες εχω απιστευτη κουραση-νυστα και λιγο ενοχλητικη δυσκοιλιοτητα..

Εγω εχω ηδη κανει κοιλιτσα..νομιζα βλεπεις πως ηταν φουσκωμα απ την περιοδο:rolleyes:... το στηθος μου εχει τουμπανιασει που δεν μου χωρανε τα σουτιεν κι εχω ζλαδες πολλες κι υπνηλια!! Το περιεργο ειναι οτι στις αλλες 2 εγκυμοσυνες δεν ειχα ζαλαδες καθολου αλλα εμετους. Αν κι ειναι νωρις για να εχω γιατι στις αλλες ξεκινησαν μετα τις 7 εβδομαδες.


EDIJp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σε ευχαριστώ πολυ!!!Οσο περνάνε οι μερες αρχίζω καιο χαλαρώνω λίγο γιατι ξεκίνησα παρα πολυ φοβισμένη...Ελπίζω πως σε λιγο καιρο θα τα εχω αποθησει ολα και θα ειμαι απλα ενθουσιασμενη!!!

Αληθεια στην δευτερη η τριτη εγκυμοσυνη οι φοβοι υποχωρουν ή ειναι παντα σαν την πρωτη φορα??:rolleyes:

Η αληθεια ειναι οτι μετα την πρωτη απλα ξεπερνας τον φοβο της γεννας γιατι απλα ξερεις τι να περιμενεις. Η βλακεια ειναι οτι οταν ημουν εγκυος στα 2 πρωτα ημουν μικρη και καμια αλλη στον κυκλο μου δεν ειχε πιτσιρικια οποτε ημουν και λιγο στην αγνοια...δεν φοβομουν πολυ. Τωρα δεν φοβαμαι την γεννα (σκεφτομαι να ψαξω για γεννα στο σπιτι φαντασου) αλλα επειδη εχω ακουσει τοσα για αποβολες, εξωμητρια κι ααααλλα πολλα φοβαμαι πιο πολυ αυτα!


EDIJp1.png

Link to comment
Share on other sites

Grace με το καλό εύχομαι το μωράκι σου! Όσο για τους φόβους άστα…Εγώ έχω ξαναμεινει έγκυος πριν 2 χρόνια και δυστυχώς το αποχωρίστηκα σε προχωρημένη εγκυμοσύνη λόγω προβλήματος που δυστυχώς δεν είχε φανεί. Μετά από τόσο καιρό προσπάθειας είχα χάσει κάθε ελπίδα και μου φαινόταν ονειρο το ότι κάποια στιγμή θα κάνω κι εγώ μωράκι. Δεξιά και αριστερά όλες γεννούσαν και δεν σου κρύβω ότι κάθε φορά που μάθαινα για μια καινούρια εγκυμοσύνη ένοιωθα ένα σφιξιμο..Τωρα που είμαι πάλι έγκυος σκέφτομαι διάφορα αλλά προσπαθώ να είμαι ήρεμη. Στον γιατρό πήγα για τον πρώτο υπέρηχο σίγουρη ότι θα μου πει για εξωμήτριο. Την επόμενη εβδομάδα παω να ακούσω καρδούλα αλλά είμαι προετοιμασμένη για όλα. Ξέρω ότι κάθε φορά θα έχω το άγχος αλλά πάλι σκέφτομαι ότι κάθε εγκυμοσύνη είναι εντελώς διαφορετική και ότι δεν μπορούν πάντα όλα να πηγαίνουν στραβά. Ότι είναι να γίνει θα γίνει. Συγνώμη που τα λεω έτσι αλλά κάπου πρέπει να τα πω γιατί θα σκάσω..( ο άντρας μου με μαλώνει όταν με βλέπει αγχωμένη και δεν θέλω να τον ανησυχώ)

Καλό μήνα κορίτσια και εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να είναι μια ευτυχισμένη περίοδος για όλες μας που θα οδηγήσει σε στρουμπουλά χριστουγεννιάτικα μωράκια!


tt163fd3.aspx

tt1cfe8d

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και καλό μήνα !!! σε όλες μας και γω την Πέμπτη κλέινω την 8 εβδομάδα τελευταία περίοδος 8 Μαρτίου. και μου δινουν ημερομηνια 15/12!!! θα ήταν ωραίο να το μοιραστουμε όλες μαζι αυτό το ταξίδι. Στην 6η εβδομάδα είχα λίγο αίμα και ο γαιτρος μου, μου έδωσε τα utrogestan 3 φορες την ημέρα και φολικο συγχρόνος. καρδούλα δεν ακούσαμε ακόμα. Το επόμενο ραντεβου είναι 17 Μαιου εκεί θα ακούσουμε σίγουρα άλλα και θα δούμε προς το προν είναι ένα κυκλάκι με κάτι βούλες. ο γιατρος, μου έγραψε αιματολογικές εξετάσεισ!!! μερικέσ φορέσ αισθάνομαι σαν να έχω πόνους περιόδου όχι πολυ δυνατούς. στην αρχή ήταν ποιο δυνατοί άλλα με τα χάπια ηρέμησαν. εχει συμβεί σε καμία σας κάτι ανάλογο είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη και η αλήθεια είναι ότι φιβάμαι αρκετά

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και καλό μήνα !!! σε όλες μας και γω την Πέμπτη κλέινω την 8 εβδομάδα τελευταία περίοδος 8 Μαρτίου. και μου δινουν ημερομηνια 15/12!!! θα ήταν ωραίο να το μοιραστουμε όλες μαζι αυτό το ταξίδι. Στην 6η εβδομάδα είχα λίγο αίμα και ο γαιτρος μου, μου έδωσε τα utrogestan 3 φορες την ημέρα και φολικο συγχρόνος. καρδούλα δεν ακούσαμε ακόμα. Το επόμενο ραντεβου είναι 17 Μαιου εκεί θα ακούσουμε σίγουρα άλλα και θα δούμε προς το προν είναι ένα κυκλάκι με κάτι βούλες. ο γιατρος, μου έγραψε αιματολογικές εξετάσεισ!!! μερικέσ φορέσ αισθάνομαι σαν να έχω πόνους περιόδου όχι πολυ δυνατούς. στην αρχή ήταν ποιο δυνατοί άλλα με τα χάπια ηρέμησαν. εχει συμβεί σε καμία σας κάτι ανάλογο είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη και η αλήθεια είναι ότι φιβάμαι αρκετά

Μη σκας κι εγω στην 2η εγκυμοσυνη ειχα πονακια κι ειχα ελαφρια αποκολληση αλλα την ξεπερασα και χωρις φαρμακα, απλα πρεπει να την ξαπλαρεις οσο μπορεις κι οχι δουλειες. Κι εγω εχω πονακια σαν τα δικα σου τωρα παιρνω κι εγω utrogestan κι ο Θεος βοηθος. Μην ανησυχεις μια χαρα θα πανε ολα..:tongue:


EDIJp1.png

Link to comment
Share on other sites

Grace με το καλό εύχομαι το μωράκι σου! Όσο για τους φόβους άστα…Εγώ έχω ξαναμεινει έγκυος πριν 2 χρόνια και δυστυχώς το αποχωρίστηκα σε προχωρημένη εγκυμοσύνη λόγω προβλήματος που δυστυχώς δεν είχε φανεί. Μετά από τόσο καιρό προσπάθειας είχα χάσει κάθε ελπίδα και μου φαινόταν ονειρο το ότι κάποια στιγμή θα κάνω κι εγώ μωράκι. Δεξιά και αριστερά όλες γεννούσαν και δεν σου κρύβω ότι κάθε φορά που μάθαινα για μια καινούρια εγκυμοσύνη ένοιωθα ένα σφιξιμο..Τωρα που είμαι πάλι έγκυος σκέφτομαι διάφορα αλλά προσπαθώ να είμαι ήρεμη. Στον γιατρό πήγα για τον πρώτο υπέρηχο σίγουρη ότι θα μου πει για εξωμήτριο. Την επόμενη εβδομάδα παω να ακούσω καρδούλα αλλά είμαι προετοιμασμένη για όλα. Ξέρω ότι κάθε φορά θα έχω το άγχος αλλά πάλι σκέφτομαι ότι κάθε εγκυμοσύνη είναι εντελώς διαφορετική και ότι δεν μπορούν πάντα όλα να πηγαίνουν στραβά. Ότι είναι να γίνει θα γίνει. Συγνώμη που τα λεω έτσι αλλά κάπου πρέπει να τα πω γιατί θα σκάσω..( ο άντρας μου με μαλώνει όταν με βλέπει αγχωμένη και δεν θέλω να τον ανησυχώ)

Καλό μήνα κορίτσια και εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να είναι μια ευτυχισμένη περίοδος για όλες μας που θα οδηγήσει σε στρουμπουλά χριστουγεννιάτικα μωράκια!

Σ ευχαριστω ,,κι εσυ με το καλο!! Μην ανησυχεις κι ακου τον αντρα σου. Δεν σημαινει οτι επειδη εγινε 1 φορα θα γινεται παντα. Να δεις ολα καλα θα πανε και να κανεις θετικες σκεψεις!!! Οκ???;)


EDIJp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...