Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Ταξιδιάρες μαμάδες (και μπαμπάδες)


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 108
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σας διαβάζω και ζηλεύω λιγάκι εγώ στο εξωτερικό έχω πάει μόνο στην Ρώμη Ιταλία που ήταν βέβαια παρα πολύ ωραία, αλλα θέλω να πάω και αλλου.:(

Στην Ελλαδα εχω πάει σε παρα πολλα μέρη αλλα το αγαπημένο μου χειμωνιατικο τοπίο είναι στο μετσοβο. Εκεί πήγαμε με τον αντρούλη μου όταν τα είχαμε προτοφτιάξει και περάσαμε απίθανα,χιονιζε τρεις ημέρες και όλα ήταν τελεια.

Ερωτεύθηκα την Νάξο και τις θαλασσες της.Μου αρεσε πολύ η Μονεμβάσια είχα τρελλαθεί να βγάζω φωτο στο κάστρο. Εφαγα το τελειο παγωτό στην παροικιά της Παρου απο μια Ιταλίδα που το φτιάχνει μονη της. Λατρεψα την Σύρο γιατι είναι κοσμοπολίτισα και γιατι εχει πολυ ωραίο κόσμο.

Ας γίνει το παιδί μου καλά και θα αρχισουμε πάλι τις εξορμήσεις.:P:p:p

Link to comment
Share on other sites

Ευχομαι να αρχισετε τις εξορμησεις συντομα, γιατι αν με το καλο του χαρισετε κι ενα αδερφακι, μετα να δεις! Στη Τζια το καλοκαιρι, μεναμε διπλα στη θαλασσα. Μια μερα αποφασισαμε να παμε σε αλλη παραλια, και μας βγηκε η πιστη αναποδα! Κουβαλησαμε τα μισα μας συμπραγκαλα, δε χαλαρωσαμε καθολου, κοιμηθηκαν και τα δυο στην επιστροφη στο αυτοκινητο, και μετα αυτα κανανε παρτυ, κι εμεις σερνομασταν!:evil:


age.png age.png

Link to comment
Share on other sites

Ωραία και η τζιά TARA (θα στην σπάσωλίγο εγώ είχα πάει με την κολλητή μου και ειχαμε περάσει τζαμι.)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ βρε κορίτσια τι μου θυμήσατε τώρα???Εγώ μέχρι να παντρευτώ δεν είχα πάει ποτέ εξωτερικό και μόλις παντρεύτηκα έβγαλα το απωθημένο μου.Λοιπόν ξεκινάμε τον Φεβρουάριο με γαμήλιο ταξίδι τον γύρο της Ισπανίας οπού πήγαμε Μαδρίτη,Τολέδο,Κόρδοβα,Σεβίλλη,Μάλαγα,Γρανάδα,Βαλένθια μόνο Βαρκελώνη δεν προλάβαμε να πάμε.Ιούλιο πάμε Νέα Υόρκη και μείναμε στο Μανχάτταν,απίστευτη εμπειρία,τελείως διαφορετικός τρόπος ζωής από εδώ...Ξέρεις τι είναι να επιστρέφεις 3 το βράδυ στο ξενοδοχείο σου στην Times Square και να βλέπεις μια λαοθάλασσα να κινείται στους δρόμους λες και ήταν μέρα!!!Επίσης τρελλά ψώνια, μιλάμε γύρισα με μια τεράστια βαλίτσα επιπλέον και φόβο μην έχουμε υπερβεί τα κιλά στις αποσκευές!!!Νοέμβριο στην γιορτή μου μου κάνει δώρο έκπληξη ο σύζυγος ταξίδι στην Φλωρεντία, καλά τρελλάθηκα με τα μουσεία και τα παλάτσο της!!!Φεβρουάριο πρώτη επέτειος γαμού και πάμε Κωνσταντινούπολη...Μυστηριακό τοπίο,με τα τζαμιά,τον Βόσπορο,το Τοπ Καπί,το Ντολμά Μπαχτσέ...Αυτό που μου άρεσε πολύ και μου έκανε εντύπωση ήταν η φωνή του μουεζίνη που αντηχούσε σε όλη την Πόλη και καλούσε τους πιστούς για προσευχή!!Μάλιστα την Παρασκευή αυτοί που είχαν μαγαζιά και δεν μπορούσαν να πάνε στο τζαμί βγάζαν τα κιλίμια τους στο δρόμο έξω από το μαγαζί τους και γονάτιζαν εκεί για να προσευχηθούν.Μόνο στα Πριγκηπονήσια δεν πήγαμε και αυτό γιατί έχουμε σκοπό να ξαναπάμε!!!Επίσης και εδώ τρελλά ψώνια και τρελλά παζάρια!!!

Συνεχίζουμε τον Απρίλιο με Ιρλανδία οπού μου άρεσε πολύ αλλά κάτσαμε λίγες μέρες και Ιουνίο Μόντε Κάρλο,Κάννες,Νίκαια.Εδώ μιλάμε για την απόλυτη χλιδή!!!Μέναμε Μόντε Κάρλο οπού η Φερράρι και η Λαμποργκίνι ήταν τόσο συχνές όπως εδώ πχ τα Ford,Opel κτλ.Το καζίνο δεν το συζητώ άλλος κόσμος βρε παιδί μου ένιωθες ότι βρισκόσουν στην καρδιά του τζετ σετ.Εμείς να φανταστείς μια βραδιά παίζαμε μπλακ τζακ (όπου κέρδισα 1000 ευρώ παρακαλώ :D) και στο διπλανό τραπέζι ήταν ο Μπόνο των U2.Περπατήσαμε και στο περιβόητο κόκκινο χαλί των Καννών,πήγαμε στην Γκρας με τα αρώματα και στην καστροπολιτεία Σαντ Πωλ ντε Βανς καθώς και στην Νίκαια.Απλά απίστευτα!!!

Αυτά προς το παρόν με τα ταξίδια μας στο εξωτερικό.Ένα μέρος που θέλω πολύ να πάω είναι η Σκοτία γιατί τρελλαίνομαι για πύργους και κάστρα και λίμνες και τα Χάιλαντς....

Την άλλη φορά θα σας περιγράψω τα ταξίδια εντός Ελλάδας...:)


an1cF1X-Wnm0010MTA3NzdkfDI1MzE4NTEwZGxhfEggQW5uYWxlbmEgbWFzIGVpbmFp.giftz4jzf3jrczbo6g1.png
Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζουμε τον Απρίλιο με Ιρλανδία οπού μου άρεσε πολύ αλλά κάτσαμε λίγες μέρες

Ωπα, δικιά μου!!!! Που μείνατε, τι είδατε, πες τα όλα!

Εμείς να φανταστείς μια βραδιά παίζαμε μπλακ τζακ (όπου κέρδισα 1000 ευρώ παρακαλώ :D) και στο διπλανό τραπέζι ήταν ο Μπόνο των U2.

Εντάξει, σε ζήλεψα θανάσιμα τώρα!!! :mad:

Ένα μέρος που θέλω πολύ να πάω είναι η Σκοτία γιατί τρελλαίνομαι για πύργους και κάστρα και λίμνες και τα Χάιλαντς....

Μμμμ είπαμε, δικιά μου!


WN6Op3.png

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για το θέμα του ταξιδιού με μωρό, δεν είναι αυτό μόνο το πρόβλημα, πιο πολύ για το οικονομικό το ανέφερα χαχα

Αυτό είναι όντως θέμα μεγάλο, κι εμείς πρέπει να μαζευτούμε αρκετά πλέον. Μια καλή λύση πάντως είναι το roadtrip. Κάναμε φέτος το πρώτο μας και μας ήρθε πολύ οικονομικά. Γύρω στα 500+ το άτομο, όλα μέσα, για 10 μέρες - και είδαμε ΑΠΕΙΡΑ μέρη.

Ο στόχος ήταν η Πράγα, για να δούμε μια συναυλία των Radiohead. Νοικιάσαμε 6 άτομα ένα βανάκι και την κάναμε για Τσεχία μέσω Σκοπίων, Σερβίας κτλ. Στο γυρισμό Αυστρία (εκεί είδαμε ελάχιστα πράγματα, θέλαμε να προλάβουμε να γυρίσουμε τις δαλματικές ακτές), Σλοβενία, Ντουμπρόβνικ, Μαυροβούνιο κλπ. και πάλι σπίτι! Η αποκάλυψη για μένα ήταν το Βελιγράδι (εκπληκτική πόλη, φοβερή ατμόσφαιρα και πάμφθηνη - να πάτε όλες!) και η Λιουμπλιάνα! Κούκλα κι η Λιουμπλιάνα, εγώ μόνο από το μπάσκετ την είχα ακουστά, δεν ήξερα καν σε ποια χώρα είναι κι όταν φτάσαμε τους παρακάλαγα να ακυρώσουμε τις δαλματικές και να αράξουμε εκεί.

Το 2010 όμως προβλέπονται αφραγκιές μεγάλες, οπότε μας βλέπω να στήνουμε σκηνή στην πυλωτή! ;) Τουλάχιστον θα μιλάμε εδώ για ταξίδια μέχρι...


[url=http://lilypie.com][img]http://lbyf.lilypie.com/MJSup3.png[/img][/url][[url=http://lilypie.com][img]http://lb2f.lilypie.com/OsvKp3.png[/img][/url]
Link to comment
Share on other sites

Μμμμ είπαμε, δικιά μου!

Ιρλανδία μείναμε Δουβλίνο.Πήγαμε για 4 μέρες μόνο και είδαμε το Trinity College, μας πήγαν σε ένα μέρος oπου είχε πολλά νερά και ένα εστιατόριο αν θυμάμαι καλά Glendalough λεγόταν, γυρίσαμε το Δουβλίνο και πήγαμε σε διάφορες παμπ,μουσεία και εκκλησίες,πήγαμε στο St Stephen's Green, στο εργοστάσιο της Guiness οπού ήπιαμε και μπύρα εκεί έχοντας θέα όλο το Δουβλίνο, στο μνημείο του Όσκαρ Ουάιλντ και επίσης μας πήγαν σε μια πολύ ωραία παμπ όπου είχε και σόου και ήταν έξω από το Δουβλίνο και θυμάμαι αμυδρά ότι λεγόταν Fox παμπ ή κάπως έτσι..Άμα βρω το πρόγραμμα θα σου πω ακριβώς που είχαμε πάει γιατί τώρα σου λέω μόνο ότι θυμάμαι...

Πάντως ο Μπόνο είναι πολύ ωραίος άντρας και ήταν μαζί με την γυναίκα του...:confused:


an1cF1X-Wnm0010MTA3NzdkfDI1MzE4NTEwZGxhfEggQW5uYWxlbmEgbWFzIGVpbmFp.giftz4jzf3jrczbo6g1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πάντως ο Μπόνο είναι πολύ ωραίος άντρας και ήταν μαζί με την γυναίκα του...:confused:
Ας αρχίσω μ'αυτό το τελευταίο... Κάτι μας είπες τώρα μανδάμ, τόσα χρόνια λιώναμε χαχαχα. Με την γυναίκα του είναι χρόοοοοοονια μαζί, γι'αυτήν έγραψε και το With or without you! Πάντως τελευταία που μου έφυγε κι η νεανική λύσσα, διαπίστωσα ότι είναι κονδός!

Στο θέμα μας, κι εμείς Δουβλίνο μείναμε, σε ένα φανταστικό bed & breakfast http://www.flyoveronline.com/

Φτηνό και πολύ φιλικό-καθαρό. Και πρωινό για γουρούνιασμα! Τα δωμάτια δε μέχρι και dvd player και ταινίες. Προλάβαμε να κάνουμε μια δυο βόλτες πρωί και βράδυ στο κέντρο και να πάμε στο Howth (περίχωρα Δουβλίνου). Κατά τα άλλα, μας αρρώστησε ο κύριος άντρας ταξιδεύοντας προς Wicklow Mountains κι έμεινα με την χαρά αφού μια που φτάσαμε στο τέλος της διαδρομής με τραίνο και μια που ξαναμπήκαμε να γυρίσουμε πίσω. Συνήλθε μόνο το τελευταίο βράδυ πριν φύγουμε :mad:

Γι'αυτό είναι το απωθημένο μου και θα ξαναπάω σίγουρα!

Προς το παρόν θα πάρω αυτή την σειρά ν'αρχίσω να βλέπω για να μπω στο κλίμα http://www.amazon.co.uk/Ballykissangel-1-DVD-Stephen-Tompkinson/dp/B0009OJ936

PS το Glendalough εκτός από εστιατόριο είναι και πόλη, ήταν στην διαδρομή που ΘΑ κάναμε ΑΝ ολοκληρώναμε την εκδρομή γκρρρρ

Επεξεργάστηκαν by ChristinaGRZ

WN6Op3.png

Link to comment
Share on other sites

Ας αρχίσω μ'αυτό το τελευταίο... Κάτι μας είπες τώρα μανδάμ, τόσα χρόνια λιώναμε χαχαχα. Με την γυναίκα του είναι χρόοοοοοονια μαζί, γι'αυτήν έγραψε και το With or without you! Πάντως τελευταία που μου έφυγε κι η νεανική λύσσα, διαπίστωσα ότι είναι κονδός!

Στο θέμα μας, κι εμείς Δουβλίνο μείναμε, σε ένα φανταστικό bed & breakfast http://www.flyoveronline.com/

Φτηνό και πολύ φιλικό-καθαρό. Και πρωινό για γουρούνιασμα! Τα δωμάτια δε μέχρι και dvd player και ταινίες. Προλάβαμε να κάνουμε μια δυο βόλτες πρωί και βράδυ στο κέντρο και να πάμε στο Howth (περίχωρα Δουβλίνου). Κατά τα άλλα, μας αρρώστησε ο κύριος άντρας ταξιδεύοντας προς Wicklow Mountains κι έμεινα με την χαρά αφού μια που φτάσαμε στο τέλος της διαδρομής με τραίνο και μια που ξαναμπήκαμε να γυρίσουμε πίσω. Συνήλθε μόνο το τελευταίο βράδυ πριν φύγουμε :mad:

Γι'αυτό είναι το απωθημένο μου και θα ξαναπάω σίγουρα!

Προς το παρόν θα πάρω αυτή την σειρά ν'αρχίσω να βλέπω για να μπω στο κλίμα http://www.amazon.co.uk/Ballykissangel-1-DVD-Stephen-Tompkinson/dp/B0009OJ936

PS το Glendalough εκτός από εστιατόριο είναι και πόλη, ήταν στην διαδρομή που ΘΑ κάναμε ΑΝ ολοκληρώναμε την εκδρομή γκρρρρ

Οτι είναι κοντός είναι η αλήθεια να λέγεται!!!Η γυναίκα του τότε ήταν έγκυος και είχε μια χαρά σωματάκι!!!

Κρίμα που αρρώστησε ο άντρας σου, είναι σπαστικό να πηγαίνεις εξωτερικό για να περάσεις καλά και να σου βγαίνει ξινό αλλά ο άνθρωπος να ναι καλά και θα ξαναπάτε και θα περάσετε σούπερ!!!Κι εγώ θα θελα να ξαναπάω γιατί όπως σου είπα ήταν λίγες οι μέρες και δεν είδαμε πολλά και η Ιρλανδία είναι πανέμορφη χώρα....


an1cF1X-Wnm0010MTA3NzdkfDI1MzE4NTEwZGxhfEggQW5uYWxlbmEgbWFzIGVpbmFp.giftz4jzf3jrczbo6g1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...