Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

ποίες πάμε για σπερματέγχυση?


Recommended Posts

Εγω σημερα μετα τον γιατρο πηγα και εκανα τις βουτιες μου δεν αντεξα αλλη πιεση...Δευτερα παλι υπερηχο και αν συνεχισει να μεγαλωνει το ενδομητριο θα κανουμε την σπερματεγχυση...Ευελπιστω τουλαχιστον...Εχει ο Θεος !!!

Ευαγγελια μου πολυ πολυ καλα εκανες!Εγω το προηγουμενο Σαββατο με το που βγηκα απο το κεντρο εφυγα καρφι για θαλασσα!Στην πρωτη μου που ηταν τελη Μαιου η θαλασσα ηταν αρκετα κρυα και δεν με αφησε να κανω τωρα ομως....δεν εχω βγει εδω και μια βδομαδα απο το νερακι και ειναι τοσο χαλαρωτικο!!!!!!Αλλωστε οπως λεει και ο γιατρος οτι γινεται γινεται με "φυσικο τροπο" απλα δινουμε μια μικρη ωθηση!Αν το "παθαιναμε" απο μονες μας δεν θα καναμε μπανακια?Γι'αυτο σας λεω....ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΕΣ ΠΑΡΑΛΙΑ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 16,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • mina pa

    2105

  • tinkerbell!24

    1859

  • Evangeliapan

    1689

  • Sissy2012

    1391

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Skybeam[/url] 14 μέρες μετά τη σπερματέγχυση θα ξέρεις!!Δεν έχει σημασία ο κύκλος σε αυτή τη φάση!
Θα συμφωνήσω με την tinkerbell.. 14 μέρες μετα τη σπερματέγχυση μπορείς να ξέρεις!! Αν θες ομως να περιμένεις, ακόμα καλύτερα!! Ειλικρινα σου εύχομαι ότι καλύτερο.

Καλημερούδια! Κουκλίνες μου την έκανα σε φυσικό κύκλο οπότε ήταν σαν απλή επαφή, λίγο "ενισχυμένη" λόγω της επεξεργασίας του σπέρματος. Ισχύουν και σ' αυτή την περίπτωση οι 14 ημέρες?

Cathrinec, καλή επιτυχία!:D

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια! Κουκλίνες μου την έκανα σε φυσικό κύκλο οπότε ήταν σαν απλή επαφή, λίγο "ενισχυμένη" λόγω της επεξεργασίας του σπέρματος. Ισχύουν και σ' αυτή την περίπτωση οι 14 ημέρες?

Cathrinec, καλή επιτυχία!:D

από τη στιγμή που έκανες τη πρεγνυλ έχεις σίγουρη ωορρηξία άρα ισχύει και σε αυτή τη περίπτωση από τη στιγμή που ξέρεις τη μέρα της ωορρηξίας άρα 14 μέρες μετά!!ο γιατρός πότε σου είπε να κάνεις??αύριο??


1533345xcnw09g7xt.gif

κι αν είναι αργά, δεν είναι αργά για Θαύματα

Link to comment
Share on other sites

από τη στιγμή που έκανες τη πρεγνυλ έχεις σίγουρη ωορρηξία άρα ισχύει και σε αυτή τη περίπτωση από τη στιγμή που ξέρεις τη μέρα της ωορρηξίας άρα 14 μέρες μετά!!ο γιατρός πότε σου είπε να κάνεις??αύριο??

Oύτε την pregnyl δεν έκανα, υπερηχογραφικά το πήγαμε... η γιατρός μου μού είπε να μην κάνω καν χοριακή, συνεχίσω τη ζωή μου κανονικά και να περιμένω να δω καθυστέρηση. Την Τρίτη είμαι στην 30ή μέρα του κύκλου. Λέω να κάνω την Τετάρτη (31η) που στον κύκλο μου μετρά συνήθως ώς πρώτη μέρα καθυστέρησης...

Link to comment
Share on other sites

Oύτε την pregnyl δεν έκανα, υπερηχογραφικά το πήγαμε... η γιατρός μου μού είπε να μην κάνω καν χοριακή, συνεχίσω τη ζωή μου κανονικά και να περιμένω να δω καθυστέρηση. Την Τρίτη είμαι στην 30ή μέρα του κύκλου. Λέω να κάνω την Τετάρτη (31η) που στον κύκλο μου μετρά συνήθως ώς πρώτη μέρα καθυστέρησης...

τότε αλλάζουν τα πράγματα!!Υπομονή μέχρι τη Τετάρτη!!:P:p:p


1533345xcnw09g7xt.gif

κι αν είναι αργά, δεν είναι αργά για Θαύματα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα,

Σας ευχαριστώ για το θερμό καλωσόρισμα και τις ευχές σας.

Gossamer, ναι δεν ήταν επιτυχείς οι προηγούμενες δυο και επειδή υποπτευομαστε ότι μπέρδεψε ο γιατρός τις ώρες και ξεπέρασε τις 48 μετά την ωορηξια, είπαμε να δοκιμάσουμε νεα γιατρό. Προς το παρόν φαίνεται καλή και οργανωμένη, οψόμεθα...

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και μια ερώτηση:

Πόσες από εσάς παίρνετε και προγεστερονη, εκτός της κλομιφαινης; Διάβασα στα άλλα θέματα ότι κυκλοφορεί πολύ. Είναι κάτι ενισχυτικό όπως το φυλλικό οξύ ή πρέπει να έχεις χαμηλή τιμή προγεστερονης για να πάρεις συμπλήρωμα;

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και μια ερώτηση:

Πόσες από εσάς παίρνετε και προγεστερονη, εκτός της κλομιφαινης; Διάβασα στα άλλα θέματα ότι κυκλοφορεί πολύ. Είναι κάτι ενισχυτικό όπως το φυλλικό οξύ ή πρέπει να έχεις χαμηλή τιμή προγεστερονης για να πάρεις συμπλήρωμα;

Δεν πήρα τίποτα εγώ, αλλά όσον αφορά την προγεστερόνη νομίζω ότι είναι για να διατηρεί το ενδομήτριο παχύ και σε καλή κατάσταση. Ας με διορθώσει κάποια αν κάνω λάθος...

Link to comment
Share on other sites

Σωστά τα λεει η προλαλήσασα!! Είναι για την ενισχυση του ενδομητρίου και χορηγειται μόνο οπου χρειάζεται!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Of all the rights of women, the greatest is to be a mother.-Lin Yutang

Σας περιμένουμε καρδούλες μου..!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


και εγω τιποτε δεν πηρα για το μετα....μονο οτι ειχα κανει πριν!επισης στην πρωτη μου παρολο που εχω περιοδο 14 μερες μετα την ωορηξια , μα παντα ομως, μου ηρθε στην εντεκατη...απιστευτο ε? ολα ειναι σχετικα και ολα ασχετα!να προσθεσω οτι και σημερα που ειμαι στην ογδοη μερα μετα την ωορηξια εχω κανονικα συμπτωματα δυο τριων ημερων πριν την ακατανομαστη!

Ελπιζω οοοοολες μας να εχουμε τα καλυτερα αποτελεσματα και καραθετικοτατες χοριακες!Εεεεεεε ακουει κανεις εκει ψηλαααααα!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα την πρώτη φορά μου ήρθε στη 12η μέρα μετά τη σπερματέγχυση, την δευτερη φορά την 16η και τώρα πάλι τη 12η. Αλλά μου ήρθε μαζεμένη αυτή τη φορα κορίτσια!! Ότι αίμα δεν είχα τις προηγούμενες φορές το έχω τώρα.. εχω τρελλαθεί!!

Μικρη νεράιδα Gossamer Reedglitter (μιλάμε για γλωσσοδέτη!!)

είμαι σίγουρη ότι κάποιος εκει πάνω μας ακούει και στο τέλος θα μας το κανει το χατήρι σε όλες μας!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Of all the rights of women, the greatest is to be a mother.-Lin Yutang

Σας περιμένουμε καρδούλες μου..!!

Link to comment
Share on other sites

Τζουτζουκες μου!!!!! Τι ωραια που μαζευομαστε παλι σιγα σιγα!!! Πολυ νευριασα που μας εκλεισαν το θεμα στο φορουμ :evil::evil::evil:. Σας το ειπα??? Ναι σας το ειπα!!! Κοριτσια σας διαβαζω κ σκεφτομαι ολα αυτα που περνουσα μεχρι τωρα κ που περασα κ το προηγουμενο καλοκαιρι κ φυσικα καταφερα να καταστρεψω... Κοριτσια την πρωτη φορα μου εμεινα εγκυος ηταν ο μηνας που εκανα μετακομιση κ ειχα αποροφηθει με αυτο, οποτε λιγο σκεφτομουν το θεμα μωρο. Τωρα με την δευτερη σπερματεγχυση, σκεφτομουν "αντε να τελειωνουμε με τις τρεις σπερματεγχυσεις να παμε σε εξωσωματικη να τελειωνει αυτο το βασανο καθε μηνα." Ημουν πεπεισμενη οτι δεν πεοκειται να μεινω εγκυος παρα μονο με εξωσωματικη. Σας το ειχα αναφερει κ στο φορουμ αν θυμαστε. Δεν λεω οτι δεν ειχα αγχος. Ειχα. Αλλα οχι οπως αλλες φορες. Τις δυο εβδομαδες που περνουσαν μετα την σπερματεγχυση το ειχα ριξει στις βουτιες, τις παραλιες, τα ποτα κ τα ξενυχτια. Μαλιστα, τοσο πολυ ειχα ξεσαλωσει που πηγαινα η βλαμενη κ εκανα κατακορυφους, τουμπες κ μακροβουτια στη θαλασσα (την ειδα Κομανετση βλεπεις!!!:tongue::tongue::tongue:). Δυο μερες πριν το τεστ ξεκινησε ημικρανια κ εντονοι πονοι περιοδου. Ειπα σκ@τ@ παλι, αλλα δεν πειραζει θα κανω εξωσωματικη κ θα μεινω. Σηκωνομαι Σαββατο πρωι κ παω να κανω το τεστ, καθαρα για να αποκλεισω το ενδεχομενο εγκυμοσυνης κ να παρω επιτελους ενα παυσιπονο γιατι κοντευα να τρελαθω απο την ημικρανια. Κανω τσισακια στο ποτηρακι, βουταω το τεστ κ σκεφτομαι οση ωρα περιμενω "γμτ θα μου ερθει η καταραμενη την δευτερα κ συν του οτι εχω κανει τσαμπα τον φαρμακοποιο πλουσιο με τα παλιοτεστ, δεν θα προλαβω να παω κ στον εξωσωματικο, οποτε παει κ αυτος ο κυκλος." Ετοιμαζομαι να πεταξω το τεστ στον καδο κ βλεπω την γραμμουλα.... ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΛΕΩ! Κανουν τα ματια μου πουλακια. Παιρνω κ το δευτερο απο την συσκευασια το βουταω στο ποτηρακι κ απο την ταραχη μου, μου πεφτουν τα κατουρα στο πατωμα..... Παρωδια σας λεω. Βγαινει κ αυτο θετικο! Παιρνω τον γιατρο μου κ την συνεχεια την ξερετε... Προσπαθειστε να σκεφτεστε αλλα πραγματα, ξερω οτι ειναι δυσκολο, οσο μπορειτε. Θα ερθει, να ειστε σιγουρες! Κανεναν δεν αφηνει ο Θεος. Προσευχομαι για εσας φιλεναδιτσες μου! Να προσεχετε, σας αγαπω πολυ!!!!

Υ.Γ Ελπιζω να μην μας ξανακλειδωσουν κ αυτο το θεμα γιατι τοτε θα τα παρω ασχημα....:evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:


Η βλακεια ειναι ανικητη..............................

Link to comment
Share on other sites

Τζουτζουκες μου!!!!! Τι ωραια που μαζευομαστε παλι σιγα σιγα!!! Πολυ νευριασα που μας εκλεισαν το θεμα στο φορουμ :evil::evil::evil:. Σας το ειπα??? Ναι σας το ειπα!!! Κοριτσια σας διαβαζω κ σκεφτομαι ολα αυτα που περνουσα μεχρι τωρα κ που περασα κ το προηγουμενο καλοκαιρι κ φυσικα καταφερα να καταστρεψω... Κοριτσια την πρωτη φορα μου εμεινα εγκυος ηταν ο μηνας που εκανα μετακομιση κ ειχα αποροφηθει με αυτο, οποτε λιγο σκεφτομουν το θεμα μωρο. Τωρα με την δευτερη σπερματεγχυση, σκεφτομουν "αντε να τελειωνουμε με τις τρεις σπερματεγχυσεις να παμε σε εξωσωματικη να τελειωνει αυτο το βασανο καθε μηνα." Ημουν πεπεισμενη οτι δεν πεοκειται να μεινω εγκυος παρα μονο με εξωσωματικη. Σας το ειχα αναφερει κ στο φορουμ αν θυμαστε. Δεν λεω οτι δεν ειχα αγχος. Ειχα. Αλλα οχι οπως αλλες φορες. Τις δυο εβδομαδες που περνουσαν μετα την σπερματεγχυση το ειχα ριξει στις βουτιες, τις παραλιες, τα ποτα κ τα ξενυχτια. Μαλιστα, τοσο πολυ ειχα ξεσαλωσει που πηγαινα η βλαμενη κ εκανα κατακορυφους, τουμπες κ μακροβουτια στη θαλασσα (την ειδα Κομανετση βλεπεις!!!:tongue::tongue::tongue:). Δυο μερες πριν το τεστ ξεκινησε ημικρανια κ εντονοι πονοι περιοδου. Ειπα σκ@τ@ παλι, αλλα δεν πειραζει θα κανω εξωσωματικη κ θα μεινω. Σηκωνομαι Σαββατο πρωι κ παω να κανω το τεστ, καθαρα για να αποκλεισω το ενδεχομενο εγκυμοσυνης κ να παρω επιτελους ενα παυσιπονο γιατι κοντευα να τρελαθω απο την ημικρανια. Κανω τσισακια στο ποτηρακι, βουταω το τεστ κ σκεφτομαι οση ωρα περιμενω "γμτ θα μου ερθει η καταραμενη την δευτερα κ συν του οτι εχω κανει τσαμπα τον φαρμακοποιο πλουσιο με τα παλιοτεστ, δεν θα προλαβω να παω κ στον εξωσωματικο, οποτε παει κ αυτος ο κυκλος." Ετοιμαζομαι να πεταξω το τεστ στον καδο κ βλεπω την γραμμουλα.... ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΛΕΩ! Κανουν τα ματια μου πουλακια. Παιρνω κ το δευτερο απο την συσκευασια το βουταω στο ποτηρακι κ απο την ταραχη μου, μου πεφτουν τα κατουρα στο πατωμα..... Παρωδια σας λεω. Βγαινει κ αυτο θετικο! Παιρνω τον γιατρο μου κ την συνεχεια την ξερετε... Προσπαθειστε να σκεφτεστε αλλα πραγματα, ξερω οτι ειναι δυσκολο, οσο μπορειτε. Θα ερθει, να ειστε σιγουρες! Κανεναν δεν αφηνει ο Θεος. Προσευχομαι για εσας φιλεναδιτσες μου! Να προσεχετε, σας αγαπω πολυ!!!!

Υ.Γ Ελπιζω να μην μας ξανακλειδωσουν κ αυτο το θεμα γιατι τοτε θα τα παρω ασχημα....:evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Φίλη μου επιτέλους!! Μας έλειψες βρε κορίτσι μου!!! :D:D:D:D

Αχ θέλω κ εγώ κάτουρα στο πάτωμα απο τέτοια ταραχή!!! :-D;) Προς το παρόν μαζεύω τα αίματα (είναι αυτό που λένε "σιγά τα αίματα") που έρχονται τσουνάμια!! Εγω αποφάσισα να το παρατήσω λίγο το θέμα τώρα, δεν μπορώ άλλο.. αλήθεια!! Το Σεπτέμβρη αν δεν μας έχει βρεί καμια έκπληξη θα πάω σε εξωσωματικό για να τελειώνουμε! Ένα παιδί είπαμε να κάνουμε κ μας έχει βγει απο τα μάτια!! Λες και ζητήσαμε κανα ορυχείο με χρυσάφι!! :?

Στο καφέ δεν κλειδώνουν ποτε!! Είναι καθαρά για χαριέντισμα!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Of all the rights of women, the greatest is to be a mother.-Lin Yutang

Σας περιμένουμε καρδούλες μου..!!

Link to comment
Share on other sites

Φίλη μου επιτέλους!! Μας έλειψες βρε κορίτσι μου!!! :D:D:D:D

Αχ θέλω κ εγώ κάτουρα στο πάτωμα απο τέτοια ταραχή!!! :-D;) Προς το παρόν μαζεύω τα αίματα (είναι αυτό που λένε "σιγά τα αίματα") που έρχονται τσουνάμια!! Εγω αποφάσισα να το παρατήσω λίγο το θέμα τώρα, δεν μπορώ άλλο.. αλήθεια!! Το Σεπτέμβρη αν δεν μας έχει βρεί καμια έκπληξη θα πάω σε εξωσωματικό για να τελειώνουμε! Ένα παιδί είπαμε να κάνουμε κ μας έχει βγει απο τα μάτια!! Λες και ζητήσαμε κανα ορυχείο με χρυσάφι!! :?

Στο καφέ δεν κλειδώνουν ποτε!! Είναι καθαρά για χαριέντισμα!!

:D:D:D:D:D:D:D


Η βλακεια ειναι ανικητη..............................

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...