Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Προσπαθεις συλληψης για δευτερο παιδακι..


Recommended Posts

Margioula, πάλι πέθανα στα γέλια με την ατάκα στο τικεράκι σου για τα κιλά!χαχαχαχαχα!! Θεά είσαι!!!

Margioula μου ωραίο το τικερακι σου, αλλά

και τα κιλά μια χαρά μου φαίνονται, αλλά πάει

και σύμφωνα με το υψος αυτό βέβαια. .

Αλλά αν ντρεπεσαι εσύ με τα 65 εγώ με τα 20

πάνω τι ΒΑ κανω;μονιμο φερμουάρ να βάλω;

Σήμερα πήγαμε πρώτη μέρα για περπάτημα,

είχε 0 βαθμούς έξω. .μπρ μπρ. .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Paniτελικά είναι όμορφοι οι Σουηδοί?Δε μας είπες?:P

jeniακομα σε ταλαιπωρούν με αυτη την συνδεση?

marilou μου....θεαματική "έξοδο" θέλεις να πεις...για την είσοδο δε θα μάθουμε ποτέ!!:tongue:

...λοχεια,,,,μπρρρρρ ανατρίχιασα!!!

τεικα απο που βγαινει το sinagrida?

Link to comment
Share on other sites

Αχχχ έλιωσα τώρααα...!!! Σαν παραμύθι μου ακούγεται :D :D

χαχα....απλα ποτέ δεν ξέρεις τι μπορει να σου ξημερώσει..οταν εφυγα απο Ελλάδα αν μου ελεγαν οτι θα κατέληγα Σουηδία θα στοιχημάτιζα οτι κατι τετοιο ανήκει στη σφαιρα του μη πραγματικού,ειδικά που με το κρυο δεν τα πήγαινα ποτέ καλά....και ομως...να που ζω εδω!!!

Καλησπέρα κορίτσια μου, εδώ είμαι και

σας διαβάζω. .αλλά δεν μπορώ να γράψω

και με ευκολία απ το κινητο. .έχει γίνει

προεκταση του χεριού μου πλέον το κινητο,

χάχα! !!

πολυ ωραία ολα αυτά που γράφεται θα ήθελα

να σας πω και εγώ την ιστορία τοκετού μου

αλλά τωρα ειναι αδύνατο. .

οσονούπω που θα έχω κανονικό ιντερνετ θα

σας την πω. .

Τζενάκι ελπιζω να μπεις σύντομα κανονικα και να μας διηγηθεις και εσυ την ιστορία σου!!!για την ωρα, χαιρόμαστε που δινεις το παρον εστω και ετσι!!

Paniτελικά είναι όμορφοι οι Σουηδοί?Δε μας είπες?:P

τελικα απο που βγαινει το sinagrida?

αχ ειναι ευάκι μου, ειναι!

Κοιτα εγω βρηκα ξανθο (οκ...τα μαλλιά δεν τα εχουμε, τα ξυριζουμε πλεον γιατι δεν υπαρχουν αλλα οταν τα ειχε σαν νιος ήταν ξανθος) με γαλανά μάτια και αυτος ο συνδυασμός παιζει αρκετά εδω. πάντα βεβαια προτιμουσα σκουρόχρωμους ανδρες οποτε αυτο το θεωρώ λιγο ειρωνία της τυχης!!;);) και μολονότι μ αρεσουν ακομη οι σκουροι θεωρώ οτι γενικά ειναι πολυ ωραιος λαός..και οι ανδρες τους και οι γυναικες τους..

νομίζω το συναγρίδα βγαινει, αν καταλαβα καλά απο το γεγονος οτι η συναγριδα μας ειναι μαλλον συναγριδα στο σωματότυπο...αφου θελει να βαλει και κιλα...ε ψιτ εκει συναγρίδα..να σου στειλω μερικά απο τα μελομακάρονα που εφτιαξα να δεις ποσο γρηγορα τα βαζεις????:tongue::tongue::rolleyes::rolleyes:


zBmhp2.png

BVsxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Paniτελικά είναι όμορφοι οι Σουηδοί?Δε μας είπες?:P

jeniακομα σε ταλαιπωρούν με αυτη την συνδεση?

marilou μου....θεαματική "έξοδο" θέλεις να πεις...για την είσοδο δε θα μάθουμε ποτέ!!:tongue:

...λοχεια,,,,μπρρρρρ ανατρίχιασα!!!

τεικα απο που βγαινει το sinagrida?

Άσε ολόκληρη ιστορία Εύη μου. .

εδώ που μένουμε είναι καινούργια σαν περιοχή

και δεν έχει ούτε κολονες του οτε και πρέπει να

βάλουμε.

Ζήσε Μάη να φας τρίφυλλη . .

Υπομονή κάνω . .μπορώ να κάνω κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

χαχα....απλα ποτέ δεν ξέρεις τι μπορει να σου ξημερώσει..οταν εφυγα απο Ελλάδα αν μου ελεγαν οτι θα κατέληγα Σουηδία θα στοιχημάτιζα οτι κατι τετοιο ανήκει στη σφαιρα του μη πραγματικού,ειδικά που με το κρυο δεν τα πήγαινα ποτέ καλά....και ομως...να που ζω εδω!!!

Τζενάκι ελπιζω να μπεις σύντομα κανονικα και να μας διηγηθεις και εσυ την ιστορία σου!!!για την ωρα, χαιρόμαστε που δινεις το παρον εστω και ετσι!!

αχ ειναι ευάκι μου, ειναι!

Κοιτα εγω βρηκα ξανθο (οκ...τα μαλλιά δεν τα εχουμε, τα ξυριζουμε πλεον γιατι δεν υπαρχουν αλλα οταν τα ειχε σαν νιος ήταν ξανθος) με γαλανά μάτια και αυτος ο συνδυασμός παιζει αρκετά εδω. πάντα βεβαια προτιμουσα σκουρόχρωμους ανδρες οποτε αυτο το θεωρώ λιγο ειρωνία της τυχης!!;);) και μολονότι μ αρεσουν ακομη οι σκουροι θεωρώ οτι γενικά ειναι πολυ ωραιος λαός..και οι ανδρες τους και οι γυναικες τους..

νομίζω το συναγρίδα βγαινει, αν καταλαβα καλά απο το γεγονος οτι η συναγριδα μας ειναι μαλλον συναγριδα στο σωματότυπο...αφου θελει να βαλει και κιλα...ε ψιτ εκει συναγρίδα..να σου στειλω μερικά απο τα μελομακάρονα που εφτιαξα να δεις ποσο γρηγορα τα βαζεις????:tongue::tongue::rolleyes::rolleyes:

Κορίτσι εμενα πάντα μου άρεσαν οι ξανθοι

άντρες . .

αλλά πηρα έναν οχι απλά μελαχρινό.

Σοκολατένιο! !!:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσι εμενα πάντα μου άρεσαν οι ξανθοι

άντρες . .

αλλά πηρα έναν οχι απλά μελαχρινό.

Σοκολατένιο! !!:D

χαχαααχαχα!!!:P:p:p

ετσι ειναι....και ο γιος μου ειναι καστανόξανθος αλλα νομιζω θα σκουρήνει και αλλο το μαλλι του οταν μεγαλωσει..τα φρυδια του και τα ματόκλαδα σκουρα ειναι..και μολονοτι λενε οτι σε συνδυασμο μπλε ματιών και καστανών το καστανο ειναι επικρατέστερο..τα ματια του πατερα του εχει...μακαρι να μου βγει πιο ελληνόφατσα το δευτερο.....χεχεχεχ:tongue::tongue::tongue:


zBmhp2.png

BVsxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια πότε στο καλό μπαίνετε και γράφετε και δεν σας προλαβαίνω και μετά μιλάω μόνη μου;; :mad:

marilou μου....θεαματική "έξοδο" θέλεις να πεις...για την είσοδο δε θα μάθουμε ποτέ!!:tongue:

Ωχ ναι χαχαχαχ έξοδος ήταν, σωστά! Για την είσοδο καλύτερα να μη μάθουμε ποτέ :mrgreen:

Pani επειδή έχω ένα κενό, ο άντρας σου είναι Σουηδός ή Ελληνοσουηδός; Με την γλώσσα πώς τα πας;

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι άσχετο: Αδιαθέτησα προχτές, και για πρώτη φορά στη ζωή μου είναι κάπως "light" η κατάσταση..Να ανησυχήσω;; :confused: (εγκυμοσύνη δεν παίζει πάντως).


g8Sbp2.png
Link to comment
Share on other sites

και ο γιος μου ειναι καστανόξανθος αλλα νομιζω θα σκουρήνει και αλλο το μαλλι του οταν μεγαλωσει..τα φρυδια του και τα ματόκλαδα σκουρα ειναι..και μολονοτι λενε οτι σε συνδυασμο μπλε ματιών και καστανών το καστανο ειναι επικρατέστερο..τα ματια του πατερα του εχει...μακαρι να μου βγει πιο ελληνόφατσα το δευτερο.....χεχεχεχ:tongue::tongue::tongue:

αχούουου κουκλάκι θα είναι ο μικρός σου, καστανός με μπλε μάτια! Να τον χαίρεσαι Pani μου! Πολύ μου αρέσει αυτή η αντίθεση, σκούρα μαλλιά-ανοιχτά μάτια..


g8Sbp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια πότε στο καλό μπαίνετε και γράφετε και δεν σας προλαβαίνω και μετά μιλάω μόνη μου;; :mad:

Pani επειδή έχω ένα κενό, ο άντρας σου είναι Σουηδός ή Ελληνοσουηδός; Με την γλώσσα πώς τα πας;

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι άσχετο: Αδιαθέτησα προχτές, και για πρώτη φορά στη ζωή μου είναι κάπως "light" η κατάσταση..Να ανησυχήσω;; :confused: (εγκυμοσύνη δεν παίζει πάντως).

γεια σου κοριτσακι!!να εμενα με πετυχες μέσα..(για λιγο βεβαια γιατι νυστάααααζωωωω)..Ο αντρας μου ειναι Σουηδος...μονο σουηδος..μιλαμε αρκετα αγγλικα στο σπιτι μεταξυ μας, μολονοτι τα σουηδικά μου βελτιώνονται καθοτι παίρνω μαθηματα σε σχολειο εδω..πιστευω σε 1 με 1μιση χρονο να εχω ξεμπερδεψει με ολα τα επιπεδα...και ξεκινησα να τη μαθαινω περυσι..

ποσο λαιτ ειναι δηλαδη η κατάσταση???μπορει να ειναι ακομη τα προεόρτια????αυτο παιζει??ποσες μερες εχεις κανονικά περίοδο??η τελευταια ποτε ήταν πριν απο αυτη??


zBmhp2.png

BVsxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Η αποβολή ήταν 8/10, πρώτη περίοδος 9/11 (χαμός) και τώρα ήρθε 8/12..Κανονικά μου κρατάει 7 μέρες η περίοδος και ειδικά τις πρώτες 2-3 δεν προλαβαίνω να αλλάζω (σορρυ)..Πρώτη φορά τώρα που είναι έτσι χαλαρά - ίσως φυσιολογικά για κάποια άλλη κοπέλα βέβαια..Μήπως επειδή η προηγούμενη ήταν πολύ βαριά, γι' αυτό; :confused: Ευτυχώς που τουλάχιστον είναι σταθερή πάντως..

Άντε πήγαινε για ύπνο Pani μου! Έγκυος γυναίκα να σε ζαλίζω με τα δικά μου βραδυάτικα! Καληνύχτα :)


g8Sbp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Η αποβολή ήταν 8/10, πρώτη περίοδος 9/11 (χαμός) και τώρα ήρθε 8/12..Κανονικά μου κρατάει 7 μέρες η περίοδος και ειδικά τις πρώτες 2-3 δεν προλαβαίνω να αλλάζω (σορρυ)..Πρώτη φορά τώρα που είναι έτσι χαλαρά - ίσως φυσιολογικά για κάποια άλλη κοπέλα βέβαια..Μήπως επειδή η προηγούμενη ήταν πολύ βαριά, γι' αυτό; :confused: Ευτυχώς που τουλάχιστον είναι σταθερή πάντως..

Άντε πήγαινε για ύπνο Pani μου! Έγκυος γυναίκα να σε ζαλίζω με τα δικά μου βραδυάτικα! Καληνύχτα :)

αχχχ δεν ειναι η εγκυμοσηνη που με κανει να νυστάζω και να θελω να πηγαινω για υπνο ειναι το θηριο ο μικρος που ξυπνα απο τις 6-6.30 το πρωι...7 ημέρες εεε????ππωππωπω εμενα 3-4 κρατουσε και χωρίς πολυ ροή...μπορει να παιζει παντως και ο λογος που λες...κοιταξε να δεις ποσο θα διαρκεσει και αν η ροη αλλάξει στην πορεια...

φιλια πολλα...!!!!


zBmhp2.png

BVsxp2.png

Link to comment
Share on other sites

αχούουου κουκλάκι θα είναι ο μικρός σου, καστανός με μπλε μάτια! Να τον χαίρεσαι Pani μου! Πολύ μου αρέσει αυτή η αντίθεση, σκούρα μαλλιά-ανοιχτά μάτια..

Ο γιος σου εσενα ειπες γεννήθηκε Μαρτιο εεε???


zBmhp2.png

BVsxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και μένα πάντως κάποιες περίοδοι είναι light. Την πρώτη μέρα γεμίζει το ταμπόν (σόρρυ για την περιγραφή), τις υπόλοιπες λίγα πράγματα.

Pani, φοβερή ιστορία αγάπης!!! Πολύ μου αρέσει να διαβάζω ιστορίες που δεν είναι συνηθισμένες!

Τζένη, υπομονή, για καλό φαντάζομαι ότι έγινε η μετακόμιση. Σε λίγο καιρό που θα προσαρμοστείς θα δεις τι όμορφα που θα είναι....

Το sinagrida...δεν ξέρω από που βγαίνει!! Ήθελα να γραφτώ στο parents πριν αρκετούς μήνες για να κάνω search για κάποιο συγκεκριμένο λόγο που δε θυμάμαι τώρα και έβαλα μια βλακεία επειδή δεν μου ερχόταν κάτι άλλο!! Μετά από αρκετό καιρό και αφού μου την έδινε που διάβαζα το ξένο φόρουμ για προσπάθειες σύλληψης και δεν αισθανόμουν άνετα να γράψω γκούγκλαρα να δω μήπως υπάρχει κάτι αντίστοιχο ελληνικό και... μου βγήκατε εσείς :D

Άσχετο: Πόσες δουλεύετε? Ποιός σας κρατάει το παιδί?


ru7rp2.png
Link to comment
Share on other sites

ε ψιτ εκει συναγρίδα..να σου στειλω μερικά απο τα μελομακάρονα που εφτιαξα να δεις ποσο γρηγορα τα βαζεις????:tongue::tongue::rolleyes::rolleyes:

χαχαχαχαχα, αμέ, αμέ (λατρεύω τα μελομακάρονα!!). Το να πάρεις κιλά είναι το ίδιο δύσκολο με το να χάσεις, αλήθεια!! Καλά, δεν προσπαθώ και τρελά αλλά αν έπαιρνα 3-4 δεν θα με χαλούσε :oops:


ru7rp2.png
Link to comment
Share on other sites

ιστορίες αγάπης!!!!

ωραίο θεμα!

κι εμενα οι μελαχρινοί μου αρέσουν αλλά ερωτευτηκα πιο light εκδοχή!

Pani...η μοναδική εκδοχη αντρα Σουηδού που μου έρχεται στο μυαλό είναι ο Alexander Skarsgård και δεν τον λες κι ασχημο...χιχιχι:tongue: γι αυτό ρωτάω!

sinagridaεγω σου στελνω κατευθείαν 3-4 κιλάκια που μου περισσεύουν να μη κουράζεσαι!!!

αχ βρε κορίτσια μου αρεσει η παρεα μας....εχει ποικιλία!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...