Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Προσπαθεις συλληψης για δευτερο παιδακι..


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα κορίτσια μου πως είστε;

Margioula,pani μου κούκλες και εσεις

και τα μωρούλια σας!

Αλλά εγώ έχω μου φαίνεται πολλές

πολλές φωτογραφιες της κόρης μου..

Δεν ξέρω αν τις είδατε αλλά θα το

διαπιστώσετε :D

Έχω μια τρελλα με τις φωτογραφιες (λόγο επαγγέλματος)

Έχω πάνω από 6000 φωτο της κόρης μου. .

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια μου πως είστε;

Margioula,pani μου κούκλες και εσεις

και τα μωρούλια σας!

Αλλά εγώ έχω μου φαίνεται πολλές

πολλές φωτογραφιες της κόρης μου..

Δεν ξέρω αν τις είδατε αλλά θα το

διαπιστώσετε :D

Έχω μια τρελλα με τις φωτογραφιες (λόγο επαγγέλματος)

Έχω πάνω από 6000 φωτο της κόρης μου. .

γεια σου κοριτσάκι!!!εμεις καλα...αλλα μας ελιωσε το ωραιο χιονι!!σημερα ξαφνικα φτασαμε να εχουμε συν 3 βαθμους οποτε μονο λασπη θα μεινει μεχρι αυριο..ειδα ειχαμε καλα νεα...αντε να παιρνετε μια μια σειρα!:P:p


zBmhp2.png

BVsxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κατα ενθουσιασμενη.... ηθελα να γραψω μηνυμα για να φανει η νεα υπογραφη............

sinagridoula με το καλο κοριτσι μου, με μια τελειομηνη εγκυμοσυνη και ενα γερο μωρακι!!!!!!!!!!!!!

αντε κοριτσια και στα δικα μας!!!!!!!!


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο βρε Margioula καλά έκανες και το έγραψες, αφ' ενός γιατί θα την μπατσίσω τη sinagrida που ακόμα δεν το πιστεύει, αφ' ετέρου γιατί από τότε που αρχίσαμε το facebook έχει πιάσει αράχνες το θέμα εδώ στο καφέ χαχαχα :cool::D


g8Sbp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα μανούλες!Είπα να σας γράψω και εγώ μετά από καιρό που απλώς παρακολουθώ το θέμα σας.

Έχουμε ένα αγοράκι 13 μηνών το οποίο ήρθε ανέλπιστα γρήγορα.Έχουμε ελέυθερες επαφές πλέον εδώ και 2μήνες και έχω την αίσθηση ότι το δεύτερο δεν θα έρθει τόσο γρήγορα όσο το πρώτο.Για να καταλάβετε ο μικρός μας πιάστηκε την 28η μέρα περιμένοντας περίοδο σε 3 μέρες και δεν ξέρω τι έγινε εκείνο το μήνα στον κύκλο μου & η ωορρηξία άργησε τόσο πολύ. Με 2 επαφές Σάββατο & Δευτέρα και ωορρηξία την Κυριακή ήρθε το αγοράκι μας..

Τώρα δεν μετράω μέρες ούτε έχουμε επαφές κάθε πχ μέρα.Κανά 2 φορές τη βδομάδα και αν!Τι σας λέω τώρα ε..?Το περασμένο μήνα σε 4 συνεχόμενες μέρες επαφών με ωορρηξία στην μέση (πάντα την καταλαβαίνω και είχα υπολογίσει & την ημέρα περιόδου έτσι) δεν συνέβη τίποτα..Δεν ξέρω αν πρέπει να ανησυχήσω,λένε συνήθως πως αν μείνεις μία φορά έγκυος τότε μένεις ξανά..Έχοντας στην πλάτη μου έναν διαβήτη κύησης που δεν έχει περάσει (χάλια καμπύλη 10 μήνες μετά τον τοκετό) και έναν θυροειδή (χασιμότο) που επίσης εμφανίστηκε στην εγκυμοσύνη δεν ξέρω αν πρέπει να ψαχτώ περισσότερο..Προς το παρόν δεν ανησυχώ γιατί α) μόλις επέστρεχα στην δουλειά μου β) είναι μικρό το χρονικό διάστημα προσπαθείων και γ) ίσως θα ήτανε καλύτερα να καθυστερήσει λίγο το δεύτερο σποράκι δεδομένου ότι ακόμη θηλάζουμε και έχουμε περάσει μια περιπέτεια με ψυχολογικό σοκ στον μικρό μας που προσπαθούμε να ξεπεράσουμε οικογενειακώς.

Εύχομαι σε όλες σας καλές γιορτές,καλά Χριστούγεννα,εύχομαι να φυτευτούν πολλά σποράκια σε πολλές κοιλίτσες και όλα να πάνε καλά για όλους!!!


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες!Είπα να σας γράψω και εγώ μετά από καιρό που απλώς παρακολουθώ το θέμα σας.

Έχουμε ένα αγοράκι 13 μηνών το οποίο ήρθε ανέλπιστα γρήγορα.Έχουμε ελέυθερες επαφές πλέον εδώ και 2μήνες και έχω την αίσθηση ότι το δεύτερο δεν θα έρθει τόσο γρήγορα όσο το πρώτο.Για να καταλάβετε ο μικρός μας πιάστηκε την 28η μέρα περιμένοντας περίοδο σε 3 μέρες και δεν ξέρω τι έγινε εκείνο το μήνα στον κύκλο μου & η ωορρηξία άργησε τόσο πολύ. Με 2 επαφές Σάββατο & Δευτέρα και ωορρηξία την Κυριακή ήρθε το αγοράκι μας..

Τώρα δεν μετράω μέρες ούτε έχουμε επαφές κάθε πχ μέρα.Κανά 2 φορές τη βδομάδα και αν!Τι σας λέω τώρα ε..?Το περασμένο μήνα σε 4 συνεχόμενες μέρες επαφών με ωορρηξία στην μέση (πάντα την καταλαβαίνω και είχα υπολογίσει & την ημέρα περιόδου έτσι) δεν συνέβη τίποτα..Δεν ξέρω αν πρέπει να ανησυχήσω,λένε συνήθως πως αν μείνεις μία φορά έγκυος τότε μένεις ξανά..Έχοντας στην πλάτη μου έναν διαβήτη κύησης που δεν έχει περάσει (χάλια καμπύλη 10 μήνες μετά τον τοκετό) και έναν θυροειδή (χασιμότο) που επίσης εμφανίστηκε στην εγκυμοσύνη δεν ξέρω αν πρέπει να ψαχτώ περισσότερο..Προς το παρόν δεν ανησυχώ γιατί α) μόλις επέστρεχα στην δουλειά μου β) είναι μικρό το χρονικό διάστημα προσπαθείων και γ) ίσως θα ήτανε καλύτερα να καθυστερήσει λίγο το δεύτερο σποράκι δεδομένου ότι ακόμη θηλάζουμε και έχουμε περάσει μια περιπέτεια με ψυχολογικό σοκ στον μικρό μας που προσπαθούμε να ξεπεράσουμε οικογενειακώς.

Εύχομαι σε όλες σας καλές γιορτές,καλά Χριστούγεννα,εύχομαι να φυτευτούν πολλά σποράκια σε πολλές κοιλίτσες και όλα να πάνε καλά για όλους!!!

Γεια σου Ονειράκι! καλωσήρθες στο μικρό μας παρεάκι. μερικές φορές το δευτερο οντως χρειάζεται λιγο περισσότερο προσπάθεια αλλά και αυτό πάλι ειναι σχετικό! Αν προσπαθείς 2 μήνες μην ανησυχείς και μην αγχώνεσαι κυρίως. Ειχες οντως μια δύσκολη εγκυμοσύνης καθως ειδα αλλα αυτο δε σημαινει οτι θα ειναι το ιδιο δύσκολη και η δευτερη. Εχω βασικά σου ευχομαι σύντομα να μεινεις εγκυος..αλλά ακομη και αν δεν, το ψάξιμο που λες εχει να κάνει και με την ηλικία λιγο. Μετά τα 35, 6 μήνες ειναι αρκετοι για να ψαχτεί κανεις αλλα σε νεαρότερες ηλικίες νομίζω οι γιατροι συνιστουν 1 χρονο ελευθερες επαφες. και αυτό ομως ειναι επίσης σχετικό..για την ώρα απόλαυσε το θηλασμο και άστο να ερθει...στο ευχομαι το ταχύτερο!!!

καλες γιορτες να εχεις!!!!

Κοριτσάκια μου ελπίζω να περάσατε πανέμορφα σήμερα!!!!φιλιά σε ολες!


zBmhp2.png

BVsxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου κι απο μένα ονειράκι, να χαίρεσαι τον μικρο σου και Χρόνια Πολλά!

Είσαι τόσο στην αρχή των προσπαθειών - 2 μήνες μόλις και η ίδια λες οτι δεν προσπαθείτε κι εντατικά! - που δεν θα πρεπει να αγχώνεσαι καθόλου! :)

Η απάντηση στο γιατι ειναι πιο δύσκολο το δεύτερο, εξαρτάται απο κάθε περίπτωση, εγώ αυτο έχω καταλάβει..Μία κοπέλα μπορει να βίωσε εξωμητριο, μια άλλη μπορει να εμφάνισε θρομβοφιλία, μια τρίτη απλώς στάθηκε άτυχη, συμβαίνουν αυτά! Στατιστικά αν το δούμε, ειναι πολυ λίγες οι γυναίκες που βρίσκονται σε αναπαραγωγική ηλικία και δεν κατέβαλαν ποτέ καμία προσπάθεια για να μείνουν έγκυες, είτε πρόκειται για την πρώτη εγκυμοσύνη, είτε για τη δεύτερη κοκ...


g8Sbp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλώς σας βρήκα!!!!!!!:)

Γιατί νομίζετε όμως ότι είναι πιο δύσκολα για το 2ο?Το έχετε σκεφτεί?

γεια σου ονειρακι!!!χρονια πολλα,να χαιρεστε τον μικρο σας..

ολα καλα θα πανε θα το δεις,ειναι πολυ μικρο το διαστημα που

προσπαθειτε δεν χρειαζεται να αγχωθεις απο τωρα

και ειναι και μικρουλης ο γιος σου οποτε θα ειναι κοντα τα

μικρα σου σιγουρα.

αν εχεις διαβασει οοολο το θεμα εδω θα ξερεις τι εχουμε

περασει ολες μας,δυστυχως συμβαινουν πραγματα στην

πορεια τα οποια δεν τα περιμενεις....

ποσο χρονων εισαι αν επιτρεπεται???

Link to comment
Share on other sites

γεια σου ονειρακι!!!χρονια πολλα,να χαιρεστε τον μικρο σας..

ολα καλα θα πανε θα το δεις,ειναι πολυ μικρο το διαστημα που

προσπαθειτε δεν χρειαζεται να αγχωθεις απο τωρα

και ειναι και μικρουλης ο γιος σου οποτε θα ειναι κοντα τα

μικρα σου σιγουρα.

αν εχεις διαβασει οοολο το θεμα εδω θα ξερεις τι εχουμε

περασει ολες μας,δυστυχως συμβαινουν πραγματα στην

πορεια τα οποια δεν τα περιμενεις....

ποσο χρονων εισαι αν επιτρεπεται???

Καλημέρα!Σε ευχαριστώ πολύ!

Ναι μωρέ δεν αγχώνομαι απλώς είπα να γράψω στο θέμα:) Έκλεισα τα 30 τον Νοέμβριο.Δυστυχώς δεν έχω διαβάσει όλο το θέμα απλώς πήρε το μάτι μου κάτι παλίνδρομές κλπ αλλα και κάτι σποράκια που έρχονται (συγχαρητήρια!!!!).Θεωρώ πως δεν θα μου προκύψει κάτι ακόμη ιατρικό στην 2η εγκυμοσύνη.Ο διαβήτης & ο θυροειδής μου φτάνουν!!


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησα να διαβάζω το θέμα από την αρχή (διάβασα μόνο την 1η σελίδα) και ήδη έχω απορίες..Τι διαφορά έχει η βιοχημική από την αποβολή?και επίσης διάβασα για θρομβοφιλία στην 2η εγκυμοσύνη ενώ στην 1η δεν υπήρχε,επομένως μιλάμε για την θρομβοφιλία της εγκυμοσύνης?Αυτή που διάβασα κάπου ότι φεύγει μετά?Ή όχι?


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλως 'ηρθες oneiraki!

Λοιπον η βιοχημική είναι αποβολή που γίνεται πολύ νωρίς..πριν καν εμφανιστει σακος ή καρδιακος παλμός και πολύ συχνα δεν εχεις καν καθυστερηση.Η θρομβοφιλία δεν θεραπεύεται απλα τυχαίνει να μην δημιουργει παντα πρόβλημα.

Εχεις ακομα διαβήτη?Χασιμοτο εχω κι εγω αλλά όσο είναι ρυθμισμενος ο θυρεοειδης δεν υπαρχει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

καλως 'ηρθες oneiraki!

Λοιπον η βιοχημική είναι αποβολή που γίνεται πολύ νωρίς..πριν καν εμφανιστει σακος ή καρδιακος παλμός και πολύ συχνα δεν εχεις καν καθυστερηση.Η θρομβοφιλία δεν θεραπεύεται απλα τυχαίνει να μην δημιουργει παντα πρόβλημα.

Εχεις ακομα διαβήτη?Χασιμοτο εχω κι εγω αλλά όσο είναι ρυθμισμενος ο θυρεοειδης δεν υπαρχει πρόβλημα.

Και αν δεν έχεις καθυστέρηση πως καταλαβαίνεις ότι είσαι έγκυος??:confused::confused::confused::confused::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops:

Είμαι σε προδιαβητικό στάδιο,η καμπύλη που έκανα μετά την εκγυμοσύνη βγήκε το ίδιο μάυρο χάλι.Συνεχίζω διατροφή απλώς όχι τόσο αυστηρά δηλ τρώω γαλακτοκομικά ενώ στην εγκυμοσύνη δεν έτρωγα γιατί πήγαινε το σάκχαρο στα ύψη.Την χασιμότο την κληρονόμησα από την μαμά μου..προς το παρόν δεν χρειάζομαι χάπι αλλά το παρακολουθώ..Θα κάνω ξανά σε κανένα μήνα εξετάσεις θυροειδή και καμπύλη μπας και δεν βγήκε καλή την 1η φορά-πρόταση του ενδοκρινολόγου -και βλέπουμε...


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...