Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Προσπαθεις συλληψης για δευτερο παιδακι..


Recommended Posts

Σ'ευχαριστω πολυ.Απο την αλλη σκεφτομαι εχει νοημα να μπω σε αυτη τη διαδικασια εφοσον ακομη δεν εχω σταθερο κυκλο λογω θηλασμου μαλλον?μηπως δωσω τζαμπα

λεφτα?


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Nikdora με το καλο!!!!!!!!!

oneiraki παρε να βοηθησεις την κατασταση και εγω την κορη μου με τεστακι την επιασα... αυτο απλα ξυπνησα γυρω στις 3-4 τη νυχτα και βιασα τον αντρα μου!!!! :lol::lol::lol::lol:

Σ ευχαριστω πολυ....

τι βλεπω!!!!!!τι ομορφο τικερακι ειναι αυτο!!!!!!!!!!!!

Με το καλο,ολα να πανε κατ ευχην.......:D:D


Yvqjp3.png4s09p3.png
Link to comment
Share on other sites

oneiraki εγω θα σε συμβουλευα να δοκιμασεις...ειναι αρκετα οικονομικα... Ευχαριστω Nikdora σημερα γινομαι 5 εβδομαδων, μεχρι να δω το σπορακι μου και να ακουσω καρδουλα θα λιωσω... γιατι το προηγουμενο αρχισε να παλινδρομει 5 εβδομαδων και 2 ημερων στις 4/10 και το παρακολουθουσαμε μεχρι που αρχισε φυσικη αποβολη στις 20/10 καλα πως αντεξα να περιμενω 15 μερες? τωρα το διαπιστωνω κοριτσια!!!!! για την ιστορια τελικα την αιτια αποβολης των 2 προηγουμενων την βρηκαμε στον μοριακο ελεγχο θεομβοφιλιας που καναμε... στην ανιχνευση της μεταλαξης 677τ στο γονιδιο του ενζυμου του μεταβολισμου της ομοκυστεϊνης MTHFR που βγηκε θετικο οποτε και ειμαι ετεροζυγωτης!!! (αλλα το μοναδικο που χρειαζομαι ειναι 5mg filicine/ μερα) δεν το εκανα στις 2 προηγουμενες αποβολες.... η πρωτη ηταν βιοχημικη ουτε που προλαβαμε να τα πουμε με το γιατρο... για τη δευτερη ο γιατρος μου λεει οτι θα ορκιζοτανε οτι μου το ειπε να ξεκινησω.... εγω παλι επειδη δεν ηξερα τι θα μου δωσει περιμενα να μου το πει εκεινος... πολυ κακως βεβαια γιατι απο οσο διαβαζω τωρα οι γυναικες το φολικο το ξεκινανε 2-3 μηνες πριν μεινουν εγκυες.... τελος παντως την πατησα... ελπιζω αυτη τη φορα να παμε καλα, εχουμε δει ηδη σακο και περιμενω την Πεμπτη να ξαναπαμε να δουμε εμβρυο!!!!! φιλακια πολλα.


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites

oneiraki εγω θα σε συμβουλευα να δοκιμασεις...ειναι αρκετα οικονομικα... Ευχαριστω Nikdora σημερα γινομαι 5 εβδομαδων, μεχρι να δω το σπορακι μου και να ακουσω καρδουλα θα λιωσω... γιατι το προηγουμενο αρχισε να παλινδρομει 5 εβδομαδων και 2 ημερων στις 4/10 και το παρακολουθουσαμε μεχρι που αρχισε φυσικη αποβολη στις 20/10 καλα πως αντεξα να περιμενω 15 μερες? τωρα το διαπιστωνω κοριτσια!!!!! για την ιστορια τελικα την αιτια αποβολης των 2 προηγουμενων την βρηκαμε στον μοριακο ελεγχο θεομβοφιλιας που καναμε... στην ανιχνευση της μεταλαξης 677τ στο γονιδιο του ενζυμου του μεταβολισμου της ομοκυστεϊνης MTHFR που βγηκε θετικο οποτε και ειμαι ετεροζυγωτης!!! (αλλα το μοναδικο που χρειαζομαι ειναι 5mg filicine/ μερα) δεν το εκανα στις 2 προηγουμενες αποβολες.... η πρωτη ηταν βιοχημικη ουτε που προλαβαμε να τα πουμε με το γιατρο... για τη δευτερη ο γιατρος μου λεει οτι θα ορκιζοτανε οτι μου το ειπε να ξεκινησω.... εγω παλι επειδη δεν ηξερα τι θα μου δωσει περιμενα να μου το πει εκεινος... πολυ κακως βεβαια γιατι απο οσο διαβαζω τωρα οι γυναικες το φολικο το ξεκινανε 2-3 μηνες πριν μεινουν εγκυες.... τελος παντως την πατησα... ελπιζω αυτη τη φορα να παμε καλα, εχουμε δει ηδη σακο και περιμενω την Πεμπτη να ξαναπαμε να δουμε εμβρυο!!!!! φιλακια πολλα.

Μπραβο κοριτσακι μου..ολα καλα θα πανε θα το δεις..

Ετεροζυγη αν εισαι μην αγχωνεσαι....κι εγω μια απ τα ιδια...αρκει το φυλλικο..εγω βεβαια κανω και ενεσουλες αλλα δεν ειναι απαραιτητο!!προληπτικα και μονο..χαλαλι!!!

το συγκεκριμενο ενζυμο δεν οφειλεται για αποβολες..υπαρχει μια πολυ μικρη πιθανοτητα....αν παιρνεις φυλλικο εισαι οκ..εχει να κανει με τη ρυθμιση του..στην δικη μας περιπτωση το φυλλικο ειναι λιγο γι αυτο παιρνουμε χαπακια..

αντε με το καλο κοπελουδα μου.....


Yvqjp3.png4s09p3.png
Link to comment
Share on other sites

Συζητώντας με μία φίλη μου είπε πως στην περιόδο του θηλασμού η προλακτίνη είναι ανεβασμένη και αυτό εμποδίζει κάπως την εγκυμοσύνη όπως και η προγεστερόνη που δεν αφήνει το ενδομήτριο να παχύνει (?)..ελπίζω να τα λέω σωστά και να μην λέω βλακείες..αν είναι έτσι τοτε αυτό δικαιολογεί κάποια πράγματα όπως και γιατί θεωρούν τον θηλασμό την καλύτερη μέθοδο αντισύλληψης,προσωπικά δεν το πίστευα γιατί ξέρω ένα κάρο περιπτώσεις όπου έμειναν έγκυες εν μέσω θηλασμού..πάντως εγώ θηλάζω ακόμη και ίσως αυτά να έχουν μία βάση..σκέφτομαι μήπως θα πρέπει να το αφήσω α δω πως θα πάει και να μην μπλεχτώ..εσείς τι λέτε?επειδή είναι & ο θηλασμός στην μέση..


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια! Χαίρομαι που έχετε φτιάξει αυτό το όμορφο παρεακι για δεύτερο παιδάκι.

Έχω ενα γιο 2 χρόνων και τον προηγούμενο μήνα αποφασίσαμε οτι ήρθε η ώρα να του χαρίσουμε ενα αδελφάκι.Μενω έγκυος αμέσως και παίρνω τρελή χαρά.Ειπα μέσα μου μπράβο τύχη... Κάνω χοριακη όλα οκ.Λεει ο γιατρός επανάληψη σε 4 μέρες και κανονιζουμε ραντεβού. Δυστυχώς η τιμή δεν ανέβηκε ποτε...είμαι πολυ στενοχωρημένη και πλέον περισσότερο αγχωμένη.Ο γιατρός είπε να περιμένουμε δυο κύκλους για να προσπαθήσουμε πάλι.συμφωνα με εκείνον ήταν ενα τυχαίο γεγονός και να μην ασχοληθώ πάλι.ειναι όμως εύκολο;

Ελπίζω να μην σας κούρασα.


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο κοριτσακι μου..ολα καλα θα πανε θα το δεις..

Ετεροζυγη αν εισαι μην αγχωνεσαι....κι εγω μια απ τα ιδια...αρκει το φυλλικο..εγω βεβαια κανω και ενεσουλες αλλα δεν ειναι απαραιτητο!!προληπτικα και μονο..χαλαλι!!!

το συγκεκριμενο ενζυμο δεν οφειλεται για αποβολες..υπαρχει μια πολυ μικρη πιθανοτητα....αν παιρνεις φυλλικο εισαι οκ..εχει να κανει με τη ρυθμιση του..στην δικη μας περιπτωση το φυλλικο ειναι λιγο γι αυτο παιρνουμε χαπακια..

αντε με το καλο κοπελουδα μου.....

Ειδαμε εμβυακι :D αλλα και μια μικρη αποκοληση.... ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια, φιλακια πολλα και με το καλο και εσυ που κοντευεις πια!!!!!

Συζητώντας με μία φίλη μου είπε πως στην περιόδο του θηλασμού η προλακτίνη είναι ανεβασμένη και αυτό εμποδίζει κάπως την εγκυμοσύνη όπως και η προγεστερόνη που δεν αφήνει το ενδομήτριο να παχύνει (?)..ελπίζω να τα λέω σωστά και να μην λέω βλακείες..αν είναι έτσι τοτε αυτό δικαιολογεί κάποια πράγματα όπως και γιατί θεωρούν τον θηλασμό την καλύτερη μέθοδο αντισύλληψης,προσωπικά δεν το πίστευα γιατί ξέρω ένα κάρο περιπτώσεις όπου έμειναν έγκυες εν μέσω θηλασμού..πάντως εγώ θηλάζω ακόμη και ίσως αυτά να έχουν μία βάση..σκέφτομαι μήπως θα πρέπει να το αφήσω α δω πως θα πάει και να μην μπλεχτώ..εσείς τι λέτε?επειδή είναι & ο θηλασμός στην μέση..

oneiraki o αποκλειστικος θηλασμος του 10υ 6μηνου-9μηνου.... οχι μετα τον χρονο που εχουν μπει στερεες τροφες... εκει οχι ο θηλασμος δεν εμποδιζει τη συληψη στο εγκυαμαι και νομιζω και η συναγριδουλα μας το ιδιο... που εχουμε μεινει εγκυες ενω θηλαζουμε, πανω απο 2 φορες!!!

Γεια σας κορίτσια! Χαίρομαι που έχετε φτιάξει αυτό το όμορφο παρεακι για δεύτερο παιδάκι.

Έχω ενα γιο 2 χρόνων και τον προηγούμενο μήνα αποφασίσαμε οτι ήρθε η ώρα να του χαρίσουμε ενα αδελφάκι.Μενω έγκυος αμέσως και παίρνω τρελή χαρά.Ειπα μέσα μου μπράβο τύχη... Κάνω χοριακη όλα οκ.Λεει ο γιατρός επανάληψη σε 4 μέρες και κανονιζουμε ραντεβού. Δυστυχώς η τιμή δεν ανέβηκε ποτε...είμαι πολυ στενοχωρημένη και πλέον περισσότερο αγχωμένη.Ο γιατρός είπε να περιμένουμε δυο κύκλους για να προσπαθήσουμε πάλι.συμφωνα με εκείνον ήταν ενα τυχαίο γεγονός και να μην ασχοληθώ πάλι.ειναι όμως εύκολο;

Ελπίζω να μην σας κούρασα.

καλώς μας ηρθες.... να σου ζησει το αγορακι σου και με το καλο και το δευτερο!!!! μην σε παιρνει απο κατω...λενε οτι μια βιοχημικη δεν λεει και πολλα.... ξεκινα φολικο οξυ πριν την εγκυμοσυνη πρεπει να ξεκιναμε και μετα απο 2 κυκλους ξανα προσπαθηστε, ολα καλα θα πανε!!!!!!!!


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites

oneiraki o αποκλειστικος θηλασμος του 10υ 6μηνου-9μηνου.... οχι μετα τον χρονο που εχουν μπει στερεες τροφες... εκει οχι ο θηλασμος δεν εμποδιζει τη συληψη στο εγκυαμαι και νομιζω και η συναγριδουλα μας το ιδιο... που εχουμε μεινει εγκυες ενω θηλαζουμε, πανω απο 2 φορες!!!

Κάτι έχω χάσει από την 1η πρόταση μάλλον..Ακόμη και αν θυλάζει πολλές φορές τη μέρα μετά τον χρόνο?Από την άλλη σκέφτομαι ότι είναι & θεμα οργανισμού..ίσως σε μένα όντως να εμποδίζει,ξέρω και γω?


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λοιπόν νεωτερα απο το μέτωπο της δικής μου κοιλιας!! Ειχα το καθιερωμένο ραντεβου με την μαια, μου ειπε αυτο μας ειχαν πει και στον υπερηχο που κάναμε έξτρα, οτι το νεο μωράκι ειναι -10 τοις εκατο μικροτερο. αλλα μου ειπε και αυτη ολα φαινόταν κανονικα στον υπερηχο οποτε να μην υπαρχει αγχος..μου μετρησε ξανα τη μητρα και αυτη τη φορα τη βρηκε 4 εκ μεγαλυτερη την προηγουμενη φορα, που ηταν πριν 10 μερες..στο τσαρτ μπηκα ξανά στην κανονική ροη του μεσου ορου. μου εξηγησε οτι μερικες φορες η θεση του μωρου ειναι τετοια πχ, κάθετε οριζόντια αντι να ειναι καθετα και αυτο εχει σαν αποτελεσμα να φαινεται η μητρα μικροτερη. Βεβαια ξεραμε απο τον υπερηχο οτι το κεφαλι ειναι πανω αριστερα, συνεχισε να ειναι και σημερα και στις 11 φεβρουαριου εχω υπερηχο ξανα για μια νεα μετρηση. στις 8 θα δω την ιδια και αν δεν εχει γυρισει με το κεφαλι προς τα κατω, στις 11 που κλεινω και την 36η εβδομ. θα προσπαθησουν να μου το γυρισουν στο νοσοκομειο, χειρονακτικα. Στις περισσοτερες περιπτωσεις το πετυχαινουν, αν οχι ή αν το γυρισουν και αυτο ξαναφερει το κεφαλι προς τα πανω, θα μπορω να επιλεξω αν θελω να γεννηθει με τον ποπο του,της ή με καισαρική. μπορώ παντα να ξεκινησω φυσιολογικα και μετα αν δουμε πως παει...αυτα τα νεα απο μενα!


zBmhp2.png

BVsxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Χαίρομαι που έχετε φτιάξει αυτό το όμορφο παρεακι για δεύτερο παιδάκι.

Έχω ενα γιο 2 χρόνων και τον προηγούμενο μήνα αποφασίσαμε οτι ήρθε η ώρα να του χαρίσουμε ενα αδελφάκι.Μενω έγκυος αμέσως και παίρνω τρελή χαρά.Ειπα μέσα μου μπράβο τύχη... Κάνω χοριακη όλα οκ.Λεει ο γιατρός επανάληψη σε 4 μέρες και κανονιζουμε ραντεβού. Δυστυχώς η τιμή δεν ανέβηκε ποτε...είμαι πολυ στενοχωρημένη και πλέον περισσότερο αγχωμένη.Ο γιατρός είπε να περιμένουμε δυο κύκλους για να προσπαθήσουμε πάλι.συμφωνα με εκείνον ήταν ενα τυχαίο γεγονός και να μην ασχοληθώ πάλι.ειναι όμως εύκολο;

Ελπίζω να μην σας κούρασα.

καλωσηρθες στο παρεάκι μας!! τα περισσοτερα κοριτσια εδω εχουν βιοχημικες και παλινδρομες κυήσεις στο ιστορικό τους...δεν ειναι ο,τι καλυτερο αλλα νομίζω οτι οπως σου ειπε και ο γιατρός σου ειναι τυχαιο..καντε ακριβως αυτο..περιμενετε 2 ακομη κυκλους και βουρ ξανα..το φολικο οξυ θα σου προτεινα και εγω να ξεκινησεις ηδη!! θελει η υπομονη το δευτερο!!! πως ηταν η πρωτη σου εγκυμοσυνη?ευκολη με ευκολη σύλληψη?


zBmhp2.png

BVsxp2.png

Link to comment
Share on other sites

νομιζω απο αυτο εχουν αγορασει η τζένη μας και η συναγριδα! εννοώ απο αυτο το σαιτ ναι!!εχει πιο φθηνά προιόντα..τωρα για το συγκεκριμενο...θα σου απαντήσουν φαντάζομαι


zBmhp2.png

BVsxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Χαίρομαι που έχετε φτιάξει αυτό το όμορφο παρεακι για δεύτερο παιδάκι.

Έχω ενα γιο 2 χρόνων και τον προηγούμενο μήνα αποφασίσαμε οτι ήρθε η ώρα να του χαρίσουμε ενα αδελφάκι.Μενω έγκυος αμέσως και παίρνω τρελή χαρά.Ειπα μέσα μου μπράβο τύχη... Κάνω χοριακη όλα οκ.Λεει ο γιατρός επανάληψη σε 4 μέρες και κανονιζουμε ραντεβού. Δυστυχώς η τιμή δεν ανέβηκε ποτε...είμαι πολυ στενοχωρημένη και πλέον περισσότερο αγχωμένη.Ο γιατρός είπε να περιμένουμε δυο κύκλους για να προσπαθήσουμε πάλι.συμφωνα με εκείνον ήταν ενα τυχαίο γεγονός και να μην ασχοληθώ πάλι.ειναι όμως εύκολο;

Ελπίζω να μην σας κούρασα.

γεια σου!!καλως ηρθες στην παρεα μας!!μην στεναχωριεσαι γι αυτο που σου συνεβει,αφου δεν εφτασες ν αποβαλεις ειναι καλυτερα,φυσικα ολες εδω μεσα σε καταλαβαινουμε γιατι εχουμε και εμεις αποτυχημενες εγκυμοσυνες..

εγω εχω ενα κοριτσακι και απο τοτε που προσπαθω για δευτερο εχω στο ιστορικο μου 2 παλλινδρομες :cry: αλλα δεν το βαζω κατω ξανα προσπαθω τωρα..

μην απογοητευεσαι,χαλαρωσε και θα ερθει το μωρακι που επιθυμεις!!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σου ονειρακι!!!τι κανεις??πως πας εσυ??

οχι δεν το εχει δοκιμασει καμια μας αυτο που λες

εγω δεν το γνωριζα καν,πρωτη φορα το βλεπω..

εγω πηρα αυτα http://www.allcosmetics.gr/e-shop/fertility/ovulation-test/clearblue-digital-ovulation-test-7.html

και απο το δευτερο τεστ κιολας εδειξε θετικο!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...