Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα κορίτσια,

      Έκανα τεστ από το φαρμακείο και βγήκε αρνητικό..ξέρω ότι είναι πολύ νωρίς,την Τετάρτη έκανα εμβρυομεταφορά,όμως περίμενα έστω και λίγο αχνή γραμμουλα.Υπαρχει περίπτωση λέτε να βγει θετικό τη Δευτέρα που θα ξανακάνω?

      @Angot Έπρεπε να σε ακούσω και να μην κάνω σήμερα,αλλά δεν κρατήθηκα η τρελή ☹️

      Τέσσερις ημέρες μετά τεστ?? πολλή βιασύνη μάνα μου! Τρίτη κι αν..

Προσπαθεις συλληψης για δευτερο παιδακι..


Recommended Posts

Ο γιατρός είπε να περιμένουμε δυο κύκλους για να προσπαθήσουμε πάλι.συμφωνα με εκείνον ήταν ενα τυχαίο γεγονός και να μην ασχοληθώ πάλι.ειναι όμως εύκολο;

Σιγά να μην περιμένεις δύο κύκλους για μια εγκυμοσύνη που φάνηκε οτι δεν προχωράει τόσο νωρίς. Δύο φορές έμεινα έγκυος αμέσως μετά από βιοχημική (μάλιστα πολλοί λένε ότι στον αμέσως επόμενο κύκλο-μετά από τόσο σύντομες βιοχημικές-έχεις πολύ καλές πιθανότητες γιατί από τη μία έχει πάρει μπροστά το σύστημα και από την άλλη στατιστικά δύο κακά στη σειρά είναι πιο δύσκολο να έρθουν..).


ru7rp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Συζητώντας με μία φίλη μου είπε πως στην περιόδο του θηλασμού η προλακτίνη είναι ανεβασμένη και αυτό εμποδίζει κάπως την εγκυμοσύνη όπως και η προγεστερόνη που δεν αφήνει το ενδομήτριο να παχύνει (?)..ελπίζω να τα λέω σωστά και να μην λέω βλακείες..αν είναι έτσι τοτε αυτό δικαιολογεί κάποια πράγματα όπως και γιατί θεωρούν τον θηλασμό την καλύτερη μέθοδο αντισύλληψης,προσωπικά δεν το πίστευα γιατί ξέρω ένα κάρο περιπτώσεις όπου έμειναν έγκυες εν μέσω θηλασμού..πάντως εγώ θηλάζω ακόμη και ίσως αυτά να έχουν μία βάση..σκέφτομαι μήπως θα πρέπει να το αφήσω α δω πως θα πάει και να μην μπλεχτώ..εσείς τι λέτε?επειδή είναι & ο θηλασμός στην μέση..

Είναι ο θηλασμός καλό αντισυλληπτικό τους πρώτους μήνες, μετά εφόσον έχεις περίοδο και κάνεις ωορρηξία δε νομίζω ότι παίζει ρόλο. Ωστόσο, αυτό που λες με την προγεστερόνη μου το είχαν πει και μένα ότι το ενδομήτριο είναι λεπτό και δεν μπορεί να 'κρατήσει' το έμβρυο και εξού οι βιοχημικές μου.

Θα σου πω σε λίγες μέρες αν ισχύει αυτή η θεωρία ;). Προστοπαρών έχω θετικό τεστ (και παράλληλα θηλάζω αλλά μόνο πρωί-βράδυ πια)


ru7rp2.png
Link to comment
Share on other sites

Έχω κανονικά περίοδο από 5 μήνες μετά την γέννα..τι να πω ξέρω και γώ?Κάποια στιγμή σε κάτι εξετάσεις που είχα κάνει προ εγκυμοσύνης καμία 5ετία για ακμή (ορμονικές) είχα & ανεβασμένη προλακτίνη αλλά ο γυναικ τότε δεν το αξιολόγησε,είπε πως είναι πλ ευαίσθητη ορμόνη γενικά.Ίσως να παίζει & αυτό σε μένα..


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μπα...νιώθω πάρα πολύ κουρασμένη αυτές τις μέρες και σήμερα ειχε πολύ γέλιο γιατί μιλούσα με την μαμά μου στο σκάιπ και άρχισε ο μικρός μου να μπουσουλάει (περπατάει εδώ & 3+ μήνες κανονικά) και μου λέει η μαμά μου "αααα όταν αρκουδίζει το μωρό έρχεται δεύτερο" !!Χαχαχαχ

ουπς!!!εδω και καμια 10αρια μερες μπουσουλάει η δικια μου ,που δεν εχει μπουσουλήσει ποτε και είναι πάνω απο 3χρονων μουλάρα!!!!μακάρινα εχει δίκιο η μητερα σου και τσαμπα να φωναζω στη μικρη!

Link to comment
Share on other sites

ουπς!!!εδω και καμια 10αρια μερες μπουσουλάει η δικια μου ,που δεν εχει μπουσουλήσει ποτε και είναι πάνω απο 3χρονων μουλάρα!!!!μακάρινα εχει δίκιο η μητερα σου και τσαμπα να φωναζω στη μικρη!

:D:D:D:D:D:D:DΛες Ευάκι?Στο εύχομαι!!!Εγώ μάλλον παραιτήθηκα της ιδέας του 2ου τόσο σύντομα..:(:(:(


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια ευχαριστώ για το καλωσόρισμα! Μόνο κάποιος που έχει έρθει στην ίδια θέση μπορεί να σε καταλάβει...

Προσπαθώ να χαλαρωσω γιατι βλέπω οτι έχω αρχίσει να αγχωνω τον σύζυγο και δεν με συμφέρει... ;)

Σιναγριδα θα περιμένω και την επόμενη περίοδο.Φοβαμαι να προσπαθήσω πάλι τώρα.Ασε που ήμουν μέχρι και χθες 2 βδομάδες με περίοδο.

Pani το φολικο το παίρνω ήδη απο μονη μου.Μες στη βδομάδα θα πάω να με δει και ο γιατρός και απο Φλεβάρη ξανά στο ψητό αν όλα ειναι καλά.

Λετε να θέλει και το δεύτερο παιδί να γεννηθεί Νοέμβρη? :tongue:


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites

:D:D:D:D:D:D:DΛες Ευάκι?Στο εύχομαι!!!Εγώ μάλλον παραιτήθηκα της ιδέας του 2ου τόσο σύντομα..:(:(:(

καλέ γιατι να παραιτηθείς!!!!ο,τι και να γινεται μην εγκατείλεις τις προσπάθειες!!!καμια φορα αργουν αλλα ερχονται...εσυ ειχες ευκολη συλληψη στο πρώτο??


zBmhp2.png

BVsxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ευχαριστώ για το καλωσόρισμα! Μόνο κάποιος που έχει έρθει στην ίδια θέση μπορεί να σε καταλάβει...

Προσπαθώ να χαλαρωσω γιατι βλέπω οτι έχω αρχίσει να αγχωνω τον σύζυγο και δεν με συμφέρει... ;)

Σιναγριδα θα περιμένω και την επόμενη περίοδο.Φοβαμαι να προσπαθήσω πάλι τώρα.Ασε που ήμουν μέχρι και χθες 2 βδομάδες με περίοδο.

Pani το φολικο το παίρνω ήδη απο μονη μου.Μες στη βδομάδα θα πάω να με δει και ο γιατρός και απο Φλεβάρη ξανά στο ψητό αν όλα ειναι καλά.

Λετε να θέλει και το δεύτερο παιδί να γεννηθεί Νοέμβρη? :tongue:

ερχονται οταν θελουν αυτα!!!αυτό ειναι μια αλήθεια!! το να μην αγχώνεις το συζυγο συμφωνώ και εγω..!!!οι αντρες καλό ειναι να γνωρίζουν λιγοτερα σε τετοια θεματα..αν θες να περιμένεις, περίμενε..εχει σημασια να νιώσεις εσυ οκ βασικά..να αισθανθεις οτι εισαι ετοιμη...δεν ξερω τι λενε Ελλαδα, εγω ζω εξωτερικό και οταν εκανα το εξωμήτριο στην δευτερη εγκυμοσύνη μου ειχαν πει να περιμένω μια περίοδο μονο, απλά δλδ να μου ερθει μια φορα κανονικά και μετά μπορουσα να προσπαθησω....


zBmhp2.png

BVsxp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλέ γιατι να παραιτηθείς!!!!ο,τι και να γινεται μην εγκατείλεις τις προσπάθειες!!!καμια φορα αργουν αλλα ερχονται...εσυ ειχες ευκολη συλληψη στο πρώτο??

Ναί ήτανε εντελώς απρόσμενα γρήγορο..Και τώρα πέτυχα 2 ωορρηξίες σε 2 μήνες και τίποτα..θέλω να πιστεύω πως φταίει ο θηλασμός:rolleyes::rolleyes::rolleyes:


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σοβαρα?με τεστ ωορρηξιας το ειδες?γτ εγω το υπολογισα οποτε ξερεις,αφηνω και ενα περιθωριο λαθους..μπραβο χαρα στο κουραγιο σου:)

πάντως ειναι και ψυχολογικό...οσο το κυνηγάς μπορει να αργήσει να ερθειι...και μολις ηρεμήσεις να κάτσει..θα μου πεις..αμα θες κατι πολυ, ειναι δυνατόν να μην το σκεφτεσαι??:rolleyes::rolleyes: θελει υπομονή..αυτο κατάλαβα εγω..πάντως το 2013 μπήκε καλα οποτε ..:tongue::tongue:


zBmhp2.png

BVsxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρα?με τεστ ωορρηξιας το ειδες?γτ εγω το υπολογισα οποτε ξερεις,αφηνω και ενα περιθωριο λαθους..μπραβο χαρα στο κουραγιο σου:)

ανα δευτερη μέρα ή κάθε μερα ανάλογα τον μήνα απο 7η μέρα εως 21η ....δεν υπάρχει περίπτωση να μην την πετύχω!!!χαχαχαχα

ξεγοφιαστηκα η γυναίκα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...