Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Προσπαθεις συλληψης για δευτερο παιδακι..


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλώς σας βρήκα! Κορίτσια κι εγώ Κυριακή εκανα τεστ ωορρηξίας κι ήταν θετικό κι από προχτές βουρ στον πατσά! Άντε να δούμε! Πάντως και την κόρη μου Μάρτη την είχα συλλάβει! Για να δούμε...


squsqutrd20091204_1_H+korakla+mou+einai.png

wMZNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εάν έχω υπολογίσει σωστά την ωορρηξία θα πρέπει να έρθει κανονικά στις 18.Επομένως είπα πως ΑΝ κάνω τεστ θα κάνω μετά από τουλαχ 3 μέρες καθυστέρηση δηλ κατά τις 16-17. Ακόμη δεν έχει σταθεροποιηθεί ο κύκλος μετά τον τοκετ δυστυχώς..επίσης από συμπτώματα..εκτός από τα πάρα πολλά νεύρα δεν έχω κάτι άλλο.Κάτι επιθυμίες για κλάματα προ ημερών και σπανακόπιτες που μισώ δεν μετράνε:)

Κι εγώ στις 17-18 υπολογίζω να με τεστάρω!!!


squsqutrd20091204_1_H+korakla+mou+einai.png

wMZNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Διαφημίσεις


Κορίτσια καλησπέρα και από μένα!

Λέμε σιγά σιγά να βάλουμε μπρος για το δεύτερο και μεις!

Το προηγούμενο μήνα έκανα ωορηξια 13η μέρα,πολύ νωρίς συνήθως έχω κύκλο 30 μερών αλλά το επιβεβαίωσαν με τεστακι και όντως αδιαθετησα 14 μέρες μετά.σημερα έκανα το πρώτο τεστακι ωορ την 11 μέρα,νωρίς ξεκίνησα αλλά λέω μπάς και κάνω νωρίς και αυτόν τον μήνα.

Την κόρη μου την έπιασα με τεστακι με την πρώτη που προσπαθήσαμε,μετά απο ένα μήνα παύση λόγω βίοχημικής.

Oneiraki όταν υποψιαζεσαι ωορ εκείνη τη μέρα να κανείς 2 φορές τεστ μετά απο 12 ώρες πχ,γιατί μερικές φορές ανεβαίνει η ορμόνη για 12ωρο και να μην την πετύχουμε και να βγάλει 2 συνεχόμενα αχνα και μετά αρνητικά,αλλά μεταξύ των αχνων ναταν ένα θετικό.

Καλώς σας βρήκα λοιπόν.


40N6p3.png

Vvc2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Αφροδίτη!Να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου,βλέπω έχουμε λίγους μήνες διαφορά μόνο. Σήμερα τ μεσημέρι στις 3 έκανα το ένα (19η μέρα υπολογίζω κύκλο 35 ημερών) και η γραμμή ήτανε πολύυυυ αχνη΄ίσα που φαινότανε. Λίγη ώρα μετά με έπιασε τρομερός πόνος,σαν πίεση & βάρος μαζί που αν δεν έκανα τα τεστ θα σου έλεγα ότι είναι ωορρηξία. Έκανα ένα ακόμη στις 6.30 και πάλι πολύυυ αχνή γραμμή..Όπως και εχθές.Λέω να κάνω άλλο ένα τώρα να δούμε..περίεργα πράγματα..


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Αφροδίτη!Να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου,βλέπω έχουμε λίγους μήνες διαφορά μόνο. Σήμερα τ μεσημέρι στις 3 έκανα το ένα (19η μέρα υπολογίζω κύκλο 35 ημερών) και η γραμμή ήτανε πολύυυυ αχνη΄ίσα που φαινότανε. Λίγη ώρα μετά με έπιασε τρομερός πόνος,σαν πίεση & βάρος μαζί που αν δεν έκανα τα τεστ θα σου έλεγα ότι είναι ωορρηξία. Έκανα ένα ακόμη στις 6.30 και πάλι πολύυυ αχνή γραμμή..Όπως και εχθές.Λέω να κάνω άλλο ένα τώρα να δούμε..περίεργα πράγματα..

Ευχαριστώ και σύ να χαίρεσαι το παιδάκι σου!

Εμένα ποτέ η γραμμή του τεστ δεν ήταν το ίδιο έντονη η εντονότερη απτή γραμμή ελεγχου(αυτή που εμφανίζεται πάντα).αυτο δεν σημαίνει ότι δεν κάνουμε ωορηξια,μπορεί να μην έχουμε πετύχει χρονικά την μέγιστη απελευθέρωση της LH.εγω κοιτάζω ποτέ έχει το εντονότερο χρωμα και αν το επόμενο τεστ αρχίζει και "ξεθωριάζει"(αχνιζει) τότε θεωρώ ότι την επόμενη του πιο έντονου είναι η ωορηξια μου.

Στην θέση σου θα συνεχιζα να κάνω τεστ.η'την περασες την ωορηξια η επεται όπου ναναι.αν και με το θηλασμο δεν είναι απόλυτο ότι θα κανεις κάθε μήνα ωορηξια.

Καλή συνέχεια!


40N6p3.png

Vvc2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Και σήμερα και άλλη αχνή γραμμούλα..μα τι γίνεται?και έχω και βάρος και πονάκια..σκατά νιώθω σήμερα..Στο τεστ ωορρηξίας γραμμούλα εννοώ

τα λένε αυτα!!!!!και πήρα μια χαρα!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...