Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , bcd18 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι το ότι έγινε εμφύτευση είναι θετικό. Μπορεί να ξαναμεινει. και οπως λες οι κοπελες αυτές είναι νεότερες, οπότε τα ωάρια καλύτερα ποιοτικά. Κατω των 30 ισως

      Την επόμενη εβδομάδα θα μιλήσουν τελικά με ιακεντρ. 
      Είναι ένα αγχος μέχρι να βρεθεί κοπέλα , να δώσει ωάρια. Να γίνει εμβρυομεταφορα. Και αν θα πετυχει και  με την πρώτη..

       

       

       

       

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

Προσπαθεις συλληψης για δευτερο παιδακι..


Recommended Posts

βουρ για τα κοριτσια λοιπον!!!!

Ολα καλα θα πανε κοπελα μου,μην κανεις αρνητικες σκεψεις..να τριτωσει και βλακειες....

Μετα απο τοσο κοπο νομιζω οτι σου αξιζει να εχεις την καλυτερη εγκυμοσυνη,και ενα γερο και τυχερο μωρο.

Εμεις ακομη στον αγωνα..για Αυγουστο δεν το βλεπω,δεν νιωθω το παραμικρο,οποτε απο Σεπτεμβρη...

Μη χανεστε κοριτσια να τα λεμε εδω..αλλιως το περνας μονη σου ολο αυτο κι αλλιως με παρεα:P

Θα συμφωνήσω μαζί σου!!να ρωτήσω κάτι; Είναι δυνατόν να υπάρχει πρόβλημα με θρομβοφιλία στη δεύτερη εγκυμοσύνη αλλά όχι στην πρώτη;


zBmhp2.png

BVsxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Θα συμφωνήσω μαζί σου!!να ρωτήσω κάτι; Είναι δυνατόν να υπάρχει πρόβλημα με θρομβοφιλία στη δεύτερη εγκυμοσύνη αλλά όχι στην πρώτη;

Ναι..δεν παιζει κανανα ρολο..Φωτεινο παραδειγμα εγω.

Η πρωτη εγκυμοσυνη πηγε ρολοι..μετα ακολουθησαν 2 αποβολες..εκανα εξετασεις και βγηκαν τ αποτελεσματα...θετικη ετεροζυγη για θρομβοφιλια

Προδιαθεση για θρομβους...υπαρχει μια πιθανοτητα να οφειλονται και σ αυτο οι αποβολες..οποτε θα κανω προληπτικα ενεσουλες ηπαρινης μολις μεινω.

Δεν ενεργοποιητε παντα η θρομβοφιλια...


Yvqjp3.png4s09p3.png
Link to comment
Share on other sites

Pani καλή επιτυχία σου εύχομαι! :)

Και για να μας δώσω κουράγιο, αφού είχαμε μία φορά επιτυχή εγκυμοσύνη και υγιή παιδιά, οι πιθανότητες αυτό να επαναληφθεί είναι ακόμη μεγαλύτερες..Οπότε, αργά ή γρήγορα, θα γίνει :) Ε και στατιστικά να το πάρουμε, κάποια στιγμή θα μας συμβούν και τα στραβά, όπως και στη συντριπτική πλειοψηφία των γυναικών, έτσι δεν είναι; Εγώ αποδίδω αυτή τη δυσκολία που αντιμετωπίζουμε τώρα, πιο πολύ στην ηλικία και στο άγχος. Αλλιώς ήταν όταν έμεινα έγκυος στα 29 και αλλιώς στα 33 που κοντεύω τώρα..Βάλτε και το άγχος - γιατί αλλιώς είσαι πριν το πρώτο παιδί - δεν θέλει και πολύ..

nikdora, έκανες το πλήρες πακέτο εξετάσεων για καθ' έξην αποβολές; Εμένα ο γιατρός μου δεν μου τις έγραψε όλες, γιατί μου είπε ότι δεν χρειάζονται από τη στιγμή που υπάρχει ήδη ένα παιδί. Σε αυτές που μου έγραψε, υπάρχουν και οι εξετάσεις για κάποιους τύπους θρομβοφιλίας, αν κατάλαβα καλά..Συνολικά πλήρωσα 80 ευρώ σε κέντρο προγεννητικού ελέγχου, αλλά έχω ακούσει για κάτι 500ρικα, και σκέφτομαι μήπως είναι ελλιπείς οι εξετάσεις μου; :confused:


g8Sbp2.png
Link to comment
Share on other sites

Pani καλή επιτυχία σου εύχομαι! :)

Και για να μας δώσω κουράγιο, αφού είχαμε μία φορά επιτυχή εγκυμοσύνη και υγιή παιδιά, οι πιθανότητες αυτό να επαναληφθεί είναι ακόμη μεγαλύτερες..Οπότε, αργά ή γρήγορα, θα γίνει :) Ε και στατιστικά να το πάρουμε, κάποια στιγμή θα μας συμβούν και τα στραβά, όπως και στη συντριπτική πλειοψηφία των γυναικών, έτσι δεν είναι; Εγώ αποδίδω αυτή τη δυσκολία που αντιμετωπίζουμε τώρα, πιο πολύ στην ηλικία και στο άγχος. Αλλιώς ήταν όταν έμεινα έγκυος στα 29 και αλλιώς στα 33 που κοντεύω τώρα..Βάλτε και το άγχος - γιατί αλλιώς είσαι πριν το πρώτο παιδί - δεν θέλει και πολύ..

nikdora, έκανες το πλήρες πακέτο εξετάσεων για καθ' έξην αποβολές; Εμένα ο γιατρός μου δεν μου τις έγραψε όλες, γιατί μου είπε ότι δεν χρειάζονται από τη στιγμή που υπάρχει ήδη ένα παιδί. Σε αυτές που μου έγραψε, υπάρχουν και οι εξετάσεις για κάποιους τύπους θρομβοφιλίας, αν κατάλαβα καλά..Συνολικά πλήρωσα 80 ευρώ σε κέντρο προγεννητικού ελέγχου, αλλά έχω ακούσει για κάτι 500ρικα, και σκέφτομαι μήπως είναι ελλιπείς οι εξετάσεις μου; :confused:

Eκανα οπως εγραψα και πιο κατω...κι εμενα δεν μου εγραψε ολο το πακετο..πληρωσα γυρω στα 450 σε εξωτερικο εργαστηριο!!

Οσο για την ηλικια...δεν παιζει ρολο ειδικα για δευτερο...ειμαι 29 και αντιμετωπιζω τις ιδιες δυσκολιες:|

Αλλα οπως λες αφου ηρθε το πρωτο ...θα ακολουθησει και το δευτερο.Ετσι ελπιζω τουλαχιστον


Yvqjp3.png4s09p3.png
Link to comment
Share on other sites

Pani καλή επιτυχία σου εύχομαι! :)

Και για να μας δώσω κουράγιο, αφού είχαμε μία φορά επιτυχή εγκυμοσύνη και υγιή παιδιά, οι πιθανότητες αυτό να επαναληφθεί είναι ακόμη μεγαλύτερες..Οπότε, αργά ή γρήγορα, θα γίνει :) Ε και στατιστικά να το πάρουμε, κάποια στιγμή θα μας συμβούν και τα στραβά, όπως και στη συντριπτική πλειοψηφία των γυναικών, έτσι δεν είναι; Εγώ αποδίδω αυτή τη δυσκολία που αντιμετωπίζουμε τώρα, πιο πολύ στην ηλικία και στο άγχος. Αλλιώς ήταν όταν έμεινα έγκυος στα 29 και αλλιώς στα 33 που κοντεύω τώρα..Βάλτε και το άγχος - γιατί αλλιώς είσαι πριν το πρώτο παιδί - δεν θέλει και πολύ..

nikdora, έκανες το πλήρες πακέτο εξετάσεων για καθ' έξην αποβολές; Εμένα ο γιατρός μου δεν μου τις έγραψε όλες, γιατί μου είπε ότι δεν χρειάζονται από τη στιγμή που υπάρχει ήδη ένα παιδί. Σε αυτές που μου έγραψε, υπάρχουν και οι εξετάσεις για κάποιους τύπους θρομβοφιλίας, αν κατάλαβα καλά..Συνολικά πλήρωσα 80 ευρώ σε κέντρο προγεννητικού ελέγχου, αλλά έχω ακούσει για κάτι 500ρικα, και σκέφτομαι μήπως είναι ελλιπείς οι εξετάσεις μου; :confused:

ετσι είναι κορίτσια...απο τη στιγμή που μια στιγμή που υπήρξε τελειόμηνη εγκυμοσύνη, καποια στιγμή θα υπάρξει και η δευτερη.. για την ηλικία θα συμφωνήσω..εγώ είχα στα 33 τον πρώτο και τώρα ειμαι 36, οπως και να χει το σώμα μεγαλώνει και οι ορμόνες επιδρούν διαφορετικά.


zBmhp2.png

BVsxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Eκανα οπως εγραψα και πιο κατω...κι εμενα δεν μου εγραψε ολο το πακετο..πληρωσα γυρω στα 450 σε εξωτερικο εργαστηριο!!

Οσο για την ηλικια...δεν παιζει ρολο ειδικα για δευτερο...ειμαι 29 και αντιμετωπιζω τις ιδιες δυσκολιες:|

Αλλα οπως λες αφου ηρθε το πρωτο ...θα ακολουθησει και το δευτερο.Ετσι ελπιζω τουλαχιστον

αχχχ είστε μικρές και οι 2!!!!:tongue::tongue::tongue: 29 η μία 33 η αλλη!!μια χαρα!!


zBmhp2.png

BVsxp2.png

Link to comment
Share on other sites

αχχχ είστε μικρές και οι 2!!!!:tongue::tongue::tongue: 29 η μία 33 η αλλη!!μια χαρα!!

Κι εσυ στην καλυτερη σου φαση εισαι...στην πιο δημιουργικη

Αλλες στην δικη σου ηλικια τωρα παντρευονται...


Yvqjp3.png4s09p3.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εσυ στην καλυτερη σου φαση εισαι...στην πιο δημιουργικη

Αλλες στην δικη σου ηλικια τωρα παντρευονται...

καλημέρα κορίτσια..

ελπιζω να ειστε καλα!nikdora, περιμένεις να αδιαθετήσεις ή κάνω λάθος?έιδα το τικεράκι σου, γι αυτο ρωτάω.

ειχατε καλούς τοκετούς στα αγόρια σας?


zBmhp2.png

BVsxp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια..

ελπιζω να ειστε καλα!nikdora, περιμένεις να αδιαθετήσεις ή κάνω λάθος?έιδα το τικεράκι σου, γι αυτο ρωτάω.

ειχατε καλούς τοκετούς στα αγόρια σας?

Καλημερα!!!

ναι σημερα περιμενω να αδιαθετισω....δεν εχω πονους..ουτε πρισμενο στηθος..ελαχιστα.Μαλλον θα μου ερθει:evil:

Τελος παντων τον αλλο μηνα

Εγω γεννησα σε 4 ωρες..σχετικα ευκολα..φυσιολογικα!!!!Χωρις επισκληριδιο!!!Καταλαβαινεις:shock::shock:

εσυ;


Yvqjp3.png4s09p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!

ναι σημερα περιμενω να αδιαθετισω....δεν εχω πονους..ουτε πρισμενο στηθος..ελαχιστα.Μαλλον θα μου ερθει:evil:

Τελος παντων τον αλλο μηνα

Εγω γεννησα σε 4 ωρες..σχετικα ευκολα..φυσιολογικα!!!!Χωρις επισκληριδιο!!!Καταλαβαινεις:shock::shock:

εσυ;

Ααα ναι..χωρίς επισκληρίδιο και εγω!!αλλά πόοοοονεσα!!4 ώρες????μπράβο ρε θηρίο! εμένα σπασαν τα νερά τα μεσάνυχτα, στις 3.30 πήγαμε στο νοσοκομείο, και γεννησα στις 12. το μεσημέρι...όταν ειχα 10 διαστολή το μικρό καπου σκάλωσε και δεν ελεγε να βγει, για κανα 2/3 ήταν έτσι και τελικά νομίζω κατι εκανε η μαια και θυμάμαι μου λεει, τωρα ξεκινάς να σπρώχνεις για να βγεί!! το πιο απίθανο όμως είναι πως οι πόνοι των τοκετών, με το που βγήκε ο μικρός σταματήσανε αμέσως! τι σου είναι η φύση.


zBmhp2.png

BVsxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ααα ναι..χωρίς επισκληρίδιο και εγω!!αλλά πόοοοονεσα!!4 ώρες????μπράβο ρε θηρίο! εμένα σπασαν τα νερά τα μεσάνυχτα, στις 3.30 πήγαμε στο νοσοκομείο, και γεννησα στις 12. το μεσημέρι...όταν ειχα 10 διαστολή το μικρό καπου σκάλωσε και δεν ελεγε να βγει, για κανα 2/3 ήταν έτσι και τελικά νομίζω κατι εκανε η μαια και θυμάμαι μου λεει, τωρα ξεκινάς να σπρώχνεις για να βγεί!! το πιο απίθανο όμως είναι πως οι πόνοι των τοκετών, με το που βγήκε ο μικρός σταματήσανε αμέσως! τι σου είναι η φύση.

Πραγματι....τελειωσαν οι πονοι αμεσως...

ετσι ειναι γι αυτο λεγετε και φυσιολογικος τοκετος!!!!;)

Μπορει να πονας κατα τη διαρκεια αλλα μετα τα ξεχνας ολα:P


Yvqjp3.png4s09p3.png
Link to comment
Share on other sites

Με θέλετε και εμένα στο θεματάκι σας, από το οποίο ελπίζω σύντομα όλες να φύγουμε ;) ;; Η δικιά μου περίπτωση βέβαια είναι διαφορετική......έχασα το αγοράκι μου τον περασμένο Μάϊο στην 24η εβδομάδα κύησης :cry::cry::cry: Πέρασα πολύ δύσκολες ώρες, και ακόμα περνάω..... αλλά προσπαθώ να δω τα πράγματα λίγο πιο αισιόδοξα και να παρηγορηθώ με την κορούλα μου :P:p:p. Να συστηθώ κιόλας, λέγομαι Ιωάννα και είμαι στα 37...... η πιο μεγάλη από όλες σας :tongue::tongue::tongue: Η πρώτη εγκυμοσύνη μου ήταν υποδειγματική και δεν παρουσίασε κανένα μα κανένα πρόβλημα και μάλιστα μέσα σε 6 ώρες, από τη στιγμή που με έπιασαν τα πρώτα πονάκια, είχα γεννήσει. Τεσπά..... θέλουμε και εμείς πολύ ένα 2ο μωράκι και μάλλον από Σεπτέμβρη θα ξαναρχίσουμε τις προσπάθειες, καθώς όλοι μου είπαν ότι θα πρέπει να περιμένω και ένα εξάμηνο μετά το ατυχές γεγονός......:(:(:(

Και εγώ πάντως έκανα σχέδια.....να μην έχουν μεγάλη διαφορά τα παιδιά, να μην έχω βρέφος και παιδάκι στην Α' Δημοτικού, να γεννήσω Άνοιξη με Καλοκαίρι για να μην υπάρχουν ιώσεις......τώρα..... Ας έρθει με το καλό και όποτε είναι


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

Με θέλετε και εμένα στο θεματάκι σας, από το οποίο ελπίζω σύντομα όλες να φύγουμε ;) ;; Η δικιά μου περίπτωση βέβαια είναι διαφορετική......έχασα το αγοράκι μου τον περασμένο Μάϊο στην 24η εβδομάδα κύησης :cry::cry::cry: Πέρασα πολύ δύσκολες ώρες, και ακόμα περνάω..... αλλά προσπαθώ να δω τα πράγματα λίγο πιο αισιόδοξα και να παρηγορηθώ με την κορούλα μου :P:p:p. Να συστηθώ κιόλας, λέγομαι Ιωάννα και είμαι στα 37...... η πιο μεγάλη από όλες σας :tongue::tongue::tongue: Η πρώτη εγκυμοσύνη μου ήταν υποδειγματική και δεν παρουσίασε κανένα μα κανένα πρόβλημα και μάλιστα μέσα σε 6 ώρες, από τη στιγμή που με έπιασαν τα πρώτα πονάκια, είχα γεννήσει. Τεσπά..... θέλουμε και εμείς πολύ ένα 2ο μωράκι και μάλλον από Σεπτέμβρη θα ξαναρχίσουμε τις προσπάθειες, καθώς όλοι μου είπαν ότι θα πρέπει να περιμένω και ένα εξάμηνο μετά το ατυχές γεγονός......:(:(:(

Και εγώ πάντως έκανα σχέδια.....να μην έχουν μεγάλη διαφορά τα παιδιά, να μην έχω βρέφος και παιδάκι στην Α' Δημοτικού, να γεννήσω Άνοιξη με Καλοκαίρι για να μην υπάρχουν ιώσεις......τώρα..... Ας έρθει με το καλό και όποτε είναι

Καλως ηρθες Ιωαννα μου στο παρεακι μας...

Πραγατικα λυπαμαι για την απωλεια σου...

Οταν κανουμε σχεδια ο Θεος γελαει..ετσι λενε!!!Κι εγω εκανα σχεδια..το θελω καλοκαιρι με μικρη διαφορα απ το γιοκα μου και τα σχετικα...αμ δε!!!

Τωρα απλα κανω τις προσπαθειες μου κι αν ερθει οποτε ερθει θα το καλοδεχτω..

Απλα θελει πολυ δυναμη ολο αυτο...πολυ υπομονη και επιμονη


Yvqjp3.png4s09p3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι από μένα κορίτσια, έχουμε φύγει διακοπές εμείς, και σήμερα αδιαθέτησα..Ανακουφίστηκα που ήρθε στην ώρα της, γιατι έχω ακούσει αρκετές περιπτώσεις που μετά την απόξεση αργεί να έρθει, θέλει χάπια και τέτοια, και δεν είχα καθόλου όρεξη για περισσότερα τραβήγματα :rolleyes: Back on track που λένε και οι Άγγλοι και άντε να δούμε!

Giovanna, καλωσήρθες, κι όπως λες, μακάρι να μην μείνεις πολύ :) Γ' αυτό που σου έτυχε τι να πω, μόνο εσύ ξέρεις τι πέρασες..Ελπίζω να το αφήσεις γρήγορα πίσω σου με μια νέα εγκυμοσύνη..

Χαίρομαι πολύ που διαβάζω τις εμπειρίες σας απ' τον φυσιολογικό τοκετό, εγω δυστυχώς γέννησα με ραντεβού, λόγω διαβήτη κύησης..Περιμέναμε ένα 7ωρο μήπως κάνω διαστολή, αλλα τίποτα, οπότε έκανα καισαρική..Ο μικρός μπήκε στη ΜΕΝΝ για 2 εβδομάδες, αλλά ευτυχώς όλα καλά :)

Για να πω την αλήθεια, η ιδέα μιας νέας εγκυμοσύνης, πάλι με ινσουλίνες, μετρήσεις, αγωνία κτλ με ψιλοτρομάζει, αλλά θέλω τόσο πολύ ένα αδελφάκι για τον μικρό..Τον βλέπω τώρα στις διακοπές πώς χαίρεται με τα άλλα παιδιά και στενοχωριέμαι λίγο, αλλά είπαμε, υπομονή! :)


g8Sbp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...