Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

Προσπαθεις συλληψης για δευτερο παιδακι..


Recommended Posts

Γεια σας κι από μένα κορίτσια, είχα ξεμείνει σε διακοπές και γυρίζω αύριο! :)

Nikdora, κοντά είμαστε, εγώ είμαι στην 24η ημέρα σήμερα, αν και δεν ξέρω ακριβώς πότε θα μου έρθει περίοδος, γιατί θα είναι η πρώτη "κανονική" μετά την απόξεση..Άντε να δούμε...Προσπαθώ να μην το σκέφτομαι, αλλά είμαι ψιλό-απογοητευμένη γιατί μέχρι στιγμής δεν αισθάνομαι τίποτα :(

Να μην απογοητευεσαι....αλλωστε τα συμπτωματα αρχιζουν μετα την καθυστερηση!!!

ακομη κι αν δεν εισαι...καποια στιγμη θα μεινεις..

ειμαστε αποδεδειγμενα "γονιμες"..

Τα λεω για να τ ακουω κι εγω............

Να μπαινεις να τα λεμε...αλλιως αντιμετωπιζεις τις οποιες καταστασεις με παρεα!!!

Ελπιζω να περασατε σουπερ...με το καλο να ρθειτε;)


Yvqjp3.png4s09p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Pani μου ολα οκ;

Ολα οκ!!το μικράκι ήτανε εκεί!!ειδαμε καρδουλα. Ολα δειχνανε φυσιολογικά. Σε μια εβδομάδα θα ξέρω και το αποτέλεσμα, τις πιθανότητες δλδ, αν εχω υψηλό η χαμηλό ρίσκο, και αναλόγως θα πράξουμε. η αιμορραγία εχει σταματήσει πάλι. δεν μπορούσε να δει αν ειναι οντως απο τον πλακούντα.

υπομονή 6 εβδομάδες, τότε κανουν εδω την β επιπέδου. σχετικά νωρίς. τοτε θα ξερουμε και πιο πολλα..αλλά ήταν σημαντικό να δω σημερα οτι ειναι εκει!!!!

ο μικρός ήταν παρών και το ονόμασε ήδη φαντασματάκι!!:P:p

μακάρι να πάνε ολα καλα απο δω και μπρος!!!

εσεις πως ειστε? ειδα η μαριλου επέστρεψε και απο διακοπες!! αντε να ξεκινήσετε προσπάθειες ξανά!

φιλιά!!!!


zBmhp2.png

BVsxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Εχω κι εγώ ένα παιδάκι και ξεκινήσαμε για το δεύτερο!

Ευχομαι να το κρατήσουμε όλες αγκαλιά πολύ σύντομα!!!

ευη!!καλώς ήρθες στην παρέα μας!!!

ευχομαι ενα δευτερο και για σένα σύντομα!!


zBmhp2.png

BVsxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ολα οκ!!το μικράκι ήτανε εκεί!!ειδαμε καρδουλα. Ολα δειχνανε φυσιολογικά. Σε μια εβδομάδα θα ξέρω και το αποτέλεσμα, τις πιθανότητες δλδ, αν εχω υψηλό η χαμηλό ρίσκο, και αναλόγως θα πράξουμε. η αιμορραγία εχει σταματήσει πάλι. δεν μπορούσε να δει αν ειναι οντως απο τον πλακούντα.

υπομονή 6 εβδομάδες, τότε κανουν εδω την β επιπέδου. σχετικά νωρίς. τοτε θα ξερουμε και πιο πολλα..αλλά ήταν σημαντικό να δω σημερα οτι ειναι εκει!!!!

ο μικρός ήταν παρών και το ονόμασε ήδη φαντασματάκι!!:P:p

μακάρι να πάνε ολα καλα απο δω και μπρος!!!

εσεις πως ειστε? ειδα η μαριλου επέστρεψε και απο διακοπες!! αντε να ξεκινήσετε προσπάθειες ξανά!

φιλιά!!!!

Mπραβο κοριτσακι μου...ολα θα πανε μια χαρα..Περιμενουμε νεα σου..Φιλακια και να προσεχεις!!!


Yvqjp3.png4s09p3.png
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια τι κάνετε με το πρώτο παιδάκι?του έχετε μιλήσει για το αδερφάκι που έρχεται/θα έρθει?Εχω ένα άγχος γιατί το δικό μου είναι διαβολάκι και κολλημένη στον μπαμπά της.Ούτε εμένα δε με αφήνει να τον πλησιάσω!Τσατίζεται!Δε μπορώ να φανταστώ τι θα γίνει όταν πάρει το μωρό αγκαλιά!Με τα ξένα μωράκια αντιδρά σχετικά καλά,με ένα δικό μας όμως???Υπάρχει τρόπος προετοιμασίας?Είναι βέβαια νωρίς να ρωτάω κάτι τέτοιο αλλά ελπίζω οτι σύντομα θα ξαναγίνω μαμα.......

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια τι κάνετε με το πρώτο παιδάκι?του έχετε μιλήσει για το αδερφάκι που έρχεται/θα έρθει?Εχω ένα άγχος γιατί το δικό μου είναι διαβολάκι και κολλημένη στον μπαμπά της.Ούτε εμένα δε με αφήνει να τον πλησιάσω!Τσατίζεται!Δε μπορώ να φανταστώ τι θα γίνει όταν πάρει το μωρό αγκαλιά!Με τα ξένα μωράκια αντιδρά σχετικά καλά,με ένα δικό μας όμως???Υπάρχει τρόπος προετοιμασίας?Είναι βέβαια νωρίς να ρωτάω κάτι τέτοιο αλλά ελπίζω οτι σύντομα θα ξαναγίνω μαμα.......

πόσο είναι η δική σου??εμεις δε μιλησαμε ποτέ στο μικρό για το αν θελει αλλο αδερφάκι η οχι, γιατί ειναι μικρούλης..οτι και του πεις οτι θα του φερεις ναι θα σου πει. το θελει...και τωρα δεν ξέρει ακόμη οτι ειμαι εγκυος..πρωτα ο θεός να πανε ολα καλα, οταν αρχισω να φουσκώνω πολύ θα του μιλήσουμε..σε ρωτάω για την ηλικία γιατι ξέρω απο πολύ καλή μου φίλη, πως η πρωτότοκή της γενικά ηταν ζηλιαρα, γεννήθηκε αδερφούλα πριν 2 μήνες, και στην αρχή η μητέρα της μου ειχε πει ειχανε προβλημα. ζήλευε πολύ αλλά τωρα ηρέμησε.


zBmhp2.png

BVsxp2.png

Link to comment
Share on other sites

κοντεύει τα 3.Τις αρέσουν πολύ τα μωράκια φίλων,συγγενών και δε δείχνει να τα ζηλεύει (τουλάχιστον πολύ) και θέλει κι αυτή ένα "να το προσέχει " αλλά και πάλι .......Βέβαια ακόμα και τώρα να μείνω έγκυος θα είναι 3,5 μέχρι να γεννήσω και θα έχουν αλλάξει τα δεδομένα

Link to comment
Share on other sites

κοντεύει τα 3.Τις αρέσουν πολύ τα μωράκια φίλων,συγγενών και δε δείχνει να τα ζηλεύει (τουλάχιστον πολύ) και θέλει κι αυτή ένα "να το προσέχει " αλλά και πάλι .......Βέβαια ακόμα και τώρα να μείνω έγκυος θα είναι 3,5 μέχρι να γεννήσω και θα έχουν αλλάξει τα δεδομένα

νομίζω οτι δεν πρεπει να ανησυχείς!!μετά τα 3 τα παιδάκια αρχίζουν να καταλαβαίνουν περισσότερα.! εμένα ο δικός μου ειναι 2.5...τώρα ειναι μικρός το βλέπω, για να το καταλάβει, αλλά ξέρω πως μετά απο μερικούς μήνες το μυαλουδάκι του θα είναι πιο ώριμο να επεξεργαστεί τα νέα δεδομένα.


zBmhp2.png

BVsxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


nikdora πως τα πας με την αναμονή?πλησιάζουν οι μέρες για να μάθεις?

Πλησιαζουν....αν και πιστευω πως θα μου ρθει..αλλα...μεχρι τοτε ελπιζω!!!!εσυ ολα καλα;


Yvqjp3.png4s09p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, Pani πολύ χάρηκα με τα νέα σου, Εύη καλώς ήρθες :)

Nikdora, σου εύχομαι καλά αποτελέσματα!!

Εμένα τα νέα μου δεν είναι και τόσο καλά...Επειδή τρωγόμουν (κλασικά) αγόρασα ένα διπλό τεστ Self Clear και έκανα το 1ο τεστ χθες το μεσημέρι, το οποίο έδειξε μια πολύυυυ αχνή γραμμή. Σήμερα το πρωί έκανα και το δεύτερο, αλλά η γραμμή δεν έγινε πιο έντονη, ίσα που φαινόταν πάλι..Άρα δύο τινά παίζουν:

Ή πρόκειται για υπολείμματα της hCG από την προηγούμενη εγκυμοσύνη, που όπως διάβασα στο ίντερνετ μπορεί να παραμείνουν μέχρι και για 9 εβδομάδες μετά την αποβολή, ή πρόκειται για μια ακόμη βιοχημική.. :(


g8Sbp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, Pani πολύ χάρηκα με τα νέα σου, Εύη καλώς ήρθες :)

Nikdora, σου εύχομαι καλά αποτελέσματα!!

Εμένα τα νέα μου δεν είναι και τόσο καλά...Επειδή τρωγόμουν (κλασικά) αγόρασα ένα διπλό τεστ Self Clear και έκανα το 1ο τεστ χθες το μεσημέρι, το οποίο έδειξε μια πολύυυυ αχνή γραμμή. Σήμερα το πρωί έκανα και το δεύτερο, αλλά η γραμμή δεν έγινε πιο έντονη, ίσα που φαινόταν πάλι..Άρα δύο τινά παίζουν:

Ή πρόκειται για υπολείμματα της hCG από την προηγούμενη εγκυμοσύνη, που όπως διάβασα στο ίντερνετ μπορεί να παραμείνουν μέχρι και για 9 εβδομάδες μετά την αποβολή, ή πρόκειται για μια ακόμη βιοχημική.. :(

Καλημερα...γιατι δεν πας στο γιατρο;μπορει να εισαι;


Yvqjp3.png4s09p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα...γιατι δεν πας στο γιατρο;μπορει να εισαι;

Θα περιμένω να περάσει αυτή η εβδομάδα κι αν δω ότι δεν έρχεται περίοδος θα πάω..Το τρενάρω όσο μπορώ, γιατί την προηγούμενη φορά είχα δώσει του κόσμου τα λεφτά σε χοριακές και υπέρηχους και τελικά τι κατάλαβα;


g8Sbp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...