Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Προσπαθεις συλληψης για δευτερο παιδακι..


Recommended Posts

Μ' αρέσει που είστε πολύ αισιόδοξες και οι δύο!!!!!!ΕΕΕΕΕΕΙΙΙ

ΘΑ ΣΑΣ ΜΑΛΩΣΩ!!!

marilou01 πότε είχες αποβολή και με τι χοριακή και φοβάσαι οτι ακόμα είναι ανεβασμένη?

εγω μπαίνω σε φάση....πως να το πω.....αναπαραγωγής?:oops:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μ' αρέσει που είστε πολύ αισιόδοξες και οι δύο!!!!!!ΕΕΕΕΕΕΙΙΙ

ΘΑ ΣΑΣ ΜΑΛΩΣΩ!!!

marilou01 πότε είχες αποβολή και με τι χοριακή και φοβάσαι οτι ακόμα είναι ανεβασμένη?

εγω μπαίνω σε φάση....πως να το πω.....αναπαραγωγής?:oops:

χαχαχα σε ευχαριστώ πολύ Ευάκι για το ταρακούνημα, το χρειαζόμουν :tongue:

Αποβολή και απόξεση είχα στις 9 Ιουλίου (10η εβδομάδα), αλλά να σου πω την αλήθεια, δεν ξαναέκανα χοριακή έκτοτε να δω αν έπεσαν οι τιμές :? Λες να έπρεπε να είχα κάνει; :confused: Ο γιατρός μου δεν μου είπε τίποτα όμως, μόνο τις εξετάσεις για τη θρομβοφιλία μου έγραψε..

Εσύ τελείωσες με την ακατονόμαστη; Καλή φάση...αναπαραγωγής σου εύχομαι!! :D

Άσχετο: Χρησιμοποιείτε ή θα χρησιμοποιήσετε τεστ ωορρηξίας; Εγώ για ένα μήνα που τα δοκίμασα πιο πολύ αγχώθηκα, παρά βοηθήθηκα για να είμαι ειλικρινής..


g8Sbp2.png
Link to comment
Share on other sites

δε νομίζω να μην έπεσε από τότε οπότε.....:D:D:D

ναι ναι τελείωσα και ......αν και είναι νωρίς ακόμα

Δεν έχω κάνει ποτε τεστ ωορρηξίας,και για την ώρα δεν νομίζω οτι θα κάνω,νομίζω οτι θα νιώσω σαν αγελάδα που την πάνε για "γκαστριά".Αν τα δω σκούρα αργότερα ίσως να κάνω αν και δε τους έχω απόλυτη εμπιστοσύνη!

Link to comment
Share on other sites

Tι εγινε τελικα marilou εχουμε τιποτα ευχαριστα;

Τι να πω βρε κοριτσάκι, προσπαθώ κι εγώ να καταλάβω..

Αγόρασα προχθές από το ίντερνετ κάτι φθηνά τεστάκια εγκυμοσύνης και τώρα το μεσημέρι που τα παρέλαβα έκανα ένα..Βγήκε θετικό, πάλι με αχνή γραμμή, αλλά πιο έντονη σε σύγκριση με το τεστ της Τρίτης και εμφανίστηκε και σχεδόν αμέσως.

Θεωρητικά περιμένω περίοδο αύριο, αν και δεν έχω τελείως σταθερό κύκλο και σήμερα το πρωί ξύπνησα με πονάκια χαμηλά σαν να μου έρχεται..Να πω ότι είναι ακόμη υψηλή η hCG από την προηγούμενη φορά; Είναι όντως εγκυμοσύνη, αλλά λόγω της ώρας που έκανα το τεστ δεν βγήκε καραμπινάτο θετικό (είχα πιει νερά, καφέδες κτλ); :confused:

Πάντως έγκυος δεν αισθάνομαι, ούτε άλλα συμπτώματα έχω..Αν δεν μου έρθει εν τω μεταξύ περίοδος, θα κάνω άλλο ένα τεστ αύριο το πρωί με τα πρωινά ούρα, και βλέπουμε..


g8Sbp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

marilou01 κάνε μια χοριακή και σε 2 μέρες ξανακάνε να δεις αν αναβαίνει.Η επόμενη λύση είναι να περιμένεις να σε κλοτσήσει!!!!!

Δε νομίζω οτι η χοριακή σου είναι ανεβασμένη 2 μήνες μετα!!!!εκτος αν αυτα τα τεστ είναι άχρηστα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω βρε κοριτσάκι, προσπαθώ κι εγώ να καταλάβω..

Αγόρασα προχθές από το ίντερνετ κάτι φθηνά τεστάκια εγκυμοσύνης και τώρα το μεσημέρι που τα παρέλαβα έκανα ένα..Βγήκε θετικό, πάλι με αχνή γραμμή, αλλά πιο έντονη σε σύγκριση με το τεστ της Τρίτης και εμφανίστηκε και σχεδόν αμέσως.

Θεωρητικά περιμένω περίοδο αύριο, αν και δεν έχω τελείως σταθερό κύκλο και σήμερα το πρωί ξύπνησα με πονάκια χαμηλά σαν να μου έρχεται..Να πω ότι είναι ακόμη υψηλή η hCG από την προηγούμενη φορά; Είναι όντως εγκυμοσύνη, αλλά λόγω της ώρας που έκανα το τεστ δεν βγήκε καραμπινάτο θετικό (είχα πιει νερά, καφέδες κτλ); :confused:

Πάντως έγκυος δεν αισθάνομαι, ούτε άλλα συμπτώματα έχω..Αν δεν μου έρθει εν τω μεταξύ περίοδος, θα κάνω άλλο ένα τεστ αύριο το πρωί με τα πρωινά ούρα, και βλέπουμε..

Καλησπερα σε ολα τα κορίτσια!!

να μαι και εγω!

μαριλλού, το τεστ εγκυμοσύνης αμα βγει θετικό, λαθος ειναι δυσκολο να κανει, εκτος αν ειναι τιποτις κινεζικα μαιμου!!..αν βγήκε θετικο το πρωτο εστω και με αχνη γραμμή, συμβαινει καμια φορά, οταν το τεστ γίνεται κοντα στις μερες που περιμένες περιοδο..αν εκανες και δευτερο και ειναι πιο εντονο...ε ναι...πηγαινε για χοριακή και μην περιμένεις να σε κλοτσήσει οπως σωστά εγραψε η ευη...τωρα τα συμπτώματα αρχιζουν και λιγο πιο αργα!!μη βασίζεσαι σε αυτό!!


zBmhp2.png

BVsxp2.png

Link to comment
Share on other sites

δε νομίζω να μην έπεσε από τότε οπότε.....:D:D:D

ναι ναι τελείωσα και ......αν και είναι νωρίς ακόμα

Δεν έχω κάνει ποτε τεστ ωορρηξίας,και για την ώρα δεν νομίζω οτι θα κάνω,νομίζω οτι θα νιώσω σαν αγελάδα που την πάνε για "γκαστριά".Αν τα δω σκούρα αργότερα ίσως να κάνω αν και δε τους έχω απόλυτη εμπιστοσύνη!

χαχαχα σε ευχαριστώ πολύ Ευάκι για το ταρακούνημα, το χρειαζόμουν :tongue:

Αποβολή και απόξεση είχα στις 9 Ιουλίου (10η εβδομάδα), αλλά να σου πω την αλήθεια, δεν ξαναέκανα χοριακή έκτοτε να δω αν έπεσαν οι τιμές :? Λες να έπρεπε να είχα κάνει; :confused: Ο γιατρός μου δεν μου είπε τίποτα όμως, μόνο τις εξετάσεις για τη θρομβοφιλία μου έγραψε..

Εσύ τελείωσες με την ακατονόμαστη; Καλή φάση...αναπαραγωγής σου εύχομαι!! :D

Άσχετο: Χρησιμοποιείτε ή θα χρησιμοποιήσετε τεστ ωορρηξίας; Εγώ για ένα μήνα που τα δοκίμασα πιο πολύ αγχώθηκα, παρά βοηθήθηκα για να είμαι ειλικρινής..

εγω πάλι απο τεστ ωορρηξίας!!!ουυυυ εκανα αρκετα!!! στον πρωτότοκο μου, τα ειχα χρησιμοποιήσει για πρώτη φορά. ημαστε σε διακοπές, ήταν ο πρώτος μήνας που προσπαθούσαμε και εγώ ειχα την περιέργεια να δώ αν όντως εχω αυτό το αυγό που πεφτει..:P, τελικά το ειχα, αλλά ερχόταν εκείνο το μήνα, την 22η μέρα σε κύκλο 28/30 ημερών!! βεβαια αγχώνουν λίγο οντως, αλλά εγώ τουλάχιστον τα βρήκα να με εχουν βοηθήσει.το χειμώνα που μας πέρασε τα χρησιμοποιούσα επισης, αλλά με μια μονο σάλπιγγα δεν σταθήκαμε τόσο τυχεροί.


zBmhp2.png

BVsxp2.png

Link to comment
Share on other sites

marilou01 κάνε μια χοριακή και σε 2 μέρες ξανακάνε να δεις αν αναβαίνει.Η επόμενη λύση είναι να περιμένεις να σε κλοτσήσει!!!!!

Δε νομίζω οτι η χοριακή σου είναι ανεβασμένη 2 μήνες μετα!!!!εκτος αν αυτα τα τεστ είναι άχρηστα!!!!

χαχαχαχα καλά δεν υπάρχεις!! :tongue:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τη θετική σκέψη κι ενέργεια :)

Γι' αυτό που λες για τη χοριακή Εύη, να κάνω και να ξανακάνω, αυτό ακριβώς θέλω να αποφύγω...Στην τελευταία αυτή εγκυμοσύνη έκανα 4 χοριακές μέρα παρά μέρα...Τα νούμερα δεν ήταν καλά, δεν διπλασιάζονταν όπως έπρεπε, κι εγώ είχα μπει σε ένα τριπάκι όλη μέρα να γκουγκλάρω και να αγχώνομαι :rolleyes: Έχω και στο μυαλό μου την εγκυμοσύνη στο γιο μου, με το πρώτο τεστ καραμπινάτο θετικό, μια χοριακή 9.000 μονάδες και κάθε, μα κάθε σύμπτωμα στη βιβλιογραφία, οπότε θέλω δε θέλω, συγκρίνω καταστάσεις...

Ναι οκ, ξέρω ότι κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική, αλλά φοβάμαι πάλι να χαρώ και να πάει στραβά...

Καλησπερα σε ολα τα κορίτσια!!

να μαι και εγω!

μαριλλού, το τεστ εγκυμοσύνης αμα βγει θετικό, λαθος ειναι δυσκολο να κανει, εκτος αν ειναι τιποτις κινεζικα μαιμου!!..αν βγήκε θετικο το πρωτο εστω και με αχνη γραμμή, συμβαινει καμια φορά, οταν το τεστ γίνεται κοντα στις μερες που περιμένες περιοδο..αν εκανες και δευτερο και ειναι πιο εντονο...ε ναι...πηγαινε για χοριακή και μην περιμένεις να σε κλοτσήσει οπως σωστά εγραψε η ευη...τωρα τα συμπτώματα αρχιζουν και λιγο πιο αργα!!μη βασίζεσαι σε αυτό!!

Γεια σου Pani μου, με γεια και το τικεράκι σου!! Επιτέλους!! :D Δεύτερο τρίμηνο μπαίνεις τώρα ε; Είδες πώς περνάει ο καιρός;

Τα τεστάκια που πήρα είναι καλά νομίζω, από γνωστή εταιρεία που έχει και τεστ ωορρηξίας..Δεν το ήξερα ότι γύρω στις μέρες της περιόδου μπορεί να δείξει αχνή γραμμή! Στις οδηγίες πάντως γράφει ότι συνιστάται το τεστ να γίνεται την πρώτη μέρα της καθυστέρησης, το Σάββατο δηλαδή για μένα...Θα ξανακάνω κι αύριο και το Σάββατο, κι αν δω τη γραμμή να σκουραίνει, ε τότε θα πάω για χοριακή..


g8Sbp2.png
Link to comment
Share on other sites

εγω πάλι απο τεστ ωορρηξίας!!!ουυυυ εκανα αρκετα!!! στον πρωτότοκο μου, τα ειχα χρησιμοποιήσει για πρώτη φορά. ημαστε σε διακοπές, ήταν ο πρώτος μήνας που προσπαθούσαμε και εγώ ειχα την περιέργεια να δώ αν όντως εχω αυτό το αυγό που πεφτει..:P, τελικά το ειχα, αλλά ερχόταν εκείνο το μήνα, την 22η μέρα σε κύκλο 28/30 ημερών!! βεβαια αγχώνουν λίγο οντως, αλλά εγώ τουλάχιστον τα βρήκα να με εχουν βοηθήσει.το χειμώνα που μας πέρασε τα χρησιμοποιούσα επισης, αλλά με μια μονο σάλπιγγα δεν σταθήκαμε τόσο τυχεροί.

Την 22η μέρα;! Ε να, για κάτι τέτοια καλό είναι να κάνει και τεστ ωορρηξίας..Αλλά ναι, σε αγχώνουν..Εγώ εκείνο το μήνα που τα χρησιμοποίησα δεν μπορούσα να...λειτουργήσω! χαχα :oops:


g8Sbp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια, μπήκα να σας πω τα νέα ( ; ) μου..Και το σημερινό τεστ βγήκε πάλι πολύ αχνό θετικό :? Με τα χίλια ζόρια θα έλεγα ότι είναι λίιιιγο πιο έντονη η γραμμή από χθες, εκτός κι αν κάνουν πουλάκια τα μάτια μου :confused: Σήμερα άρχισε να με ενοχλεί κάπως το στήθος μου, καμία σχέση βέβαια όπως στην πρώτη μου εγκυμοσύνη που άλλαξα νούμερο στο σουτιέν πριν καν καταλάβω ότι είμαι έγκυος..Δεν ξέρω, έχω κολλήσει ότι είναι βιοχημική κύηση :(

Nikdora κανένα νέο από σένα;;


g8Sbp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, μπήκα να σας πω τα νέα ( ; ) μου..Και το σημερινό τεστ βγήκε πάλι πολύ αχνό θετικό :? Με τα χίλια ζόρια θα έλεγα ότι είναι λίιιιγο πιο έντονη η γραμμή από χθες, εκτός κι αν κάνουν πουλάκια τα μάτια μου :confused: Σήμερα άρχισε να με ενοχλεί κάπως το στήθος μου, καμία σχέση βέβαια όπως στην πρώτη μου εγκυμοσύνη που άλλαξα νούμερο στο σουτιέν πριν καν καταλάβω ότι είμαι έγκυος..Δεν ξέρω, έχω κολλήσει ότι είναι βιοχημική κύηση :(

Nikdora κανένα νέο από σένα;;

Κανε χοριακη ειμαι σιγουρη πως εισαι..αντε με το καλο!!!!!!!!!

τιποτα.....αυριο περιμενω να φανει:mad::mad:

τεσπα...ασε τα δικα μου και τρεχα για χοριακη...


Yvqjp3.png4s09p3.png
Link to comment
Share on other sites

marilou01 ούτε εγω συμφωνω με τις 1000 εξετάσεις αλλά πολύ φοβάμαι οτι όσα θετικά τεστ κι αν κάνεις θα πιστεύεις οτι είναι "η χοριακή που δεν έπεσε"!!Ο μόνος τροπος για να βεβαιωθείς είναι αυτός!Εκτος αν εχεις υπομονή αλλες 10-15 μερες να πας στον γιατρό!Το οτι πήγε κάτι στραβά τότε δε σημαίνει οτι θα πάει και τώρα!Μη φοβάσαι!Αυτό το σποράκι θα έρθει για να μείνει!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, σας ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ για την ενθάρρυνση, να είστε καλά! :)

Μου 'ρχεται να τσιρίξω πάλι σήμερα..Τα ίδια Παντελάκη μου και το σημερινό τεστ, πάλι η ίδια κι απαράλλαχτη αχνή γραμμή, πρώτη μέρα καθυστέρησης :? :-?

Εντάξει, τώρα δεν γίνεται, θα πάω για χοριακή!! Τέτοια περίπτωση δεν έχω ξανακούσει, επί 6 μέρες να μην αλλάζει χρώμα το τεστ :confused: Ή θα γινόταν πιο σκούρα ή θα εξαφανιζόταν, σωστά;;

Eύη μου, έχεις δίκιο, φοβάμαι για αυτά που θα ακούσω πάλι, δεν θέλω να ξαναπεράσω τα ίδια..Το καλό που του θέλω, αν όντως υπάρχει σποράκι, να κάτσει εκεί που κάθεται, γιατί έχω πάρει ήδη 2 κιλά!! :P

Nikdora, εσύ γιατί τόση απαισιοδοξία κούκλα μου;; Ελπίζω και σου εύχομαι σήμερα που την περιμένεις να μην φανεί! :)


g8Sbp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!!

τι μου κάνετε? Μαριλλόυ, πήγαινε καλή μου μεσα στην εβδομάδα για χοριακή! αυτό λέω και εγω! να σαι εσύ πιο ήσυχη. εγω παλι πήρα αποτέλεσμα αυχενικής (1,7mm) και papp-A και το ποσοστό για τρισωμία 21, ειναι 1 προς 484...ειμαι βεβαια 36 αλλά στο γιο μου πριν τρια χρόνια ειχα 1 προς 6500 και λιγο ανυχησα. ειπαμε να προχωρήσουμε σε αμνιοπαρακέντηση..θα μιλήσω τη δευτέρα με το νοσοκομείο που εκανα την αυχενική. αυτά τα νεά μου προς το παρόν!


zBmhp2.png

BVsxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...