Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 27 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Να ανησυχήσεις εάν έχεις φριχτους πόνους,αν περάσουν κάποιες ώρες χωρίς να νιώσεις το μωρό,αν έχεις αίμα,αν έχεις πολλά υγρά σαν ούρα και αν κάνεις πολλές συσπάσεις.Το να σου "πέσει" το μωρό δεν γίνεται έτσι απλά.Αν σε κάνει να είσαι πιο ήρεμη,να τον πάρεις τηλ να σε καθησυχάσει 

      υγρά κιτρινωπά στο σερβιετακι εχω καιρό τώρα αλλά οκ με έχει δει! πόνους δεν εχω , το μωράκι το νιώθω όλη μέρα ! συσπάσεις -σφιξιματα εχω έτσι κ αλλιώς όποτε δεν μου κάνει εντυπωση! απλώς αυτό το βάρος μ κάνει εντυπωση , κάθε μέρα το χω! 

Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΜΑΓΙΑ!!!!


Recommended Posts

εγω παντως επιμενω γιατι αυτη θα σε βγαλει τρελη εαν βρειτε τιποτα διεγματα απο ''μαγια'' να βαλεις στο παιχνιδι το συζυγο,,,,οπως ειπα και πιο πανω,,,,εαν πραγματικα αυτη ασχολειτε με τετοια κατι θα εχει πιασει το ματι του δε μπορει οταν ητανε μικρος,,,δε θα το κανει τωρα η γυναικα,,,,,ασε να αρχισει αυτος να ψαχνεται,,,,λογικα με τετοια μανα και περιγυρο που εχει μεγαλωσει σε χωριο θα εχει ο αντρας σου ξανακουσει για τετοια πραγματα,,,απλα μη του αναφερεις τη μανα του,,,,πες βρηκα αυτο,,,,,

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 58
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ρε κουκ κανονισε να σε χασουμε και απο εδω ,,,,

(yasemi)

Γιασεμακι μου ,δεν μπορω τις τυπισσες που την λενε στους αλλους συνεχεια,επειδη θεωρουν οτι ειναι ανωτερες, πνευματικα (?)και κανουν με το παραμικρο αναφορες.Ουτε και τα παιδακια στο νηπιαγωγειο ετσι!"Κυριααα,η Κουκερ με βαρεσε!"


jN12p3.png

Την πάσαν ελπίδα μας,είς σε ανατίθεμεν,Μήτερ του Θεού,φύλαξον μας υπό την σκέπη σου...

Link to comment
Share on other sites

riniw μου αν υπάρχουν τα μάγια με την κακή τους μορφή υπάρχουν και εκείνα που τα ακυρώνουν. Δεν ξέρω από αυτά, ούτε έχω ασχοληθεί ποτέ με κάτι τέτοιο. Πιστεύω όμως στην κακή ενέργεια (χωρίς να χρειαστεί κάποιον να μαδήσει τρίχες ή να σφάξει κοτόπουλα στην αυλή σου αλλά να καταφέρνει να σε γκαντεμιάζει). Σε αυτή την περίπτωση εγώ θα απέφευγα αυτό το άτομο αλλά υπάρχουν και άλλοι που θα έκαναν αγιασμούς και εξορκισμούς και χίλια δυο - που κι αυτά είδος "μαγείας" είναι, γιατί επικαλούνται κάτι εξωπραγματικό, άσχετα αν είναι καλό.

Cooker με διασκεδάζεις!:P

Ευτηχως που το διασκεδαζεις τουλαχιστον!Ειναι μια αρχη!


jN12p3.png

Την πάσαν ελπίδα μας,είς σε ανατίθεμεν,Μήτερ του Θεού,φύλαξον μας υπό την σκέπη σου...

Link to comment
Share on other sites

αυτα τα κολομαγια πολυ τα φοβαμαι!μεγαλωσα σε μικρο χωριο και εχω ακουσει πολλα!τελικα νομιζω οτι υπαρχουν!η δικη μου οικογενειακη ιστορια εχει ως εξης,

οι γονεις κανανε θρησκευτικο γαμο στο εξωτερικο,διοτι ειχαν παει εκει ως μεταναστες.την ημερα του γαμου τους η μητερα μου βρηκε το μανικι απο το κουστουμι του πατερα μου κομπο!παει αμεσως στη πεθερα της και κουνιαδα της (που ειχε πολυ καλες σχεσεις μαζι τους)και της λεει τι εθιμο ειναι αυτο που εγω δε το ξερω (κ οι 2 μου γονεις καταγονται απο διπλανα χωρια)!μα τι λες λενε αυτες?ποιος εκανε αυτο το πραμα ?ειναι δυνατον?τελοσπαντων το βαλε ο πατερας μου κανονικα εγινε ο γαμος.μετα απο 3 χρονια γυριζουν ελλαδα,ο πατερας μου αρρωσταινει και ενας θειος του που τον αγαπουσε πολυ πηγε φωτογραφια του σε μια ειδικη που λυνει μαγια.και του λεει του καναν μαγια οχι για να αρρωστησει,αλλα για να χωρισει.

η μανα μου θυμαται, φρεσκοαρραβωνιασμενη και μολις ειχαν παει στο εξωτερικο ,τις ξαδερφες του πατερα μου να λενε (και μπροστα της μαλιστα),αααχ ο χχχ(δεν θελω να αναφερω το ονομα του πατερα μου)θα ηταν μεγαλη μας χαρα να παρει την ελενη(ξαδερφη τουσ απο το αλλο σοι).

εντωμεταξυ η αδερφη αυτης της ελενης ειναι γειτονισσα μας και τη θυμαμαι να μοιρολατρει και να λεει ''μα γιατι ο χχχ(πατερας μου)να μην παντρευτει την αδερφουλα μου τι καλα θα ειμασταν και γειτονια-και να κοντευει να σκασει.αυτο δε θα το ξεχασω ποτε-και ε τσι πιστεψα και τη μανα μου για αυτα που λεγανε μπροστα της οι αμορφωτες ξαδερφες του πατερα μου!

λοιπον θυμαμαι τις γιαγιαδες στο χωριο να λενε οτι ειναι αμαρτια μεγαλη να κανεις μαγια,αλλα και αμαρτια να τα λυνεις(αυτο δε μπορω να το καταλαβω).αυτο που θα σου πω ειναι να προσεχεις πολυ την οικογενεια και να παρακολουθεις στενα το παιδι σου ,ακου να μη θελει να κανει το σταυρο του και να φιλησει τις εικονες,συγνωμη δε θελω να σε φοβισω ειναι πολυ κακο πραγμα.συμβουλεψου ιερωμενο και αν συνεχιστει προχωρα το και εσυ ,αλλα οχι με πιεση .

στο ξαναλεω αυτο να το προσεξεις μην το αφησεις.

χαιρετω


Παναγίτσα μου Τσαμπίκα και Πανορμίτη σας ευχαριστώ!

Γιοκα μας,καλως ορισες στην ζωη μας ,λατρεια μας!!!:D:D

4TSMp3.png?R0gWxqoz

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπέρα, διάβασα αυτό το θέμα και θυμήθηκα κάτι που έτυχε και σε εμένα..Γενικά να σας πω ότι μέχρι πρότινος, η πεθερά μου έκανε ό,τι μπορούσε για να μας δημιουργεί προβλήματα, αλλά εγώ ποτέ δεν συμμετείχα, οπότε κάποια στιγμή τα παράτησε :)

Λίγες μέρες πριν γεννήσω λοιπόν, είχα πάει σε ένα ινστιτούτο για μανικιούρ. Γεννάω, και ο μικρός μου μπαίνει κατ' ευθείαν εντατική..Τη δεύτερη μέρα της γέννας, ακόμα στο μαιευτήριο εγώ, έρχεται η πεθερά μου και μου λέει "αφού δεν θα θηλάσεις, να μου δώσεις το πρωτόγαλά σου, να το κάνω κομπρέσες γιατί μου είπαν ότι κάνει καλό". :shock: Έμεινα κάγκελο φυσικά, αλλά λόγω της κατάστασης του μικρού, ήμουν τελείως αδύναμη να αντιδράσω σε αυτό που μου είπε και το άφησα να περάσει (εννοείται δεν το έδωσα)..

Την επόμενη ημέρα, μου είπε ο άντρας μου ότι χτυπούσε το κινητό μου (του το είχα δώσει γιατί δεν ήθελα να μιλάω σε κανέναν) και ότι ήταν η κοπέλα απ' το μανικιούρ, η οποία είχε ψάξει στο πελατολόγιο, βρήκε το κινητό μου και πήρε να δει τι κάνω..

Αρκετό καιρό μετά και αφού όλα πήγαν καλά με το παιδί μου, ξαναπήγα για μανικιούρ, την είδα και την ευχαρίστησα για το ενδιαφέρον της τότε. Η κοπέλα μου είπε ότι επειδή ασχολείται με τα μεταφυσικά, μάγια κτλ., είχε κακό προαίσθημα για μένα και γι' αυτό με είχε πάρει τηλέφωνο..Της είπα λοιπόν για το περιστατικό με την πεθερά μου και όπως καταλαβαίνετε, έμεινε η κοπέλα..Μου είπε πολλά, να μην το αφήσω, να το ψάξω κτλ κτλ.

Δεν έκανα τίποτα. Λίγο που πήγα να το γκουγκλάρω, έκλεισα το pc. Δεν θέλω να ξέρω τίποτα γι' αυτά τα πράγματα, δεν θέλω να με αγγίξουν. Αν η πεθερά μου έφτασε μέχρι αυτού του σημείου - αν όντως είχε τέτοιους σκοπού δηλαδή - ε δεν θα φτάσω κι εγώ! :rolleyes:

Και αν το δούμε και ορθολογικά, μπορεί όντως να κάνει καλό η κομπρέσα και η κοπέλα να με είχε πάρει τότε τηλέφωνο από ευγένεια...ποιος ξέρει :confused:

Αυτό που έχω προσέξει πάντως, είναι ότι κάθε φορά που πάμε στην πεθερά μου και φοράω κάτι όμορφο ή στο πατρικό μου ή στο εξοχικό των γονιών μου, ματιάζομαι..Και για κάποιο ανεξήγητο λόγο, ξέρω ότι είναι από εκείνη :P


g8Sbp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ουτε εγω ξερω αν τα πιστευω η οχι....Δεν εχω αποφασισει ακομη....:rolleyes::rolleyes:

Παντως ειχαν κανει μαγια στους γονεις μου....εβρισκε η μαμα μου σπιτι πισω απο την κρεβατοκαμαρα καρφια δεμενα με τριχες και κλωστες:shock::oops::oops:

Τα ειχαν παρει με την γιαγια μου και τα πηγαν στην εκκλησια και ο παππας τα διαβασε και ειπε στη γιαγια μου να παει να τα πεταξει στην θαλλασα μαζι με τους γονεις μου οι γονεις μου δηλαδη να τα πεταξουν....Φυσικα ο μπαμπας μου δεν πηγε.....:rolleyes::rolleyes:

Μετα απο καιρο ειχαν βρει στην τσαντα του μπαμπα μου της δουλειας....δερμα ζωου μικρο κομματακι τυλιγμενο παλι με κλωστες και τριχες παλι τα πηγε η γιαγια παλι τα διαβασε ο παππας της ειπε πως ειναι μαγια για να τους χωρισουν παλι τα πευαξε η γιαγια στην θαλασσα παλι ο μπαμπας δεν πηγε...μονο ετσι ειχε πει ο παππας θα λυθουν εαν τα πεταξουν οι ιδιοι....

τελικα χωρισαν..:rolleyes::rolleyes:δεν λεω πως απο τα μαγια απλα το αναφερω....

Εγω τα φοβαμαι παρα πολυ......

Γιατι εχω δει live εξορκισμο σε παιδακι 5-6 ετων που του εκανε μαγια η νονα του παρακαλω και προσπαθουσαν 2 χρονια να τα λυσουν και δνε λυνονταν γιατι ηταν πολυ δυνατα...Τι να πψ σιγουρα υπαρχει το καλο και το κακο....μακρυα το κακο απο μας οτι και να ναι αυτο:rolleyes:


Euuop3.pngXBLUp3.png

''Αν και ο θηλασμός μπορεί να μη φαίνεται η σωστή επιλογή για κάθε μητέρα, εντούτοις είναι πάντα η σωστή επιλογή για κάθε μωρό!"

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εγω ξερω αν τα πιστευω η οχι....Δεν εχω αποφασισει ακομη....:rolleyes::rolleyes:

Παντως ειχαν κανει μαγια στους γονεις μου....εβρισκε η μαμα μου σπιτι πισω απο την κρεβατοκαμαρα καρφια δεμενα με τριχες και κλωστες:shock::oops::oops:

Τα ειχαν παρει με την γιαγια μου και τα πηγαν στην εκκλησια και ο παππας τα διαβασε και ειπε στη γιαγια μου να παει να τα πεταξει στην θαλλασα μαζι με τους γονεις μου οι γονεις μου δηλαδη να τα πεταξουν....Φυσικα ο μπαμπας μου δεν πηγε.....:rolleyes::rolleyes:

Μετα απο καιρο ειχαν βρει στην τσαντα του μπαμπα μου της δουλειας....δερμα ζωου μικρο κομματακι τυλιγμενο παλι με κλωστες και τριχες παλι τα πηγε η γιαγια παλι τα διαβασε ο παππας της ειπε πως ειναι μαγια για να τους χωρισουν παλι τα πευαξε η γιαγια στην θαλασσα παλι ο μπαμπας δεν πηγε...μονο ετσι ειχε πει ο παππας θα λυθουν εαν τα πεταξουν οι ιδιοι....

τελικα χωρισαν..:rolleyes::rolleyes:δεν λεω πως απο τα μαγια απλα το αναφερω....

Εγω τα φοβαμαι παρα πολυ......

Γιατι εχω δει live εξορκισμο σε παιδακι 5-6 ετων που του εκανε μαγια η νονα του παρακαλω και προσπαθουσαν 2 χρονια να τα λυσουν και δνε λυνονταν γιατι ηταν πολυ δυνατα...Τι να πψ σιγουρα υπαρχει το καλο και το κακο....μακρυα το κακο απο μας οτι και να ναι αυτο:rolleyes:

ρε τζο σκιαχτηκα τωρα:shock::shock::shock::shock:,,,γιραψε μας λιγο αν θες για ποιο λογο μωπορει μια νονα να το κανει αυτο σε ενα παιδι,,,δηλαδη ειλικρινα δε μπορω να το καταλαβω (Yasemi)

Link to comment
Share on other sites

ρε τζο σκιαχτηκα τωρα:shock::shock::shock::shock:,,,γιραψε μας λιγο αν θες για ποιο λογο μωπορει μια νονα να το κανει αυτο σε ενα παιδι,,,δηλαδη ειλικρινα δε μπορω να το καταλαβω (Yasemi)

Ουτε εγω βρε yasemi αν ειναι δυνατον ειχα σοκαριστει...ειναι θειος του κολλητου μου ενας γεροντας απο το Αγιον Ορος μεγαλος γεροντας βγαζει και βιβλια...εεε και εξομολογουσε στις Σερρες και πηγαμε να το δουμε ειχαμε να τον δουμε καιρο μολις τελειωσε τις εξομολογησεις μας λεει καθηστε αν θελετε σιωπηλα να δειτε απο τον γυναικονυτη θα κανω εξορκισμο προσευχηθειτε και εσεις σιωπηλα λεει για τον μικρο....Εεεε εγω ημουν καμμια 17μικρουλα(τωρα εγινα 23 και γερασα;))

Κοριτσια και μπαινει μεσα το αγορακι και να αρχιζει να μουγγριζει επαθα σοκ:shock: του εδινε ο γεροντας το χερι να του το φιλησει και τον δαγκωνε του μιλουσε γλυκα και αυτο εσφιγγε μπουνιες τα χερια και βρυχοταν(σωστα το πα??)οπως τα λιονταρια 1η φορα χεστηκα τοοοοοοοοοοσο πολυ πανω μου......εκει που εκανε σαν τρελο εκει ηρεμουσε διαβαζε ο γεροντας την ευχη μολις εκανε να του βαλει πανω του το πατραχηλι χτυπιοταν....

Μετα μας ειπε ο γεροντας πως τωρα ειναι παρα πολυ καλα το παιδακι στη αρχη λεει γυριζαν τα ματια του και πηδουσε μεσα στην εκκλησια το κυνηγουσαν και εβριζε την Παναγια και τον Χριστο με αισχρα λογια..φαντασουυυ:oops::shock::shock:

Και απο τι απο μαγια.....δεν θα το πιστευα αν μου το ελεγαν πραγματικα


Euuop3.pngXBLUp3.png

''Αν και ο θηλασμός μπορεί να μη φαίνεται η σωστή επιλογή για κάθε μητέρα, εντούτοις είναι πάντα η σωστή επιλογή για κάθε μωρό!"

Link to comment
Share on other sites

*πετραχηλι(δεν βγαζει επεξεργασια γι αυτο το γραφω εδω)


Euuop3.pngXBLUp3.png

''Αν και ο θηλασμός μπορεί να μη φαίνεται η σωστή επιλογή για κάθε μητέρα, εντούτοις είναι πάντα η σωστή επιλογή για κάθε μωρό!"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


λοιπόοοοοοοοοοοοοον!

μάγια...χαζομάρες για όσους έχουν αληθινή πίστη κ κοινωνούν, προσεύχονται!

όταν πιστεύεις, κ έχεις τη συνείδησή σου καθαρή, δεν σε αγγίζει τίποτα!

αν αδίκησες για παράδειγμα μάνα, κ δη χήρα ή ορφανό ή κάποιον σε αδύναμη θέση(άρα πονεμένη ψυχή), αυτή μπορεί να σκέφτεται άσχημα πράγματα, να ευχηθεί άσχημα πράγματα (κατάρα) πάνω στην πίκρα της κ όλα αυτά να επιδράσουν στη ζωή σου! όμως εσύ το επέτρεψες κ εσύ με την μετάνοια θα το διορθώσεις! όχι μετάνοια να γονατίσεις στην εκκλησία, απλά! να ζητήσεις συγνώμη, λεκτικά κ έμπρακτα!

να δεις τα λάθη σου κ να νιώσεις την πίκρα της!

ό,τι πιο λάθος για ορθόδοξο χριστιανό να πιστεύει ότι υπάρχουν καλά μάγια! δεν υπάρχουν καλά μάγια. άσπρη κ μαύρη μαγεία κ πράσινα άλογα! όλα είναι το ίδιο απορριπτέα!

νομίζω υπάρχει μια προσευχή του Αγίου Κυπριανού, αλλά για τόσο σοβαρά ζητήματα υπάρχει η Εκκλησία κ οι πνευματικοί μας! υπάρχουν αξιοσέβαστοι ιερείς!

κάποια στιγμή είχα απελπιστεί με πεθερικά, .........................................!! μου σύστησε ο πνευματικός να κάνω ό,τι κ ο Χριστός, να θυσιαστώ, να δώσω αγάπη όπως Εκείνος κ να πετάξω τα "βαρίδια!" ό,τι με βαραίνει!

κ αν δεν θέλουν να πιστέψουν, να το πετάξω από τη ζωή μου σαν να απαλλάσσομαι από βάρος! να μην με απασχολεί!

είναι μεγάλη υπόθεση να αδικήσεις, μεγαλύτερη από το να αδικείσαι!

ο αδικημένος όταν συγχωρεί, ανεβαίνει πιο κοντά Του! δεν τον πιάνει το κακό! αλλά κ δεν πρέπει να πισωγυρίζει. εγώ εκεί την πατάω...

αυτός που συνεχίζει να αδικεί, παρά την ευλογία της συγχώρεσης, καταδικάζεται.

το να λύσει κάποιος τα μάγια, είναι μάγια πάλι!

μόνο στην Εκκλησία θα βρει γαλήνη η ψυχή μας!

ελπίζω να έγινα κατανοητή.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα

ΘΑ πω και εγω κατι λιγο και συντομο

Η πεθερα της μαμας μου ηταν και ειναι κακια με ολη την σημασια της λεξης δεν πιστευα ποτε οτι θα μπορουσε να κανει κακο αλλα μετα απο χρονια στα 31 μου καταλαβα πολλα.Οταν ημουν 7χρ περιπου ειδαμε εξω απο το σπιτι μας μια καλογρια ντυμενη και εριχνε λαδι και χωμα απο την πορτα μεχρι την εξοδο,βρηκα εγω στα 13μου σε ενα σακακι της μαμας μου δυο γαρυφαλλα μεσα σε μια παραμανα και ενα δοντι.Το σπιτι μας ετριζε και ας γελασατε εγω ημουν 17χρ και καταλαβανε απολυτα.ΛΟΙΠΟΝ:δεν καταφερε τιποταααα ο πατερας μου εργαζεται σε εκκλησια και ειμαστε ολοι αγαπημενοι φωναξαμε ενα παπα και μας εκανε αγιασμο και παρολα αυτα δεν εκανε τιποταααα.Γι αυτο ενα σου λεω δεν μπορει να σου κανει τιποταααα ο θεος ειναι κοντα μας και η παναγια προτστατευει τα αγγελουδια.Γι αυτο κανει την αδιαφορει και οταν βλεπεις την πεθερα σου να αγκαλιαζεις τον αντρα σου και τα παιδια σου και να χαμογελας συνεχεια εκει κερδιζεις πολλααααα.

Link to comment
Share on other sites

τα παιδιά όσο ευάλωτα φαίνονται τόσο πιο κοντά στον Χριστό είναι!

κ είναι πολύ σημαντικό για τα παιδιά μας να τα κοινωνούμε εμείς οι ίδιες! κ να τους λέμε κ 1-2 πράγματα στην Εκκλησία από όσα γίντονται ενώπιόν τους, ανάλογα με την ηλικία! κ όχι μόνο στην Εκκλησία, αλλά κ στο σπίτι κ στο δρόμο!

κ αυτοσχέδιο τραγούδι επιστράτευσα στην κόρη μου που φοβάται πολύ συχνά, εκεί που ήταν ατρόμητη, κ της έδειξα με αυτόν τον τρόπο ότι η Παναγία πάντα θα την προστατεύει, όπως αγαπάει κ όλα τα παιδιά κ μετά αρχίζει κ απαριθμεί όσους αγαπάει η Πανανίτσα-έτσι την λέει!

σε βλέπει το παιδί σου να προσεύχεσαι; να ζητάς βοήθεια από τον Θεό; να λες ευχαριστώ για όσα καλά έχεις;

πιο σημαντικό είναι αυτό, από το να του μάθεις να πιάνει το κουτάλι κ να τρώει μόνο του!

βρήκα την ευκαιρία να τα πω κ αυτά, προκειμένου να μην ασχοληθώ με όσα διάβασα στο θέμα κ στενοχωρέθηκα.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην ευχαριστω για τις απαντησεις σας. Αργησα να απαντησω γιατι περιμενα να μεινω λιγο μονη μου εξαιτιας του ευαισθητου θεματος.

Λοιπον για τις κοπελες που προτειναν να αντεπιτεθω με το ιδιο νομισμα...αποκλειεται. Το να καταφευγεις σε μαγια για να λυσεις μαγια ειναι σα να βαζεις το διαβολο να πολεμησει τον εαυτο του, μη γελιεστε δεν υπαρχουν καλα και κακα μαγια, ο διαβολος παντα κακο κανει.

Χτες πήγαμε για εξομολογηση, καταφερα να παω και τον αντρα μου (εξομολογηθηκε για 1η φορα). Ο πνευματικος μου που λογικα παιρνει θεια χαρη την ωρα της εξομολογησης γιατι εκτος του οτι με 2 κουβεντες που του ειπα εκανε ψυχογραφημα, μου απαντησε και σε μια απορια που ειχα χωρις καν να του την αναφερω και χωρις να το συζητησουμε. Μου ειπε οτι στοχος ειναι ο αντρας μου, οτι η πεθερα μου με ζηλευει γιατι της πηρα το μοναχογιο της και γιαυτο μας μελεταει, οτι το παιδι απλα επηρεαζεται επειδη ειναι αθωο. Μου συνεστησε τα γνωστα προσευχη, νηστεια, κοινωνια, προσφορο στην εκκλησια κλπ

Μου ειπε επισης οτι αν υπαρχει κατι στο σπιτι πρεπει να το βρουμε γιατι ειναι πηγη δαιμονων, αλλα το θεμα ειναι που θα το βρω και τι ψαχνω. Μονο κατα τυχη πιστευω οτι θα βρω κατι.

Επισης πως να αποφυγω την πεθερα μου, που το μυαλο του αντρα μου φυσικα δεν παει στν μανα του και εγω δεν μπορω να την αποφυγω εντελως αφου δεν μου εχει κανει κατι στα φανερα ....αυτη δουλευει κατω απο το τραπεζι....Εντωμεταξυ ειναι μια πανουργα γυναικα απο αυτες που δεν λενε τιποτα αλλα το μυαλο τους παιρνει στροφες και η κακια φαινεται στο ματι... και ειναι και 70 χρονων....μα τι ψυχη θα παραδωσει δεν σκεφτεται?

Ασε που εχει στο ματι και τους δικους μου, τη μανα μου δηλ. αλλα αυτοι οντως δεν την καλουν πια σπιτι τους και την εχουν αποκλεισει. Οποτε εμπαινε σπιτι τους μετα ξεκινουσαν οι τσακωμοι σε μια κατα τα αλλα αγαπημενη οικογενεια.

Χαρηκα πολυ με μια κοπελα που ειπε οτι η γιαγια της τους εκανε διαφορα αλλα επειδη οι δικοι της ηταν της εκκλησιας δεν τους επηρεασε...θα ηθελα πολυ να μας συμβει και εμενα αυτο.

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως επιμενω γιατι αυτη θα σε βγαλει τρελη εαν βρειτε τιποτα διεγματα απο ''μαγια'' να βαλεις στο παιχνιδι το συζυγο,,,,οπως ειπα και πιο πανω,,,,εαν πραγματικα αυτη ασχολειτε με τετοια κατι θα εχει πιασει το ματι του δε μπορει οταν ητανε μικρος,,,δε θα το κανει τωρα η γυναικα,,,,,ασε να αρχισει αυτος να ψαχνεται,,,,λογικα με τετοια μανα και περιγυρο που εχει μεγαλωσει σε χωριο θα εχει ο αντρας σου ξανακουσει για τετοια πραγματα,,,απλα μη του αναφερεις τη μανα του,,,,πες βρηκα αυτο,,,,,

κοριτσακι συμφωνω με το γιασεμακι!αν εσυ την ξέρεις λίγα χρόνια ο γιος της την ξέρει τα τριπλάσια...κάτι θα έχει πάρει το μάτι του ή και το αυτί του...άλλωστε είναι ο μόνος τρόπος για να μην σε αμφισβητήσει και να καταλάβει απόλυτα και τους λόγους που δεν την θες...


28xYp3.png

Κουκλί μου πάντα να γελάς...

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...