Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Για ολες τιs Γυναίκες που προσπαθουν για μωράκι!!!


Savita

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια,

Ολο αυτό τον καιρο ( 3 χρονια κοντα) το forum και η καθεμία απο εσάς με την δικιά της ιστορία με κάνατε να αισθανθώ οτι δεν ειμαι η μόνη γυναίκα που περνάω αυτο τον γολγοθά αγχους, αγωνιας, απογοητευσης και άλλα πολλα συναισθήματα που όλες μας εδω γνωρίζουμε... Έτσι θεωρω υποχρέωση μου να μοιραστώ την δικιά μου ιστορία για να μπορεσω να ανταποδωσω εστω και λιγο την συμπαράσταση που έλαβα απο την κάθε γυναίκα εδω μέσα..

Είμαι 33 ετών.Όλα ξεκίνησαν οταν παντρευτηκα το 2009 και απο το ιδιο βραδυ κιολας με τον αντρα μου κάναμε ελευθερα ερωτα αφου είπαμε οτι οποτε θέλει ας ερθει και το bebe.Ετσι λοιπον πέρασε ενας χρόνος, ο δευτερος χρονος και bebe πουθενά. Αρχισα να ανησυχω, πήγαμε στον γιατρό, βρέθηκε υδροσάλπιγγα, μου την αφαίρεσαν( ενιωσα οτι μου ξεριζωσαν κομμάτι της καρδιάς μου και της θυληκότητας μου), μου έκοψαν την περίοδο με ενέσεις και έπειτα με χάπια και pregnyl κάναμε παρακολούθηση της οωρηξίας.Οι μήνες περναγαν και τιποτα ακόμα, μόνο αγχος, κατάρες καθε φορά που ερχόταν η περίοδος, απογοητευση και άλλα πολλά που όλες γνωρίζεται...

Έτσι λοιπόν τον Ιουλιο που μας πέρασε αποφασίσαμε να επισκεφθούμε εναν πολυ γνωστο γυναικολογο της Αθήνας ειδικευμένος σε εξωσωματικές,με εξέτασε, μου ειπε οτι θα κανουμε σπερματέγχυση και μου εδωσε μια λιστα με τα φάρμακα που πρεπει να εχω στο ραντεβου μας 3 Σεπτεμβριου για να ξεκινησουμε την διαδικασια. Τον Αύγουστο λοιπόν πηγαμε διακοπές με τον αντρα μου, δεν πηρα ουτε μισο χάπι οωρηξίας και κατα περίεργη σύμπτωση καναμε και λίγες φορές ερωτα μέσα στον μηνα..Έτσι ηρθε το τέλος Αυγούστου και μερα με την μέρα περίμενα την περίοδο, δεν ερχόταν όμως, εγω ημουν ρολόι αλάνθαστο 28-29 μερες το πολύ... 30 ημέρες,31 ημέρες απο τελευταια περίοδο, τρεχω γρηγορα στο φαρμακειο, παίρνω το τεστ αχνο θετικό.... Δεν το πιστευα, δεν μπορεις να το πιστέψεις με τίποτα.... Ημουν Εγκυος..

ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΕΣΑΣ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΓΙΑΤΙ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΕΔΩ ΠΑΛΕΥΟΥΜΕ ΜΕ ΝΥΧΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΔΟΝΤΙΑ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΞΩ ΑΛΛΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΥ ΟΥΤΕ ΝΟΙΑΖΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΕΣ, ΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΚΑΘΕ ΜΙΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΑΠΟ ΤΑ ΒΑΘΗ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΟΣΕΥΧΟΜΑΙ ΓΙΑ ΕΣΑΣ..

Κλέινοντας θέλω να σας πω οτι να ξερετε οτι το αγχος και οι φόβοι δεν τελειώνουν με το που μαθαίνεις οτι εισαι έγκυος,μην περιμένετε ροζ συννεφάκια, συνεχίζει το άγχος και ο φόβος ακόμα πιο δυνατος, διοτι μεχρι να κανεις την επαναληπτική χωριακή σου οτι εξελίσεται η εγκυμοσυνη, μεχρι να κανεις το πρωτο υπέρηχο για να δεις οτι δεν ειναι εξωμήτριο( σε αυτο το σταδιο ειμαι εγω) η καρδούλα σου χτυπαει κοκκινο και ακολουθεί και συνέχεια σοβαρων εξετάσεων. Για μένα λοιπον προσευχηθείτε οσο πιο πολύ μπορείτε μέσα σας και κάντε οτι περναει απο το χερι ενος ζευγαριού για να μπορεσει να αποκτησει ενα μωρακι, μην περιμενετε στιγμη,αν εχετε εξαντλησει και την εξωσωματική αρχίστε άλλες διαδικασίες όπως υιοθεσία η παρένθετη μητέρα, αυτο που πιστευω ειναι οτι μόλις πραγματικά η γυναικα χαλαρωσει και πιστέψει οτι το μωρακι θα ερθει σιγουρα στα χερια της τοτε το ΘΑΥΜΑ γινεται..

ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΔΥΝΑΜΗ, ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΒΑΛΕΤΕ ΠΟΤΕ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΟΤΙ ΕΚΕΙ ΕΞΩ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΝΑΕΙ ΤΑ ΙΔΙΑ...Κουραγιο σε ολες μας και υπομονη. Γεια σας και συγνωμη για το μακρυ μηνυμα μου...:|

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι ωραίο και γλυκό μήνυμα. Σε ευχαριστούμε πολυ κοπέλα μου που μοιραστηκες την δική σου διαδρομή και σου εύχομαι να έχεις μια καλη και τελοιομηνη εγκυμοσυνη, και οταν με το καλο έρθει το μωράκι σου να ειναι πάντα καλοτυχο και ευτυχισμένο! Να έχετε με την οικογένεια σου μια υπεροχή ζωή!

Link to comment
Share on other sites

για μένα αυτό αποτελεί θαύμα!και κανένας δε μπορεί να μας στερήσει την ελπιδα να πιστεύουμε σ'αυτό!ήρθε η δικαίωση μετά από ένα μακρύ και δύσκολο ταξίδι....να μη το βάζουμε κάτω!!!μια εύκολη και τελειομηνη εγκυμοσυνη κοριτσάκι μου και ένα υγιεστατο μωράκι...το δικό σου μωράκι!!!!


ttc.png

W6Qpp3.png

A3Prp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Πολυ συγκινητικο το μυνημα σου!!Ευχομαι να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη και να παρεις στην αγκαλιτσα σου το μωρακι σου :D

Θα προσευχομαστε ολες για σενα και εσυ να προσευχεσαι για μας.

Εγω προσπαθω με τον αντρα μου 22 μηνες για μωρακι αλλα ακομα δεν ετυχε.Καναμε τις απαραιτητες εξετασεις και ολα δειχνουν μια χαρα!Το σπερματοδιαγραμμα καλο,η υστεροσαλπιγγογραφια μου καλη και τωρα αποφασισα να κανω σε συννενοηση με τον ενδοκρινολογο μου ορμονολογικο ελεγχο γιατι ο γυναικολογος μου ελεγε τοσο καιρο οτι δε χρειαζεται.Εκανα την προγεστερονη πριν μια βδομαδα,βγηκε πολυ καλη και τωρα εχω να κανω τις υπολοιπες του ορμονολογικου.Ελπιζω να μην αδιαθετησω για τους υπολοιπους 9 μηνες για να μη χρειαστει :)

Αγχωνομουν αρκετα πριν τις εξετασεις μου οτι κατι δεν παει καλα,αλλα τωρα προσπαθω να αποβαλω το αγχος μου!

Ελπιζω ολες να γινουμε συντομα μανουλες :D :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Staurouli85 ειναι ενα θαυμα κοπέλα μου και να σαι σίγουρη οτι ο Θεός και η Υπαρξη ξερουν ακριβως ποτε θα το στείλουν και σε σενα ευχομαι τα καλύτερα για τον γάμο σου και την δημιουργια της δικής σου οικογένειας..

S_maria σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια. Τ οτι δεν εχετε με τον άντρα σου καποιο πρόβλημα ειναι παρα μα παρα πολύ θετικό καρδούλα μου...Στο μυαλό σου να εχεις ΠΑΝΤΑ απο εδω και στο εξής οτι γυναίκες με προβληματα σοβαρά αλλα και άντρες με προβληματα στο σπέρμα τους επιτυγχάνουν να κάνουν μωράκι.Άρα εσεις κοπέλα μου δεν υπάρχει κανενας λόγος να αγχώνεστε, θα έρθει οταν εκείνο θέλει και να σου πω και κάτι αν δεν μπορείς να περιμένεις στιγμή τοτε συζήτησε το με τον γιατρό σου και προχωρήστε τις διαδικασίες πιο γρήγορα....στο λέω γιατι και ο δικός μου γυναικολόγος με πήγαινε με ρυθμό χελώνας και ετσι αρχισα εγω να πιέζω την κατάσταση.. Σας φιλώ γλυκά.. :)

Link to comment
Share on other sites

Staurouli85 ειναι ενα θαυμα κοπέλα μου και να σαι σίγουρη οτι ο Θεός και η Υπαρξη ξερουν ακριβως ποτε θα το στείλουν και σε σενα ευχομαι τα καλύτερα για τον γάμο σου και την δημιουργια της δικής σου οικογένειας..

S_maria σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια. Τ οτι δεν εχετε με τον άντρα σου καποιο πρόβλημα ειναι παρα μα παρα πολύ θετικό καρδούλα μου...Στο μυαλό σου να εχεις ΠΑΝΤΑ απο εδω και στο εξής οτι γυναίκες με προβληματα σοβαρά αλλα και άντρες με προβληματα στο σπέρμα τους επιτυγχάνουν να κάνουν μωράκι.Άρα εσεις κοπέλα μου δεν υπάρχει κανενας λόγος να αγχώνεστε, θα έρθει οταν εκείνο θέλει και να σου πω και κάτι αν δεν μπορείς να περιμένεις στιγμή τοτε συζήτησε το με τον γιατρό σου και προχωρήστε τις διαδικασίες πιο γρήγορα....στο λέω γιατι και ο δικός μου γυναικολόγος με πήγαινε με ρυθμό χελώνας και ετσι αρχισα εγω να πιέζω την κατάσταση.. Σας φιλώ γλυκά.. :)

Σε ευχαριστω πολυ!!Μας ειπε ο γιατρος μας αν ειναι να σκεφτουμε και την τεχνιτη γονημοποιηση σαν λυση απλα δεν ηθελε καν να κανω ορμονολογκο οποτε το αποφασισα να το ψαξω μονη μου.Περιμενω να αδιαθετησω να κανω τις ορμονολογικες μου και εχω κλεισει ραντεβου με εναν πολυ καλο γιατρο στην Αθηνα τελος Οκτωμβρη να δει οτι εξετασεις εχω κανει να μου πει και αυτος τη γνωμη του και μετα βλεπουμε

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια

Savita κι εγω ειμαι μια περιπτωση όπως και τη δική σου και μη σου πω ακόμη πιο ιδιαιτερη. Εμεις ειμαστε 3 χρονια παντρεμένοι συγκεκριμενα από τον Αυγουστο του 2009. Απο τότε που παντρευτήκαμε έιχαμε ελευθερες επαφές χωρίς όμως να προσπαθουμε στις γονιμες μέρες. Μετα απο 2 χρόνια και συγκεκριμενα πέρσυ τετοια εποχή ξεκινησαμε να το προσπαθουμε ποιο συστηματικά στις γόνιμες μερες αφου ήδη είχαμε κανει προγεννητικό έλεγχο, σπερμοδιαγραμμα, σαλπιγγογραφια και ήταν όλα φυσιολογικά. Χωρις να μπω σε πολλες λεπτομερειες ο χειμωνας που πέρασε ήταν αφιερωμένος ψυχικά, σωματικά και οικονομικά στην επιθυμια για ενα μωρο. Η διαγνωση ήταν ανεξήγητη υπογονιμότητα. Ο απολογισμός στα τέλη του Μαϊου ήταν ενας κυκλος με χαπια πρόκλησης ωορηξίας, ενας κυκλος με επαφες και υπερηχους 2 σπερματεγχύσεις με χαπια πρόκλησης ωορηξίας, μια υστεροσκόπηση και μια εξωσωματική. Η αποτυχία των προσπαθειων βέβαια συνοδευτηκε και με το γεγονος ότι εγινα ελαφρυτερη κατα 5000 ευρω από όλες αυτες τις απόπειρες. Τον Ιουνιο αποφασισμένη να κανω ενα διαλλειμα μεχρι το φθινόπωρο πηγαινω στο ομοιπαθητικό μου και του εξηγώ τι εχω κανει τους τελευταιους μηνες. Κατα τη δική του αποψη το προβλημα ήταν απλα ψυχολογικό και για αυτο μου εδωσε μια απλη θεραπεια με ομοιοπαθητικα. Στις αρχές του Ιουλιου ειχα 3 μέρες καθυστερηση όταν σκεφτηκα να κανω ενα τεστ που ετυχε να ειναι ξεχασμενο στο σπίτι σχεδον σιγουρη για το αρνητικό αποτέλεσμα. Οπως καταλαβαινεται βέβαια το τεστ ήταν θετικότατο και η χοριακή την επόμενη μερα ήταν 3500 μονάδες. Τωρα κοντευω τα μέσα του τεταρτου μήνα και ευτυχώς όλα πάνε πολύ καλά. Μετα από σχεδον 3 χρονια προσπαθειων και λίγο πριν κλεισω τα 39 το θαυμα ήρθε να με συναντήσει. Να σας έχει όλες καλά η Παναγιά και να πιστεψετε στο θαυμα της, θα ερθει και η ώρα που θα σας συναντήσει.


t1jTp2.png?Ehc7Q4PQ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια

Savita κι εγω ειμαι μια περιπτωση όπως και τη δική σου και μη σου πω ακόμη πιο ιδιαιτερη. Εμεις ειμαστε 3 χρονια παντρεμένοι συγκεκριμενα από τον Αυγουστο του 2009. Απο τότε που παντρευτήκαμε έιχαμε ελευθερες επαφές χωρίς όμως να προσπαθουμε στις γονιμες μέρες. Μετα απο 2 χρόνια και συγκεκριμενα πέρσυ τετοια εποχή ξεκινησαμε να το προσπαθουμε ποιο συστηματικά στις γόνιμες μερες αφου ήδη είχαμε κανει προγεννητικό έλεγχο, σπερμοδιαγραμμα, σαλπιγγογραφια και ήταν όλα φυσιολογικά. Χωρις να μπω σε πολλες λεπτομερειες ο χειμωνας που πέρασε ήταν αφιερωμένος ψυχικά, σωματικά και οικονομικά στην επιθυμια για ενα μωρο. Η διαγνωση ήταν ανεξήγητη υπογονιμότητα. Ο απολογισμός στα τέλη του Μαϊου ήταν ενας κυκλος με χαπια πρόκλησης ωορηξίας, ενας κυκλος με επαφες και υπερηχους 2 σπερματεγχύσεις με χαπια πρόκλησης ωορηξίας, μια υστεροσκόπηση και μια εξωσωματική. Η αποτυχία των προσπαθειων βέβαια συνοδευτηκε και με το γεγονος ότι εγινα ελαφρυτερη κατα 5000 ευρω από όλες αυτες τις απόπειρες. Τον Ιουνιο αποφασισμένη να κανω ενα διαλλειμα μεχρι το φθινόπωρο πηγαινω στο ομοιπαθητικό μου και του εξηγώ τι εχω κανει τους τελευταιους μηνες. Κατα τη δική του αποψη το προβλημα ήταν απλα ψυχολογικό και για αυτο μου εδωσε μια απλη θεραπεια με ομοιοπαθητικα. Στις αρχές του Ιουλιου ειχα 3 μέρες καθυστερηση όταν σκεφτηκα να κανω ενα τεστ που ετυχε να ειναι ξεχασμενο στο σπίτι σχεδον σιγουρη για το αρνητικό αποτέλεσμα. Οπως καταλαβαινεται βέβαια το τεστ ήταν θετικότατο και η χοριακή την επόμενη μερα ήταν 3500 μονάδες. Τωρα κοντευω τα μέσα του τεταρτου μήνα και ευτυχώς όλα πάνε πολύ καλά. Μετα από σχεδον 3 χρονια προσπαθειων και λίγο πριν κλεισω τα 39 το θαυμα ήρθε να με συναντήσει. Να σας έχει όλες καλά η Παναγιά και να πιστεψετε στο θαυμα της, θα ερθει και η ώρα που θα σας συναντήσει.

σε ευχαριστουμε πολυ!να εισαι καλα και με το καλο το μωρακι σου!!εγω δεν απογοητευομαι,ξερω πως οταν ειναι ωρα η παναγιτσα θα το στειλει :)

Link to comment
Share on other sites

S_maria μου την καλύτερη δουλειά θα κάνετε να πάρετε και μια 2η γνώμη, ετσι θα εισαι και εσυ πιο σιγουρη, ολα θα πανε καλά κοπέλα μου...Είδες και η nena38 δεν ειχαν κανένα πρόβλημα και το μωράκι ήρθε...Σε φιλώ γλυκά..

Nena38 μου όντως πιο ιδιαίτερη η δική σου περίπτωση, καταλαβαινω κοπέλα μου τι αγχος θα πέρασες, τι ψυχολογική φθορά, ολα μπορω να τα καταλάβω ψυχή μου και ξέρεις ποιο ειναι το αστειο ειμαι ΣΙΓΟΥΡΗ οτι οταν ειδες το τεστ θετικό μπήκες σε ΣΟΚ και δεν μπορουσες να το πιστέψεις,σε σημείο που δεν μπορείς να χάρείς όπως θα ήθελες, το πέρασα και εγω με την σειρά μου και το περνάω ακόμα διοτι φοβάμαι,εχω αρκετό αγχος, προσπαθώ βεβαια με διαφορους τροπους να ηρεμώ. Θελω να σε ρωτήσω κατι οσον αφορα την χωριακή σου. 3500 μονάδες με 4 ημέρες καθυστέρηση???? μηπως ειναι 2 και οχι 1 τα μωράκια στην κοιλιά σου???? :))))))

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


S_maria μου την καλύτερη δουλειά θα κάνετε να πάρετε και μια 2η γνώμη, ετσι θα εισαι και εσυ πιο σιγουρη, ολα θα πανε καλά κοπέλα μου...Είδες και η nena38 δεν ειχαν κανένα πρόβλημα και το μωράκι ήρθε...Σε φιλώ γλυκά..

Nena38 μου όντως πιο ιδιαίτερη η δική σου περίπτωση, καταλαβαινω κοπέλα μου τι αγχος θα πέρασες, τι ψυχολογική φθορά, ολα μπορω να τα καταλάβω ψυχή μου και ξέρεις ποιο ειναι το αστειο ειμαι ΣΙΓΟΥΡΗ οτι οταν ειδες το τεστ θετικό μπήκες σε ΣΟΚ και δεν μπορουσες να το πιστέψεις,σε σημείο που δεν μπορείς να χάρείς όπως θα ήθελες, το πέρασα και εγω με την σειρά μου και το περνάω ακόμα διοτι φοβάμαι,εχω αρκετό αγχος, προσπαθώ βεβαια με διαφορους τροπους να ηρεμώ. Θελω να σε ρωτήσω κατι οσον αφορα την χωριακή σου. 3500 μονάδες με 4 ημέρες καθυστέρηση???? μηπως ειναι 2 και οχι 1 τα μωράκια στην κοιλιά σου???? :))))))

Αυτος ακριβω επαθα όταν ειδα το τεστ, δεν χαρηκα κατευθειαν, τρομοκρατηθηκα, σκεφτηκα οτι αποκλειεται να συμβαινει κατι τετοιο. Η χοριακή ηταν μεγάλη γιατι εγω εχω μεγαλο κυκλο περιμενα στις 31 μέρες και την χοριακή την έκανα την 34η ημέρα περιπου 16 ή και περισσοτερες μέρες μετα την συλληψη, σκεψου ότι μια μερα μετά την χοριακή εκλεινα την 4η και εμπαινα στην 5η εβδομαδα κυησης. Ειναι ενα το μωρο και κατα ένα μεγαλύτερο ποστοστό μπεμπης θα μαθουμε σιγουρα σε 2 εβδομαδες.


t1jTp2.png?Ehc7Q4PQ

Link to comment
Share on other sites

Nena μου ετσι εξηγειται λοιπόν...Εχω βάση υπολογισμών ειμαι στην 5η εβδομάδα κύησης και πρωτο ραντεβού με τον γυναικολόγο μου εχω την ερχόμενη παρασκευή για να δουμε οτι ολα ειναι οκ(ενδομητρια κλπ) περιττό να σου αναφέρω ποσο πολύ φοβάμαι και επειδή ειλικρινά ξεχνάω οτι ειμαι έγκυος δηλ δεν εχω το παραμικρό σύμπτωμα όπως εμετοί, ζαλάδες κλπ μόνο πρησμένο στήθος αγχώνομαι ακόμα περισσότερο....Τελικά Νένα εμάς τις γυναίκες δεν μας << βρίσκουν πουθενά>> αγχός γιατι δεν μένουμε έγκυες, άγχος όταν ειμαστε τελικά έγκυες μήπως δεν πάει κάτι καλά ΟΥΦ..Κουράστηκα θελω να το απολάυσω στο έπακρον γαμώτη μου.... Ευχομαι τα καλύτερα στο επόμενο ραντεβού σου σε 2 εβδομάδες και ΓΕΡΟ να ναι και οτι να ναι το πουλάκι μου!!! φιλάκια

Link to comment
Share on other sites

Nena μου ετσι εξηγειται λοιπόν...Εχω βάση υπολογισμών ειμαι στην 5η εβδομάδα κύησης και πρωτο ραντεβού με τον γυναικολόγο μου εχω την ερχόμενη παρασκευή για να δουμε οτι ολα ειναι οκ(ενδομητρια κλπ) περιττό να σου αναφέρω ποσο πολύ φοβάμαι και επειδή ειλικρινά ξεχνάω οτι ειμαι έγκυος δηλ δεν εχω το παραμικρό σύμπτωμα όπως εμετοί, ζαλάδες κλπ μόνο πρησμένο στήθος αγχώνομαι ακόμα περισσότερο....Τελικά Νένα εμάς τις γυναίκες δεν μας << βρίσκουν πουθενά>> αγχός γιατι δεν μένουμε έγκυες, άγχος όταν ειμαστε τελικά έγκυες μήπως δεν πάει κάτι καλά ΟΥΦ..Κουράστηκα θελω να το απολάυσω στο έπακρον γαμώτη μου.... Ευχομαι τα καλύτερα στο επόμενο ραντεβού σου σε 2 εβδομάδες και ΓΕΡΟ να ναι και οτι να ναι το πουλάκι μου!!! φιλάκια

Κι εγώ τις ειχα αυτες τις αγωνιες σε όλο το πρωτο τριμηνο, τωρα που διανυω το δευτερο τριμηνο εχω ησυχασει αρκετά και ειμαι πολυ αισιοδοξη. Οσο αφορα τις αναγουλες.... δυστυχώς εχεις μελλον εχω τις ειχα τα απογευματα μετά την 7η- 8η εβδομαδα και κρατησαν σε ολο τον τριτο μηνα. Εμενα το στηθος πρηστηκε και πονουσε απο την ημερα που περιμενα περιοδο και λιγο αργοτερα πονουσε ακομη περισσοτερο τωρα περασε και αυτο.


t1jTp2.png?Ehc7Q4PQ

Link to comment
Share on other sites

μάλιστα..αρα αργότερα θα τις υποδεχτώ ε?

Με ρούχα εγκυμοσύνης τι κάνεις? εχεις αγοράσει τίποτα και αν ναι από που αν επιτρεπέται?

δεν ειναι σιγουρο οτι θα εχεις αναγουλες κι εγω που τις ειχα ηταν πολυ ηπιες δεν ειχα εμετους.

Οσο για ρουχα πρωτη φορα εγκυμοσυνης πηρα πριν 2 εβδομαδες, 2 παντελονια συγκεκριμενα απο το H & M. Ευτυχώς ακομη βολευομαι με καποια απο τα ρουχα μου.


t1jTp2.png?Ehc7Q4PQ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...