Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Για ολες τιs Γυναίκες που προσπαθουν για μωράκι!!!


Savita

Recommended Posts

κορ'ιτσια με το καλό να υποδεχθείτε τα μωράκια σας!!!Η αλήθεια είναι πως τελικά ποτε μια μάνα δεν ηρεμεί....Ουτε οταν με το καλό γεννήσετε.Αρχίζει πάλι το μυαλό να σκέφτεται...΄τρώει αρκετά,κοιμάται?γιατί δε κοιμάται?ή το άλλο...ξέρετε πόσες φορες όταν έκανα το πρώτο μου μωρακι πήγαινα πάνω απ τη κούνια να δω αν αναπνέει? Ψύχωση!!!

Ααααχ! μας τα λέγανε οι μανούλες μας αλλά ποιος τις πίστευε?

Τωρα προσπαθώ για το δευτερο...ελπίζω να έρθει γιατί όσες κι αν είναι οι αγωνίες,πραγματικά ΑΞΙΖΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χαχαχαχαχαχχα ΕΥΗ ετσι ειναι, το πιστευω αυτο που λές, δεν νομιζω να διαφέρω απο εσένα οταν ερθει η ωρα...Καλη επιτυχία κοπέλα μου για την προσπάθεια σου, τωρα πλέον μπορείς να προσπαθείς ανετα αφου εχεις ηδη το ενα αγγελάκι σου...

Αντε να ρθει και το δικο μου ραντεβού την παρασκευη, να το δω για πρωτη φορά και να χαλαρώσω και εγω αλλά και ο αντρούλης μου μαζί!!

Link to comment
Share on other sites

1ον είναι πολύ σημαντικό να βρείς ένα καλό γιατρό (όχι απαραίτητα πολύ έμπειρο ή φίρμα) Επειδή άλλαξα αρκετούς μέσα στον 1,5 χρόνο που προσπαθούσαμε για παιδί, τελικά καλός γιατρός είναι αυτός που σε ηρεμεί!

2ον όσο περιμένεις να μείνεις έγκυος σε κάθε κύκλο και προσπαθείς, μερικές φορές μαζεύεται πολύ άγχος στο υποσυνείδητο και τα χαλάει όλα!!!

Είναι πολύ σημαντικό είτε έχεις κάποιο μικρό πρόβλημα είτε όχι να είσαι χαλαρή... και αν είσαι εσύ χαλαρή είναι και ο σύντροφος (γιατί επηρεάζεται πολύ και το σπέρμα από το άγχος)

3ον σέβομαι την απόφαση κάποιας γυναίκας να μη θέλει να κάνει εξωσωματική ή να πάρει φάρμακα για να κάνει ωορρηξία. Κι εγώ παρότι οι πρώτοι γυναικολόγοι ήθελαν να με πείσουν ότι έχω πρόβλημα, τους έγραφα κανονικά! Το συζήτησα με τον εαυτό μου... είχα αποφασίσει ότι θα γίνω μάνα με όλους τους φυσικούς τρόπους... κάποιοι από αυτούς είναι η υοθεσία ή και η εθελοντική προσφορά προς τα παιδιά. Ακόμα και αν δεν είσαι παρένθετη μητέρα, μπορείς να είσαι ο άνθρωπός τους, ο μέντοράς τους!!!

Savita κι εγώ τελείως ασυμπτωματική εγκυμοσύνη είχα... ούτε καν πρησμένο στήθος :tongue:

Όση ψυχραιμία και αν έχεις... το 1ο τρίμηνο είναι βασανιστικό, να δείς κάτι στον υπέρηχο, μετά να ακούσεις καρδιά, μετά να προχωρήσει η ανάπτυξη... μέχρι την αυχενική! Μετά θα το απολαύσεις πολύ πιο χαλαρά!!!;)


"Depart now on your bright wings

The world envy

The skies have always seduced you

Precious Queen

And you know your time has come

To fly away with Me, so far..."

NE1r.png

R649p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Miss caramel σωπα και περασε το 1 σταδιο....το ειδαμε στον υπέρηχο...την αλλη εβδομαδα παμε για την καρδουλα, ειμαι αισιοδοξη, ξερω οτι ολα θα πανε οκ.... σωστο αυτο που λες, το 1 τριμηνο να περασει και σιγουρα οι πολλοι φόβοι φευγουν, σου ευχομαι και σενα μια υπεροχη εγκυμοσύνη και με το καλο να παρετε στα χερια σας το μωράκι σας. :))

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Γεια σας κορίτσια,

Ολο αυτό τον καιρο ( 3 χρονια κοντα) το forum και η καθεμία απο εσάς με την δικιά της ιστορία με κάνατε να αισθανθώ οτι δεν ειμαι η μόνη γυναίκα που περνάω αυτο τον γολγοθά αγχους, αγωνιας, απογοητευσης και άλλα πολλα συναισθήματα που όλες μας εδω γνωρίζουμε... Έτσι θεωρω υποχρέωση μου να μοιραστώ την δικιά μου ιστορία για να μπορεσω να ανταποδωσω εστω και λιγο την συμπαράσταση που έλαβα απο την κάθε γυναίκα εδω μέσα..

Είμαι 33 ετών.Όλα ξεκίνησαν οταν παντρευτηκα το 2009 και απο το ιδιο βραδυ κιολας με τον αντρα μου κάναμε ελευθερα ερωτα αφου είπαμε οτι οποτε θέλει ας ερθει και το bebe.Ετσι λοιπον πέρασε ενας χρόνος, ο δευτερος χρονος και bebe πουθενά. Αρχισα να ανησυχω, πήγαμε στον γιατρό, βρέθηκε υδροσάλπιγγα, μου την αφαίρεσαν( ενιωσα οτι μου ξεριζωσαν κομμάτι της καρδιάς μου και της θυληκότητας μου), μου έκοψαν την περίοδο με ενέσεις και έπειτα με χάπια και pregnyl κάναμε παρακολούθηση της οωρηξίας.Οι μήνες περναγαν και τιποτα ακόμα, μόνο αγχος, κατάρες καθε φορά που ερχόταν η περίοδος, απογοητευση και άλλα πολλά που όλες γνωρίζεται...

Έτσι λοιπόν τον Ιουλιο που μας πέρασε αποφασίσαμε να επισκεφθούμε εναν πολυ γνωστο γυναικολογο της Αθήνας ειδικευμένος σε εξωσωματικές,με εξέτασε, μου ειπε οτι θα κανουμε σπερματέγχυση και μου εδωσε μια λιστα με τα φάρμακα που πρεπει να εχω στο ραντεβου μας 3 Σεπτεμβριου για να ξεκινησουμε την διαδικασια. Τον Αύγουστο λοιπόν πηγαμε διακοπές με τον αντρα μου, δεν πηρα ουτε μισο χάπι οωρηξίας και κατα περίεργη σύμπτωση καναμε και λίγες φορές ερωτα μέσα στον μηνα..Έτσι ηρθε το τέλος Αυγούστου και μερα με την μέρα περίμενα την περίοδο, δεν ερχόταν όμως, εγω ημουν ρολόι αλάνθαστο 28-29 μερες το πολύ... 30 ημέρες,31 ημέρες απο τελευταια περίοδο, τρεχω γρηγορα στο φαρμακειο, παίρνω το τεστ αχνο θετικό.... Δεν το πιστευα, δεν μπορεις να το πιστέψεις με τίποτα.... Ημουν Εγκυος..

ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΕΣΑΣ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΓΙΑΤΙ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΕΔΩ ΠΑΛΕΥΟΥΜΕ ΜΕ ΝΥΧΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΔΟΝΤΙΑ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΞΩ ΑΛΛΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΥ ΟΥΤΕ ΝΟΙΑΖΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΕΣ, ΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΚΑΘΕ ΜΙΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΑΠΟ ΤΑ ΒΑΘΗ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΟΣΕΥΧΟΜΑΙ ΓΙΑ ΕΣΑΣ..

Κλέινοντας θέλω να σας πω οτι να ξερετε οτι το αγχος και οι φόβοι δεν τελειώνουν με το που μαθαίνεις οτι εισαι έγκυος,μην περιμένετε ροζ συννεφάκια, συνεχίζει το άγχος και ο φόβος ακόμα πιο δυνατος, διοτι μεχρι να κανεις την επαναληπτική χωριακή σου οτι εξελίσεται η εγκυμοσυνη, μεχρι να κανεις το πρωτο υπέρηχο για να δεις οτι δεν ειναι εξωμήτριο( σε αυτο το σταδιο ειμαι εγω) η καρδούλα σου χτυπαει κοκκινο και ακολουθεί και συνέχεια σοβαρων εξετάσεων. Για μένα λοιπον προσευχηθείτε οσο πιο πολύ μπορείτε μέσα σας και κάντε οτι περναει απο το χερι ενος ζευγαριού για να μπορεσει να αποκτησει ενα μωρακι, μην περιμενετε στιγμη,αν εχετε εξαντλησει και την εξωσωματική αρχίστε άλλες διαδικασίες όπως υιοθεσία η παρένθετη μητέρα, αυτο που πιστευω ειναι οτι μόλις πραγματικά η γυναικα χαλαρωσει και πιστέψει οτι το μωρακι θα ερθει σιγουρα στα χερια της τοτε το ΘΑΥΜΑ γινεται..

ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΔΥΝΑΜΗ, ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΒΑΛΕΤΕ ΠΟΤΕ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΟΤΙ ΕΚΕΙ ΕΞΩ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΝΑΕΙ ΤΑ ΙΔΙΑ...Κουραγιο σε ολες μας και υπομονη. Γεια σας και συγνωμη για το μακρυ μηνυμα μου...:|

αν το βαζαμε κατω θα ηταν σαν να παραταμε την ιδια μας τη ζωη ...τι ομορφο το μνμ σου...να σε εχει ο θεος καλα...


ΜΙΚΡΟ ΜΟΥ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΜΕ ΠΟΛΛΗΗΗΗΗΗΗ ΑΓΑΠΗΗΗΗΗ!

countdown-1371186000z1395378000zp.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...