Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 15 hours ago, Fay_ said:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!! Είναι η πρώτη προσπάθεια εξωσωματικής ;

"Τερατακια" στην Αγγλια


fairymummy

Recommended Posts

Ανοιγω λοιπον νεο τοπικ για τα παιδακια που πλεον εχοθν γινει αρκετα στην παρεα :rolleyes::rolleyes:

λοιπον τι θα τα ντυσετε το Χαλοουιν??? εγω περσυ τον εντυσα Darth Vader...οποτε να μην τον ντυσω παλι κατι απο star wars φετος....ας γεννηθει κ το αλλο μηπως ειναι κοριτσι να ντυσω το ενα princess Leigh κ το αλλο Yoda LOL LOL LOL

ελεγα για Iron Man h gia Spok

τι λετε??? εσεις εχετε καμια ιδεα?

βρηκα κ ωραια cupcakes χαρτακια στο Lawsons να ψησω κεκακια για τα παιδια της γειτονιας, γινεται χαμος καθε χρονο :D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 110
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Οργανώνεσαι από νωρίς εσύ προκομένο κορίτσι :)

Δεν το έχω σκεφτεί ακόμη, έλεγα να πάμε στο elc και στο disney store και να τον αφήσω να διαλέξει. Ο Spok μου είναι ιδιαίτερα προσφιλής οπότε επικροτώ!

Σήμερα πήγα στα John Lewis να κοιτάξω για κουρτίνες και ενθουσιάστηκα με το Halloween ντεκόρ του. Έχε χάρη που πάμε σε καινούριο σπίτι και σκέφτομαι τα έξοδα, αλλιώς θα είχα πάρει ένα σκασμό διακοσμητικά (καλά, έχω καιρό ακόμη :P)

Για δώσε κανένα λινκ για τα χαρτάκια για cupcakes.


Η Ιθάκη σ'έδωσε τ' ωραίο ταξείδι. Χωρίς αυτήν δεν θα βγαινες στον δρόμο. Άλλα δεν έχει να σε δώσει πια. Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε. - Κ. Καβάφης

an1cE-60g410010MjA3ZHwwMDAwNTU0ZGF8T3VyIHByZWNpb3VzIGxpdHRsZSBib3kgaXM.gifan1cMc80g410010MDAwOGQ0fDEzNDU2cGF8T3VyIGdvcmdlb3VzIG5ldyBiYWJ5IGJveSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites

tora pou tha xekinisoume paidiko :P:p:p lete na knoun kanena event gia to halloween i apla ena vradu mono ntunonta?

kai einai opos stin ellada pou ntunontai diafores stoles i prepei oposdipote na einai kati pou exei sxesi me magous kai drakous k tetoia. emeis akoma den exoume filous edo me paidia opote den xero an tha kanoume tpt. alla polu tha to ithela!


uDLqp1.png

Link to comment
Share on other sites

νατασα λογικα θα κανουν στον παιδικο...κ εγω για εκει θελω να τον ντυσω

το βραδυ βγαινουν στην γειτονια τα παιδια κ εχουμε παρα πολλα κ κανουν trick or treat οποτε θελω στο σπιτι να εχω να τα κερασω κ ο μικρος να μεινει ντυμενος χεχε....συνηθως τα παιδακια του δινουν απο τα σακουλακια τους κατι επειδη ειναι μικιο ακομα κ δεν μπορει να βγει κ αυτος :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

peekaboo εχω κ για εσενα μια ερωτηση :) σημερα σ εκαθε τοπικ εχω ερωτηση για ολες χαχαχα

ο γιος σου ο μεγαλος εινια σχεδον οσο θα εινια ο δικος μου οταν γεννησω...χρησιμοποιεις πολυ το καροτσι με το μικρο? αν ναι ο μεγαλος σου χρειαζεται ride on board? εχω δυο καροτσια στο μυαλο, το ενα παιρνει το αλλο δεν παιρνει. μηπως ειμαι υπερβολικη που νομιζω οτι θα θελει να ανεβαινει το 3χρονο?????

Link to comment
Share on other sites

fairy se auto pou rotas nomizo pos exartatai apo to aidi k to life style sa. dld an pigainetai arketes voltes kai genika perpatate polu isos xreiastei an oxi tote mallon einai perito. ase pou an to moro to foras se marsipo tous protous mines isos o megalos moprei na kathetai sto karotsi.

alla an gia paradeigma eisai exo gia douleies k psoneia 3-4 ores isos kourastei o megalos. me pianeis?

p.x emeis to karotsi to xrisimopoioume polu giati an k thelei na perpataei se megalous dromous den ton exo k polu empistosuni kai kapoies fores feugoume proi k gurname apogeuma eno p.x stin ellad oi aderfes mas to stamatisan to karotsi keta tous 18 peripou mines mias k xrisimopoioun polu to autokinito.


uDLqp1.png

Link to comment
Share on other sites

ax natasακι μου καημενο!!! καροτσι????? ο Γιωργος μου σε καροτσι??? παειιιι το καροτσι!!!!! εκτος του οτι δεν μπαινει, δεν μπορω να τον σπρωξω λογω βαρους ...κ το πιο σημαντικο??? το παιδι ειναι τοσο ψηλο που αν ερθει η ωρα να κοιμηθει δεν χωραει το κεφαλι του ... το καταργησαμε το καροτσι απο τον Ιουλιο

ο μικρος γενικα περπαταει, αλλα εχουμε μαζι μας οταν εχει καλο καιρο το ποδηλατο του. αν ομως ειμαι μονη μου δεν μπορω να εχω κ το ποδηλατο κ το καροτσι. γενικα περπαταει κ νομιζω πως ειναι περιττο το ride on board αλλα λεω μην μου τυχει καμια στραβη!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Μπηκα στο θεμα επειδη ειναι επικαιρο και ειδα οτι με ειχες ρωτησει κατι fairy που παρελειψα να απαντησω. Δεν πηρα δευτερο καροτσι γιατι λυπηθηκα τα εξοδα. Γενικα εχω το mei tai μαζι μου οποτε αν το καμαρι μου κουραστει, βαζω το μωρο στο μαρσιπο και τον μεγαλο στο καροτσι. Το ride on board ειναι καλη ιδεα αλλα πρωτον το βρισκω λιγακι ακριβουτσικο και δευτερον επειδη εδω ειμαστε πανω σε ανηφορα θα ειναι πολυ βαρυ να σπρωχνω 15 + 9 σχεδον κιλα που ζυγιζουν τα αντρακια μου. Σορρυ για το αργοπορημενο της απαντησης :oops:


Η Ιθάκη σ'έδωσε τ' ωραίο ταξείδι. Χωρίς αυτήν δεν θα βγαινες στον δρόμο. Άλλα δεν έχει να σε δώσει πια. Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε. - Κ. Καβάφης

an1cE-60g410010MjA3ZHwwMDAwNTU0ZGF8T3VyIHByZWNpb3VzIGxpdHRsZSBib3kgaXM.gifan1cMc80g410010MDAwOGQ0fDEzNDU2cGF8T3VyIGdvcmdlb3VzIG5ldyBiYWJ5IGJveSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Α πάνω σε αυτό που λέει η Χρύσα, εγώ αγόρασα αυτό το οποίο με έχει σώσει γιατί βγαίνω ανετα και με τα δύο για μεγάλη βόλτα. το βασικό του μειονέκτημα είναι οτι προεξέχει πολύ προς τα πίσω με αποτέλεσμα να πρέπει να τεντώνω πολύ τα χέρια και το σώμα μου για να φτάσω να οδηγήσω το καρότσι. επίσης η μεγάλη σηκώνεται όρθια πάνω στο κάθισμα, κάνει διάφορα ακροβατικά και κατεβαίνει απροειδοποιητα. Σε γενικές γραμμές όμως είναι πολύ πρακτικό

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

σας ευχαριστω για τις πληροφοριες....ο γιος μου σταματησε να μπαινει σε καροτσι απο 2 χρονων....δεν χωραει κ να θελει!!!! λεω τελικα να μην παρω καν σκαλοπατακι....αλλωστε κ περπαταει αλλα κανει κ πολυ ποδηλατο τωρα οποτε δεν 8α εχουμε προβλημα ....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Ναι και εμένα η μεγάλη δεν ήθελε καρότσι παλιά, αλλά μόλις γεννήθηκε η μικρή πήγαινε και καθόταν στο καρότσι για να μην της πιάσει τη θέση το μωρό. Ακόμα και τώρα δεν ξεκολλάει από το καρότσι. Οπότε γενικά έχε υπόψη σου οτι μπορεί να σου βγάλει και καμια τέτοια συμπεριφορά ο μικρός σου. Μην ξοδευτείς βέβαια και παίρνεις πράγματα χωρίς να τα χρειάζεσαι, βλέποντας και κάνοντας!

Link to comment
Share on other sites

λες μετα απο ενα χρονο να μου ζητησει να μπει σε καροτσι???? φρικη!! αχαχαχαχα

το θεωρω πολυ χλωμο επειδη ειναι υπερβολικα ανεξαρτητο παιδι, πιστευω με το καινουριο του ποδηλατο δεν θα θελει καθολου να μπει να κατσει σε καροτσι, κ μαλιστα τωρα που το συζηταμε κ εχω κ το προσπεκτους απο το καροτσι το συζηταει μια χαρα που θα βαλουμε εκει το μωρο....θα δω βεβαια κ τις αντιδρασεις του στην πραξη αχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Ε, θα δεις πως θα αντιδράσει στην πορεία με το καινούριο μέλος. μπορεί απλά να βγάλει μικροπαραξενιές για να του δίνεις σημασία, μπορεί και να πάθει και μεγάλο σοκ, όλα είναι πιθανά!! Δεν λέω βέβαια οτι απαραίτητα το παιδί θα έχει προβλήματα, απλά έχε το στο πίσω μέρος του μυαλού σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...