Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

"Τερατακια" στην Αγγλια


fairymummy

Recommended Posts

Η εμπειρία μου είναι ακριβώς η ίδια με της eugie σε αυτό. Και εμείς είχαμε κόψει το καρότσι τελείως αλλά πλέον το θέλουμε για να μην κάτσει το μωρό. Γενικά θα δεις σε ορισμένα πράγματα το καμάρι σου να παλιμπαιδίζει ενδεχομένως αλλά φάση είναι, τους περνάει.


Η Ιθάκη σ'έδωσε τ' ωραίο ταξείδι. Χωρίς αυτήν δεν θα βγαινες στον δρόμο. Άλλα δεν έχει να σε δώσει πια. Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε. - Κ. Καβάφης

an1cE-60g410010MjA3ZHwwMDAwNTU0ZGF8T3VyIHByZWNpb3VzIGxpdHRsZSBib3kgaXM.gifan1cMc80g410010MDAwOGQ0fDEzNDU2cGF8T3VyIGdvcmdlb3VzIG5ldyBiYWJ5IGJveSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 110
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ω ναι σιγουρα περιμενω διαφορες αντιδρασεις περιεργες χεχε

ευελπιστω το οτι θα ειναι σχολειο ολο το πρωι 8α με διευκολυνει να του αφοσιωνομαι τα απογευματα....κ φυσικα μην ξεχναμε το babywearing κ μεσα στο σπιτι ακομα ;)

Link to comment
Share on other sites

Με babywearing τη βγάζω και εγώ. Μόνο που κατήργησα το sling και χρησιμοποιώ πλέον μόνο το mei tai γιατί το νιώθω πιο άνετο. Έχουμε γίνει και 9 κιλά παιδί!


Η Ιθάκη σ'έδωσε τ' ωραίο ταξείδι. Χωρίς αυτήν δεν θα βγαινες στον δρόμο. Άλλα δεν έχει να σε δώσει πια. Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε. - Κ. Καβάφης

an1cE-60g410010MjA3ZHwwMDAwNTU0ZGF8T3VyIHByZWNpb3VzIGxpdHRsZSBib3kgaXM.gifan1cMc80g410010MDAwOGQ0fDEzNDU2cGF8T3VyIGdvcmdlb3VzIG5ldyBiYWJ5IGJveSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites

Να σου στείλω το sling μου; Δεν το χρησιμοποιώ άλλο όπως έγραψα.


Η Ιθάκη σ'έδωσε τ' ωραίο ταξείδι. Χωρίς αυτήν δεν θα βγαινες στον δρόμο. Άλλα δεν έχει να σε δώσει πια. Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε. - Κ. Καβάφης

an1cE-60g410010MjA3ZHwwMDAwNTU0ZGF8T3VyIHByZWNpb3VzIGxpdHRsZSBib3kgaXM.gifan1cMc80g410010MDAwOGQ0fDEzNDU2cGF8T3VyIGdvcmdlb3VzIG5ldyBiYWJ5IGJveSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οχι βρε ευχαριστω :) εχω 5 τωρα σλινγκς μου φτανουν, απλα για το καλο εραψα αλλο ενα

κρατα το δεν ξερεις ποτε θα το χρειαστεις...εχω φωτογραφια απο την τελευαταια φορα που εβαλα τον γιο μου στο μει ται....1 βδομαδα μετα επεσε στο σπιτι κ ανοιξε το κεφαλι του κ τον εχωσα στο σλινγκ που μας πηγαινε το ασθενοφορο στο νοσοκομειο

Link to comment
Share on other sites

OK αν αλλάξεις γνώμη πες το. Ή αν θα το ήθελε κάποια άλλη κοπέλα ευχαρίστως να το στείλω. Είναι απλά μπλε αν δεν πειράζει τις κοριτσομαμάδες :)

Όταν λες του είχε ανοίξει το κεφάλι είναι σχήμα λόγου ή το εννοείς; Τις προάλλες έπεσε πάλι το μωρό από το κρεβάτι μας όσο βούρτσιζα τα δόντια μου :( Τι θα τον κάνω, δεν μπορώ να τον αφήσω καθόλου μόνο του. Και φοβάμαι μήπως από τα πεσίματα του έχει δημιουργηθεί κανένα αιμάτωμα ή κάτι σοβαρό, αλλά ντρέπομαι να ζητήσω MRI ή να το πω στον gp.


Η Ιθάκη σ'έδωσε τ' ωραίο ταξείδι. Χωρίς αυτήν δεν θα βγαινες στον δρόμο. Άλλα δεν έχει να σε δώσει πια. Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε. - Κ. Καβάφης

an1cE-60g410010MjA3ZHwwMDAwNTU0ZGF8T3VyIHByZWNpb3VzIGxpdHRsZSBib3kgaXM.gifan1cMc80g410010MDAwOGQ0fDEzNDU2cGF8T3VyIGdvcmdlb3VzIG5ldyBiYWJ5IGJveSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites

Σου πέφτει συχνά? Εμένα μια φορά μου έπεσε από το κρεβατι και πλεον οταν πρέπει να την αφήσω πολλή ώρα την βάζω στην κούνια.. Ασε που έχει αρχίσει να μπουσουλάει στυλ κομάντο και οτι βρει μπροστα της στο πάτωμα το βάζει στο στόμα. Τις προάλλες τη βρήκα να μασουλάει ένα μικροσκοπικό αυτοκινητάκι. Ανετα θα μπορούσε να της είχε καθήσει στο λαιμό...

Link to comment
Share on other sites

ανοιξε το κουτελο :) γλυστρισε κ επεσε διπλα μου ακριβως πανω στα ραφακια των κρασιων....γλυστρισε η καλτσα οπως ετρεχε, απο τοτε ποτε καλτσα οταν παιζει :)

κολλα μας εβαλαν, απλα ειχε κανει μεγαλο καρουμπαλο κ φαινοταν τεραστιο το ανοιγμα....

αν θελεις ρωτα τον αντρα μου off the record αν με τετοιο χτυπημα μπορει να δημιουργηθει κατι τετοιο :) αλλα φανταζομαι αν εχετε μοκετα κατω δεν θα χτυπησε πολυ.

γιατι δεν τον βαζεις στο ριλαξ κ να παιρνεις το ριλαξ μαζι σου? εγω αν δεν μπορουσα να τον εχω πανω μου -τα δοντια μου τα επλενε με τον μικρο στο σλινγκ - τον ειχα στο ριλαξ, οπως πχ να κανω ενα μπανιο η δολια η μανα χεχε

Link to comment
Share on other sites

Γουαου, είχατε σοβαρό ατύχημα καημένοι εσείς... Η κακιά η ώρα. Πάλι καλά που είναι εντάξει το παιδάκι.

Μου έχει πέσει 4 φορές από το κρεβάτι και μια του άντρα μου από τον καναπέ :oops: Θα αναρωτιέστε τι γονείς είμαστε...

Και εγώ όλη την ώρα αγκαλιά ή με το μάρσιπο είμαι, απλά μερικές φορές ήθελα απλά να τον αφήσω κάτω για ένα λεπτό. Ούτε αυτό πλέον, ο άντρας μου μετά το τελευταίο πέσιμο μου έβαλε χοντρό χέρι.

Το ριλάξ και το γυμναστήριο τα έχω στον κάτω όροφο. Το κρεβάτι (και τα πεσίματα) ήταν στον πάνω με τα υπνοδωμάτια. Το πάτωμα πρέπει να είναι ξύλινο (τρίζει) και από πάνω έχει μοκέτα. Fairy αν ο άντρας σου μπορεί να ξέρει, κάνε του μια ερώτηση σε παρακαλώ αν μπορεί να έχει πάθει κάτι σοβαρό το μωρό. Αν ναι, να μου φύγουν οι ντροπές, να τον πάω στον gp.


Η Ιθάκη σ'έδωσε τ' ωραίο ταξείδι. Χωρίς αυτήν δεν θα βγαινες στον δρόμο. Άλλα δεν έχει να σε δώσει πια. Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε. - Κ. Καβάφης

an1cE-60g410010MjA3ZHwwMDAwNTU0ZGF8T3VyIHByZWNpb3VzIGxpdHRsZSBib3kgaXM.gifan1cMc80g410010MDAwOGQ0fDEzNDU2cGF8T3VyIGdvcmdlb3VzIG5ldyBiYWJ5IGJveSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


θα ρωτησω....αλλα δεν πρεπει να ντρεπεσαι για τετοια πραγματα :)

εγω μπορει τωρα να λεω "ελα μωρε σιγα που εκανε κ αιματωμα " αλλα αν σε τρωει μεσα σου ειναι καλυτερα να μιλησεις με εναν ειδικο....

εγω θα τον ρωτησω αποψε κ θα σε ενημερωσω :)

Link to comment
Share on other sites

Φοβάμαι ότι θα μου στείλουν κανένα χαρτί για child negligence από την πρόνοια καμιά ώρα :oops:

Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων πάντως.


Η Ιθάκη σ'έδωσε τ' ωραίο ταξείδι. Χωρίς αυτήν δεν θα βγαινες στον δρόμο. Άλλα δεν έχει να σε δώσει πια. Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε. - Κ. Καβάφης

an1cE-60g410010MjA3ZHwwMDAwNTU0ZGF8T3VyIHByZWNpb3VzIGxpdHRsZSBib3kgaXM.gifan1cMc80g410010MDAwOGQ0fDEzNDU2cGF8T3VyIGdvcmdlb3VzIG5ldyBiYWJ5IGJveSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχαχαχα ελα βρε πικαμπου τι λες!!!!!! αυτα ειναι πραγματα που συμβαινουν ;) μην νιωθεις ανετα...κ εμενα μου εχει πεσει κ απο το κρεβατι κ τον καναπε...κ σου λεω το χειροτερο που επεσε διπλα μου, δεν προλαβα να κανω τιποτα κ ανοιξε το κουτελακι του

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω μωρέ, απλά ξέρεις πως νιώθεις όταν γίνεται...


Η Ιθάκη σ'έδωσε τ' ωραίο ταξείδι. Χωρίς αυτήν δεν θα βγαινες στον δρόμο. Άλλα δεν έχει να σε δώσει πια. Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε. - Κ. Καβάφης

an1cE-60g410010MjA3ZHwwMDAwNTU0ZGF8T3VyIHByZWNpb3VzIGxpdHRsZSBib3kgaXM.gifan1cMc80g410010MDAwOGQ0fDEzNDU2cGF8T3VyIGdvcmdlb3VzIG5ldyBiYWJ5IGJveSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...